Jump to content

osnovica za inkluzivni dodatak


vukovar

Preporučene objave

prije 19 sati , buda2 je napisao:

Vjerovatno ništa.bilo je "priče" da se invalidnina povećava 20 %.

Inkluzivni dodatak nema ništa sa braniteljskim mirovinama, trenutnim primateljima u sustavu socijalne skrbi osobna invalidnina ona se povećava za 40% a kućna pomoć i njega se povećava za 20% dok ne budu po službenoj dužnosti poslani na komisiju za inkluzivni dodatak. Ali to će vas zvati socijalno da donesete papirologiju. 

Ja sam predao zahtjev za Inkluzivni dodatak prije 3 dana, potrebno je:

Zahtjev za inkluzivni dodatak
Med. dokumentacija unazad god. dana
Barthel index ne stariji od 6mj. (meni ga je ispunio spec. neurolog)
Potvrda/ovlaštenje banke za isplatu sa br. tekućeg računa  (nema više kopiranja kartice zbog GDPR-a)
Rješenja prijašnjih vještačenja
Fotokopija osobne iskaznice (ovo ne piše u zahtjevu da treba ali treba pa da znate)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marko, sve potpore iz socijalnog sustava se povećavaju za 50-100%, a osobe koje već primaju neku vrstu potpore primaju je i dalje do dobivanja rješenja sa svim zaostacima od 01.01.2024  netrebaju podnositi zahtjev i neće ići na vještačenje, osim iznimnih slučejeva koje će zvati. Zamisli predviđeno je 150000 ljudi plus dnevno po 1000 zahtjeva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, cvrtila je napisao:

Marko, sve potpore iz socijalnog sustava se povećavaju za 50-100%, a osobe koje već primaju neku vrstu potpore primaju je i dalje do dobivanja rješenja sa svim zaostacima od 01.01.2024  netrebaju podnositi zahtjev i neće ići na vještačenje, osim iznimnih slučejeva koje će zvati. Zamisli predviđeno je 150000 ljudi plus dnevno po 1000 zahtjeva

Da povećavaju se inkluzivnim dodatkom, ja  ovdje govorim o trenutnim korisnicima doplatka za kućnu pomoć i njegu i osobne invalidnine koje rastu za 20 odnosno 40% i primat će se uvećane od 2. mjeseca (isplata za 1. mj). 
Znači dok ne dobiju inkluzivni dodatak primati će uvećanu invalidninu za 40% i kućnu pomoć i njegu za 20%.

Ja sam mogao a i morao predati sam zahtjev, nije moglo ići po sl. dužnosti zato što mi je istekla invalidnina sa 30.11. i nisam podnosio novi zahtjev niti produljivao već sam pričekao ovaj inkluzivni dodatak.
A i rekla mi je soc. radnica da ćemo mi koji nemamo nikakav doplatak imati prednost, tako da mislim da neću dugo čekati na inkluzivni dodatak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , cvrtila je napisao:

Nisam znao da ti je istekla invalidnina, a da se povećavaju postojeća prava isto nisam znao, vjerojatno u vidu akontacije, hvala na informaciji. Zašto ti je istekla invalidnina, moraš ići na kontrolno vještačenje ili što.

Trebao ići na kontrolu, jednostavno nisam ni predao papire i pustio sam da mi istekne. Dobio zadnju isplatu u 12. mj. za 11. mj. i 09.01. predao papire za inkluzivni dodatak.

Zato što mi je soc. radnik. rekao da će oni koji nemaju nikakav doplatak i podnose novi zahtjev imati prednost pri dobivanju inkluzivnog dodatka. Tj. obrađivati će se ispred onih koji idu po službenoj dužnosti zato što već imaju neki doplatak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija