Jump to content

što sa statusom hrvi?


beni

Preporučene objave

31. ovog mjeseca mi ističe privremeni status za hrvi, kontrola je 10.09.

kakav je moj status od 01.09. do pravomoćnog drugostupanjskog rješenja?

vjerojatno mi se ukuda oslobađanje od participacije?

da li mi se i mirovina računa za taj period sa manjim koeficijentom?

zakon ne velju nič o tom?!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam za druga mjesta ali u Osijeku bez problema dobijaš oslobođenje od participacije po osnovi prvostupanjskog rješenja.Ja danas zvao i rekli mi da donesem fotokopiju prvostupanjskog .Što se ovog drugog tiće mirovina ti se računa po manjem koeficijentu do pravomočnosti drugostupanjskog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

flak je napisao:

Neznam za druga mjesta ali u Osijeku bez problema dobijaš oslobođenje od participacije po osnovi prvostupanjskog rješenja.Ja danas zvao i rekli mi da donesem fotokopiju prvostupanjskog .Što se ovog drugog tiće mirovina ti se računa po manjem koeficijentu do pravomočnosti drugostupanjskog.

Ali pretpostavljam da po pravomoćnosti drugostupanjskog dobiješ povrat retroaktivno, ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče participacije to ti ne znam ali ti mogu reći svoje iskustvo za mirovinu. Meni je isteklo drugostupanjsko rješenje 31. kolovoza prošle godine, a na prvostupanjsku komisiju sam išao početkom rujna. Nakon 2 mjeseca dobio sam dopis od HZZMO u Tvrtkovoj (Zagreb) u kojem su mi tražili pravomoćno drugostupanjsko rješenje, a ukoliko ga ne pošaljem računat će mi mirovinu po manjem koeficijentu. Ja sam im poslao novo prvostupanjsko i napisao da drugostupanjsko rješenje čekam. Nisu mi odgovorili ali mi mirovinu nisu dirali. Invalidnina ti se gasi dok ne dobiješ drugostupanjsko, a onda će ti vratiti zaostale invalidnine. Pozdrav!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mojem slučaju je HZZMO slalo dopis u Min. branitelja i meni na uvid da traže njihovo očitovanje o mojem predmetu i dali je predmet još uvijek u toku. Kada sam nazvao u HZZMO dobio sam informaciju da se ništa ne mjenja kod isplate mirovina nego je njima potreban dokument da je postupak u tijeku jer prema novim rješenjima će se vršiti revizija mog rješenja o mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da pokušam i ja razriješiti neke dileme oko tog oslobađanja od participacije temeljem prvostupanjskog rješenja HRVI, koji je i meni nastavno priznat po drugi put, pa lijepo odoh do područnog ureda HZZO tu u Zagrebu vidjeti hoće li mi izdati tu potvrdu o oslobađanju od participacije, a kakav će biti rezultat toga ću napisati kasnije. Nadam se pozitivnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da svaka područna jedinica djeluje po nekim svojim internim zakonima.Ili nas dovoljno ne upučuju o mogučnostima.Kod mog je kolege slučaj da mu drugostupanjsko ne stiže od veljače te su mu skinuli mirovinu za nekih 500 kuna.Ali vidite ,kad sam išao u područni ured MOBS-a u svezi participacije rečeno mi je da oni izdaju takove potvrde (međutim juće sam zvao HZZO i dovoljna je fotokopija prvostupanjskog rješenja)da je postupak u tijeku.Vjerojatno iste vrijede i za HZMO samo opet velim sve ovisi od područnih ureda da li će te ispravno uputit.U svakom slučaju hvala jadniku na ovoj informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija