Jump to content

U učionici hrani zmiju živim miševima


Gogy

Preporučene objave

Poštujem Vaše mišljenje, ali trebate i vi poštovati mišljenje da zmija sama po sebi ulijeva stanoviti strah i otpor. Možda ne kod svih, ali kod mnogih. Neki imaju izrazito fobično ponašanje u blizini zmije.

Sve ja to priznajem, da je to dio prirode, no međutim, samo žrtvovanje malog mišića da bi se ta ogavna životinja najela, mislim da je u najmanju ruku odvratno i degutantno.

Usput, ako zmija mora jesti, neka to jede u prirodi u svom staništu. Ali da djeca moraju gledati to odurno stvorenje kako guta život miša ...

Moja kći je zapazila kako je mišić uplašen kada mu se ova približava, kako mu se vidi da srce jako lupa ...

Eto, to je zapažanje moje male kćeri. Ujedno izražava žaljenje za mišićem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispitivanja kazu da je strah od zmija jedini urodjeni strah, dok su ostali steceni.

 

Nedavno je bio u medijima "vjesti" uzgajivac pitana kojeg je zmija malo papala... ne jako. A sta da taj fakir od ucitelja nesto zabrlja pa mu zmija zbrise i pocne setati po skoli?

 

To isto spada u biologiju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

no međutim, samo žrtvovanje malog mišića da bi se ta ogavna životinja najela, mislim da je u najmanju ruku odvratno i degutantno.

 

eh, kako bi bilo da ja kažem "žrtvuju kravu da bi se nahranilo to ogavno biće - čovjek!"

Jeste li čuli za hranidbeni lanac?

 

Slažem se s vama da priziro gozbe zmije nisu za djecu. Tko zna, možda je Hitler tako nastao, gledajući zmiju kako tamani miševe, pa mu pale lude ideje sa Židovima.

Brrrrrr..

Zamolite vi ravnateklja škole da to makne iz učionice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRAVILNIK

O UVJETIMA DRŽANJA, NAČINU OBILJEŽAVANJA I EVIDENCIJI ZAŠTIĆENIH ŽIVOTINJA U ZATOČENIŠTVU

 

Članak 4.

 

Smještaj za životinje mora biti tehnički i funkcionalno uređen tako da životinje imaju:

 

– dovoljno prostora, da nisu ograničene u obavljanju osnovnih fizioloških, etoloških i drugih bioloških potreba primjerenih vrsti, starosti, stupnju razvoja i prilagodbe, u skladu sa stručnim iskustvima i znanstvenim spoznajama,

 

Članak 7.

 

Nepoštivanje uvjeta držanja životinja i skrbi o njima propisanih ovim Pravilnikom, smatra se mučenjem životinja.

 

Toliko o hranjenju.

Pretpostavljam da ni u zoo-u nema natpisa o dopuštenosti gledanja prizora određenom uzrastu.

O primjerenosti dobi djeteta i eventualnom psihološkom utjecaju na određeni uzrast djeteta ... to baš i nije regulirano niti jednim aktom MZOSa.

:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

Ispitivanja kazu da je strah od zmija jedini urodjeni strah, dok su ostali steceni.

 

Ne Ane, zivotine (a zivotinje smo) se ne radjaju sa strahom od drugih zivotinja, pa tako ni od zmije.

Psihologija tvrdi da su kod ljudi samo 2 straha urodjena:

od iznenadnog zvuka i naglog gubitka podloge (tla pod nogama).

 

http://www.savjetovaliste-karlovac.hr/Teme/Strah/strahovi.html

 

Imam bjele (laboratorijske) miseve kao kucne ljubimce i uceci o njima, naucio sam da se zmiju moze naviknuti na to da jede mrtvog misa, a rekli su mi (oni koji su ovlasteni tumaciti zakone) da nas zakon kaze kako se zivotinje smiju hraniti zivim zivotinjama samo ako drugacije nije moguce. Ne znam jel se u medjuvremenu sto promjenilo pod pritiskom Brxellesa xexe.

 

Onako laicki, mislim da bi gospodina i pitona trebalo dovest pred lice pravde, u interesu iste usmrtit jednog misa i stavit ga pred pitona. Ako piton pojede mrtvog misa, ucitelja osuditi kako to zakon nalaze, ako pak piton ne proguta misa nikom nista :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Tko zna, možda je Hitler tako nastao, gledajući zmiju kako tamani miševe, pa mu pale lude ideje sa Židovima.

 

Ne, on je samo upro prstom u "problem", a onda su njegovi ministri u maniru nekih nasih magistara (60ak godina kasnije), uzeli dokument sluzbenog naziva "rjesenje indijanskog pitanja" i malo to preradili i osuvremenili. Npr. pojam "rezervat" zamjenili sa "radni logor" i tako. Umjesto odjece zarazene boginjama uveli plinske komore, a posto tad Ameri nisu imali antraxa na lageru posluzio je pesticid (ipak je #### u pitanju).

Uglavnom, dosta nam je zmija zbog rajskog vrta kriva, nemoj jos i Židove njoj na ledja natovarivat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova me fotografija užasnula... Ne znam što da kažem.

Što se tiče žrtvovanja u kolinju to isto tako ne odobravam, iako su tu neke druge postavke, ali to je toliko duboko, da se ne bih upuštala u tu analizu. Mislim da sam se fokusirala samo na to da li je u redu da zmija prvo, bude u učionici /tkao može dovući i crnu panteru ,,,/, i da li je u redu da ih hrani mišićima i da to djeca gledaju. Ali, eto, nema nekih uporišta da se to makne iz kabineta. Očito treba i dalje djecu zlostavljati s tom životinjom i njenim hranjenjem. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je udovoljeno uvjetima držanja ili javnog prikazivanja spomenute životinje (pri čemu su minimalni uvjeti ponešto niži na kraći vremenski rok), ne, ne možete tražiti da se makne.

Eventualno elaborirajte psihološke štete nastale na vašem djetetu gledanjem prizora, dodajte kakvu potvrdicu i dostavite školskom odboru...

Pokušajte jednako tako i obrazložiti stanje u školskom dvorištu ukoliko koja maca stisne mišića iste veličine pred skupinom vrištuće djece, zgranutih učitelja i roditelja.

Ili na neki drugi način spriječimo hranidbeni lanac u gradskim uvjetima, jer funkconira na potpuno jednak način, naočigled iste publike.

Ako je jedini problem u priči mišićeva sudbina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se dalo primijetiti nitko nije postavio pitanje sigurnosti djece već je priča o sceni hranjenja životinje.

Da je baš veličine prikazan na mrljavčevoj slici teško, obzirom da bi zauzimao osminu do šestinu najveće hrvatske učionice...

Jedino ako grli djecu pod nastavom...

 

A seciranje jadnih žabica koje spada u curriculum za taj uzrast još od kad su naše mame išle u školu, pa gledanje kako i rastranširana trza nogicom?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba educirati djecu ali i zabraniti iživljavanje nad tim jadnim životinjama!!Pitam se kako bi svim tim ljubiteljima životinja bilo da ih netko drži u terariju upitne veličine? A živi miševi i imoraju biti jer pitoni inače neće pojesti mrtvog hladnog miša, ako je već mrtav mora se zagrijati jer oni nemaju osjetila kao mi već na bazi infracrvenog skenera pljena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
  • 5 tjedna kasnije...

nova sam pa se ispricavam ako pametujem,ali ovo je prva tema na koju sam naletila i iako je stara vec mozda pomogne nekome drugome, naime osijecam se duzna ovo napisati posto kuci imam primjerak pitona (kraljevskog) neznam koji je ovaj spomenuti. ovaj kojeg je imam naraste do metar, vrlo je druzeljubiv, svki dan je u ruci, gleda samnom tv, obozava ici van i istrzivati, uvijeti u kojima je su i vise nego idealni,on ima oko 70ak cm a terarij duzine 2 m, dubine pola m, i visine oko metar (mada oni vise su na zamlji ,tako da im netreba visoki trarij, kao npr zelenom pitonu, koji vise obitava na granama, ali nebitno).

 

ono sto zelim reci kao prvo je da pitoni i ostale zmije koje imaju odgovren vlasnike su naucene na mrtvi pljen to se radi iz vise razloga (da mis ne pati, da mis ne ugrize zmiju, jer postoji mogucnost da dok se hrani zmija da krivo uhvati misa ili ga ne udavi dovoljno i da on pokusavajuci se boriti ju ugrize, a kako zmija ima jako njeznu kozu to je problem.znaci mis se ubije netom prije hranjena, posotji nabezbolniji nacin da u sekundi i manje od toga bude mrtav i da jos bude topao i tada ga zmija bez problema pojede, naravno ide ga daviti jer joj je to instinkt, ali pojede bez problema, moj jede samo mrtvi pljen)

drugo to su (iakao ih se nazalost vecina ljudi boji,po meni bez razoga jer nisu nikada bili u kontaktu sa tim zivotinjama i neznaju nista o njima, nego im je to sa narastaja na narastaj preneseno da su zmije(neznam zasto bas one, zasto to nije neka druga zivotinja) da su grozne, da ti skoce za vrat ovo ono, sto uopce nije tocno), kako sam rekla to su fascinantne zivotinje, i mislim da je dobro da taj ucitalj to ima u ucionici i mislim da je on ustvari vrlo odgovran covijek jer pokusava te zivotinje koje su mistificirane kako jesu pribliziti djeci, tako da ih se kada budu veliki na zgrazavaju od njih i na njihov spomen, da ima vise takvih ucitalja ljudi se tih zivotinja nebi toliko bojali, samo radi jednu pogresku, neznam zasto hrani zmiju pred dijecom, jos zivim pljenom (koji je kako sam opisala opasnost za samu zmiju), mozda da eto ako cita neki ucitelj nauci iz ovog primjera, ok je drzati zmiju, i pribliziti ju djeci, ali ne i hraniti ju u vrijeme nastave, jer zmija moze jesti bilo kada, on to moze obaviti i kad nastava zavrsi.

 

eto to je moje misljenje, mozda malo pristranop jer imam zmiju za kucnog ljubimca i nebi mogla zamisliti zivot bez njega, on me smiri kada sam zivcana, razveseli kada sam tuzna, i predivna je i posebna zivotinja, i moram napomenuti da ljudi koji se boje tih zivotinja (kao svi moji prijatleji i roditelji pa kada su ga uzeli u ruku i vidjeli da nije nimalo ljigav kako ljudi obicno opisuju zmije i da je ustvari miran i da voli biti sa ljudima, sada me zovu i pitaju mozemo doci vidjeti zmiju) predlazem im da odu u obliznji pet shop da pitjau radnika da im izvadi jednu od zmija i da ubiju taj strah, jer vjerujte mi bojite se bez razloga, ima naravno opasnih zmija i to je po meni ko drzi otorovnice to je nije ok, ali udavke bilo koje vrste zasto ne ako netko to voli.i kako sam rekla dobro je da se djeca obrazuju i na taj nacin...ali naravno ne da se hrani pred njima zmija (jer to nije bas ljep prizor, ali po meni je to hranidbeni lanac, ona bi ga ionako pojela samo je tu razlika sto joj ga dajem ja, tako da ne vidim nesto strasno u tome, ali da to djeci moze biti sok, to moze to se slazem, tako da samo neka ju ne hrani pred djecom i problem rijesen, a to da ce ona pobjeci i lutati po skoli trazeci prvi pljen to su gluposti. to da je anaknoda onda ajde slozila bi se, ali piton nikako)

 

eto ispricavam se na dugom postu (i to prvom) ali samo sam zeljela pokazati da te zivotinje nisu tako strasne kako se cine.

 

pozdrav svima, i ako netko zeli pitati nesto u vezi tih zivotinja, slobodno moze (samo nemojte mi poceti sa time kako su to divlje zivotinje, jer nisu, moj je narastajim avec u zatocenistvu i on u prirodi nebi prezivio, tako da te prica ne proalze,a zasto se uzgaja zmije,pa isto zasto se uzgaja i pse i macke i ostale zivotinje, samo ljudi na spomen zmije,odmah pocnu to je divlje zivotinja kako ju mozes drzati, a sto je pas isto divlja zivotinja, bio dok ga ljudi nisu pripitomili, i znam vecina ce reci usporedba psa i zmije je nemoguca, pas ti pruza ljubav, ali vjerujte mi i meni moja zmija pruza ljubav,i iako je to tesko za povjerovati zna me, pozna me, i veseli mi se,vidim po njemu da voli biti u ruci (jer inace oni kada se obje se sklupcaju u lopticu zato se i zovu boll python, a posto je moj potpuno opusten, ne dise jace niti brze u ruci , za pretpostaviti je da je opusten i da to voli zar ne).

 

uh dug je post, ispricavam se,ali nisam to mogla krace napisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da moje dijete ide u tu skolu, ja mu sigurno ne bih dopustio da ide u tu ucionicu. Ako je to sta radi taj ucitelj normalno, onda su nam osjecaji na niskim granama. Ja razumijem hranidbeni lanac, ali ucionica u kojoj prisustvuju djeca nije mjesto na kojem ce se hraniti zmija, a hrana ce joj biti zivo bice.Ja mislim da tu imai elemenata za prijavu inspekciji (ne zbog toga sto se zmija hrani zivim misevima, vec zbog toga sto se to radi pred djecom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zelio bih nesto pitati Legal23. To sta ste Vi napisali izgleda sjajno. Vjerujem da je i piton draga zivotinja kao pas ili macka ili neki drugi kucni ljubimac. Sada dolazi ali.... Citao sam negdje da je piton kao kucni ljubimac znao pojesti drugog kucnog ljubimca...psa ili macku- vise se ne sjecam. Recite mi sta bi bilo da pojede malu bebu (dijete starosti nekoliko mjececi)? Da li bi i tada bio kucni ljubimac, maza, njezno stvorenje. Narvno, Vi imate pravo na svoje misljenje, a ja mislim da je mjesto pitonu u njegovom prirodnom stanistu, a to je suma ili prasuma, a ne u dnevnom boravku ili spavacoj sobi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Secerko, procitajte slijedeci clanak. Sve zivotinje su "divlje", koliko god bile pripitomljene, i ako se osjete ugrozene, bilo fizicki, bilo konkurencijom, mogu napasti. To da li je to konj, piton, zamorac ili umiljati pas, nema nikakve veze. Vazno je kako se vlasnik ponasa i koliko pazi. Vlasnik je taj koji je odgovoran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija