Jump to content

Nasljednička izjava na ostavinskoj raspravi - molim hitno


Deanna

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas ako mi možete dati odgovor na slijedeće pitanje: nakon smrti mame provedena je ostavinska rasprava (nasljednici su tata, sestra i ja) gdje su se tata i sestra odrekli nasljedstva u moju korist. Tata je bio osobno prisutan a sestra živi u inozemstvu, ima strano državljanstvo te je poslala nasljedničku izjavu i specijalnu punomoć u kojoj stoji da prihvaća nasljedstvo te ga u cijelosti ustupa meni.

Izjava je ovjerena kod notara i u Legalization Office. Rasprava je s tim provedena i dobili smo rješenje.

Međutim, naknadno smo pronašli ugovor o oročenju u banci te ga odnijeli na ostavinski sud. Sada smo opet pozvani kod javne bilježnice na raspravu. Nazvala sam u njihov ured da provjerim da li su papiri od moje sestre iz prošle rasprave vrijedeći, no gospođa tvrdi da se mora ponovo napraviti ta ista izjava i ovjeriti. Da li zaista se mora ista izjava 2x slati, budući da je potpuno ista, samo što je datum kasniji? Postupak se vodi pod istim brojem kao i prvi put pa sam mislila da će ta izjava vrijediti i za ovaj naknadni dio. Zanima me također da li se ponovo plaćaju troškovi javnom bilježniku?

Najljepša hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilježnica vam je dobro rekla.

Mora se poslati nova nasljednička izjava, jer ona prva vrijedi samo za imovinu koja je utvrđena prvi put.

Zamislite slučaj da ste iznenada naknadno našli npr. neku vrijednu nekretninu ili neku drugu vredniju imovinu.

Nasljedniku koji je ranije ustupio svoj nasljedni dio mora se pružiti šansa da dobije dio u toj nekretnini (ili bilo kojoj drugoj imovini) ako želi.

Troškovi naknadno pronađene ostavine plaćaju se se prema vrijednosti te naknadne imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija