Jump to content

Pravo branitelja


tomacsoon

Preporučene objave

Unaprijed se ispričavam ako je odgovor na ovo pitanje dan na nekom od prethodnih postova, jer mi ih se nije dalo unaprijed sve razgledavati, ako je tako molim da me netko uputi.

 

situacija je ovakva - branitelj, dobrovoljac, služio do rujna 1991. do listopada 1992., nikada nije tražio nikakva prava niti je ostvarivao nikakve povlastice. Ima nešto preko 26 godina ukupnog staža, bez da se računa ovo u vojsci. star 55 godina. Ima PTST, upisan je u registar branitelja.

 

Sada se interesira ima li neka prava, posebno na eventualni prijevremenu ili bilo kakvu mirovinu, odnosno na bilo što?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tomacsoon je napisao:

... situacija je ovakva - branitelj, dobrovoljac, služio do rujna 1991. do listopada 1992., nikada nije tražio nikakva prava niti je ostvarivao nikakve povlastice. Ima nešto preko 26 godina ukupnog staža, bez da se računa ovo u vojsci. star 55 godina. Ima PTST, upisan je u registar branitelja.

 

Sada se interesira ima li neka prava, posebno na eventualni prijevremenu ili bilo kakvu mirovinu, odnosno na bilo što?

 

Hvala.

S obzirom na date "parametre" od mirovinskih prava može razmišljati jedino o invalidskoj mirovini, dakako ako ispunjava uvjete glede utvrđene invalidnosti.

Postupak se pokreće kod nadležne PS HZMO-a preko izabranog liječnika.

Nemam vremena za traženje po PF pa dajem prvi sličan link na koji sam naišao:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=21348&forum=33&3

Ako je zaposlen, moje je mišljenje da bi najbolje bilo da nastavi raditi, naravno ukoliko je za to zdravstveno sposoban.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija