Jump to content

Manipulacije-udjeli-fond-dionice


indigo

Preporučene objave

ministrica poziva branitelje da dobro

razmisle o prodaji udjela...

 

istodobno danas na tv u emisiji za branitelje

kažu da se sve učinili da nebude " torbarenja"

 

a to znači ako ti prodaš Marku, Marko

je TORBAR

 

ako prodaš nekome od FONDOVA

koji su u rukama stranaca onda oni nisu TORBARI

več poslovni ljudi..ugledni građani...

 

Ja ču rađe prodat MARKU TORBARU

ako je ista cjena, neka i on zaradi

 

nego uglednim građanima,poslovnim ljudima

koji su smislili ovu pretvorbu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U predizborno vrijeme Udjel je vrijedio 900 Kuna, a sad 609, koliko če vrijediti nakon tih famoznih 60 Dana(ako je to uopće istina), Meni i meni slični su tu Lovu trebali Jučer, teško da če nešto puno naši udjeli otiči sa vrijednosti gore, Samo sam za to da mi se odmah isplati moj dio, kad sam prodavo Invalidske dionice čekao sam 3 dana da mi lova sjedne na račun. A ovo je čista prevara i manipulacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kažu da se prvo udjeli moraju ponuditi fondu. zanima me sa čijim ili kojim parama če fond kupovati te udjele.ovako otprilike izgleda da če ti jazavci iz fonda sa našim novcima kupovati naše udjele i onda postati jedini vlasnici dobrih dionica, a mi če mo dobiti izgleda neku siču... takko je nekako ispalo i sa kuponskom privatizacijom, zar ne? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

kažu da se prvo udjeli moraju ponuditi fondu. zanima me sa čijim ili kojim parama če fond kupovati te udjele.ovako otprilike izgleda da če ti jazavci iz fonda sa našim novcima kupovati naše udjele i onda postati jedini vlasnici dobrih dionica, a mi če mo dobiti izgleda neku siču... takko je nekako ispalo i sa kuponskom privatizacijom, zar ne? :-?

 

kupovat će sa parama onih koji neče odma prodavat(takvih će nadam se bit večina)a treba još HEP i Hrvatske šume uletjet sa 7% pa Hrvatske željeznice... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SVEMIRAC

 

ja sam naveo argument, a ne ja bi ili ja nebi..

 

i taj TORBAR radi za njih, kao što akviziteri rade za kozmetiku, ili u prodaji osiguranja, i kamo sreće

da HOĆE nas branitelje zaposlit, ali NAS neće,pa NEKA i naši ljudi zarade proviziju...

Meni je isto..istu lovu dobijam....

ako moraš prodat preko nekog fonda ili brokerske kuće

nemoj mislit da ta ekipa ne dobija ............NEDAM IM

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao RVI nakon oluje gdje sam ranjen upisao sam dionice od plave lagune,torbari su mi odma nudili par tisuča maraka i ja naravno nisam prodao kao gotovo svi moji suborci.nakon 6-7 god kad sam se stambeno sredio sa kreditom koji sam dobio kao RVI,odlučio sam unovčit te dionice i kupio sam si novu opel vektru za KEŠ od tih istih dionica..

pa eto toliko od mene,tko želi neka proda tko nemora neče izgubit,mislim da je sve jasno :ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iskustva su različita....

 

neke dionice rastu neke padaju...

 

ne zaboravi da je plavu lagunu kupila

tvornica duhana Rovinj ako se ne varam....

 

ako dođe do krize od dionica ništa.....

 

uostalom može se na prste izbrojit koliko

firmi ima čije dionice vrijede...

 

i to do 51 posto kad gazda to ostvari , može

kako ga volja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sterop je napisao:

A šta da si dobio od HTP Korčula i Hoteli Podgora i čuvo kao ja, do danas sam po svakoj izgubio po 500 do 700 kuna živjelo ćuvanje i se..m im se na Dionice ,ali kad već ####m onda idem do kraja nedam im ni udjele pa neka se hebu.......

 

j****a svaki je mogao birat koje će dionice upisat,ali nemožeš te svoje uspoređivat sa inom,ht,hep,hž hrvatske šume!!! sve od reda firme od državno interesa koje jednostavno nemogu doživjet sudbinu gubitnika :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krajem 95 ili početkom 96 ne sječam se više,upis dionica u Zagrebu bio je na 2 katu inine zgrade.

dobio sam popis 30-40 firmi na biranje,sječam se da je tu bio ledo,kraš,istra turist a ja sam se nečkao između podravke i plave lagune.neznam kako je bilo kasnije,ali u to vrijeme izbor je bio naš i više nego dobar. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne namjeravam prodati. Nije neka lova koju za to mogu dobiti. Nek stoji. Ako prodam, spičkat ću lovu bez veze, a da nije baš prijeko potrebno. A ako i propadne, barem nisam osobno uložio, pa nisam zapravo niti izgubio.

A ako vrijednost poraste ili ostane na istom, nek mi ostane djeci za platit vozački ili slično.

 

Što se tiče otkupa udjela od strane fonda, koliko ja kontam - da, otkupljivat će se sredstvima fonda, odnosno našim sredstvima. Ali....u tom slučaju vrijednost naših udjela trebala bi time narasti, jer indirektno oni koji su ostali u fondu zapravo su otkupili udjele onih koji su ih prodali. Kontam da to tako ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, meni nije jasno, ako netko i proda svoje udjele u fondu iz tko zna kojih razloga, što je manje bitno i ako se fond i ugasi (što mi isto nije jasno, jer ako Marko proda Janku onda te udjele ima Janko u istom tom fondu) kako Marko može izgubiti pravo na druge dionice.

U zakonu piše da će se 7% dodijeliti braniteljima a ne tamo nekom fondu i meni to sve nekako nije jasno, tko koga hebe i mulja.

Svakako treba pričekati do kraja godine, jer će udio biti i preko 1000 KN a torbari će ga 2009 plačati i po 1300 a 2010 kad se uđe u europu udio će vrijeditri i mnogo više jer onda to neće biti dionice T-COM-a već Deutsche telekoma (a što je i sada) kojima vrijednost baš i nije kako kod nas to prikazuju samo da kupe što veći udio u tvrtki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@sterop...

 

...nemoj zaboraviti da ima jako veliki broj branitelja kojima je novac od prodaje udijela nužno potreban za egzistenciju...

...mislim stvarno pravih branitelja...koji su u kreditima...koji imaju po nekoliko djece a podstanari su...

 

...slažem se da udjele ne treba prodavati ali...ne slažem se ni da su svi koji ce ih prodati, nisu pravi branitelji vec foteljasi...

...isplata razlike mirovine za 2006 i 2007 ce uvelike bar HRVI koji su u mirovini odvuci od ideje o prodaji...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se s tobom naime..

 

_ima pola MILIONA branitelja koji

imaju pravo na dionice

_ne zavaravajte se pravilnik

su pisali oni koji jako dobro znaju

što im je cilj.

Čudim se onim kolegama ovdje koji govore da če vrjednost

bili oasti bilo padati, do kraja ove ili one godine...dragi prijatelju koji imaš vidovnjačke sposobnosti...dionice su kao i kocka...

 

_ako slušam guvernera ROHATINSKOG a mislim da je on i te kako pametan, zato ga i napadaju....on ne govori o sjajnoj budučnosti već o porastu potrošnje a time i kamata...odmah nakon njegova govora banke su digle kamatne stope...u tim okolnostima dionice ne mogu rasti, več samo padati.

a ako nas slučajno NEDAJ bože zadesi dužnička kriza,vrjednost dionica če biti kao i vrjednost starog novinskog papira.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ne tako davno bio je pancic i njegova partija na vlasti...iskustva iz tog vremena su svježa...cak su i proteze letile po njegovom stolu...

 

...ne vjerujem da toliko dugo moze HDZ izdrati na vlasti...a kako se kod nas zakoni mjenjaju...hmm...uz to...ulazimo u evropu u kojoj po nekima nisu dozvoljeni povlašteni fondovi...

...neznam....ali...ali...ali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

indigo je napisao:

slažem se s tobom naime..

 

_ima pola MILIONA branitelja koji

imaju pravo na dionice

_ne zavaravajte se pravilnik

su pisali oni koji jako dobro znaju

što im je cilj.

Čudim se onim kolegama ovdje koji govore da če vrjednost

bili oasti bilo padati, do kraja ove ili one godine...dragi prijatelju koji imaš vidovnjačke sposobnosti...dionice su kao i kocka...

 

_ako slušam guvernera ROHATINSKOG a mislim da je on i te kako pametan, zato ga i napadaju....on ne govori o sjajnoj budučnosti već o porastu potrošnje a time i kamata...odmah nakon njegova govora banke su digle kamatne stope...u tim okolnostima dionice ne mogu rasti, več samo padati.

a ako nas slučajno NEDAJ bože zadesi dužnička kriza,vrjednost dionica če biti kao i vrjednost starog novinskog papira.....

 

Netreba dragi moj Indigo imat vidovnjačke sposobnosti da bi razumio zašto će udjeli u fondu na početku padat a kanije kad se stabilizira prodaja-kupnja doći do rasta istih.

sve je to ponuda- potražnja,odnosno kad nečega u kratkom roku ima puno na tržištu ponude što će se dogodit sa našim udjelima,logično je da cijena pada.

kad prodaju svi koji to misle i stabilizira se ponuda a potražnje će za te udjele uvjek bit,doči će do rasta cijena u ponudi.

ovo nisu dionici i možebitna dužnička kriza nemože poremetit u dugoročnom pogledu ovaj fond.

veliki sam zagovornik NEprdaje svoga udjela svakome ko nemora,a poruka onima koji MORAJU,kako bi bilo da niste ništa dobili? :bang:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da če vrijednost fonda rasti. ne treba biti za to veliki financijski stručnjak, več samo imati malo smisla za logiku. bez obzira na trenutne vrijednosti koje variraju zavisno od vrijednosti dionica koje fond posjeduje, rasti će jer će se uplatiti u fond još 7% privatizacije dosta jakih državnih firmi, pa samo je to razlog za vjerovati da če za godinu dana vrijednost udjela biti veča nego sada. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si vlasnik dionica, to je istop kao imovina,

kao vlasnik auta i uvjek znaš da je to samo tvoje i kolika je vrjednost..

 

_ a mi nismo vlasnici dionica

 

- već vlasnici UDJELA a to je kao nebo i zemlja

vlasnik si nečega a neznaš čega....

-

i drugo kakvo je to vlasništvo,kad nemožeš radit s udjelom što te volja...to nije vlasništvo...

 

-tko ostvari 51 posto vlasništva u tom fondu

dal se fond GASI...jel grješim.????

 

ako si vlasnik dionica, onda postoji skupština dioničara

koja može birat, tko če upravljat dionicama...

možemo li mi birat sada????

 

s kojom lovom če fond otkupljivat dionice

kad fond nema svoje love...

 

zaduživanjem??? kod koga???

 

niko nedaje bez hipoteke ni kamate lovu....

 

sory svaka čast svakome, svak nek misli što hoče

al meni je to više nego jasno...ponavlja se stara priča uz jednu razliku, neče se moči prodavati MARKU ili JANKU kako se dogovorite, već jedino brokerskim kučama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je novo..ako nemaš odgovora najlakše je skrenut s teme...čemu?

 

jel mi ti možeš odgovorit...ako znaš

 

ministrica je pozvala da dobro razmislimo što čemo s udjelima, s druge strane je rekla da se nemože prodavat, ONDA o čemu da razmislimo...nije mi jasno,ako nema prodaje..o čemu da razmislimo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa neka si napisao...pa što...

 

ako češ odgovorit, odgovori ako nečeš ne moraš

u čemu je problem, očito se ne slažemo

i u redu, nevidim problem, pa nemoramo svi jednako mislit..

tebi hvala na odgovorima...

ali dozvoli da imam i ja svoj stav s kojim se možeš i nemoraš složit...

 

nema ljutnje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ovako: oni u Fondu (koji vode tamo neki golobradi dečki), ubiru plače na račun rada u fondu, banke ubiru lovu za vođenje fonda....itd...pa vidjeli ste polugodišnje izvješče objavljeno u dnevnim novinama koliki su troškovi fonda.

 

Onda mi možemo samo prodati njima, a oni kupuju od nas...pa kad nebudu imali love onda nešto kao propada...pa ostanu njima dionice koje mogu unovčiti i opet imaju love...znači mi sami svoje sa svojim kupujemo...ali neka.

 

Ovo je bitno, sve prije navedene troškove kao i 2/3 zarade fonda koje mi branitelji nećemo vidjeti jer nama pripada samo 1/3 , znači sve to šta nam ne pripada stavite na papir i šta nam ostaje'????

 

Ja ću napraviti sljedeće: otkupiti svoje udjele- za lovu kupiti dionice koje su sada u fondu INA i T-HT, i pratiti kako mi ovih mizernih 20 000 kuna raste ili pada , sukladno vrijednosti dionica na tržištu.

 

Budući su ove dvije dionice u 92% masi fonda, mišljenja sam da ću sam više dobiti ako su moje dionice INE I THT u mom porfitelju u SDA( Središnjoj depozitarnoj agenciji), nego da ostakom u Fondu plačam troškove Fonda i kupim samo 1/3 zarade u fondu.

 

Pa tako onda sa ;elektrom, šumama, željeznicom, cestama...i ostalo.

 

Eto toliko od mene, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plan ti je dobar, a da li je izvediv i na koji način planiraš otkupiti ono što ti ionako pripada, kako znaš da tvoj udio čine baš T-com i INA da nije možda samo t-com.

Iako potpuno se slažem da bi cijeli posao trebala voditi SDA i brokerske kuće ne priznavajući nikakove punomoći (osim u opravdanim situacijama).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa to se po Izvjeću poslovanja Fonda vidi da je 7% INE ili 700 000 dionica i 7% T ht u fondu i čini 92% fonda , to se može vidjeti na stranicama fonda i polugodišnjem izvješću....ostalih 8% love fonda je u obveznicama i ostalim novčanim zapisima a oni nisu nama na mogučnosti da ih baš kupimo na Burzi, a to i nije neka velika zarada na malim iznosima.....eto primjera moje računice.......koliko je danas INA i THT pao, ukupno oko 4% na burzi, znači ccca 80 kuna na primjer 20 000 kuna koliko si unovčio udjele i koloko si uložio u ove dvije dionice..... a koliko danas vrijedi jedan udjel i koja je razlika od 10. 03. kada je vrijednost udjela vidljiva na izvješčima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo podatci vrijednosti udjela u F HB:

 

10.3.2008 - 615,08 Kn

11.3.2008 - 614,55 Kn

12.0.2008 - 617,25 Kn

13.3.2008 - 609.35 Kn

14.3.2008 - 605.95 Kn

17.3.2008 - 596.13 Kn

 

razlika - od najvišeg 617,25 - 596,13

=oko 22 kune minusa po udjelu

 

primjer 20 00 kuna u opticaju- prodali smo udjele

kupujemo ina i tht 50/50 na dan 10.03.2008

imamo ina-2270 kuna

imamo tht.327 kuna

 

danas 18. 03 imamo INA x 5 =2130, tht , 318

 

a udio u fondu je 20 kuna manji X CCA 35 udjela je - znači oko 700 kuna manje

 

 

PrEsVeTli je napisao:

Plan ti je dobar, a da li je izvediv i na koji način planiraš otkupiti ono što ti ionako pripada, kako znaš da tvoj udio čine baš T-com i INA da nije možda samo t-com.

Iako potpuno se slažem da bi cijeli posao trebala voditi SDA i brokerske kuće ne priznavajući nikakove punomoći (osim u opravdanim situacijama).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mi netko objasniti - jasno mi je da se vrijednost udjela temelji na ponudi i potražnji, i to bi bilo u redu da se radi o dionici ,ali ne o udjelu jer vrijednost udjela zapravo predstavlja vrijednost dionica koje se nalaze u fondu a ako uzmemo da 92% dionica fonda predstavljaju dionice INA-e i T-HT- a za predpostaviti je da su to likvidne dionice te da im vrijednost neće drastično pasti, što se tu ustvari događa ????

Zašto tako kataklizmičke procjene o drastičnom padu?? Ili možda griješim?? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

_ Do ulaska u EU sve če se privatizirat.

 

_fond se gasi ako se otkupi 51 posto udjela.

 

_ovo je isti sličan slučaj kao sa prethodnom privatizacijom

5OO OOO je vlasnika udjela, mnogi od njih nisu platili struju, vodu

komunalije kredit za auto itd...razlikaje što če sve bit

" transparentno" znat češ vrjednost na dan prodaje...

i kome smiješ prodat.

 

ako ponuda bude veča od potražnje

vrjednost na burzi pada....

 

e sad nek svatko procjeni

koliko u ovoj državi ima onih

koji mogu izdvojit lovu za kupnju

 

4-5 naprama 500 000 vlasnika udjela

 

i ako 10 posto od 500 000 ponudi na prodaju

 

a dva tri kupca...koja im je vrjednost mala i nikakva

 

jel grješim???? molim savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija