Jump to content

Gašpar?


Liva

Preporučene objave

ja ne vjerujem

Gaspar je ispitivač skroz blag i dobar. A ovako i onako su sva pitanja vec objvljena na legalisu. Netko tko nije išao na taj ispit ne shvaća da nisu bitna pitanja nego odgovori.

 

Čak ga i Uskok istražuje. A nije naplaćivao usluge nego je jednostavno, po mojoj procjeni, bio naivan.

 

Nije da ga branim, ali jadan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam ja shvatila, uskok ga ne istrazuje zbog pravosudnog, nego nekih drugih stvari, a ovi razgovori o pravosudnom su usput uletili!

 

vidjela sam i ovo za kartice sto je predlozila ministrica! nadam se da to nece provest uopce, a pogotovo se nadam da ce to zaobic rok u travnju! stvarno mi ne treba jos i dodatni stres da isprobavaju nesto novo na meni! :moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takve ne žalim. Ja žalim one koji su se našli u sporu u kojem je presudu trebao donijeti Gašpar ili netko sličan tom Gašparu, a ima ih u odvoj državi podosta. Iako imaju staršno velike plaće, često smo svjedoci da uzmu nešto sa strane da bi presudili po želji određene stranke u postupku. Da bi svoj cilj ostvarili spremni su u presudi pozivati se na krive datume, na nepostojeće dokaze, pa čak i na sudku praksu koja nema veze sa Zakonom. I kao što sam već rekao, žalim one koji se sude, a pravednu sudsku presudu trebaju donijeti ovakvi poput Gašpara. Za takve bih uveo doživotnu zabranu obnašanja sudačke dužnost. Jednog tako časnog posla kojeg mnogi zlorabe.

Zanima me kakovo bi mišljenje imali o liječniku koji bi namjerno odugovlačio s liječenjem pacijenta ili ga liječio suprotno pravilima struke i medicinske etike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svašta se u ovoj zemlji događa i tolerira, ali, u ovom trenutku, žalim samo nas koji smo pred polaganjem ovako obimnog i teškog ispita pa se pored svega moramo suočavati i sa svim neizvjesnostima oko polaganja, jer zapravo ne znamo kako će taj ispit izgledati ubuduće. Kolega koji je odgovarao u subotu kaže mi da je usmeni bio drugačiji, bitno stroži nego dosad. To me baš ne veseli, iako učim po zakonima od korica do korica i nije mi padalo napamet spremati se samo po pitanjima za pojedine ispitivače. Ipak, lakše je kad imaš uvid u to kako ispit izgleda i na što treba posebno obratiti pozornost (za pojedine ispitivače).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda je to samo njegov dojam (ne bi voljela stvarati paniku i nemir),ali kaže da je Mikšić kojega je on dosad slušao pet,šest puta puno teže pitao nego dosad, a i Baranovićka da je cjepidlačila. Budući se radi o čovjeku koji je ispit pedantno spremao 5 mjeseci, puno puta slušao i po prirodi nije paničar ja mu vjerujem.No, nadam se da Mikšić taj dan nije bio raspoložen pa da je to razlog, ali ipak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lily, ovo bi ti trebao biti moto,samo misliti pozitivno, skulirati se i sve ce biti ok, pogotovo ako ucis iz zakona. na ovom sam forumu ko papagaj s tom teorijom da tko uci po zakonu prolazi, i bez klarica i kompanije, jer ispitivaci to dobro vide.

Ne znam koliko to utjesno zvuce moje rijeci, jer sam i sama pred ispit rekla, padam gradjansko 100 %! Na kraju je sve bilo super.

Miksica sam slusala i nije bio opak, sutkinja Baranovic je curi doslovno rekla da to njeno odgovaranje nije dobro (na malo grublji nacin), ali je nece rusit jer vidi da je ucila.

Nemas frke, tko je ucio taj prolazi- receno vec bezbroj puta, a nadam se da ces i ti dijelit takve savjete nakon sto prodje taj famozni dan D!

 

Sretno na ispitu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je Gaspar djelovao neobjektivan i bezobziran. Uopce se ne slazem sa bilo kakvim pozitivnim komentarom o njemu. Taj covjek je tocno onakav kako su ga opisali u novinama.

Sta ce se sada sve njegove odluke ponistiti?

Jel to znaci da ce ljudi koji su prosli kod njega PI morati ponovo polagati GPP i TP? A ljudi koji su pali kod njega, sta s njima?

Gaspar je sramota za pravnu struku.

 

Sto se tice kartica - to je apsolutno bolja ideja nego da ostane status quo. Makar ce pitanja biti na papiru a ne iz neke korumpirane glave.

Iako sam ja najvise za ideju da PI bude jos objektivniji, recimo pismeni.

Kandidati ovise o psihickom raspolozenju tih ljudi koji ispituju i koji su se mozda digli na lijevu nogu. Ili im je netko dao par Eura. Ili im je netko samo privilegirani prijatelj. Sta mislite da ja Gaspar jedini korumpirani ispitivac?

Zasto je Pavisic bio tako kratko u komisiji? Njegov sincic je bas tada trebao polagati PI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

unaprijed se ispričavam svima koji budu čitali ovaj opsceni tekst, napose svim notarima i notaricama, ali i osobama koje u raznoraznim kontextovimaima spominjem u ovom uvredljivom post-u. hvala na razumijevanju. (op. a.)

 

Njegov "sinčić" je imao golemih problema na faksu i to, nećeš vjerovat, upravo zbog svog starog. Generacija smo i znam kakav je, tj. uopće nije ko njegov otac koji je munjen sa velikim M. Studirao je otprilike koliko i većina nas ostalih i nisam baš vidio ili stekao dojam da je imao drugačiji tretman na faksu pa pretpostavljam da ne bi imao ni na pravosudnom. Pavišić je, vjerujem, maknut kao i drugi profesori- jer nije mogao pitat na drugačiji način od onog njihovog načina ispitivanja s faksa di si ti niko i ništa, a on ti drži sudbinu u rukama...Jer Pavišić je bio baš takav, grozan, mi s riječkog faksa smo se morali jako pomučit da bi riješili Kpp. "I njegov sinčić također", koji je polagao negdje kad i ja, i ko i ja padao nekih x puta dok nije nekako to položio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje je misljenje da je Pavisic jr imao problema na faxu jer nije prebistar ili nije dovoljno ucio. To sto mu je stari bio dekan mu je svakako pomoglo. Na rokovima na kojima je bio P. jr kriteriji su se srozavali na nacin da je odgovor jr.-a bio za dovoljan i sve sto je bilo bolje od njegovog je bilo za vecu ocjenu. Na taj nacin su ljudi super prolazili kad su bili na rokovima zajedno sa doticnim. To sto ga je jedna eticna profesorica ocijenila kako spada i sto je pao godinu, svaka joj cast. Mnogi se ne bi usudili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je napisao:

lunas i sretno_položeni, budući da iznosite svoje osobne stavove o pojedinim osobama u raznim kontekstima, molim vas da prosijedite svoje osobne kontakt podatke uredništvu.

Ukoliko to ne učinite, morati ćemo zaključati temu.

 

da uredništvu proslijede svoje osobne podatke? :smijeh: a s kojim pravom ti to tražiš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija