Jump to content

46 kn


yvonne

Preporučene objave

...dva kredita 2.900,00 kn + alimentacija 2.700, kn (odnosno 50% plaće) + american revolving 500 kn = 46,00 kn plaće....kako je moguće?? jedan od kredita se ne naplaćuje....

 

...pitanje glasi: kako doći do sredstava za život???

...da li mogu tražiti u firmi da mi ostave barem 1500,00 kn za život?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentacija vam se smije odbijati do ukupno 1/2 plaće, a ostala potraživanja tipa kredit u pravilu do 1/3. Međutim vi ste vjerovatno u jednoj od izjava od tih mnogobrojnih kredita i potpisali da ste suglasni da vam se odbija cijela plaća ili potrebni dio plaće. Kredit koji se ne naplaćuje vjerovatno stoji u čekanju.

Što se sredstava za život tiče ... vi ste i uzeli te kredite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema zakonu o radu samo se 1/3 plaće može ustegnuti a 1/2 za uzdržavanje. Možda tu leži vaša šansa, razgovarajte s odvjetnikom. Jer po meni bez obzira što ste vi potpisali to mora biti u skladu sa zakonom. Ist tako je ništav ugovor kojim vi dozvoljavate drugome da vas ubije. Taj drugi će odgovarati za ubojstvo bez obzira što ste vi pristali svojevoljno da vas on ubije. Po meni tu banke rade protuzakonito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatvorite postojeće kredite trećim kreditom u kojem ćete pokušati ishoditi bolje uvjete otplate,odnosno u Vašem slučaju duži vremenski rok i manja rata. Mislim da sam nedavno vidjela da Erste to radi. Jako mi je poznato kako se može doći u situaciju kao što je Vaša...Mi smo imali sreće jer je MM našao bolje plaćen posao,pa sad barem krpamo. Ah,da,a da probate nešto zaraditi i sa strane tipa računovodstva,prijevoda,instrukcija...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....uvalio se jesam, ali uz veliku i nesebičnu pomoć bivše supruge (kredite otplaćujem za njezinu kuću),

te je dogovor bio da ne moram plaćati alimentaciju dok joj kredite ne otplatim. ali vrag ne spava (mislim, sam sam kriv jer to nismo stavili na papir)...tužila me i dobila...sada sve plaćam...

 

...zvao sam u pbz gdje imam kredit koji se ne otplaćuje...tako nešto bezobrazno i neugodno nisam već dugo vidio...mi vam ne možemo napraviti reprogram, ne plaćate kredit pa da vam mi još damo novi????niste pri sebi...sami ste si krivi što niste prije mislili...

'alo...pa ja do prije dvije godine nisam niti sanjao da ću se rastati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija