Jump to content

HZMO-upiti na evidencije


cagart

Preporučene objave

Za dan-dva ćeš na istom mjestu vidjeti da ti se predmet nalazi kod "tog-i-tog" referenta. Lijepo ga nazovi i pitaj da li u tvom predmetu nešto nedostaje a što je potrebno za izračun invalidske mirovine, a dalje će ti sve on ili ona sve objasniti. Uglavnom, kada ti se predmet kompletira ide se na izračun mirovine, pisanje rješenja i to je onda gotovo. Ako je sve OK računaj da bi mogao za kojih par tjedana dobiti rješenje. Da, referent ti može reći i famozni omjer rat-mir koje ti je dr T odredio, pa po prilici možeš sam odrediti i visinu svoje mirovine. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel se može možda vidjeti gdje se nalazi tvoj predmet tj. u kojoj je fazi preko interneta na stranicama HZZMO ? Mislim svako ima svoj OB ( osobni broj ) pod kojim se vodi u mirovinskom, pa da se recimo negdje na stranici mirovinskog može ukucati taj OB i vidjeti gdje je trenutno tvoj predmet ?

 

Ima li tko takva iskustva ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Telefonski broj povjerenstva za reviziju kod dr.T je slijedeći: 01 3786-227.

 

Svakog radnog dana od 10,00 do 12,00, uz malo strpljenja, dobiti ćete informaciju iz "prve ruke" u kojoj fazi se nalazi vaš predmet.

 

Zainteresiranima informacija da sada obrađuju predmete za HV (za HVO ne znam) koji su pristigli na reviziju u 12.mjesecu 2007. godine.

 

Nadalje, svatko tko hoće pratiti svoj predmet online neka ode u svoj HZZMO, gdje će potpisati zahtjev, dobiti username i password te odmah nakon 24 sata biti u mogućnosti "vidjeti" svoj predmet.

 

Uzdravlje, novaca i strpljenja!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

au, pa koliko ću ja onda još čekati, mislim ovo mi je obnova postupka, ispadne da ja novo rješenje (uz malo sreće) neću dobiti do kraja godine!!! Kad se sve zbroji stvarno predug proces....

- 9. mjesecu 2007. godine podnio sam zahtjev za obnovu postupka

-29.01.2008 izašao kod područnog vještaka

-07.02.2008. poslano na reviziju

 

:klanja:

pa jel moguće da na revizju neću doć na red do 8. mjeseca , pa onda godišnj odmori, pa onda dok dođe do područne službe, pa dok se one to sjete otvorit, pa izračunat.......... ma svaka čast, nemam riječi :bananko:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

 

Nadalje, svatko tko hoće pratiti svoj predmet online neka ode u svoj HZZMO, gdje će potpisati zahtjev, dobiti username i password te odmah nakon 24 sata biti u mogućnosti "vidjeti" svoj predmet.

 

Uzdravlje, novaca i strpljenja!

 

A jel se treba što platiti za podnošenje tog zahtjeva za online i za username i pasword ?

 

Po meni je to najbolji način informacije za pojedinca.

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

crnamamba je napisao:

Pozzdra,

i ja se koristim upitima na evidencije, predmet mi je otišao 07.02.2008. na reviziju kog T, sad mi na upitima piše 10.04.2008. rok provedbe MIO.

Nemam pojma što to znači, odnosno kako saznati dali se moj predmet vratio sa revizije od cijenjenog gospodina "T". ????

:-?:-?

 

 

a sada mi piše ovako:

-Područna služba Vtc.-6.6.2008 primopredaja spisa u rad Za Vaš spis zadužen je K. Marija samostalni upravni referent

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

crnamamba je napisao:

crnamamba je napisao:

Pozzdra,

i ja se koristim upitima na evidencije, predmet mi je otišao 07.02.2008. na reviziju kog T, sad mi na upitima piše 10.04.2008. rok provedbe MIO.

Nemam pojma što to znači, odnosno kako saznati dali se moj predmet vratio sa revizije od cijenjenog gospodina "T". ????

:-?:-?

 

 

a sada mi piše ovako:

-Područna služba Vtc.-6.6.2008 primopredaja spisa u rad Za Vaš spis zadužen je K. Marija samostalni upravni referent

-11.06.2008. arhiviranje spisa u roku Za Vaš spis zadužen je : Rok vještačenje

 

Bio bih zahvalan ako tko zna što ovo znači?

Jel moguće da se vratilo sa revizije ili .........? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz "Upita na evidencije" ne možeš doznati gotovo ništa, jedino gdje je trenutno tvoj predmet.

 

Ako te zanima nešto više onda nazovi HZMO i traži sobu gdje radi taj referent koji ti vjerojatno neće dati ništa bolju informaciju od one koju si pročitao u "Upitima na evidencije".

 

Možda i hoće ali ne bih se kladio u to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rov je napisao:

lijepo bi molio ako netko zna kaj bi ovo značilo;

23.06.2008. -PRIMOPREDAJA SPISA U RAD - GREDIČAK DARKO ARHIVA

To znači da je spis kod tog djelatnika koji radi u arhivi HZMO i moguće su dvije opcije: opis međufaze prije odlaganja spisa u arhivu radi a/a tj. riješen ili međufaza prije proslijeđivanja spisa nekom koji će još nešto raditi (taj može biti iz HZMO ili izvan njega). Nema smisla zvati i tražiti tog djelatnika arhive već je bolje pričekati koji dan (dva, pa čak i do pet) i ponovno pogledati upite o evidenciji, tada će biti nešto konkretnije. Inače upiti na njihovo uredsko poslovanje su ili potpuno beskorisni ili stvarno dobri, a to zavisi ne samo od Područne službe već i konkretnog referenta koji ažurira evidenciju - u pravilu bi svaki djelatnik trebao ažuritrati kad je otpremio spis u sljedeću fazu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeli to moguće da bi tako brzo bilo riješenje gotovo , jer prateći tu na forumu to traje inaće puno duže,zato se čudim jer kod mene ide to dosta brzo,evo ovako , 05.03.08 častan otpust s pravom na inval. mirovinu , 04.02.08 vještak u Tvrtkovoj,20.04.08 g.T , i sad već riješenje,ili im se žuri na godišnji ili su poćeli nešto raditi ili.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvao ja danas (ponedjeljak) "svoju" likvidatoricu i kaže da mi prva PUNA mirovina sjeda sutra 01.07. na moj tekući u HPB (daju mirovine 1. u mjesecu) a razliku za 6 mjeseci koliko sam primao akontaciju, da je dala nalog riznici za isplatu 07.07. Dakle, konačno gotovo. I da, postupak sam malo ubrzao kod dr T slanjem zamolbe tj. požurnice. Toliko - i za kraj: od prestanka DVO do prve pune mirovine točno 7 mjeseci. Puno ili malo, kako kome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Imam i ja pitanje u svezi prijavno-odjavnih spisa.Spis mi se prvo vodio u Osijeku (arhiviran),a trenutno je kod referenta u izradi nacrta Rješenja u Vukovaru (opća invalidska,nakon što sam imao prof.nesposobnost). Ali u međuvremenu(između Osijeka i Vukovara), mi je spis bio u Središnjoj službi u Zagrebu i tamo stoji da je omot spisa i registraturno gradivo uništeno (14.04.2007.). Zanima me što to znači (da je uništeno), kao i kad bih mogao očekivati Rješenje kući (kod referenta na izradi nacrta negdje od kraja srpnja)?? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Žalio sam se na omjer rat-mir,predmet mi je zaprimljen u 6.mjesecu u središnju službu HZMO.Pregledavajuči uvid u evidenciju i tamo piše 28.10 2009 primopredaja spisa medici.vještak gos.. središnja služba.30.10.2009 primopredaja spisa u rad voditelj tima gos... područna služba .Sada me zanima što to znaći,i dali netko zna odgovor? Hvala na odgovoru.Pozdrav braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...
, Šime2 je napisao:

Pitanje za one koji su to prošli, u kojem vremenu slijedi poziv na vještačenje za mirovinu od predaje dokumentacije?

Poštovani. Jel netko zna br.tel.u HZMO da pitam u vezi mog predmeta. Sad se nalazi kod likvidator pa me zanima koja je promjena? Naime ja sam išla u mirovinu 2015.profesionalna invalidnost.a 2017.sam dobila privremeno 20% HRVI do kraja 11.mjeseca ove god. Molim savjet! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Mara123456789 je napisao:

Poštovani. Jel netko zna br.tel.u HZMO da pitam u vezi mog predmeta. Sad se nalazi kod likvidator pa me zanima koja je promjena? Naime ja sam išla u mirovinu 2015.profesionalna invalidnost.a 2017.sam dobila privremeno 20% HRVI do kraja 11.mjeseca ove god. Molim savjet! Hvala!

Tesko ti netko moze dati broj, ali i da ih zoves oni ne dizu slusalicu,

napisala si u jednom od svojih postova:

" Poštovani. Oprostite ako nisam pogodila temu. Maloprije gledala na egrađani na mirovinsko i piše primopredaja spisa u rad za predmet zadužena djelatnica likvidator ne mogu se sad sjetiti imena. Može mi molim vas netko reći što to znači. I da napomenem područni ured u ZG ja sam inače iz ST Hvala! "

Sjeti se njenog imena i napisi joj mail, umjesto ime i prezime napisi ime i prezime tog likvidatora

ime.prezime@mirovinsko.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, malicovjek je napisao:

Tesko ti netko moze dati broj, ali i da ih zoves oni ne dizu slusalicu,

napisala si u jednom od svojih postova:

" Poštovani. Oprostite ako nisam pogodila temu. Maloprije gledala na egrađani na mirovinsko i piše primopredaja spisa u rad za predmet zadužena djelatnica likvidator ne mogu se sad sjetiti imena. Može mi molim vas netko reći što to znači. I da napomenem područni ured u ZG ja sam inače iz ST Hvala! "

Sjeti se njenog imena i napisi joj mail, umjesto ime i prezime napisi ime i prezime tog likvidatora

ime.prezime@mirovinsko.hr

Hvala. malicovjek! A što točno da napišem.nova sam na forumu pa nemam baš iskustva. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Mara123456789 je napisao:

Hvala. malicovjek! A što točno da napišem.nova sam na forumu pa nemam baš iskustva. Hvala.

Pa nema to vise veze sa forumom, pa pisat ces toj referentici-likvidatoru, probaj izvuci suvislo iz svog teksta-pitanja sto si ga postavila tu na forumu, pa neces joj pisati referate:

" Poštovana oprostite. vidjela sam na na egrađani na mirovinskom, piše mi primopredaja spisa u rad a za predmet zadužena djelatnica likvidator. Može mi molim vas reći što to znači, o čemu se radi . Unaprijed zahvaljujem, hvala! "

Ako zelite jos cifrati u tekstu, cifrajte, dolje navedite svoje ime i prezime. adresu a mozete navesti i broj mobitela

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, malicovjek je napisao:

Pa nema to vise veze sa forumom, pa pisat ces toj referentici-likvidatoru, probaj izvuci suvislo iz svog teksta-pitanja sto si ga postavila tu na forumu, pa neces joj pisati referate:

" Poštovana oprostite. vidjela sam na na egrađani na mirovinskom, piše mi primopredaja spisa u rad a za predmet zadužena djelatnica likvidator. Može mi molim vas reći što to znači, o čemu se radi . Unaprijed zahvaljujem, hvala! "

Ako zelite jos cifrati u tekstu, cifrajte, dolje navedite svoje ime i prezime. adresu a mozete navesti i broj mobitela

 

O.k.hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da pitam ovdje da ne otvaram temu, ja sam dobio obiteljsku mirovinu oca kao djete lišeno radne sposobnosti, riješenje sam dobio u 3. mjesecu, podnio sam odmah u 3. mjesecu žalbu i to do dan danas stoji u HZMO, na e-građani portalu i dalje stoji sve isto od 3. mjeseca kada sam dobio mirovinu, točnije "spis riješen-arhiviran (AA) / ariv (AD ACTA)...
I to stoji tako od 3. mjeseca, dakle ovaj mjesec je 6 mjeseci kako sam predao žalbu... 

Dali tko ima nekakvo saznanje koliko to inače traje? Te recimo ako potraje do iza 1.1. dali mogu na osnovu žalbe dobiti prava iz dijela zakona koji stupaju na snagu od 1.1. ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, malicovjek je napisao:

Obiteljsku mirovinu ste dobili po starom zakonu i po starom zakonu ste se zalili, znaci i da ce rijesenje zalbe pozitivno ili negativno biti vezano za stari postojeci zakon.

Nema logike ni zakonske osnove da rijesenje bude po novom zakonu koji stupa na snagu tek 01.01.2019.god.

Hvala na odgovoru, nego imate li možda saznanje koliko bi to sada moglo potrajati? Jer kao što kažem, već 6 mjeseci je od predavanja žalbe a na e-građani i dalje stoji sve kao od dana kada sam dobio mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, MarkoDelija je napisao:

Hvala na odgovoru, nego imate li možda saznanje koliko bi to sada moglo potrajati? Jer kao što kažem, već 6 mjeseci je od predavanja žalbe a na e-građani i dalje stoji sve kao od dana kada sam dobio mirovinu?

 

prije 1 sat, MarkoDelija je napisao:

Evo da pitam ovdje da ne otvaram temu, ja sam dobio obiteljsku mirovinu oca kao djete lišeno radne sposobnosti, riješenje sam dobio u 3. mjesecu, podnio sam odmah u 3. mjesecu žalbu i to do dan danas stoji u HZMO, na e-građani portalu i dalje stoji sve isto od 3. mjeseca kada sam dobio mirovinu, točnije "spis riješen-arhiviran (AA) / ariv (AD ACTA)...
I to stoji tako od 3. mjeseca, dakle ovaj mjesec je 6 mjeseci kako sam predao žalbu... 

Dali tko ima nekakvo saznanje koliko to inače traje? Te recimo ako potraje do iza 1.1. dali mogu na osnovu žalbe dobiti prava iz dijela zakona koji stupaju na snagu od 1.1. ??

Kad ste zalbu podnjeli dobili ste od urudzbenog broj pod kojim su vasu zalbu zaprimili,

iz ovog vaseg napisanog da se na e-gradjani nije nista promjenilo i da od 3 mjeseca stoji "spis riješen-arhiviran (AA) / ariv (AD ACTA)" ispada da vas predmet niko nije ni pipnuo, sa ovim vasim brojem koji ste dobili javite se u vas podrucni ured HZMO i pitajte sta je sa vasim predmetom - zalbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, malicovjek je napisao:

 

Kad ste zalbu podnjeli dobili ste od urudzbenog broj pod kojim su vasu zalbu zaprimili,

iz ovog vaseg napisanog da se na e-gradjani nije nista promjenilo i da od 3 mjeseca stoji "spis riješen-arhiviran (AA) / ariv (AD ACTA)" ispada da vas predmet niko nije ni pipnuo, sa ovim vasim brojem koji ste dobili javite se u vas podrucni ured HZMO i pitajte sta je sa vasim predmetom - zalbom.

U redu, hvala, nego još jedan upit molim vas :)

Isto pitanje sam postavio i na drugom jednom forumu i jedan pravnik mi je odgovorio ako žalba bude obrađena iza 1.1. da imam pravo na odredbe koje su tada na snazi... Ja sam mu prenio što ste mi vi napisali ovdje i čovjek kaže da nije točno, zato što se ne radi o novom zakonu, radi se o zakonu koji je donešen 14.12.2017. koji sadrži određene članke koji su prolongirani do 1.1.2019. te sukladno tome dok traje postupak a on traje do rješenja žalbe imam pravo na ona prava koja zakon sadrži, dakle ako žalba bude obrađena iza 1.1. imam pravo po svim člancima zakona koji su u tom trenutku na snazi, zato što to nisu 2 različita zakona već jedan zakon prema kojem je dio prava prolongiran do određenog datuma. 

Pa me to sad malo zbunilo tako reći... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnik ako Vam je pravnik tako rekao ond je mozda tako.

U vasem postojecem rijesenju na koji zakon i koje clanke se poziva donosioc rijesenja - HZMO.

Na onaj stari ZOPHBDR, NN br.174/04.; 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13., - prociscenoi tekst, 33/13., 148/13., i 92/14

ili ovaj novi NN 121/17.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, malicovjek je napisao:

Nisam pravnik ako Vam je pravnik tako rekao ond je mozda tako.

U vasem postojecem rijesenju na koji zakon i koje clanke se poziva donosioc rijesenja - HZMO.

Na onaj stari ZOPHBDR, NN br.174/04.; 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13., - prociscenoi tekst, 33/13., 148/13., i 92/14

ili ovaj novi NN 121/17.

Poštovani. Evo danas ponovo gledala na egrađani i ovako piše.Primopredaja spisa u rad i za vaš spis zadužena voditeljica računovodstva EFP! Molim ako ko zna pojašnjenje! Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, Mara123456789 je napisao:

Poštovani. Evo danas ponovo gledala na egrađani i ovako piše.Primopredaja spisa u rad i za vaš spis zadužena voditeljica računovodstva EFP! Molim ako ko zna pojašnjenje! Hvala

Ocito da je likvidator obavila svoj dio posla i sad se predmet nalazi u racunovodstvu, znaci da se nesto radi - racuna, i tako ce se seliti dok ne dodje u sluzbu za otpremu i onda postar nosi k vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , malicovjek je napisao:

Nisam pravnik ako Vam je pravnik tako rekao ond je mozda tako.

U vasem postojecem rijesenju na koji zakon i koje clanke se poziva donosioc rijesenja - HZMO.

Na onaj stari ZOPHBDR, NN br.174/04.; 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13., - prociscenoi tekst, 33/13., 148/13., i 92/14

ili ovaj novi NN 121/17.

Ajuj nemam ja ništa od tih članaka, zato sam najviše i podnio žalbu... Jer smatram da sam dobio civilnu mirovinu iza satnika, dragovoljca od 06. mj. 91. sa 1830 dana BS i koji je ostao raditi do 2003. kao zapovjednik satnije... Pa sam se pozivao i na članak 48. (dodatak za borbeni sektor i status dragovoljca obiteljskim mirovinama određenim prema HZMO), na članke obiteljsku mirovinu prema Zakonu o braniteljima i članovima njihovih obitelji itd. (još par stvari)... Zato se i raspitujem o tom pravu iza 1.1. 

A što se tiče članaka evo najbolje sami pogledajte (obrisao sam brojeve i imena)
https://ibb.co/hGqi7z
https://ibb.co/f3vpfK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni piše ROK PROVEDBE MIO, a dopunio sam sve što se tražilo i predao na urudžbeni! Tražili su i potvrdu o okolnostima stradavanja, a radi se o PTSP-u i to je navedeno u ratnom putu! Tko mi može izdati takvu potvrdu, kad se radi o ratnim događanjima tijekom višemjesečnog terena? Jeli netko od vas dobio takvu potvrdu i gdje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

@MarkoDelija:

Dali ste se vi otisli odvjetniku za radno pravo i sa njim se konzultirali prije nego sto ste napisali zalbu, ili ste pitali malo na ovom pa malo na onom forumu pa izvukli neke svoje proizvoljne zakljucke ?

Na koje zakone se pozivate u svojoj zalbi i na koje clanke iz tih pojedinih zakona ?

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, malicovjek je napisao:

 

@MarkoDelija:

Dali ste se vi otisli odvjetniku za radno pravo i sa njim se konzultirali prije nego sto ste napisali zalbu, ili ste pitali malo na ovom pa malo na onom forumu pa izvukli neke svoje proizvoljne zakljucke ?

Na koje zakone se pozivate u svojoj zalbi i na koje clanke iz tih pojedinih zakona ?

A sada ja sam u žalbi naveo dosta stvari, valjda će nešto proći... Sam sam ju napisao... Ovako to ukratko izgleda samo naravno službenije malo:

1. Moj otac je umirovljen xxxxx sa 40 godina radnog staža u invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad zbog bolesti gdje je pri izračunu mirovine imao xxxxxx osobnih bodova  dok u postupku izračuna obiteljske mirovine njegov broj osobnih bodova iznosi xxxxxx. To smanjenje se dogodilo zbog razdvajanja mirovine moga oca obavljeno od strane HZMO-a bez njegova pristanka, po službenoj dužnosti, te to smanjenje sada za oko xxxxxkn smanjuje moju obiteljsku mirovinu dodijeljenu prema zakonu o mirovinskom osiguranju. Riješenje je poslano njemu slijepom i paraliziranom a ja kao dijete i ne upućen sam mu pročitao kako mu je mirovina isti iznos ali se razdvaja na vojnu i civilnu.
2. Moj otac je pri umirovljenju imao 50 godina starosti i 40 godina mirovinskog staža a 2 mjeseca prije smrti napunio je 65 godina te imao i sve uvjete za punu starosnu mirovinu ukoliko je povoljnija obzirom da je on prije rata bio pomorac te imao visoka primanja.

3. Rješenjem HZMO-a xxxxx 2016. mom ocu je dodijeljeno 190% tjelesnog oštećenja, 100% jedinstveno te je xxxxxx 2017. od posljedica iste bolesti preminuo a nikakvu naknadu niti povećanje mirovine nije dobio, čak niti naknadu za tjelesno oštećenje iako je zbog iste bolesti, nemogućnosti vršenja dužnosti i dugotrajnog bolovanja razriješen dužnosti i umirovljen od strane 2 brigadira HV od kojih je jedan načelnik personalne uprave MORH-a.
4. Prema Članku 3. i Članku 5. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji moj otac je branitelj(čl. 3.) i dragovoljac(čl. 5.) Domovinskog rata.
5. Prema Članku 40. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ja kao djete umrloga hrvatskog branitelja dragovoljca Domovinskog rata preminuloga od bolesti zadobivene u obavljanju dužnosti imam pravo na obiteljsku mirovinu prema zakonu o Hrvatskim braniteljima.
6. 
Prema Članku 48. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ja kao korisnik obiteljske mirovine određene prema ZOMO imam pravo na povećanje očevih osobnih bodova za 40% zbog statusa dragovoljca Domovinskog rata i više od 1440 dana (on ima 1830 dana) provedenih u borbenom sektoru MORH-a.

Dakle samo prema gore navedenom smatram da je pri određivanju moje obiteljske mirovine kao i osobnih bodova moga oca došlo do nepovoljnog izračuna obiteljske mirovine na moju štetu što je utjecalo na vrijednost obiteljske mirovine te bih molio da se ista nepravda ispravi.

Na to sam se sve pozvao, pa sada što bude... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, MarkoDelija je napisao:

A sada ja sam u žalbi naveo dosta stvari, valjda će nešto proći... Sam sam ju napisao... Ovako to ukratko izgleda samo naravno službenije malo:

1. Moj otac je umirovljen xxxxx sa 40 godina radnog staža u invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad zbog bolesti gdje je pri izračunu mirovine imao xxxxxx osobnih bodova  dok u postupku izračuna obiteljske mirovine njegov broj osobnih bodova iznosi xxxxxx. To smanjenje se dogodilo zbog razdvajanja mirovine moga oca obavljeno od strane HZMO-a bez njegova pristanka, po službenoj dužnosti, te to smanjenje sada za oko xxxxxkn smanjuje moju obiteljsku mirovinu dodijeljenu prema zakonu o mirovinskom osiguranju. Riješenje je poslano njemu slijepom i paraliziranom a ja kao dijete i ne upućen sam mu pročitao kako mu je mirovina isti iznos ali se razdvaja na vojnu i civilnu.
2. Moj otac je pri umirovljenju imao 50 godina starosti i 40 godina mirovinskog staža a 2 mjeseca prije smrti napunio je 65 godina te imao i sve uvjete za punu starosnu mirovinu ukoliko je povoljnija obzirom da je on prije rata bio pomorac te imao visoka primanja.

3. Rješenjem HZMO-a xxxxx 2016. mom ocu je dodijeljeno 190% tjelesnog oštećenja, 100% jedinstveno te je xxxxxx 2017. od posljedica iste bolesti preminuo a nikakvu naknadu niti povećanje mirovine nije dobio, čak niti naknadu za tjelesno oštećenje iako je zbog iste bolesti, nemogućnosti vršenja dužnosti i dugotrajnog bolovanja razriješen dužnosti i umirovljen od strane 2 brigadira HV od kojih je jedan načelnik personalne uprave MORH-a.
4. Prema Članku 3. i Članku 5. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji moj otac je branitelj(čl. 3.) i dragovoljac(čl. 5.) Domovinskog rata.
5. Prema Članku 40. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ja kao djete umrloga hrvatskog branitelja dragovoljca Domovinskog rata preminuloga od bolesti zadobivene u obavljanju dužnosti imam pravo na obiteljsku mirovinu prema zakonu o Hrvatskim braniteljima.
6. 
Prema Članku 48. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ja kao korisnik obiteljske mirovine određene prema ZOMO imam pravo na povećanje očevih osobnih bodova za 40% zbog statusa dragovoljca Domovinskog rata i više od 1440 dana (on ima 1830 dana) provedenih u borbenom sektoru MORH-a.

Dakle samo prema gore navedenom smatram da je pri određivanju moje obiteljske mirovine kao i osobnih bodova moga oca došlo do nepovoljnog izračuna obiteljske mirovine na moju štetu što je utjecalo na vrijednost obiteljske mirovine te bih molio da se ista nepravda ispravi.

Na to sam se sve pozvao, pa sada što bude... 

Poštovani. Sad mi tek ništa nije jasno ovo u vezi matične evidencije. Sad mi spis opet kod likvidatorca,a prekjučer bio u računovodstvu. Zna li itko o čemu se radi.? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Mara123456789 je napisao:

Poštovani. Sad mi tek ništa nije jasno ovo u vezi matične evidencije. Sad mi spis opet kod likvidatorca,a prekjučer bio u računovodstvu. Zna li itko o čemu se radi.? Hvala

Ocito da je racunovodstvuo obavilo svoj dio posla koji je zatrazio likvidator i sad se predmet vratio natrag likvidatoru, znaci da se nesto radi, i tako ce se seliti dok ne dodje u sluzbu za otpremu i onda postar nosi k vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, malicovjek je napisao:

Ocito da je racunovodstvuo obavilo svoj dio posla koji je zatrazio likvidator i sad se predmet vratio natrag likvidatoru, znaci da se nesto radi, i tako ce se seliti dok ne dodje u sluzbu za otpremu i onda postar nosi k vama.

U mene je invalidska profesionalna najniža braniteljska mirovina bio mi je spis ad akta,a ja u zadnje vrime nisam predavala nikakav zahtjev! Pa mi sad nije jasno. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani poslije dugog čekanja mi pukao film i otišao do pravnika HZMO da vidim gdje mi je predmet pravnik mi kaze da je več dugo vračen i da li on može znati da li je povoljno riješeno jer mi je on rekao da mu nešto blokira jer je predmet dug šta to treba da znači i još mi je rekao da ču rješenje dobiti za nekih 15 dana,dosta dugo se razvuklo a želio bi znati zbog žalbe ako nije pozitivno¸¸¸hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija