Jump to content

HRT ovrha


hazarter

Preporučene objave

moj otac je u njemačkoj hrt preplata je na njemu nakupilo se računa i nije ih plaća,doslo je sa suda da mora platit međutim on nije potpisa da je primijo poštu već sestra nisu se žalili dolazi ovrha a otac je sve to vrjeme bijo u njemačkoj.dali je povrjeđeno njegovo građansko pravp sobzirom da nije potpisa nijednu postu sa suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li HRT predložio sredstvo ovrhe? Ako je, što su predložili? Ovrhu prodajom pokretnina ili ovrhu na mirovini ovršenika?

 

Najbolje bi bilo da pristupite sudu, tj sucu koji je donio rješenje o ovrsi na jednom od gore navedenih predmeta ovrhe, odnosno javnom bilježniku ako ovrhovoditelj (HRT) traži provođenje ovrhe temeljem pravomoćnog rješenja javnog bilježnika.

 

Dakle, javite se onom sucu ili javnom bilježniku od kojeg ste dobili posljednje pismeno.

 

Zahtijevajte neka na zapisnik unese da je sudu / javnom bilježniku pristupila kći ovršenika i neka uzme vašu izjavu na zapisnik.

 

Recite sve kao što ste napisali nama, da se ovršenik (Vaš otac) od početka provođenja ovršnog postupka nalazi u Njemačkoj, da ste prijedlog za ovrhu i sve podneske od ovrhovoditelja i suda podigli Vi i da ga niste stjecajem okolnosti obavijestili o ovršnom postupku (htjeli ste ali ga jednom niste mogli dobiti, pa ste pismena stavili u ladicu i na kraju ste zaboravili obavijestiti ga).

 

Dakle, kažite da Vaš otac nikad nije znao za provođenje ovršnog postupka, nikad u istom nije sudjelovao kao stranka i tražite da sud obustavi postupak i ukine sve provedene radnje zbog promašene pasivne legitimacije, i da o tome obavijesti ovrhovoditelja.

 

Račune nemojte platiti jer su svi ti računi vrlo vjerojatno već u zastari.

 

Zastara za HRT pretplatu je 1 godinu. Dakle ako niste platili račun u roku godinu dana nakon njegovog dospijeća, a u tih godinu dana nije podnešen prijedlog za ovrhu, svi takvi računi su u zastari.

 

Kada se postupak ponovno pokrene, Vaš otac nek uloži prigovor zastare.

 

Koliko su ukupno potraživanja ovrhovoditelja i kada dospijevaju (za koje mjesece i koju godinu HRT potražuje pretplatu)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste mi napisali kada je prijedlog za ovrhu zaprimljen kod javnog bilježnika (mora na njemu postojati pečat javnog bilježnika na kojem će pisati datum zaprimanja prijedloga)?

 

Također mi recite jeste li podnijeli prigovor na rješenje javnog bilježnika u roku 8 dana od dana primitka rješenja o ovrsi ili isti uopće niste podnosili, ili možda još uvijek traje rok za podnošenje prigovora? Kada ste primili to rješenje o ovrsi?

 

Također me zanima na kojem sredstvu ovrhe je određena ovrha (na pokretninama, plaći ili mirovini ovršenika)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako piše

predmet:ovršni postupak br.ovrv-1097/08,

javni bilježnik-xxxxxxxx

(neplaćena RTV pristojba za 01.02.03.04.05.06/07)

nema nikakvoga pečeta samo potpis,a stiglo je u 06 mjesecu nema nikakve upute o pravnom lijeku,a šta se tiče plaćanja navodno općim uplatnicom na taj broj HRTa u u 4 jeednake mjesečne rate svaka po 230,00kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hazarter je napisao:

ovako piše

predmet:ovršni postupak br.ovrv-1097/08,

javni bilježnik-xxxxxxxx

(neplaćena RTV pristojba za 01.02.03.04.05.06/07)

nema nikakvoga pečeta samo potpis,a stiglo je u 06 mjesecu nema nikakve upute o pravnom lijeku,a šta se tiče plaćanja navodno općim uplatnicom na taj broj HRTa u u 4 jeednake mjesečne rate svaka po 230,00kn

 

možete li mi skenirati prijedlog za ovrhu i rješenje o ovrsi J.B. i poslati na mail? ako je ovako kako navodite, ne radi se o pravovaljanom provođenju ovršnog postupka i nemojte ništa plaćati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

posto nemam skener prepisat ću sve sa ovrhe:

zagreb,02.06.2008.

naš znak:HRT414341

 

 

predmet:ovršni postupakpodbr.ovrv-1097/08

javni bilježnik xxxxxxxxx

 

adresa:xxxxxxxxxx

(neplaćena RTV pristojba za 01.02.03.04.05.06/07)

 

poštovani,

obavještavamo vas da vaše dugovanje prema našoj stranci,Hrvackoj radijoteleviziji,možete podmirit obročnom otplati.

Obzirom da vaše dugovanje na današnji dan iznosi kn 904,59

(glavnica,dospjele kamate,trošak ovrhe)predlažemovam da isto podmirite u 4 jednake mjesečne rate,svaka po kn226,14.

uplatu je potrebno izvršit na na žiro račun nase strankebroj xxxxxxxxxxxxxxx s vašim pozivom na broj xxxxxxxxxxxxxxx i o tomen nas izvijestiti putem faks-a broj xxxxxxxxxxxxxx

 

 

s poštovanjem

xxxxxxxxxxxx

(potpis vlastoručni bez pečeta)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a čiji memorandum je na tom dopisu? da nije to dopis od odvjetničke kuće koja zastupa HRT? :-D

 

bit će da je :-D

 

hehe, ne plaćajte ništa, u zastari je :-D

 

jako lijepo od njih što vam nude da na rate platite ono što niste dužni platiti :-D

 

p.s. kad vam od javnog bilježnika stigne rješenje o ovrsi, imat ćete mogućnost staviti prigovor u roku 8 dana od primitka. U tom prigovoru napišite da ističete prigovor zastare u odnosu na sva potraživanja ovrhovoditelja :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Što ako ne date prigovor javnom bilježniku na ovrhu?

Meni je sad došlo rješenje o ovrsi(nije napisano kakvoj)u iznosu 2x oko 1000 kn i jedna od oko 300kn.U pitanju su godina 2006 i 2007.Nikakvo rješenje suda,samo javnog bilježnika odvjetničkog ureda hadžeković i partneri.Oni su već slali rješenje o ovrsi za taj period mjesec dana prije roka od godine dana od prvog neplaćenog računa.Te smo ignorirali i sad su ih poslali nanovo.Jeli to stvarno sretstvo zastrašivanja ili moramo platiti.Poštar mi nije dao ništa da potpišem nego je samo ovo stavio u sandučić pa jel se mogu vaditi na to da ih nisam primila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

MOLIM POMOĆ!!!

dobio sam ovrhu na mirovinu od hrt pretplate. problem je u tome što ja pretplatu plačam svaki mjesec uredno preko netbankinga. nisam dobio nikakvo rješenje o ovrhi niti obavijest.inaće hrt mi redovito šalje opomene kao da ne plačam račune i to traje od 2005. godine. zbog toga sam reagirao jer sam smatrao da se radi o nekoj pogrešci i u hrt poslao email sa prilogom svih uplata i da me obavijeste gdje je došlo do pogreške u mojem načinu plačanja i da mi eventualno pošalju novi broj računa za uplatu iako sam uvjeren da je poziv na broj ispravan jer me prilikom plačanja preko netbankinga obavještava da je uplata izvršrena za hrt zagreb-odjel pretplate. mail koji sam poslao bio je opširan sa svim objašnjenjima i prilozima o uplatama.

i dobio sam povratni email i to sa sadržajem

" poštovani, uvidom u naše knjige obavještavamo vas da ste i nadalje dužni hrt pretplati"

onda su nastali problemi jer sam počeo dobivati rješenja o ovrhama ali i rješenja da se te ovrhe obustavljaju što mi je bio tračak nade da je netko u hrt-u ipak pregledao knjige i našao moje uplate. a onda kao grom iz vedra neba ovrha od 1000,00 kn i to sada kad bi trebao obitelji pružiti koliko toliko božični ugođaj.

naravno išao sam u mirovinski koji me je poslao na općinski sud a koji me opet šalje u mirovinski i koji mi je rekao da dođem u ponedeljak tjs. danas jer je to rješenje o ovrhi u arhivi u podrumu.

danas idem u mirovinski po broj tog rješenja kako bi ga odnio na sud da bi ga ovi pronašli ali ne vidim za sebe nikakve koristi od toga jer rješenje o ovrhi je doneseno i izvršeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Molio bih korisnika registriranog pod "Floki" da mi pomogne u riješavanju moje enikme sa hrt-om.

Ukratko. Imao sam kafić koji je zatvoren 21.10.2009. no nisam platio hrt pretplatu za 7.,8., i 9. mjesec=261kn, no danas tj 1.12.2010. došlo je rješenje o ovrsi nad mojom imovinom i to na kučnu adresu, koje je podpisala moja majka. Želio bih napomenuti da ja na toj adresi ne živim več godinu dana i praktički nemam ništa što glasi na mene osim kineskog skutera i neregistriranog oldtajmera, audia iz 1984. U rješenju o ovrsi naveden je javni bilježnik t odvjetzničko društvo koje zastupa hrt. Imam dva datuma, zaprimljeno kod javnog bilježnika 20.07.2010. i rješenje doneseno 11.08.2010. Naravno ne moram vam napomenuti da me još terete za sastav ovršnog prijedloga, pdv-a, javnobilježničke nagrade, klauzule pravomočenosti i opet pdv-a=456kn+261hrt pretplata. Ukoliko ne izvršim uplatu u roku od 8 dana slijedi ovrha na imovinu. Što da radim? Pozdrav!!!!!!! :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija