Jump to content

Vi koji izlazite u 11. mjesecu...


Jazavchar

Preporučene objave

  • Odgovora 230
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Zofa please, pošalji par primjera presuda ako imaš. Znam da imaš sad vremena pa se nadam da ćeš mi učiniti tu uslugu, već sam to molila na forumu, ali slab odaziv. Zašto? Puno ti hvala unaprijed.

 

iva_kleopatra@hotmail.com

 

 

Sorry, ali ja sam imala samo hard copy presude tako da ti ne mogu poslati ništa na mail.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim pomoć!

 

koji su rokovi prema zakonu o ugovorima u željezničkom prijevozu. sučević to gotovo redovito pita.

 

u zakonu sam vidjela neki od 30 dana za kašnjenje putnika i 1 g kod kašnjenja dostave robe.

kad sam slušala na ispitu mislim da je odgovor bio 1 god i 2 god, ali ne znam na što se to odnosi ni gdje piše, jer u zakonu nisam našla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

letizia je napisao:

ne znam što da ti kažem. uredno ponvaljam i sve manje znam.

ovim tempom do ispita neću znati ništa.

 

mi ćemo zajedno pisati 27. i 28.??

kako stojiš s presudama? ja imam dosta naknade štete, smetanja posjeda, reivindikacije, nešto ostavine i tako, ali nemam npr nijednu o skidanju državnog pečata

 

bilo bi dobro da dogovorimo neku suradnju???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mkaomarioneta je napisao:

09.12. super, to je još mjesec dana

vjerojatno ću se sad osramotit :zubo: ali zašto je točno bitan trenutak započinjanja kaznenog postupka iz čl. 173. (164) ZKPa

šta se od tad može, računa ili štagod a nije moglo prije?

Baš si me zaintrigirala svojim pitanjem, malo sam razmislila i mislim da nema što drugo biti doli to što bi se istraga trebala završiti u roku od 6 mjeseci, pa je za taj rok relevantan početak kaznenog postupka, u konkretnom slučaju donošenje rješenja o provođenju istrage. :pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali postupak ne počinje samo donošenjem rješenja o istrazi, postoji i neposredna optužnica, gdje se opet početak postupka razlikuje radi li se o djelima do 8 ili preko 8 godina zaprijećene kazne, je li bilo prigovora na neposrednu optužnicu ili je prigovor odbijen, pa onda skraćeni postupak koji započinje određivanjem glavne rasprave i postupak koji započinje izdavanjem kaznenog naloga :misli:

 

nemam ja tako zli um :zubo: da si postavljam ovakva pitanja - pitanje je od novosela (čini mi se)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da je sve to točno, ali zar ne bi bio odgovor.

 

OGRENIČENJE ODREĐENIH PRAVA.

 

koja nastupaju prevomoćnošću optužnice, a u kd do 3 godine od kad je donesena pravomoćna presuda, bez obzira na nastup pravomoćnosti iste.

 

eto meni se više to izgleda odgovor.:propovjeda:

 

 

mislim da se njima ne da slušat dugi odgovor.

 

odo dalje na je... kpp.

 

pozdrav

 

p.s. ima li tko ko izlazi kad i ja ili bar blizu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vilbur je napisao:

mislim da je sve to točno, ali zar ne bi bio odgovor.

 

OGRENIČENJE ODREĐENIH PRAVA.

 

koja nastupaju prevomoćnošću optužnice, a u kd do 3 godine od kad je donesena pravomoćna presuda, bez obzira na nastup pravomoćnosti iste.

 

eto meni se više to izgleda odgovor.:propovjeda:

 

 

mislim da se njima ne da slušat dugi odgovor.

 

odo dalje na je... kpp.

 

pozdrav

 

p.s. ima li tko ko izlazi kad i ja ili bar blizu.

 

BRAVO! vilbure :pljesce:

Mislim da si u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mkaomarioneta je napisao:

 

 

ja planiram do tad sve ponoviti, pa kad izađu pitanja peglat po pitanjima komisije, ali i malo škicat ostalo, jer se nikad ne zna

 

kad ti je usmeni?

da, tako sam i ja planirao...ovaj tjedan radim kpp koji mi je jako kritican, dovrsavam ponavljanje gp-a i trgovackog. a slijedeci tjedan kad izadju komisije mislio sam primiti se ponavljanja po pitanjima. usmeni mi je 28.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i mene muči ovo pitanje, je li moguće da nitko ne zna?????

 

 

 

DBR je napisao:

molim pomoć!

 

koji su rokovi prema zakonu o ugovorima u željezničkom prijevozu. sučević to gotovo redovito pita.

 

u zakonu sam vidjela neki od 30 dana za kašnjenje putnika i 1 g kod kašnjenja dostave robe.

kad sam slušala na ispitu mislim da je odgovor bio 1 god i 2 god, ali ne znam na što se to odnosi ni gdje piše, jer u zakonu nisam našla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovi zastarni rokovi koje spominješ su bili u zakonu iz '98. koji više ne vrijedi. zakon o prijevozu u cestovnom prometu iz 2004. je ukinuo zakon iz 1998.

 

zakon o prijevozu u cestovnom prometu više ne uređuje ugovore o prijevozu putnika, tereta i prtljage nego uvjete i način obavljanja djelatnosti prijevoza putnika i tereta.

 

zastara se uopće ne spominje u zakonu, a navodi se da se podredno primjenjuje zakon o upravnom postupku.

 

ugovori o prijevozu putnika i stvari uređuje ZOO, pa pretpostavljam da vrijede opće odredbe o odgovornosti ugovornu ili izvanugovornu štetu (ako se radi o ozljedama), pa time i ti zastarni rokovi.

 

zastara za isporuku robe i usluga je 3 godine (a ne znam odnosi li se to i na ovo)

 

mene isto to zbunjuje :misli:

molim da se javi netko pametniji, pa objasni vezu između ZOO, ZOUPa i Zakona o cestovnom prometu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DBR je napisao:

e jazavchar slažem se, i ja jedva čekam da prođe.

 

to dođe otprilike kao trudnoća i porod (ako ima neka koja je rodila znati će); prvo umireš od straha od konačnog čina, a kad se primakne samo čekaš da se riješiš pa kako bilo.

 

slažem se i ja, osječam se kao u zatvoru, i jedino s kim kontaktiram to su zatvorenici.

 

kad izačem trebat ću nekakvu prilagodbu na vanjski svijet

 

 

REHABILITACIJA. neophodna.

 

:zatvoren::ljut:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alo kolege zatvorenici, imama jedno pitanje.

 

zašto je potrebno kod pretrage odvjetničkog ureda prisustvo suca i predsjednika odvjetničkog zbora???

 

ZAŠTO?

 

aj ako kome padne napamet eka kaže.

 

odo dalje :neznam:

 

 

JAZAVCHAR kko stojiš sa zuboboljom??

 

nadam se da danas imaš snage za učenje :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim, kad vidim ovakva pitanja, potpisujem odmah kapitulaciju....ionako mi je svega dosta....

jel si ti ovo pronašao među pitanjima ili ti jednostavno takva pitanja padaju na pamet dok učiš? :misli::place:

evo već 5 sati ponavljam GPP, napokon stanka, još lijekovi i posebni postupci i gotovo za danas, a sutra "najdraži" Vedriš....

stojte mi dobro, ekipa....

p.s. komisija još nije sastavljena :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi zaštite privatnosti drugih stranaka. zbog toga je potrebno da se ne bi pregledali drugi spisi osim onih radi kojih se pretraga obavlja.

 

(čini mi se da je to kos pitao kad sam slušala ispit)

 

 

vilbur je napisao:

alo kolege zatvorenici, imama jedno pitanje.

 

zašto je potrebno kod pretrage odvjetničkog ureda prisustvo suca i predsjednika odvjetničkog zbora???

 

ZAŠTO?

 

aj ako kome padne napamet eka kaže.

 

odo dalje :neznam:

 

 

JAZAVCHAR kko stojiš sa zuboboljom??

 

nadam se da danas imaš snage za učenje :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vilbur je napisao:

alo kolege zatvorenici, imama jedno pitanje.

 

zašto je potrebno kod pretrage odvjetničkog ureda prisustvo suca i predsjednika odvjetničkog zbora???

 

ZAŠTO?

 

aj ako kome padne napamet eka kaže.

 

odo dalje :neznam:

 

 

JAZAVCHAR kko stojiš sa zuboboljom??

 

nadam se da danas imaš snage za učenje :palac:

 

Odgovor je: radi zaštite od nezakonitog rada redarstvenih vlasti, a u objašnjenju kažeš to što je rekla kolegica da se nebi pregledali i drugi spisi koji nisu predmet pretrage, radi zaštite odvjetničke tajne. :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vilbur je napisao:

alo kolege zatvorenici, imama jedno pitanje.

 

zašto je potrebno kod pretrage odvjetničkog ureda prisustvo suca i predsjednika odvjetničkog zbora???

 

ZAŠTO?

 

aj ako kome padne napamet eka kaže.

 

odo dalje :neznam:

 

 

JAZAVCHAR kko stojiš sa zuboboljom??

 

nadam se da danas imaš snage za učenje :palac:

ma cijeli dan sam pod tabletama pa me to samo uspavljuje. tek sam večeras došao sebi, pa me noćas čeka maraton. :zubo:

 

a prisustvo suca i predstavnika komore je potrebno valjda da se zastiti poseban polozaj koji ima odvjetnik...s obzirom da ima sa strankama specifican odnos povjerljivosti, pa treba paziti da prilikom pretrage ne dodje do povrede tajnosti postupanja odvjetnika.

 

to je nesto slozeno vlastitim rijecima kako sam ja shvatio :bang:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

letizia je napisao:

ajoj ljudi,

 

ima li netko iskustvo s onim preparatima tipa ginko i ostali, pomaže li to za koncentraciju, jer se sa istom ne mogu sastati.

Ja uzimam Guaranu, tri komada dnevno. Evo link:

GUARANA

 

od ovih ucinaka koje su napisali, mogu potvrditi:

-povecava budnost (bez problema cijelu noc, ali danju spavam)

-ubrzava mrsavljenje (minimalno 5 kila od pocetka pravosudnog) :-D

-koncentracija isto, ali ovisi i o drugim stvarima :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za garačić moraš se posvetiti materijalnom (nadam se da imaš njenu skriptu, jer bez toga - no way - ako nemaš, daj mi mail ovdje ili u inbox i poslat ću ti)

imam i njenu skriptu i prezentaciju s pripremnih seminara za pravosudni - pa ako hoćeš, samo reci

 

miletić - pita svašta, ali mu je najdraža šteta

 

za ostale ne znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E baš vam hvala! Nemam nikoga u blizini nikoga tko uči da se mogu konzultirati pa mi ovo puno znači!

To bi značilo da se na području nižeg suda, gdje je kazneno djelo počinjeno (npr. Korčula),a nema županijskog suda, obavljanje hitnih istražnih radnji može povjeriti sucu općinskog suda kao istražnom sucu. :vrti:

Ne učim dugo kpp,a i uopće ne učim dugo, ali kod kpp-a svako malo zapadnem u neku analizu analize. Svaki savjet je dobrodošao!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fluff je napisao:

Da li je netko bolje naučio upravu od mene i zna odgovor na pitanje koja su 3 slučaja obustave postupka pred Upr. sudom? Već sam izludjela tražeći odgovor..

Hvala! :-o

odustanak od zahtjeva, nemogucnost zbog prirode stvari i kod prethodnog pitanja. mislim da ima cak jos jedan razlog...pogledaj prethodnu str na topicu, pisalo se o tom pitanju!

 

...

moje pitanje:

sto su ovrsni poslovi? jel se to neko zabunio dok je biljezio pitanja ili to postoji negdje gdje ja nisam nasao?! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za fluffa:

imaš i ono kad tijelo poništi ili izmijeni u vezi s upravnim sporom, pa se stranka izjasni da je zadovoljna novom odlukom, tad sud obustavlja. je li sigurno u sporu ili je možda obustava u upravnom postupku?

 

za jazavchara:

mislim da je pogrešno zapisano, vjerojatno se misli na ovršne radnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, u upr. sporu obustava zaključkom i to zbog:

1.odustanka tužitelja od tužbe

2.kad tužitelj izjavi da je zadovoljan naknadno donesenim aktom

3.smrt stranke, a strogo osobna prava

 

obustava u postupku, rješenjem:

1. smrt stranke, a strogo osobna prava

2. odustanak stranke od postupka pokrenutog na njen zahtjev

3. odustanak tijela, ako stranka ne da prijedlog da se nastavi postupak

4. nedolazak na raspravu stranke na čiji je zahjtev pokretnut postupak, a uredno je pozvana, a iz vcjelokupnog stanja stvari se možer pretpostaviti da je povukla prijedlog

5. ako stranka ne postupi po zaključku tijel akoje vodi postupak kojim joj je naloženo da u cilju riješavanja preth. pitanja traži od nadl. tijela pokretanje postupka

6. nagodba

7. nepolaganje predujma za pokriče troškova

8. odustanak od žalbe

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Carinska uprava je upravna organizacija u sastavu Ministarstva financija Republike Hrvatske. Ovlaštenja i odgovornosti Carinske uprave i uredujućih carinskih službenika uređene su carinskih propisima, propisima o ustroju državne uprave i posebnim propisima o ustroju i ovlaštenjima carinske službe.

 

sad sam pogledala kod sebe pitanja od kriletić, jedino što se spominje je pitanje: ako je odluku donijelo carinsko tijelo, tko rješava žalbu (Visoki prekršajni sud)

 

ne znam jel ti to šta znači

meni ne :zubo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rješenje je konačno kad se protiv njega više ne može izjaviti žalba ili žalba nije dozvoljena ili se stranka odrekla žalbe ili odustala od nje.

 

dakle, rješenje u pravilu postaje konačno kad drugostupanjsko tijelo donese rješenje.

 

može postati konačno i u prvostupanjskom postupku ako je to rješenje donijela, npr. Vlada ili Sabor, jer protiv njihovih rješenja nema žalbe, nego se odmah može podići tužba u upravnom sporu.

 

rješenje je izvršno kad nema zapreka za njegovo izvršenje.

dakle, rješenje može postati izvršno i prije konačnosti (ako je žalba nesuspenzivna)

 

žalba u pravilu odgađa mogućnost izvršenja rješenja, pa se ono može izvršiti u žalbenom roku

1. ako je zakonom predviđeno

2. radi poduzimanja hitnih mjera (u skraćenom postupku)

3. ako bi zbog odgode izvršenja protivnoj stranci nastala nenadoknadiva šteta

 

malo sam produžila :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vilbur je napisao:

zna li tko koji su bittni elementi ugovora o prijevozu?

 

fala

evo ti copy/paste:

 

Ugovor o prijevozu stvari u cestovnom prometu

Prijevoznik se obvezuje prevesti stvar u odredišno mjesto i u tom je mjestu predati primatelju, a pošiljatelj se obvezuje isplatiti prijevozniku ugovorenu naknadu.

 

Ugovorne strane: pošiljatelj i prijevoznik

Primatelj je treća osoba u čiju je korist ugovor sklopljen. On stječe prava i obveze pristupanjem ugovoru.

Oblik ugovora: neformalan

 

Tovarni list se izdaje ako to zahtijevaju prijevoznik ili pošiljatelj i to prigodom predaje stvari na prijevoz. Služi kao dokaz da je sklopljen ugovor o prijevozu i da je stvar primljena na prijevoz. Tovarni list nije vrijednosni papir.

 

Obveze prijevoznika

Osnovne obveze:

- preuzimanje stvari

- prijevoz

- čuvanje

- predaja primatelju

Sporedne obveze

- utovar stvari

- istovar stvari

- osiguranje i sl. – samo ako je ugovoreno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz skrpite Garačić

 

Inkluzija

minima non curat praetor

Inkludirano u glavno djelo

Podoblik konsumcije? Razlika in abstracto / in concreto

Zlatarić prividni stjecaj zasniva na dva temelja utvrđujući isti

1. in abstracto - razlikuje tri grupe: specijalitet, supsidijaritet i konsumpciju

2. in concreto - inkluzija

Na temelju samog apstraktnog uspoređivanja zakonskih opisa dvaju ili više kd izvršenih istom prilikom stjecaj bi bio moguć, jer nisu jedna drugom obuhvaćene, međutim ocjenjujući kriminalni događaj in concreto možemo doći do zaključka da se jedno ukazuje prema drugome kao nešto sporedno i nevažno što se može zanemariti i što ne treba isticati kao samostalnu kriminalnu količnu (da bismo dobili sporedni značaj ocjenjujemo odnos jedne prema drugoj a ne izolirano, jer samostalno ona može predstavljati stupanj društvene opasnosti; ona može utjecati na odmjeravanje kazne za glavno djelo ali tada se mora spomenuti u obrazloženju presude kao "okolnosti u kojima je kd počinjeno" čl. 56), bilo bi apsurdno cjepidlačiti i suvišno trošiti energiju (Npr. ubojica koji je nožem ubio žrtvu ošteti pritom odjelo, počinitelj kd silovanja pokida žrtvi haljinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija