Jump to content

Vi koji izlazite u 11. mjesecu...


Jazavchar

Preporučene objave

thanx dbr

 

čitam ovo i ništa mi nije jasno. valjda sam preumoran...pokušat ću sutra to skužit.

 

ma ne znam...ja imam valjda tri različite skripte od garačićke na kompu...i u nijednoj nemam ovo. što je najgore, brdo različitih tih nekih teoretskih podjela imam u raznim skriptama...svagdje nešto drugačije objašnjeno. već sam si pribrojio kp i kpp u pad kod nje. :jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 230
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

stvarno me dokrajčilo kad sam pročitala komentar od kolege koji je jučer slušao ispit da je Crnić rušio curu trgovačko jer nije znala dva pitanja

 

:tuzan:

 

i opet se promijenio ispitivač.

 

što se tiče inkluzije,nije to ništa komplicirano.

 

to je oblik prividnog stjecaja dva kaznena djela koja su inače samostalna, ali kad su počinjeni istovremeno, jedno se uzima u obzir jedino kao otegotna okolnost jer je drugo kazneno djelo u tolikoj mjeri teže da je ovo prvo zanemarivo

 

nadam se da se neću opet kačiti s DBR :-D

 

velika je to nervoza, pa se sve i oprašta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:panika:

uh, sad mi je lakše

 

nitko se ne javlja...nitko ne diže glavu s knjige

čisto imam grižnju savjesti kad dođem na forum, a nitko nije ostavio komentar

 

jazavčar, jel ti pišeš u četvrtak presudu iz građanskog?

ja imam u četvrtak kazneno-jel to svi pišu zajedno ili kako?

 

da se nađemo na rakijici ujutro, da malo razbijemo nervozu :cuga:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mkaomarioneta je napisao:

:panika:

uh, sad mi je lakše

 

nitko se ne javlja...nitko ne diže glavu s knjige

čisto imam grižnju savjesti kad dođem na forum, a nitko nije ostavio komentar

 

jazavčar, jel ti pišeš u četvrtak presudu iz građanskog?

ja imam u četvrtak kazneno-jel to svi pišu zajedno ili kako?

 

da se nađemo na rakijici ujutro, da malo razbijemo nervozu :cuga:

ne znam dal svi pišu zajedno. ajd, ako budeš, daj mi se javi...imat ću zelenu majicu najvjerojatnije. :-D

 

nego, ako si zainteresirana, možes se pridružiti u ponavljanju za buljan i miletića...ja sam se dogovorio kod frenda minutu od ministarstva!! odmah nakon pismenog!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Tozo, i svi ostali koji izlazite na ovom roku, pošto znam da ste svu materiju već prešli, molila bih odgovor na jedno pitanje, ako nije problem :-D : Trgovačko učim po skripti koju sam skinula sa "literature iz koje sam učio", ima 45 str., pa me zanma koliko je treba uspoređivati sa zakonom, odnosno da li je bilo nekih većih promjena u zakonima u odnosu na nju? Vidjela sam da sam Z. o trg. dr. ima preko 200 str., da ne spominjem ostale, a vremena na nemam na razbacivanje, pa ako netko može pomoći sa par informacija, bila bih jako zahvalna. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko se sad mogu sjetiti (a sutra idem na ispit :-D )

izmjena za DD je da statutom mogu odrediti hoće li za tijela imati upravu i nadzorni odbor ili će imati upravni odbor i izvršne direktore (upravni odbor preuzima funkciju nadzornog, a direktori uprave)

 

doo - osnivač može preuzeti više uloga, a ne kao prije samo jedan

 

to je najudarnije što se mogu sjetiti, ali nekih većih izmjena nije ni bilo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mkaomarioneta je napisao:

koliko se sad mogu sjetiti (a sutra idem na ispit :-D )

izmjena za DD je da statutom mogu odrediti hoće li za tijela imati upravu i nadzorni odbor ili će imati upravni odbor i izvršne direktore (upravni odbor preuzima funkciju nadzornog, a direktori uprave)

 

doo - osnivač može preuzeti više uloga, a ne kao prije samo jedan

 

to je najudarnije što se mogu sjetiti, ali nekih većih izmjena nije ni bilo

 

Kolegice, puno ti hvala, i sretno sutra na ispitu! Budi :majstor:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga iDR, svakako pogledaj izmjene ZTD-a koje su stupile na snagu 1. travnja 2008. godine. Ja nisam radio po toj skripti od 45 strana jer nije usklađena s tim izmjenama, a mnogi ispitivači (ja osobno znam za Crnića i Damjanović) traže baš poznavanje te novele.

 

Obavezno nauči iz zakona prvi dio ZTD-a (zaključno sa sudskim registrom) bezprijekorno. Ostalo nemoj učiti detaljno osim osnovnih pojmova (da znaš definirati svako društvo, koliko ima članova, odgovornost članova, osnivanje i prijava registru ... ). Kad ti bude objavljena komisija pogledati ćeš da li neki od članova pita neke specifične djelove (npr. Damjenović povečenje i smanjenje temeljnog kapitala, Lovrić statusne promjene sruštva, Sučević poduzetničke ugovore)pa ćeš onda te djelove bolje naučiti.

 

Ne zaboravi Stečejni zakon, koji zaista nije težak iako nitko od nas o tome nema baš puno saznanja iz prakse.

 

Po meni trgovačko ne bi smjelo biti problem (da se ne ureknem, neću raći više ništa).

 

Držite se i sretno!

 

T.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bili smo danas pisati kazneno letizia i ja

valjda je i jazavčar bio tamo, ali ga nismo našli :-D

 

rekli su nam da će nam umjesto kosa biti garačićka u subotu, a vidim i da su u srijedu opet bile 3 izmjene

 

izgleda da funkcioniraju po principu do ut des, jer je kos mijenjao garačićku u srijedu i ona sad mijenja njega

 

isto je i s miletićem kojeg je u subotu prošlu mijenjao eraković, pa je miletić bio u srijedu umjesto erakovića

 

i šta da ja sad radim, da idem ponavljat nešto kao :misli:

 

uf :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fluff je napisao:

Molim hitno za jedan odgovor iz KPP-a. Koja su prava oštećenika?

Hvala! :misli:

 

Koliko se mogu sjetiti: ima pravo sudjelovati izvođenju dokaza, postavljati pitanja okrivljeniku i svjedocima, izjaviti primjedbe na njihove iskaze, ima pravo na riječ nakon završne riječi ovlaštenog tužitelja...to su naravno prava oštećenika kad on nije ovlašteni tužitelj. A kad se pojavljuje kao tužitelj, ima sva prava ovlaštenog tužitelja. :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svečano objavljujem tu na domicilnom topicu da smo letizia i ja položile ispit veliki

 

komisija: miletić, garačić, buljan, palarić i jurić knežević

 

garačić strašna je dobra dok kima glavom jer to znači da je gluposti koje valjaš ne vrijeđaju u toj mjeri da izgubi živce...šalim se, ali obzirom na to koliki je znalac ni ne čudim se što traži više od onog što piše u 90 članaka zakona..ugl-ono već poznato-radite njenu skriptu, a ne samo zakon, jer ako vam se komisija promijeni u zadnji tren kao nama, a niste prije toga radili skirptu možete samo sjest i plakat

 

miletić u revijalnom tonu sa štetom i malo šaranja po posjedu, suvlasništvu, ništetnosti, nasljedno i trgovačko, ali sve jako brzo i bezbolno (osim ako zapnete - e onda se namjesti malo dublje u stolicu da bolje vidi kako se roštiljate, ali je stvarno duša od čovjeka)

 

buljan je možda malo distancirana, ali je u toj mjeri korektna, da je stvarno svatko može poželjeti u komisiji - nikakva vanzemaljska pitanja, nikakvo zgražavanje na krive odgovore...školski primjer kakav bi ispitivač trebao biti

 

palarić :palac: on je meni super...o njemu i njegovim pitanjima je već sve rečeno, pa mogu samo reći :fajter:

 

i za kraj teta dunja :raspa: baš je mila..još je samo falilo da mi nakon ispitivanja ponudi i malo čokolade za nagradu

 

hvala vam svima tu, jer bih ispalila na živce da nije bilo ovog topica

 

iDR, vilbur i svi ostali puno sreće i samo čuvajte živce :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Vilbur velike čestitke - to je ogroman potez i svaka čast!

 

Ja bi te zamolio da objaviš pitanja suca Erakovića - ako imaš neka iz listopada ili studenog. Imam ga slijedeći tjedan pa me zanima da li mu se u zadnje vrijeme motaju po glavi neka egzote iz bespuća građanskog i trgovačkog porava.

Još jednom čestitke i uživaj u zasluženom veselju kojem se, nadam se, pridružujem slijedeći tjedan!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija