Jump to content

Porez na kupnju stana


franciska

Preporučene objave

Bila sam vlasnik stana u Splitu koji sam stekla ugovorom o uzdržavanju.

Taj stan je prodan.

Sada bi manji stan moga sina prodali i kupili stan u Zagrebu na moje ime. To bi meni bila prva stvarna kupnja.

Da li bih mogla biti oslobođena poreza na ime prve kupnje neovisno što sam već prije bila vlasnik nekretnine putem nasljeđivanja, ili ugovorom o uzdržavanju?

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pokušat ću biti jasnija.

 

Mogu li biti oslobođena poreza za kupnju stana ako stan kupujem prvi put i to u drugom gradu, premda sam nekad bila vlasnica stana na temelju ugovora o uzdržavanju?

 

Dosta je članova pogledalo ovu temu pa bih zamolila nekog pravnika, ili osobu s iskustvom da mi odgovori.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

franciska je napisao:

Pokušat ću biti jasnija.

 

Mogu li biti oslobođena poreza za kupnju stana ako stan kupujem prvi put i to u drugom gradu, premda sam nekad bila vlasnica stana na temelju ugovora o uzdržavanju?

 

Dosta je članova pogledalo ovu temu pa bih zamolila nekog pravnika, ili osobu s iskustvom da mi odgovori.

 

Unaprijed hvala!

 

 

moram vise ovo građansko krenit polagat... :kavica:

 

cini mi se da to ide prema broju nekretnina a ne prema broju kupnji. Nemate nekretninu dakle ne placate porez do određene kvadrature stana...

ali kako sam vec spomenio ,jos nisam krenuo na ucenje građanskog prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija