Jump to content

Iznos mirovine kod profesionalne nesposobnosti


nataluki

Preporučene objave

Molim vas da li netko zna koliki je otprilike iznos mirovine kod profesionalne nesposobnosti za rad. omjer vojno-civilni 20-80%. kad sam zvao na mirovinsko kako bi provjerio gdje mi je predmet rekli su mi da sam dobio profesionalnu, ali rješenje još nisam dobio. pa ne znam da li se mogu žaliti, kome... inače sam djelatnik mup-a od 1990g, prošao sva ratišta, ranjen gelerom u nogu ali nemam dokumentacije, imam dijagnosticiran ptsp 20%, lijecim se na KBC Rebro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nataluki je napisao:

Molim vas da li netko zna koliki je otprilike iznos mirovine kod profesionalne nesposobnosti za rad. omjer vojno-civilni 20-80%. kad sam zvao na mirovinsko kako bi provjerio gdje mi je predmet rekli su mi da sam dobio profesionalnu, ali rješenje još nisam dobio. pa ne znam da li se mogu žaliti, kome... inače sam djelatnik mup-a od 1990g, prošao sva ratišta, ranjen gelerom u nogu ali nemam dokumentacije, imam dijagnosticiran ptsp 20%, lijecim se na KBC Rebro.

 

Koji vam je vojni čin priznat i imate li 2.st. rješenje o statusu HRVI-a ? Jeste li tijekom rata bili u spec.policiji ili ne ? Sve to ima svoje kod izračuna mirovine.

 

Recimo da su vam priznali vojni čin satnika ( znači bili ste u spec. policiji i imate priznat status HRVI-a )

mirovina bi vam bila oko 3000-3200 kuna + ili - 100 kuna ( približno i ponavljam s ovim ispunjenim uvjetima ).

Ako niste bili tijekom rata u spec.policiji i nemate ovaj čin nego manji i mirovina če vam biti manja.

 

A što se žalbe tiče, pričekajte riješenje pa proučite pravni lijek na kraju istoga, prije ništa od žalbe.

 

Pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa kolegi Kompi na objašnjenju! i sam sam pretpostavljao da će iznos mirovine biti taj koji ste i vi naveli. definitivno moram uložiti žalbu. Inače imam zvanje policajac, a kad se to prevodi u vojni čin mislim da je to narednik. i još me jedna stvar interesira ako vi ili bilo tko zna; tko točno određuje omjer vojno-civilni, da li se to rješava u Tvrtkovoj ili to određuje kakva vojna komisija. Često se spominje pukovnik Taborski, pa me interesira da li svaki predmet obrađuje i Tvrtkova i pukovnik Taborski.Pozdrav!Da i još sam zaboravio navesti da imam drugostupanjsko rješenje 20% rvi.što reći nego da sm nezadovoljan dobivenim, nakon svih ratišta, ptsp-a dijagnosticiranog još 1998 g.( ne 2005 ili 2006 g.kad je svima postao aktualan ptsp)cijeli radni vijek u policiji, i onda mirovina od nekih 3000,00 kn isto kao i netko tko uopće nema radnog staža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega omjer ti daje vještak na komisiji u Tvrtkovoj (ako si iz Zagreba) i onda ti to ide kod navedenog gospodina na reviziju, e sad kako ti on odreže može ostati isto, može smanjiti, može povećati.U tvom slučaju mislim da ti nema šta smanjiti, itako imaš minimalno, vjerojatno će ti omjer ostati taj ili eventualno podignuti za 10%, sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za natulkija,:opet prozivanje 2005,mozes misliti,jel tebi jasno da su to velikom vecinom jadni ljudi kojima nista drugo nije o

preostalo,oni na koje mislis su davno to odradili i to 100% vojno a mi sada dobivamo mrvice i kolega stani na loptu tek si usao u odabrano drustvo, i da,ja isto imam iz 98.pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nataluki je napisao:

cijeli radni vijek u policiji, i onda mirovina od nekih 3000,00 kn isto kao i netko tko uopće nema radnog staža.

 

Isto je kod izračuna i visine mirovine bitno i to jeste li bili u specijalnoj policiji tijekom rata ili ne. To se gleda kod komisija i kod dodjele vojnog čina i bitno je za koeficjent u izračunu mirovine.

Ako ste bili u specijalnoj policiji povoljniji će biti izračun visine mirovine.

Također puno se gleda i ratni put.

Sve to ima svoju težinu na kraju u određivanju visine mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Imam malo pitanjce. Zanima me kako se tretira jedinica za posebne namjene Tuškanac. Kao specijalna ili redovna policija?

Da pojasnim. Otišao sam u mirovinu iz HV-a a 90-91 bio sam na Tuškancu. Po forumu vidim da onaj tko ide iz policije van a ima RVI i bio je pripadnik spec. policije dobije par činova gore. Zanima me dali mogu i ja to pravo ostvariti i kako ili lupam u prazno.

Ako lupam u prazno oprostite na smetnji.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DeniD je napisao:

Praksa HZMO-a je da ne priznaju naknadno dostavljene činove, barem je u mojem kraju tako. Ti možeš podnijet zahtjev za dodjelu čina policijskoj upravi ali ovi u HZMO-u ga tretiraju kao "počasni" i kao takav nema utjecaja na visinu mirovine.

 

Vezano za isto baš sam osobno u postupku, evo čekam novo rješenje peti tjedan. Inače sam otišao radi prof. nesposobnosti u mirovinu sa priznatim vojnim činom nadnarednika bez statusa rvi-a, iz mup-a.

Tijekom rata bio sam u sjp-mup-a. Kada mi je priznat status hrvi-a tražio sam mirovinsko novi izračun visine mirovine i novi veči vojni čin, a na što po kazivanju djelatnice za skrb iz pu imam pravo ( sada sa priznatim statusom rvi-a jer sam bio tijekom rata u specijalnoj jedinici policije mup-a). Zatražio sam mirovinsko da od moje bivše pu zatraži veči čin a ovi od mup-a ( tako me savjetovala djelatnica za skrb ).

 

Javim se kako sam prošao kada dobijem rješenje ( ne znam koliko ču još čekati ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

šta se tiče naknadnog priznavanja čina iz policije moj primjer je sljedeči: umirovljen 1.12.2002. po čl 11.

sa činom razvodnika.ove godine kada sam dobio po drugi puta 2. stupanjsko riješenje rvi (prije nisam bio upućen u tu mogućnost) otišao sam u mirovinsko (Sisak) i sa tim rješenjem zatražio da mi pokrenu postupak za priznavanje čina pošto sam 91. bio aktivni djelatnik policije nekih 6mj. Dobio sam čin viši pol. narednik=stožerni, priznato u HZMO-u i razliku mirovine od nekih 364 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može pitanje u svezi ovoga gore?Dali je ikako moguće da meni za obračun mirovine koriste manji čin(razvodnik)???Naime cijeli rat sam bio razvodnik u 1.gbr da bi 2002.dobio skupnika(volio bi da nisam).Volio bi znati dali postoji ta mogućnost i kako jer bi mi bila dosta veća mirovina za hrvi,opću,omjer 70-30.stvarno mi se čini da je to još jedna nepravda prema gardijskim brigadama jer sam ja imao kao skupnik u pješaštvu i veću plaću od razvodnika i zapovjedni dodatak a samim ti izdavanja su mi i bila veća od razvodnika,pa kako je moguće da je onda skupniku panja osnovica i od razvodnika i od pozornika(skoro je u rangu sa vojnikom)?Pomozite jer me to progoni već dugo a neznam kome se obratit za to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lakiluk68 je napisao:

šta se tiče naknadnog priznavanja čina iz policije moj primjer je sljedeči: umirovljen 1.12.2002. po čl 11.

sa činom razvodnika.ove godine kada sam dobio po drugi puta 2. stupanjsko riješenje rvi (prije nisam bio upućen u tu mogućnost) otišao sam u mirovinsko (Sisak) i sa tim rješenjem zatražio da mi pokrenu postupak za priznavanje čina pošto sam 91. bio aktivni djelatnik policije nekih 6mj. Dobio sam čin viši pol. narednik=stožerni, priznato u HZMO-u i razliku mirovine od nekih 364 kn.

 

A koliko dugo je trajao postupak vremenski ( od zamolbe za pokretanjem postupka do dobivanja novog rješenja od hzmo-a sa večim činom ) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

siralex je napisao:

Može pitanje u svezi ovoga gore?Dali je ikako moguće da meni za obračun mirovine koriste manji čin(razvodnik)???Naime cijeli rat sam bio razvodnik u 1.gbr da bi 2002.dobio skupnika(volio bi da nisam).Volio bi znati dali postoji ta mogućnost i kako jer bi mi bila dosta veća mirovina za hrvi,opću,omjer 70-30.stvarno mi se čini da je to još jedna nepravda prema gardijskim brigadama jer sam ja imao kao skupnik u pješaštvu i veću plaću od razvodnika i zapovjedni dodatak a samim ti izdavanja su mi i bila veća od razvodnika,pa kako je moguće da je onda skupniku panja osnovica i od razvodnika i od pozornika(skoro je u rangu sa vojnikom)?Pomozite jer me to progoni već dugo a neznam kome se obratit za to?

 

 

Zna li netko šta o ovome????Pozzz :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija