Jump to content

tehnološki višak u d.o.o


ivencija

Preporučene objave

poštovani,

proglašena sam tehnološkim nakon porodiljnog u jednoj maloj firmi u kojoj mi je ukupni staž 23 mjeseca. bila sam prijavljena na neodredjeno. molim vas da mi kazete imam li ja ikakva prava, barem koristenje godisnjeg kojeg uopce nisam iskoristila, i koji je rok za prijavu na zavod i zdravstveno!

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko Vam je uručena odluka o otkazu ugovora o radu i ukoliko Vas je poslodavac odjavio sa mirovinskog i zdravstvenog, nemate prava tražiti godišnji.

 

Rok za prijavu na HZZO je mjesec dana od dana odjave.

 

Tražite od poslodavca da Vam da potvrdu o prosjeku plaće,uzmite svoj ugovor o radu, odluku o otkazu,odjavu sa HZZO,HZMO i otiđite u Zavod za zapošljavanje pa tražite novčanu naknadu nezaposlene osobe, na koju imate pravo obzirom da ste otkazani kao tehnološki višak.

 

Visina i trajanje naknade se obračunava temeljem radnog staža i prosjeka plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivencija, prvo otkaz ste mogli dobiti, s obzirom da ste bili na PO ) tek petnaest dana nakon prestanka PO- ako ste ga dobili prije ovog roka onda je otkaz ništav.

S obzirom da se radi o redovitom otkazu imate pravo na otkazi rok- koji u vašem slučaju iznosi mjesec dana.I da imate svakako pravo na godišnji za ovu godinu.E sad ako vam je sve ovo il nešto onemogućeno svakako podnesite zahtjev za zaštitu pravu koji morate podnijeti u roku od petnaest dana od kad ste dobili odluku o otkazu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Afrika je napisao:

Meni je ovo hitno, molim odgovor, da li ovih 15 dana roka vrijedi i nakon bolovanja? please

 

Afrika,

prema čl.77 ZOR-a poslodavac vam ne može otkazati ugovor o radu:

-za vrijeme trudnoće

-za vrijeme korištenja zajamčenog prava na rodilljni dopust

-ni 15 dana nakon korištenja rodilnog dopusta

ukoliko je znao za vašu situaciju (a to sigurno jest).

Ukoliko ste otkaz dobili u tom vremenskom razdoblhju on je ništav. :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija