Jump to content

Molim vas pomoć


majsonica

Preporučene objave

Danas sam imala zadnje ročište i muz je dobio skrbništvo nad djetetom, pošto sam ja dosta krhka osoba i onaj cas sam mislila da ću pasti u nesvijest od šoka..,na pitanje da li sam suglasna sa odlukom ,rekla sam da ,ali sam onaj čas mislila da se radi o danima kojima ću imati dijete, ali poslije sam shvatila da sam odbila pravo na žalbu, kreten, vjerujte mi onaj čas mi se zacrnilo pred očima...Pitanje jest, dali ja usprkos tome mogu podnesti žalbu ili nešto...

I da ,ako znate za dobrog odvjetnika, jer ova moja je bila katastrofa...Imam osjecaj da sam se sama branila i ne razumijem koju je ona funkciju imala ondje, a njegov me je zakopao 2 metra ispod zemlje...hvala puno i lijep pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo je napisao:

Vašem suprugu je dijete povjereno na zajednički život, odgoj i čuvanje, a skrbništvo je i nadalje zajedničko, roditelj se ne može odreći roditeljske skrbi.

 

nebo je plavo zbog velike kolicine ozona koji se nalazi u visim slojevima atmosfere...

 

eto jednako suvisao odgovor kao vas,

 

zena je pitala samo kako se moze zaliti na odluku suda. Pohvalno je sto joj objasnjavate da se cinjenica da djeca ne smiju zivjet sa njom drugacije zove ali onda joj bar pokusajte odgovorit na pitanje.

 

Dakle, ako ste prihvatili presudu, ne mozete se zaliti vise, ali sto mozete je sljedece:

 

u roku nekoliko mjeseci popravite standart koji ste u stanju pruziti djeci, dakle, ukoliko je to moguce prilagodite svoje radno vrjeme njihovim dolascima iz vrtica, nađite stan koji je dovoljno velik da djeca imaju svoju sobu i ujedno u blizini sadasnjeg prebivalista djece, dogovorite sa osobom(roditeljima,bratom/sestrom) da cuvaju djecu kad bude potrebno itd.

Kad to obavite uvjeti koje pruzate djeci su se bitno popravili i tu uskace zakonodavac koji dopusta roditelju s kojim djete ne zivi da podigne tuzbu zbog BITNO PROMJENJENIH OKOLNOSTI.

Ako vam vasa odvjetnica to nije znala reci barem toliko razumljivo koliko sam ja napisao, nađite si novu jer onda ta zena ne zna svoj posao ili se ne inace ne bavi obiteljskim pravom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru, puno ste mi pomogli, samo sam htjela znati da nije sve izgubljeno,a sto se tice moje odvjetnice imate potpuno pravo, jer mi apsolutno nista nije rekla sto bi se moralo poboljsati da bih ja dobila skrbnistvo ,dok je njegov tocno znao pogoditi moju ahilovu petu, odnosno poslali su nas na psihijatrijsko vjestacenje u kojem sam ja krhka, slaba, ovisna o tom djetetu,ovisna o svojim roditeljima sto bi moglo naskoditi djetetu dalje pa ga vjerojatno ne bih "pustila" od sebe, a on je poduzetniji stabilniji (mada je njegova poduzetnost temeljena na hipotezama) i oni smatraju da je on pogodniji za odgoj djeteta,...a i dok smo bili sad na zadnjem ročištu sutkinja je inzistirala da dodemo s djetetom i mali se vise drzao njega nego mene...po tome su zakljecili da je dijete privrženije ocu.

Bez obzira na to da sam ja u boljoj financijskoj situaciji, da sam ja sve godine braka financirala to dijete, muz mi nikad nije dao niti kune za njega, preko mene ima zdravstveno, jer muz nije nigdje zaposlen,radi na crno,kako navodi i sam.Nema vozačke odzvole, ne znam sta misle tko ce to dijete danas suta voziti u skolu i da ne nabrajam...

Da li smatrate da ako nadem bolji posao(trenutno radim kod tate u restoranu),odselim se u neki manji grad(jer zivimo na selu) gdje je sve nadomak ruke, nadem svoj stan(zivim s roditeljima), da cu imati vece sanse???

I jos jedno pitanje,imamo kucu koja glasi i na mene i na njega, ako se ne mozemo dogovoriti oko toga, sta se onda desava?

I dali ja mogu zatraziti da se on iseli iz garaze(jer trenutno tamo radi), ako pola toga glasi i na mene? I sta sve moram napraviti ustvari u vezi toga?

PUNO;PUNO HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru, puno ste mi pomogli, samo sam htjela znati da nije sve izgubljeno,a sto se tice moje odvjetnice imate potpuno pravo, jer mi apsolutno nista nije rekla sto bi se moralo poboljsati da bih ja dobila skrbnistvo ,dok je njegov tocno znao pogoditi moju ahilovu petu, odnosno poslali su nas na psihijatrijsko vjestacenje u kojem sam ja krhka, slaba, ovisna o tom djetetu,ovisna o svojim roditeljima sto bi moglo naskoditi djetetu dalje pa ga vjerojatno ne bih "pustila" od sebe, a on je poduzetniji stabilniji (mada je njegova poduzetnost temeljena na hipotezama) i oni smatraju da je on pogodniji za odgoj djeteta,...a i dok smo bili sad na zadnjem ročištu sutkinja je inzistirala da dodemo s djetetom i mali se vise drzao njega nego mene...po tome su zakljecili da je dijete privrženije ocu.

Bez obzira na to da sam ja u boljoj financijskoj situaciji, da sam ja sve godine braka financirala to dijete, muz mi nikad nije dao niti kune za njega, preko mene ima zdravstveno, jer muz nije nigdje zaposlen,radi na crno,kako navodi i sam.Nema vozačke odzvole, ne znam sta misle tko ce to dijete danas suta voziti u skolu i da ne nabrajam...

Da li smatrate da ako nadem bolji posao(trenutno radim kod tate u restoranu),odselim se u neki manji grad(jer zivimo na selu) gdje je sve nadomak ruke, nadem svoj stan(zivim s roditeljima), da cu imati vece sanse???

I jos jedno pitanje,imamo kucu koja glasi i na mene i na njega, ako se ne mozemo dogovoriti oko toga, sta se onda desava?

I dali ja mogu zatraziti da se on iseli iz garaze(jer trenutno tamo radi), ako pola toga glasi i na mene? I sta sve moram napraviti ustvari u vezi toga?

PUNO;PUNO HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko znam vi imate pravo na žalbu presude u roku 15 dana, ako se ne žalite tada ta presuda postaje pravomoćna i otac može bez vaše suglasnsti izvaditi napr. putovnicu i samo presudu PRAVOMOĆNU teško da možete više ikada promjeniti u svoju korist. majka ste i iz ljubavi prema djetetu crpite snagu. Dijete treba vašu ljubav, toplinu kao i tate. Dok ne popravite svoju stabilnost neka dijete bude s njim, ali svakako tužbu napravite odmah. Tata će viditi da dijete nije samo igra negi i velika odgovornost, u slučaju da nešto primjettite ( zapuštenost djeteta, zlostavljanje, nemarnost, prijavite u CZSS i obavezno da vam naprave zapisnik koji će poslije biti podloga za promjenu presude... :palac::palac:

pratite forum i puno ćete naučiti.

:palac:

Sretni i glavu gore!!!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga majsonice, poslušajte savjet koji vam je dao zzz_zzz, radite na tome da bitno izmjenite okolnosti zbog kojih je za dijete povoljnije da živi kod oca - osamostalite se, maknite se iz roditeljske sjene, počnite samostalno odlučivati o svom životu, ne zato što će Vam sud zbog toga dodijeliti dijete na zajednički život, nego zato jer je to dobro za Vas, a onda, posredno, i za Vaše dijete :-)

nemojte klonuti duhom i imajte na umu dvije stvari: prvo, kako Vam je Gringo napisao, time što je dijete dodjeljeno ocu na zajednički život i brigu niste izgubili skrbništvo nad njim, Vaša prava i obveze kao roditelja nisu prestale - i dalje možete, smijete, trebate, a na kraju i morate zajedno s njegovim ocem skrbiti za dijete, sudjelovati što je više moguće u njegovim aktivnostima i suodlučivati o njegovu životu. ukoliko Vam otac to pokuša uskratiti,tražite pismeno intervenciju CZSS-a, jer time se krše djetetova prava, a vrši se i emocionalno zlostavljanje djeteta. Ukoliko možete, dogovorite se s ocem i za više susreta od ovih koji su Vam "propisani". drugo, niti jedna sudska odluka vezana uz djecu, pa bila to i sudska odluka o oduzimanju skrbništva roditeljima, nije zauvijek i nije nepromjenjiva, ukoliko se promjene okolnosti zbog kojih je prvotna odluka donesena.

sretno! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pahuljica svakako pametno i mudro zbori, al ne mogu da se suzdržim a da ne komentiram onu, toliko puta spominjanu rečenicu u CZSS, a glasi: Ne brinite ništa, niti jedna odluka nije konačna i nepromijenjiva.!!!Potpuno pravo i zakonski točno, ali toliko licemjerno da licemjernije ne može biti, jer nije u praksi uopće primjenjiva, osim u oposebnim slučajevima, smrti, teške bolesti i sl. A stvaranjem boljih uvjeta za djete, na prste ruke se mogu nabrojati odluke koje su bile promijenjene.!!! Kad "Oni" jednom odluče, to je to, bez obzira na onu "divnu rečenicu".!!Volio bi da netko iznese i točnu ststistiku takovuh promjenjenih odluka, siguran sam da se iste broje u promilima.!!Nešto slično kao kad imate pacijenta koji sigurno umire i ne da se izliječiti..Najčešće što ćete ćuti je : Ne brini ništa , sve će biti u redu, današnja medicina je napredovala..i bla..bla..Na veliku žalost, to je istina i praksa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mariofiluse, nešto smo se izgleda krivo razumjeli. od državnih institucija nikad nikome nitko ništa nije učinio ukoliko ga se na to nije natjeralo, pa niti CZSS nije nikakav izuzetak. to nije slobodna udruga altruista, nego dio državnoga, dakle tromoga aparata u kojem velikom većinom rade ljudi koji ne znaju ili ne žele raditi svoj posao. pa je onda onima koji se hvataju u koštac s njima važno znati da postoje zakoni koji ih štite, kao i da nije istina da se ništa ne može učiniti (to je česta izlika s kojom Vas otprave u centru). ne znam gdje ste isčitali da gospođi savjetujem da se ništa ne brine, jer bi to bilo krajnje neodgovorno i neozbiljno. čeka ju težak posao, dugotrajan i mukotrpan.

a što se tiče izmjena odluka centra i djelovanja na rad djelatnika, samo na ovom forumu ima nekoliko korisnika koji su svojim aktivnim angažmanom, uz pomoć, podršku i savjete drugih postigli željene promjene istih.

Vaša je osobna odluka i pravo proglasiti cijeli sustav neučinkovitim i sramotnim, a situaciju prikazati bezizlaznom; moj je osobni izbor dati ljudima podršku i pomoći im svojim iskustvom da i s takvim sustavom uspješno izađu na kraj. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

od državnih institucija nikad nikome nitko ništa nije učinio ukoliko ga se na to nije natjeralo, pa niti CZSS nije nikakav izuzetak. to nije slobodna udruga altruista, nego dio državnoga, dakle tromoga aparata u kojem velikom većinom rade ljudi koji ne znaju ili ne žele raditi svoj posao. :-D

istina, s velikim naglaskom na riječi "natjeralo" :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pahuljice, očito ste krivo protumačili mojih nekoliko rečenica.U njima nisam iznio ništa glede Vaših savjeta, čak štoviše, u prvoj sam rečenici naveo da se slažem s Vama, iako je na žalost praksa sasvim nešto drugo, a siguran sam da se i sami slažete s time, što pak naravno nema veze s Vama i Vašom dobrom namjerom!Niti sam igdje tvrdio da se ne može u stopostotnom obliku učiniti ništa, ali da se primjeri uspješnosti broje u promilima, broje se.! Samo sam želio dati do znanja upravo ono što ste i Vi napisali, a to je da je put mukotrpan, dugotrajan, i na žalost, najčešće bezuspješan, što ne znači da treba odustati od borbe. I ja se nalazim u sličnoj situaciji, od institucija sam doživio nemoguće poteze, ali od borbe neću odustati nikada, iako sam svjestan činjenice da su šanse male, vrlo male..Ali, opet se nekako nadam da će mođda jednog dana i moj slučaj postati dijelom ovih pozitivnih promila..No, upravo zbog teškoća i nepravde u sustavu, a na koje će mnogi nailaziti, potrebno im je unaprijed dati do znanja koliko teško će se boriti s time..Protiv Vas nisam napisao niti jednu riječ, a ako sam se igdje nespretno izrazio, ispričavam se..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

czss-ima smo posvetili jedan cijeli topic u Obiteljskom, ukazujući na manjkavost i površnost provedbe zakonskih odredbi.

 

Možda je njihovo da pokušaju izbjeći sve ono što piše da bi trebali i način na koji bi to trebali, a naše je da iznađemo način da ih se na to prisili...

Nažalost. Dogodilo se i nekoliko primjera dobre prakse bez "ratovanja", no neusporedivo češći su oni drugi...

 

Sada se vratimo ovoj temi konkretno, a o općenitom dijelu, praksi, statistici i sl. eventualno nastavimo na drugom mjestu ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija