Jump to content

skrbništvo


sutina

Preporučene objave

Predao sam zahtjev za skrbništvo za mal.kćerku na sud po preporuci centra.

Prošli smo psihološka vještačenja supruzi piše da triba na tretman koji nije htjela provesti uz izgovor da je ona normanla.

Prvo ročište na sudu centar je dao prjedlog sudu da ja budem skrbnik na što je supruga imala primjedbu,sutkinja je naložila supruzi da napusti stan zbog problema koje je radila meni i malodobnoj kćerki,po čitavi dan je vikala,tukla se sa kćerkom i molila boga.

Drugo ročište je bilo i supruga je tražila novo psihološko vještačenje a sutkinja je naložila supruzi da uplati predujam od 2400 kuna u roku od mjesec dana,ročiste završena.

Po mojim informacijama supruga nije uplatila predujam.

Došli su školski praznici-polugodište i kćer nije htjela iči kod mame uz izgovor da se boji biti sa njom.

Djelatnica iz nadzora me zove prije par dana zašto nisam pustijo kćer mami a ja joj objasnim iz kojeg razloga i dam da priča sa kćerkom koja je to isto potvrdila da ne želi ići mami iz razloga što se boji biti s njom.

Supruga je zvala policiju da ne kuham i da sam pijan totalno,policija dođe i utvrdi da su optužbe supruge neutemeljene.

Supruga svaki dan zove kćer i maltretira je rječima napustala si svoju mate sram te bilo.

Moje pitanje je kako zaštiti moju kćerku od maltretiranja njene mame koja svaki put rasplaće kćer.

Neznam kad će treće ročište a ja ovo stanje teško izdržavam a tako i moja kćerka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za "prvu ruku":

Djelatnica iz nadzora je itekako upućena (barem bi trebala biti) u sve što vam se predhodno događalo, a bilo bi dobro da je kontaktirate (i pismeno) svaki put kad se ponavlja situacija makar to bilo svaki drugi dan- a oni neka majku jednako toliko puta pozivaju na razgovor. Možda se dogodi blago jenjavanje.

 

Plus požurnica, temeljem upravo ovoga što vam se događa a evidentirano će biti mnogo puta.

 

Pomoć dječjeg psihologa ne bi bila naodmet.

 

Radi se o povjeravanju djeteta vama prilikom razvoda braka ili i o lišavanju majke roditeljske skrbi po 114.(2) Roditelj zlorabi ili grubo krši roditeljsku odgovornost, dužnosti i prava ako: 1. provodi tjelesno ili duševno nasilje nad djetetom... ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda bi bilo potrebno da u toku daljenjeg sudskog postupka postavite zahtjev da se kontakti između djeteta i njegove majke ograniče,odnosno da se odvijaju u prisustvu treće osobe (najčeće one koju predloži Centar,a sud prihvati).

Jer njenim ponašanjem koje opisujete,vjerojatno izazvanim zdravstvenim problemima, ona samo šteti djetetu.

Za to imate uporište u čl.100 st.2.Obiteljskog zakona.

 

 

Članak 100.st.2 ObZ-a

 

(2) Radi zaštite dobrobiti djeteta susreti i druženje djeteta s roditeljem koji ne živi s djetetom mogu se ograničiti ili zabraniti, a prema okolnostima slučaja sud može odrediti osobu u čijoj će se nazočnosti održavati susreti i druženje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima i danas sam imao isti problem sa suprugom,kćer je došla iz škole sve je bilo uredno dok nije supruga nazvala na telefon,tad su pričale u početku sve normalno a poslije je kćerka počela vikati,plakati hodati po stanu ja sam je provao smiriti ali kćer je počela vikati i na mene.

Tribalo mi je desetak minuta da je smirim ovo se događa skoro svaki put kad se čuju na telefon.

Znam da sam nesmim zabraniti komunikaciju između supruge i kćeri.

Sutra planiram otići do centra i ispričati što mi se događa kad se čuju na telefon ili da napišem jedan dopis i predam na protokol centra,neznam šta bi bilo pametnije... 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija