Jump to content

Sutkinja izračunala potrebe djece 11 i 12 god u iznosu 7000 kn, otac mora plaćati 5000 kn


theluzer

Preporučene objave

Možda nije naodmet se prisjetiti riječi "minimalni" u tom stavku višekratno ponovljene.

A uzgred, postoji i onaj dio koji govori o povećanim potrebama djeteta i povećanim mogućnostima roditelja.

 

Za pretpostaviti je da ni vaša primanja nisu prosječna neto plaća isplaćena u pravnih osoba u RH protekle godine (cca 4800kn) koja je orjentir onih prvospomenutih postotaka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl.231. st.3

Pri ocjenjivanju mogućnosti osobe koja je dužna uzdržavati uzet će se u obzir njezino imovinsko stanje, sva njezina primanja i stvarne mogućnosti stjecanja povećane zarade, njezine vlastite potrebe i druge zakonske obveze uzdržavanja.

 

Dakle, nije samo plaća to prema čemu se ocjenjuje. Zasigurno postoji i obrazloženje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potrebe djece se utvrđuju prena njihovoj dobi,zdravstvenom stanju,troškovima za njihovu prehranu,odjeću,obuću,režije,troškovima školovanja i izvanškolskih aktivnosti itd,itd...

 

Mogućnosti roditelja za uzdržavanje nisu vezena samo za njegovu plaću iako je ista važan faktor,već se utvrđuje da li roditelj ima i druge prihode,mogućnost povećane zarade,druge obveze uzdržavanja itd.itd.

 

Ako niste bili zadovoljni odlukom suda trebali ste se žaliti iz razloga koje je moguće navesti u žalbi (bitna povreda odredbi parničnog postupka,pogrešna primjena materijalnog prava i nepravilno utvrđeno činjenično stanje).A na raspolaganju su vam bile i izvanredni pravni ljekovi poput revizije...

 

Kako je ovo pravni portal mi vam ne možemo dati precizniji savjet ukolko nemamo uvid u detalje samog postupka i činjenice koje na osnovi kojih je sud odluku donio jer to što navodite kao obrazloženje na osnovi kojeg je sud utvrdio potrebe djece sigurno nije točno (a ako kojim slučajem i jest točno, onda bi žalba na tako utvrđene potrebe djece sigurno bila uvažena i postupak bi bio vraćen prvostupanjskom sudu na ponovno odlučivanje,a presuda bar u tom dijelu ukinuta)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem Canis.

Evo jednog vrlo konkretnog pitanja.

Na raspravi sam se žalio da nebi trebao plaćati alimentaciju za jedan ljetni mjesec, kada su djeca cijeli mjesec samnom na moru (u ranije spomenutom apartmanu).

Sutkinja je pitala bivšu dali stvarno misli da ja trebam plaćati alimentaciju taj mjesec, njen odgovor je bio da.

Sudkinja je presudila u njenu korist?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tenisice i članarina u klubu baš i nisu neki razlog da bi se od 5900kn za uzdržavanje odredilo 5000kn.

Pogledajte dio u kojem se komentira vaše životne prilike, druge prihode, stvarne mogućnosti povećane zarade, moguće i ne poklanja vjera u navod o nepostojanju drugih prihoda te razlog.

Nešto u tom smislu zasigurno piše? I u presudi općinskog i odbijenoj žalbi koju spominjete u drugoj temi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala zzz_zzz.

 

Žalio sam se.

Ali kad se muško žali onda sve to puno sporije ide.

Žalio sam se i što uplatnice djeci za školske aktivnosti nisu obračunati kao moja uplata alimentacije.

Žalio sam se i što uplate za prehranu u školi nisu priznate.

Pa čak ni tri dodatne uplate na žiro bivše nisu obračunate.

 

......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

piši žalbu na rad suda(sudkinje )

Ministarstvu pravosuđa

Upravi za organizacione i kadrovske poslove

Dežmanova 6 Zg

 

...i u zalbama ni slucajno nemoj spominjat da mislis da si diskriminiran zato sto si musko. Kazi da mislis da sud ne radi dobro jer ti se ne priznajte to to i to, a trebalo bi prema clanku zakona tim tim i tim.

Onda mozda nesto i uspijes rjesiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija