Jump to content

Dividenda


pantagana

Preporučene objave

Sova1 je napisao:

E moj Felix,ako imaš udijele onda si valjda prošle godine dobio jednu trećinu dividende a jedna za "stipendije"a jedna da se "oplodi" ,moš mislit,

 

Imam ponešto, čak i nije tako malo, ali mi to ne znači puno u životu.

Moj savjet svima je : ako ti baš treba lova, prodaj, ali ako možeš 'izdržati' pričekaj koju godinu.

Od svih fondova najmanje je padao upravo fond branitelja, možda i stjecaj okolnosti, ali možda i ne.

:frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što to i ima pasti u fondu HB????

 

Dionica THT_a je niska da ne može biti niža....

INA prodana...

 

A ni ostali "pametni" fondovi nisu baš previše pali...svaki iole bolji fond u dionice ulaže do 25%..ostalo obveznice ...oročena štednja..krakoročne pozajmice... a kako će se naš fond proslaviti to ćemo tek vidjeti

:-D

 

Moja sllobodna procjena ako se želi izvući kakva značajnija dobit iz istog zaboraviti na njih idučih 10. god....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moj veteranu tvoja prosudba je potpuno uredu ali tu ima jedan problem a to je koliko udjela imam pojedini branitelj.80%branitelja nema više od 10 udjela a vrjednost jednog udjela danas vrjedi 619 kuna pa nevidim neku zaradu na 10 godina.Bolje je udjele prodati i stviti te novce na stambenu štednju jer tu imate državne poticaje triput veče nego dividenta od udjela .

Ljep pozdrav od Beretke. Bog. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim odgovor ako netko zna.

Kompić je prodao svoje udjele odmah na početku kada je u njemu bilo samo par poduzeća. Da li isti ima pravo i na udjele od ostalih poduzeća koja su ušla naknadno u Fond sukladno broju udjela koje je imao kao branitelj.

Drugi je prodao 40 udjela, a ostavio 4 baš zbog toga jer smatra da će tako imati pravo na ostale udjele koji će naknadno biti povećani ulaskom ostalih poduzeća!

U kojem slučaju se ima pravo na dobit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

dečki ja mislim da je plemeniti u pravu.Ako netko želi nabrzinu zaraditi-ništa od togaTo se isplati jedino pod uvjetima da na 10 godina zaboraviš na fond pa onda vidiš koliko jesi ili nisi profitirao.Po prirodi svi svo oprezni i osjetljivi kad su kuniči u pitanju.Bilo bi ljepo da čovjek ima toliko love da može riskirat u stilu nek se lova malo kiseli al šta češ kad lova svima treba,Trenutno u odnosu na prošli godinu fond ne da se nije oplemenio nego mu je vrijednost pala.Tako sam ja lani mogao dobiti oko 2.5OO kuna više nego ove godine za isti udjel.Al to je tako možda se to i popravi.U svekom slučaju samo onaj tko riskira profitira,a s druge strane možda je bolje za te pare kupit neke dionice. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija