Jump to content

otkaz poslodavca


Zafira

Preporučene objave

Zanima me da li poslodavac može radniku koji je na bolovanju 6 mjeseci dati otkaz isti dan kada ga skinu sa bolovanja. Otkaz je u dogovoru sa radnikom, jer firma baš ne funkcionira,a radnik je prijavljen na neodređeno pa me zanima da li postoje neki pravni problemi ako se odmah uruči otkaz.I još nešto, da li se obavezno mora poštivati otkazni rok naveden u ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema zakonskih zapreka da se radniku uruči otkaz odmah po povratku s bolovanja, ako su naravno ispunjene sve ostale pretpostavke za otkaz propisane Zakonom o radu.

Radnik se može odreći prava na otkazni rok i u tom slučaju se neće primijeniti otkazni rok naveden u ugovoru o radu. U protivnom, radnik ima pravo na otkazni rok sukladno ugovoru o radu, kolektivnom ugovoru, odnosno Zakonu o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zafira je napisao:

Zanima me da li poslodavac može radniku koji je na bolovanju 6 mjeseci dati otkaz isti dan kada ga skinu sa bolovanja. Otkaz je u dogovoru sa radnikom, jer firma baš ne funkcionira,a radnik je prijavljen na neodređeno pa me zanima da li postoje neki pravni problemi ako se odmah uruči otkaz.I još nešto, da li se obavezno mora poštivati otkazni rok naveden u ugovoru.

 

Koju vrstu otkaza biste dali radniku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Koju vrstu otkaza biste dali radniku?

 

Redoviti, poslovno uvjetovani otkaz iz gospodarskih razloga.

 

Pitanje je bilo postavljeno zato što me zanima ima li u kakvom propisu zapreka otkazivanja nakon dužeg bolovanja, kao što recimo ZOR zabranjuje otkazivanje petnaest dana nakon korištenja prava u vezi trudnoće, porodiljnog dopusta ili njege djeteta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija