Jump to content

vlasništvo stana


marijola

Preporučene objave

Molim odgovor, dobila sam stan po oporuci roditelj, a sestra nužni dio, kako se stan knjiži. tj da li ja kao vlasnik stana ?

 

I još jedno pitanje ako želim prodat stan da li mogu budući da sam većinski vlasnik sama odlučivati kome i kako ga prodati, i naravno njoj isplatiti njen dio ili ne mogu bez njenog pristanka ga prodati ako ona ne želi?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira što je to nedjeljiva cjelina, znači bez dogovora ništa!

 

A kako sam ja u stanu sada znači ona može kad je volja i koliko je volja koristiti stan , i kako odrediti što smije a što ne koristiti, budući da je pripada samo 1/4.

jel to znaći da može 2 kvadrata zahoda koristiti, 2 sobe, 2 kuhinje i sl. uglavnom ako se ne dogovorimo jel tak nekako?

 

Tko odredjuje što je čije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se nemožete dogovoriti i ako fizićka podijela nije moguća.

 

Evo ovako je kod mene bilo:

 

Moj brat je kao večinski vlasnik prekinuo kontakt samnom a ulaz u kuću i na moju trećinu mogao sam samo sa policijom.

 

Sve ostalo sam morao preko odvjetnika i na svoje koštanje.

 

Nakon dugogodišnjeg suđenja i uz pritisak suda odlućio je da me isplati a i procijenu kuće sam ja morao organitirati i platiti.

 

Dakle on kao većinski vlasnik je imao sva prava i mirno ćekao da ja sve platim kako bi dobio svoje pravo.

 

Ja bih u vašem slućaju zatvorio vrata i prićekao da me seka tuži ako hoće isplatu svoga dijela, a to će ujedno biti i njena koštanja.

 

Moguće je da koštanja budu veća od vrednosti 1/4 imanja.

 

Preporućio bi vam da se dogovorite i procijenite stan kako bi znali koliko vrijedi odnosno i ta jedna četvrtina.

 

Sa dogovorom imate samo koštanja Procjene.

 

 

Pozdrav Dare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dare je napisao:

Preporućio bi vam da se dogovorite i procijenite stan kako bi znali koliko vrijedi odnosno i ta jedna četvrtina.

 

Te procjene (svaka čast iznimkama) najčešće ne vrijede papira na kom su napisane, a sigurno ne nekoliko tisuća kn, koliko koštaju.

Procjenitelji u pravilu ni za što ne odgovaraju, a procjenu mogu bez problema 'korigirati' 15-20 posto gore ili dolje, ovisno o tome tko želi procjenu - kupac ili prodavatelj.

Za ilustraciju mogu dati npr. prosječne cijene stanova kojim barataju dileri nekretninama. Na zagrebačkoj Trešnjevci tako je prosječna cijena m2 stana deklarirana na preko 2000 €, a novi stanovi na raznim lokacijama se bez problema mogu kupiti po 1700, čak i 1600 €/m2!

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija