Jump to content

Krivotvorina


slavuj

Preporučene objave

U našoj široj porodici jedan član je krivotvorio rješenje o nasljeđivanju i s takvim rješenjem promijenio stanje u vlasničkom listu, naravno u svoju korist. Dok je na katastru stanje nepromijenjeno.Tamo su izvorni vlasnici. To se saznalo kada je odvjetnik kod javnog bilježnika tražio rješenja od bake i djeda kada je bila ostavinska rasprava stričeve imovine.

Znamo da je nekog potplatio, ali tko mu je to mogao napraviti? Odvjetnik, sudski referent, geodet-tko? Koje su sankcije? To je napravljeno, mislim 2001.godine, da li je zastara već nastupila?

Koja korupcija!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivotvoreno je vlasništvo kuće gdje krivotvoritelj sebe stavlja kao vlasnika kuće 1/1, a nije, njegov je jedan kat drugi kat je njegove sestre. Po tom vlasničkom listu ona nema ništa.

Isto tako zemlja je u originalnom rješenju 1/5, a on je na sebe stavio dobar dio te zemlje koja uopće nije podijeljenja, kako da se izrazim, vodi se kao jedna cjelina. Ne znam da li me razumijete? Uzeo je samovoljno više nego što mu pripada, bio je geodet, izmjerio taj dio koji je njemu bio potreban bez ičijeg znanja. Navodno mu je trebalo radi poticaja, nikoga iz porodice nije pitao. Dalje kod koga je išao nemamo pojma, koga je potkupio da mu mijenja vlasnički list......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavuj je napisao:

... gdje krivotvoritelj sebe stavlja kao vlasnika kuće 1/1, a nije, njegov je jedan kat drugi kat je njegove sestre. ..

 

.. a on je na sebe stavio dobar dio te zemlje koja uopće nije podijeljenja,..

 

Uzeo je samovoljno više nego što mu pripada, bio je geodet, izmjerio taj dio koji je njemu bio potreban bez ičijeg znanja. Navodno mu je trebalo radi poticaja, nikoga iz porodice nije pitao. Dalje kod koga je išao nemamo pojma, koga je potkupio da mu mijenja vlasnički list......

 

nije on mogao sam sebe staviti kao vlasnika kuće, na sebe staviti dobar dio zemlje, i samo tako promijeniti vlasnički list kako vi to kažete.

morao je imati/ moralo se donijeti, nekakvo rješenje o nečemu, koje se onda upisalo u zemljišnim knjigama, i na temelju njega je došlo do promjena.

takvo nekakvo rješenje ili što već, je moralo donijeti neko tijelo, institucija.

 

jeste li vi provjeravali što gdje piše?

na temelju čega je došlo do promjena u zk?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod ostavinske rasprave kad je stic umro pozvali su se nasljednici,braća i sestre jer stric nije imao izravne nasljednike.

Dok je djed bio živ sve je bilo na njemu, nakon njegove smrti imovine se podijelila na njegovo pet djece. Između ostalog taj stric je dobio jedan stan u kući, a drugi stan u toj istoj kući je dobila teta. A zemlja je na 5 jednakih dijelova. S obzirom da se nisu napravile promjene na vlasničkim listovima i dalje stoje preci.

I da se vratim na ostavinsku raspravu. Kako imovina pok.strica nije uknjižena u VL zbog gore navedenog razloga JB je rekao mom ocu i stricu (tete žive u inozemstvu) da donesu rješenja o nasljedivanju, u kojem se vidi što točno pok.stric ima od imovine.

Kaže otac nema problema, dok stic kaže imam malo "drugačije" rješenje na što ga je JB malo čudno pogledao.

I naravno kod ponovnog susreta s JB nije donio to "drugačije" rješenje, već originalno.

Ne znam koliko sam bila jasna. Ako me razumite reci te mi da li je to krađa ili što. Jer ako teta u originalnom rješenju ima jedan stan u toj kući, kako može u VL biti kuća 1/1 na stica.

Šta se nije trebalo napraviti etažiranje? Laik sam, ali ne može biti vlasnik kuće u cjelosti ako mu stvarno ne pripada.

A isto je sa zemljom, ako je bilo 1/5 kako on može uzeti dio zemlje koji mu najviše odgovara, sve njima iza leđa. Svi u čudu, otac lud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je neka od nekretnina uknjižena na nekog u ZK, tada mora biti dokumenat na temelju kojega je to učinjeno.

Koliko sam shvatio, taj "gospodin" koji se samoinicijativno i samovoljno uknjižio, morao je imati neki dokumenat.

Uglavnom Rješenje o nasljeđivanju poslije smrti ostavitelja.

Ne vjerujem da je Rješenje moglo biti krivotvoreno.ali nikad se nezna..

Otiđite u Sud i zatražite kopiju tog istog Rješenja. Naime postoji mogućnost, doduše vrlo mala ali ipak postoji, da je ta osoba u sprezi sa Javnim Bilježnikom dogovorila izdavanje paralelnog Rješenja o nasljeđivanju dakle teška krivotvorina.

U ovoj našoj truloj i lopovskoj državi ništa nije nemoguće.

Dali je moguće da je kod sastavljanja rodoslovlja na Sudu ili JBU, ta osoba izjavila da je jedini nasljednik.

Jer Sud ili JB nema pojma tko su nasljednici.

U tom slučaju je ta osoba odgovorna jer je pod kaznenom odgovornošću potpisala izjavu da je jedini nasljednik.

U ZK možete izvaditi dokumenat o uknjiženju jer je to javna isprava.

Sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

Ukoliko je neka od nekretnina uknjižena na nekog u ZK, tada mora biti dokumenat na temelju kojega je to učinjeno.

Koliko sam shvatio, taj "gospodin" koji se samoinicijativno i samovoljno uknjižio, morao je imati neki dokumenat.

 

to sam i ja već gore rekao, i nije mi jasno da se prvo nije išlo provjeriti što piše u zk, odnosno, da se to nije provjerilo prije povike oko krivotvorenja i korupcije.

 

zato i rekoh, provjerite, pa ćemo svi zajedno vikati sve je to korupcija!!!!

 

ovako mlatimo praznu slamu po forumu i nagađamo ko' babe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Normalno da se išlo provjeriti. Otac nije samo tako prešao preko toga.

Nemojte te mi reći da nije korupcija jer kada je otac pitao, nakon što se to saznalo, zašto je to napravio on mu je rekao "potroši i ti malo novca pa će i tebi napraviti".

Pazite, rođeni brat.

Napominjem, samo je promjenu napravio na vlasničkom listu, dok je ta njegova čestica zemlje na katastru i dalje na originalnim vlasnicima (ustvari na precima) kako i treba biti.

Očito tamo nije imao "prijatelja".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavuj je napisao:

Normalno da se išlo provjeriti. Otac nije samo tako prešao preko toga.

Nemojte te mi reći da nije korupcija jer kada je otac pitao, nakon što se to saznalo, zašto je to napravio on mu je rekao "potroši i ti malo novca pa će i tebi napraviti".

 

slavuj, nemoj zamjeriti ali ti ponavljaš stalno jedno te isto, a već nekoliko ljudi ovdje je kazalo kako dolazi do promjene u zk, i da trebate ići provjeriti na temelju čega je došlo do promjene, ti kažeš provjereno je, al' opet ništa ne pišeš što ste provjerom pronašli, konkretne podatke o tome što je predano u zk pa je došlo do promjene.

to nam ovdje napiši i možemo nastaviti razgovor na temu u kom pravcu ići.

da li brat pred vama prića ovo ili ono, malo važno.

sve je to rekla kazala dok se ne utvrde činjenice vezane za moguće krivotvorenje nekog dokumenta.

a od vas nikako da saznamo koji je to komad papira i u kom dijelu i kom trenutku navodno krivotvoren.

 

 

ako se ne varam, na početku si spomenuo/la krivotvorenje rješenja o nasljeđivanju.

ja bih od njega krenuo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On nama sigurno neće pokazati to svoje rješenje o nasljeđivanju. Kako da dođemo to tog rješenja? Sigurno u sudu postoji to rješenje jer su oni na temelju njega napravili promjene u VL. Da li se može tražiti kopija tog rješenja? Može li svatko imati uvid u to, tko hoće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavuj je napisao:

On nama sigurno neće pokazati to svoje rješenje o nasljeđivanju. Kako da dođemo to tog rješenja? Sigurno u sudu postoji to rješenje jer su oni na temelju njega napravili promjene u VL. Da li se može tražiti kopija tog rješenja? Može li svatko imati uvid u to, tko hoće?

 

mi smo već na 13 postu, do sada vam i bovu i mike i ja svašta napričasmo, a vi ne čitate i samo po svom. na sva ova pitanja ste već dobili odgovor.

 

spomenuste i odvjetnika da ste imali, što njega niste angažirali da to istraži? obratite mu se.

 

ja odustajem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slavuju

 

Otiđite u Općinski sud u mjestu gdje se nekretnina nalazi, odnosno gdje je ostavinska rasprava bila i zatražite u ostavinskoj pisarnici to rješenje o nasljeđivanju da Vam se da kopija.

 

Inače nešto mi sve miriše da je u katastru upisan taj Vaš rođak, a preci u zemljišniku, a ne obrnuto?????

 

U katastru nije bilo veliki problem mijenjati podatke, ali u zemljišniku jest.

 

Dakle prvo pribavite municiju, a onda pucajte iz oružja ako me razumijete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija