Jump to content

nijemi jasna porodiljna naknada?


toga

Preporučene objave

Mene zanima samo slijedeće: u posljednje 3 godine imam ukupno 34 mjeseca radnog staža tj. u zadnje dvije godine 22 mjeseca radnog staža na neodređeno. Trenutno sam se ponovno zaposlila u novoj firmi nakon dva mjeseca od vremena otkaza, ali sam prijavljena na određeno do 31.12.2009.te se nadam da će mi ugovor biti produžen do 31.06.2010. Termin poroda mi je 27.03.2010. Zanima me kolika će biti moja porodiljna naknada u slučaju produženja ugovora i u slučaju ne produženja ugovora? Plaća mi iznosi 3500 kn neto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

toga je napisao:

Mene zanima samo slijedeće: u posljednje 3 godine imam ukupno 34 mjeseca radnog staža tj. u zadnje dvije godine 22 mjeseca radnog staža na neodređeno. Trenutno sam se ponovno zaposlila u novoj firmi nakon dva mjeseca od vremena otkaza, ali sam prijavljena na određeno do 31.12.2009.te se nadam da će mi ugovor biti produžen do 31.06.2010. Termin poroda mi je 27.03.2010. Zanima me kolika će biti moja porodiljna naknada u slučaju produženja ugovora i u slučaju ne produženja ugovora? Plaća mi iznosi 3500 kn neto.

 

 

Pozdrav!

 

I ja sam u vrlo sličnoj situaciji imam preko 7 godina neprekinutog radnog staža , već 2,5 godine radim u jednoj firmi na određeno, ugovor mi istječe 03.12.2009 termin poroda mi je 28.03.2010 i iskreno ne znam kome se obratiti u vezi informacija o toj naknadi.

Ne bih iskreno niti pitala za visinu i pravo na naknadu da mom budućem suprugu ne visi iduća plaća o koncu a i posao.

U firmi je pravilo da zapošljavaju za stalno ili ne nakon 3 godine konstantnih ugovora na određeno, i prije me nije bilo uopće strah ali dolaskom ove krize dosta ljudi je dobilo otkaz,tako da nitko i ništa više nije sigurno. Sada se osjećam kao kobac jer tražim najpovoljniju situaciju za sebe i moje maleno.

Sada sam u 21. tjednu trudnoće i sve je super i beba i ja , ali radim u velikoj firmi, stalno sa strankama i često moram slušati ne tako ugodne tonove stranaka, vidim da to sve više utječe na moje raspoloženje a onda ziher i na bebu, ne želim se više toliko izlagati stresu i zamolila bih doktora da me stavi na očuvanje trudnoće,pokušala sam u firmi zamoliti za neko manje stresno radno mjesto međutim to nije moguće.Kolege mi olakšavaju što više mogu, ali niti oni nisu svemoćni. Stoga molim bilo koga ako je moguće da mi da par informacija.

Koji su uvjeti za stjecanje porodiljne naknade.

Od kada do kada mogu dobivati taj prosjek.

Ako ništa molim bar broj telefona gdje bih se mogla informirati detaljnije o svemu.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

toga je napisao:

Mene zanima samo slijedeće: u posljednje 3 godine imam ukupno 34 mjeseca radnog staža tj. u zadnje dvije godine 22 mjeseca radnog staža na neodređeno. Trenutno sam se ponovno zaposlila u novoj firmi nakon dva mjeseca od vremena otkaza, ali sam prijavljena na određeno do 31.12.2009.te se nadam da će mi ugovor biti produžen do 31.06.2010. Termin poroda mi je 27.03.2010. Zanima me kolika će biti moja porodiljna naknada u slučaju produženja ugovora i u slučaju ne produženja ugovora? Plaća mi iznosi 3500 kn neto.

 

draga,

pročitaj gornji post by Rubens.....jesi.....to je to. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaposlena sam od 1.9.2009., ugovor na 12 mjeseci. što bi bilo sa porodiljnom naknadom kad bi rodila 1.7.2010.? Da li bi 2 mjeseca primala neki minimalac, a onda 4 mjeseca punu plaću, pa opet 6 mjeseci minimalac? ili kako? šta mi uopće znači ako bi mi poslodavac nakod godinu dana produžio ugovor na još godinu ili za stalno? nadam se da sam bila dovoljno jasna sa pitanjem.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija