Jump to content

Prastari ugovor o prodaji zemljišta..??


idvi

Preporučene objave

..ovo je toliko komplicirano da neznam što uraditi.

Majka mi je 1957g kupila komad zemljišta 110 m2 za vrt i

napravila interni ugovor(ili slićno tome) a zemlja se nikada nije pravno prenjela nego onako na povjerenje...

..e sad nakon dugih godina majka je pokojna pokojna je prodavateljica a zemlja je pravno prenesena na njezinog sina (ostavštinom) koji ne osporava da je polovica moja.

E stvar je dodatno zakomplicirana da taj rukom pisan ugovor

je zagubljen ali pronašao se drugi koji je pisan na službenom formularu o kupnji zemljišta i to do bola amaterski:

..zemlja je navedena imenom a ne br.čestice samo imena kupaca i prodavateljice te adrese i potpisi svjedoka ,prodavatelja kako i cijena... ali nema potpisa moje majke kao ni datuma naravno nije ni ovjeren.

E sad pitanje kako i gdje bi ja i nasljednik te parcele koji ništa ne negira to pravno riješili..napr njegova izjava kod bilježnika ili nešto drugo..?

Hvala.

PS.

napominjem da smo bili kod bilježnika ali nije znao (?) kako da se formulira takvo nešto i kao...da je taj ugovor punomoćan..očito ga nije pročitao do kraja .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Poštovana !

 

Sastavite sporazum sa knjižnim vlasnikom o identifikaciji čestice koja je temeljem tih i takvih ugovora prešla u vaš posjed i ovjerite kod Javnog bilježnika .

Temeljem takvog sporazuma pokrenite kod nadležnog suda ispravni postupak .

 

Pozdrav !

 

Zašto ispravni postupak ne bi pokrenuli temeljem tih i takvih ugovora, bez sporazuma kod javnog bilježnika, te da na sudu suglasno izjave kako se radi o tim i tim česticama (identifikacija) i utvrde suvlasničke dijelove. Sastavljanje sporazuma kod javnog bilježnika mi se čini nepotrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija