Jump to content

Naslijednik imovine i obveza - molim hitnu pomoć


Ines225

Preporučene objave

prvo dugove osporavaj i nikako ih nemoj prihvatiti.ne potpisuj nikakve dokumente a da ih prije dobro ne proučiš.

ako je ostavitelj bio nekom jamac i sa te osnove postoji dug

to je osobni dug dužnika .smrču jamca jamstvo prestaje.

ako prihvatiš dug tada si ga i dužna vratiti.

dug ostavitelja koji zakonski trebaš vratiti je do vrtijednosti nasljeđenog djela.

i to dug koji je ostaviteljev osobni dug(kredit za stambene potrebe,za poboljšanje života obiteljske zajednice ...)

 

Zakon o obveznim odnosima (pročitaj ga)

Odsjek 6.

SMRT

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika

 

ZASTARA

Odsjek 1.

OPĆE ODREDBE

Opće pravilo

Članak 214.

(1) Zastarom prestaje pravo zahtijevati ispunjenje obveze.

(2) Zastara nastupa kad protekne zakonom određeno vrijeme u kojem je vjerovnik mogao zahtijevati ispunjenje obveze.

(3) Sud se neće obazirati na zastaru ako se dužnik nije na nju pozvao

 

PREKID ZASTARE

Priznanje duga

Članak 240.

(1) Zastara se prekida kad dužnik prizna dug.

(2) Dug se može priznati ne samo izjavom vjerovniku nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamata, davanje osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

''prvo dugove osporavaj i nikako ih nemoj prihvatiti.ne potpisuj nikakve dokumente a da ih prije dobro ne proučiš.

ako je ostavitelj bio nekom jamac i sa te osnove postoji dug

to je osobni dug dužnika .smrču jamca jamstvo prestaje.

ako prihvatiš dug tada si ga i dužna vratiti.

dug ostavitelja koji zakonski trebaš vratiti je do vrtijednosti nasljeđenog djela.

i to dug koji je ostaviteljev osobni dug(kredit za stambene potrebe,za poboljšanje života obiteljske zajednice ...)''

 

 

Ostavinska jos nije zavrsila, prvo ročiste u 9mj. sam odgodila. Ok, morat cu uzet dobrog odvijetnika, iako sam vec bila na jednom savjetu al taj mi nije bio nesto od pomoci. Imam jedan kredit s policom osiguranja, i zvali su me da se dgv oko otplate kredita jer oni nisu znali da je doticna osoba bila bolesna??

ostali krediti su na ovrhu(auto i imovinu), a jedan je na hipoteku drugog stana. sve to skupa je preko vrijednosti naslijedene imovine.

hoces reci da se mogu neki krediti osporiti ako su iznad visine nasljedstva?

 

a opet da ne popusim imovinu, da mi banke nebi legle na naslijedenu imovinu, iako se nece od nje sve moci naplatiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija