Jump to content

Komunalna naknada za kuću


zprgome7

Preporučene objave

Nedavno je otac prepisao kuću na mene i sestru što i nije problem nego ono nakon toga.Nakon tri tjedna dobio sam račun za komunalnu naknadu za zadnjih sedam godina.Pošto ja zadnjih 15 godina i plaćam sve račune tako znam da ih nikada ranije nisam ni dobivao pa mi sada čudno kako sada odjednom račun za sedam godina? Ja sam tek danas dobio sudsko rješenje da je definitivno nekretnina na meni i sestri pa me sada zanima kako to da je taj račun došao u tom međuvremenu i još glasi na oca?

Unaprijed hvala na pomoći :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

piši žalbu

u žalbi navedo od kad si suvlasnik kuće i da očekuješ rješenje za komunalnu naknadu.

komunalna naknada plaća se tek po primitku rješenja.

nema rješenja nema ni plaćanja komunalne naknade.

 

Utvrđivanje i naplata komunalne naknade

Članak 23.

(2) Rješenje o komunalnoj naknadi donosi upravno tijelo jedinice lokalne samouprave u čijem su djelokrugu poslovi komunalnog gospodarstva za kalendarsku godinu do 31. ožujka tekuće godine, ako se na osnovi odluke predstavničkog tijela mijenja njezina visina u odnosu na prethodnu godinu.

 

Članak 24.

(2) Komunalna naknada obračunava se po m2 površine i to za stambeni, poslovni i garažni prostor po jedinici korisne površine koja se utvrđuje na način propisan Uredbom o uvjetima i mjerilima za utvrđivanje zaštićene najamnine (»Narodne novine«, br. 40/97.), a za građevno zemljište po jedinici stvarne površine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za komunalnu naknadu i naknadu za uređenje voda te jedinica lokalne samouprave ili hrvatske vode mogu zadužiti samo za tekuću godinu, dakle iako ti uruče rješenje npr. u prosincu mogu ti odrediti da ti obveza plaćanja teče od 1.1. tekuće godine.

 

napiši da ti nisi kriv što nisi bio zadužen ranije, te da smatraš da bi bilo pošteno da zaduženje krene od ove godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija