Jump to content

SAFU?!


Pax82

Preporučene objave

ne znam nista o broju kandidata, ali u emailu kojim sam pozvan je pisalo:

"Pozvani ste na testiranje engleskog jezika i stručnog znanja dana 18. ožujka 2010. s početkom u 12:30 sati u prostorijama Agencije. Testiranje će trajati 1h i 30 minuta."

 

e sad, sto je strucno znanje za savjetnika pomocnika bez radnog iskustva :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bollocks je napisao:

ne znam nista o broju kandidata, ali u emailu kojim sam pozvan je pisalo:

"Pozvani ste na testiranje engleskog jezika i stručnog znanja dana 18. ožujka 2010. s početkom u 12:30 sati u prostorijama Agencije. Testiranje će trajati 1h i 30 minuta."

 

e sad, sto je strucno znanje za savjetnika pomocnika bez radnog iskustva :-)

 

 

 

Prijateljica mi je bila u 1.mjesecu na tom testiranju i rekla mi je da je iz struke bilo pitanja iz Ustava, zakona o radu, ZPP-a ( čini mi se ).. Ali to su najčešće općenita pitanja, ništa komplicirano.

 

Ali engleski je jako težak na tom testiranju, možda najteži nego na bilo kojem testiranju, barem mi je tako rečeno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne znam , stvarno ludim više....Mislim jasno mi je da je engleski bitan, pričam ga vrlo dobro ali sad ispada da sam trebao ili živjet u Engleskoj ili studirat engleski da bi prošao na tim natječajima, uostalom šta njima treba pravnik ili prevoditelj?!A i to njihovo javljanje dva dana prije testiranja mi se u najmanju ruku čini prilično nekorektno i neodgovorno,kao uostalom i to što su naveli za testiranje "stručno znanje"?!, pa mislim nije li to malo preopćenito obzirom na prirodu našeg fakulteta????

 

Ma ne znam, stvarno se trudim pozitivno razmišljat ali ovakve stavri mi nimalo ne pomažu u tome!! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pax82 je napisao:

Ma ne znam , stvarno ludim više....Mislim jasno mi je da je engleski bitan, pričam ga vrlo dobro ali sad ispada da sam trebao ili živjet u Engleskoj ili studirat engleski da bi prošao na tim natječajima, uostalom šta njima treba pravnik ili prevoditelj?!A i to njihovo javljanje dva dana prije testiranja mi se u najmanju ruku čini prilično nekorektno i neodgovorno,kao uostalom i to što su naveli za testiranje "stručno znanje"?!, pa mislim nije li to malo preopćenito obzirom na prirodu našeg fakulteta????

 

Ma ne znam, stvarno se trudim pozitivno razmišljat ali ovakve stavri mi nimalo ne pomažu u tome!! :-(

kolega, vi ste totalno u pravu. Mislim zaista, to mi jave 2 dana prije!! i onda taj engleski...svi mi znamo kolko-tolko konverzacijski...ali stručni pravnički ne!! Imam lagani osječaj da se ni neću odazvati na to testiranje, time više što je isti dan testiranje i u rrif-u!!

:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ja sam danas bila na razgovoru i vratim se u ured i na mailu kao poziv na testiranje u petak u 9,30 :vrti: Mislim, wtf, kako i kažete, javljaju dva dana prije, al mene još više muči što očekuju da bi trebali komotno od 9-12 sati izostat s posla pa ko može neka dođe.....wtf????? :palacdolje: mrzim kada mi se tako postavljaju, jer mogu si to dozvolit, kako ste i rekli, prijavila se ravno milijarda ljudi, mislim, za sve pozicije su tražili ili pravnika ili ekonomista....haha, pa to je fakat 1000 ljudi po poziciji...za posao koji je daleko od posla snova, jad i bjeda, 6,000 kn, vidi se da i sami ne znaju kaj tam rade i čemu služe... :palacdolje: totalno neprofesionalno i jadno, da vam pravo kažem, burza bolje zvuči od trganja za takav posao, fala bogu pa nemam djecu i kredite, valjda ću preživjet, i još me žena rešeta sa nekim pravnim pitanjima na intervju koje sam fakat rasturila jer su osnove osnova, nije ni stigla postavit pitanje do kraja, al neee, to nije tako bitno ako nisi kroz ruke provukao neki shit od vodiča il priručnika za EU, uopće neznam kaje rekla, da baš bi mi to u životu predstavljao problem, polomilo se tone zakona na mojim plećima, al daaa, taj vodič će me baš dotuć, naklon svakome tko je svladao The vodič, čemer i jad :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majesty je napisao:

Da, ja sam danas bila na razgovoru i vratim se u ured i na mailu kao poziv na testiranje u petak u 9,30 :vrti: Mislim, wtf, kako i kažete, javljaju dva dana prije, al mene još više muči što očekuju da bi trebali komotno od 9-12 sati izostat s posla pa ko može neka dođe.....wtf????? :palacdolje: mrzim kada mi se tako postavljaju, jer mogu si to dozvolit, kako ste i rekli, prijavila se ravno milijarda ljudi, mislim, za sve pozicije su tražili ili pravnika ili ekonomista....haha, pa to je fakat 1000 ljudi po poziciji...za posao koji je daleko od posla snova, jad i bjeda, 6,000 kn, vidi se da i sami ne znaju kaj tam rade i čemu služe... :palacdolje: totalno neprofesionalno i jadno, da vam pravo kažem, burza bolje zvuči od trganja za takav posao, fala bogu pa nemam djecu i kredite, valjda ću preživjet, i još me žena rešeta sa nekim pravnim pitanjima na intervju koje sam fakat rasturila jer su osnove osnova, nije ni stigla postavit pitanje do kraja, al neee, to nije tako bitno ako nisi kroz ruke provukao neki shit od vodiča il priručnika za EU, uopće neznam kaje rekla, da baš bi mi to u životu predstavljao problem, polomilo se tone zakona na mojim plećima, al daaa, taj vodič će me baš dotuć, naklon svakome tko je svladao The vodič, čemer i jad :-D

jako sam malo shvatio iz ovoga... danas je bio razgovor, ali testiranje u petak? pitanja su iz vodica o eu?

 

6000kn je puno bolje nego visit na birou ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-D Dobro ste me shvatili. Ja sam bila u utorak na razgovoru a u petak mi je testiranje, engleski i stručno. Besmislen raspored ali je tako :vrti:

 

A glede čuvenog Vodiča, ma to me na razgovoru pitala ekonomistica(bile su ekonomistica i pravnica), ne znam za koja ste se radna mjesta prijavili, ja sam za savjetnika, jeste li za pripravike, u tom slučaju Vas neće tupit po Vodiču :-D Ma nemojte me krivo shvatit, nije me ona maltretirala s pitanjima o EU već više jesam li radila s tim propisima :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitala me kakve vrste otkaza znamo, nešto malo ovrhe, jamstvo....i što još....hm....kako bi se poslodavac naplatio od radnika da mu napravi štetu....bzvze neka debilna pitanja.....zapravo su toliko lagana da krivo odgovoriš jer je odgovor najjednostavniji moguć....baš pitanje kako bi označila u ugovoru stranke.....kao tipa da bi stavila OIB odnosno za pravne osobe MBS i MB....čudna pitanja.... :vrti:

 

A sada ste vi na redu, kako je bilo na testiranju vama koji ste danas imali, pomagajte!!! :-D Kaj iz stručnog dijela pitaju? Engleski težak ili?

 

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majesty kako je bilo?

željno iščekujem dojmove..

koliko sam shvatila ti si pravnica, kaj pitaju iz pravnog dijela na stručnom, deru li po financijskim aspektima prava, kakav je engleski (pravni, eu ili ekonomski)i je li i kakva je u stručnim pitanjima razlika za savjetnika i za pripravnika, kakvo je testiranje, kakva je atmosfera tamo..i kada su rekli da bi se mogli ikakvi rezultati znati?

sve mi piši..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pratila sam forum jedno vrijeme pa me nije bilo (i dalje sam nezaposlena :/ ), ali eto...zaboravila sam šifru pa sam se sad potrudila to riješiti da svima zainteresiranima prenesem dojmove sa SAFU testiranja.

Bila sam pozvana u četvrtak na testiranje. (Prijavila sam se za mjesto pripravnika.)

1. dio: prijevod s engleskog na hrvatski

2. dio: prijevod s hrvatskog na engleski

3. dio: "stručna" pitanja

Stavila sam navodnike na stručna jer nijedno pitanje nije bilo iz pravnog područja već sve manje više vezano za EU. Bilo je 11 pitanja i radilo se npr o tome kad je sklopljen neki sporazum između EU i RH, koji su programi pretpristupnih pomoći u RH, koliko je zemalja članica u EU i sl.

Engleski nije lagan, ali korisno bi bilo malo pročitati neki od tih programa koje oni imaju na stranicama pa se brže uđe u štos s tim pojmovima (često spominju PRAG, to je Praktičan vodič za ako se ne varam dodijelu pretpristupnih pomoći EU trećim zemljama...ako sam krivo napisala neka me slobodno netko ispravi)Dakle uglavnom se radi o EU pojmovima (uz naravno poneki i ekonomski i pravni ako je riječ o nekoj proceduri koja je odobrena nekom uredbom ili sl)

Ne vjerujem da ću biti pozvana za dalje jer eto, broj 2500 govori sve sam za sebe.

Sretno svima na testiranjima slijedeći tjedan!

 

ps. testiranje traje sat ipo, vremena ima sasvim dosta, atmosfera je dobra i par djelatnica koje su nas primile i razmjestile bile su ljubazne i ugodne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni se opće nisu dopali, neko su samozadovoljni sa samima sobom i svojom veličinom

 

 

ja sam bila na pismenom, engleski i pitanja

 

btw, europski ustav nikada nije ni neće stupiti na snagu pa ne kužim čemu pitanje o nečemu što ionako ne proizvodi nikakve pravne učinke

 

inače, takve agencije inače sebe doživljavaju same sebe jako važnima, rekao mi je frend koji se njima poslovno surađuje, da je posao katastrofa, jer se u principu svodi na pregledavanje natječajne dokumentacije.

 

daleko je od putovanja po europi i rada na projektima

 

inače, znam da je bilo hrpa kandidata, ali nigdje ne piše da moraju sve zvati odjednom kao stoku, da u jednom danu mora prodefilirati 1000 ljudi, i da si ne mogu dati vremena da to kvalitetno naprave. kaže ženska, nemojte nas nazivati telefonom. ono halo, ak radiš u ljudkim resursima tebi je posao javljati se na telefon i odgovarati na te upite.

 

 

eto, nemam nikakvih iluzija da će se tamo iko zaposliti jer je "bio dobar na testiranju"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nara je napisao:

meni se opće nisu dopali, neko su samozadovoljni sa samima sobom i svojom veličinom

 

 

ja sam bila na pismenom, engleski i pitanja

 

btw, europski ustav nikada nije ni neće stupiti na snagu pa ne kužim čemu pitanje o nečemu što ionako ne proizvodi nikakve pravne učinke

 

inače, takve agencije inače sebe doživljavaju same sebe jako važnima, rekao mi je frend koji se njima poslovno surađuje, da je posao katastrofa, jer se u principu svodi na pregledavanje natječajne dokumentacije.

 

daleko je od putovanja po europi i rada na projektima

 

inače, znam da je bilo hrpa kandidata, ali nigdje ne piše da moraju sve zvati odjednom kao stoku, da u jednom danu mora prodefilirati 1000 ljudi, i da si ne mogu dati vremena da to kvalitetno naprave. kaže ženska, nemojte nas nazivati telefonom. ono halo, ak radiš u ljudkim resursima tebi je posao javljati se na telefon i odgovarati na te upite.

 

 

eto, nemam nikakvih iluzija da će se tamo iko zaposliti jer je "bio dobar na testiranju"

 

slažem se, kako rekoh, sve je to jad i bijeda :palacdolje:

 

samo nažalost, ova zemlja je u takvoj komi da se i to čini sasvim pristojno radno mjesto:vrti: u principu, kojeg god se razgovora sjetim, a bilo ih je poprilično u ovih godinu i pol otkako intenzivno tražim posao, svi se iživljavaju i očekuju rad 8-20 za jad od plaće, pa ti otpili, burza ti je alternativa :vrti: nažalost, to si mogu dopustiti.....neznam kako vi gledate na to sve, baš znam razgovarati sa kolegama, mislim da smo i mi pali na niske grane, moram priznat da se podcijenjujemo u svakom smislu i da mi je žalosno to za gledat, uvijek će biti nekog tko će radit 12 sati na dan za 5,000 kn :palacdolje: jbga, ja neću. toliko bi radila samo i isključivo za - sebe i svoj džep :-D i ne, nisam neradnik, nparotiv, svaki prekovremeni je doprodošao, al plaćeni i to uvećano plaćeni sa postotkom, a ne za 5,000 kn nego barem za 12,000 :-D istina da je sve trulo i da svi propadamo, al umijeće je propast sa stilom :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa nisam čuo, a i mene zanima kako će oni to uopće ocijeniti jer ipak bilo je više radnih mjesta svako sa svojim uvjetima.koliko sam skužio kad sam bio na testiranju najviše je bilo pripravnika i to ekonomista ili je to bilo samo u mojoj grupi.Koliko sam shvati kolegice vi ste već bili na razgovoru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokital je napisao:

Ništa nisam čuo, a i mene zanima kako će oni to uopće ocijeniti jer ipak bilo je više radnih mjesta svako sa svojim uvjetima.koliko sam skužio kad sam bio na testiranju najviše je bilo pripravnika i to ekonomista ili je to bilo samo u mojoj grupi.Koliko sam shvati kolegice vi ste već bili na razgovoru?

 

:namiguje: Tako je. Ja sam već bila na nekakvom razgovoru, ispalo je da je to za dio radnih mjesta za koja sam se prijavila, za drugi dio sam bila na testiranju. Pa sad koji god to dijelovi bili :-D U svakom slučaju, prijavila sam se na sva moguća mjesta Savjetnika, i samoj mi se čini da je bilo masa za pripravnička mjesta, uglavnom ekonomista. Mislim, nije mi bilo poznatih faca, a pravnike nanjušim, pa otuda takav zaključak :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

"...Testiranje će uključivati poznavanje engleskog jezika, tematike EU i sustava provedbe projekata pomoći te testiranje iz struke (područje prava)...

 

...tematika EU i sustava provedbe projekata pomoći nalazi se na web stranicama www.safu.hr i www.delhrv.ec.europa.eu"

 

Da se i ja priključim... :smijeh:

 

Ovo je prebolesno. Ovakve stvarno treba poslati na burzu da se malo prispodobe. Javna ustanova daje ovakve obavijesti o testiranju? Zbog čega ne objave izvore i dokumente poznavanje kojih traže na način na koji svi normalni to rade? "tematika" se nalazi na web stranicama pa čitaj braco, a testira se i "iz struke (područje prava)"...Kojeg područja, koji izvori...I dakako ostave ti dva i pol dana. I ovi se financiraju iz naših džepova...Koja nekorektnost i napuhanost da ne povjeruješ.

 

I onda imaju stalno nekakve natječaje...Stvarno čudno :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija