Jump to content

prosao prvi dan pismenog 31.05.2010. -dojmovi


layer

Preporučene objave

katastrofa sto se tice uvjeta polaganja za tako ozbiljan ispit.

izlaz na wc samo one at the time, tako da se doslovno morate predbiljezit za veliku i malu nuzdu :psuje:

mijesta na stolu nema :psuje:

jedva se i sjedi i dize jer je to sve tako natiskano da te izluduje. :ljut:

spis ko spis i nije tako strasan osim sto ima hrpa svjedoka od kojih niti jedan nema neposrednih saznanja o samom dogadaju tako da ostaje na kraju rijec protiv rijeci. materijalni dokazi takoder nista od optuzbe nisu potvrdivali.

vani mozes biti maksimalno 5 minuta, pa ako hocete nesto pojesti ima da smrdite kolegama i nadzornom unutra.

ima jos al nemam vise snage. :rigoleto:

sretno svima sutra :bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Layer, imas ti i previse snage kad si uspio analizirat ove tehničke (ne)uvjete ;-)

Ja nisam ni izasla svih 8 sati i napisala sam presudu za 0 bodova po mom mišljenju.

Presuda, silovanje, je "silovanje" budućih pravosudnih dužnosnika, vježbanje prepisivanja iskaza milijun svjedoka i ocjena vjerodostojnosti posebno iskaza oštećene odn. optuženika i ništa više,jeli pristala ili nije, pa izvolite pisat ako stignete...suci bi takvu presudu diktirali najmanje tri dana s tim da su proveli raspravu i neposredno ispitali optuženog i oštećenu i odlučili čijem će iskazu vjerovat.

ukratko iživljavanje, testiranje znanja psihologije a ne prava,bezveze :-(

sutra nek nam daju jedno 16 susjeda,8 nek iskazuju za tuženika, 8 za tužitelja, trgovačkog papira imamo ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaista jad i čemer, u učiinici više od 60 ljudi, a zraka nema ni za dvoje...ja sam zadovoljna samim premetom, mislim da nije bio #težak" ali je vremena bilo prepremalo za tako opsežan spis, tako da sam i ja jako nezadovoljna napisanim obrazloženjem, iako mi je presuda od 12 strana, obrazloženje sam natrkečila, jer sam ostala knap sa vremenom, a htjela sam da mi bar budu svi bitni dijelovi presude, ali mislim da obrazloženje nije kak trba bit. e sad da li je to dosta za 6 bodova, i kako oni to boduju...uf da nije i sutra opet...:C MOLILA bih kolege koji su položili ppismeni da nas malo utješe svojim mišljenjem vezano za bodovanje presuda, i koliko treba i što zadovoljeno za prolaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, registrirala sam se samo kako bih prenijela dojmove od danas. :)

 

Potpisujem sve sto su kolege prije mene iznijele- i u pogledu uvjeta pisanja, kao i u pogledu samog predmeta. Osobno sam danas dozivjela hrpu malih zivcanih slomova kada sam oko pola 1 shvatila da sam previse vremena provela listajuci spis i pokusavajuci odrediti kako presuditi i kako argumentirati. Na kraju sam, usprkos tome sto sam ostala do samog kraja, jedva nazvrljala obrazlozenje do kraja i sad strahujem da je moj san o polozenom pravosudnom upravo danas potonuo.

 

Sto je najtuznije, spis stvarno uopce nije toliko "tezak", ali lako sad govoriti...

 

Stoga se pridruzujem molbi kolegice mukomoja (cije ime super oslikava moju situaciju :) )i molim kolege da nam pomognu svojim iskustvima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz mog skromnog iskustva sa prošlog roka, nemojte previše vremena gubit na analiziranje kako ste napisali, jer ionako do rezultata ne možete znat šta je bilo dovoljno.

Zato samo se skoncentrirajte na samom ispitu i nemojte puno vremena gubit na listanje već odma počnite pisat, jer ja isto tako nisam stigla napisat cijelu kaznenu presudu. I meni je pomoglo šta sam nosila one male lipljive papiriće u bojama (kao post it samo manji) i njima označavala na kojoj stranici je svjedok, di je okrivljenikov iskaz i tako, bitne stvari, pa nisam morala svako malo tražit gdje je šta. Ne znam šta da vam još kažem, ja sam bila uvjerena da ću past kazneno i građansko i na kraju imala po 8 bodova. Zato samo koncetraciju za pisanje. I odma ujutro se zapišite za na wc :). I ne pijte puno vode :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo,danas smo imali i viška vremena za pisat građansku tako da bi taman mogli dopunit onu jucerasnju kaznenu ;-)

Raskid ugovora o doživotnom uzdržavanju, po ZN-u dok nije bio reguliran ZOO-om, ali nevelika razlika, tužba i protuzba,o kojoj se odlučuje ako bude usvojen tuzbeni zahtjev, par svjedoka, ugovor, dokumentacija, i dvostruki odbijanac.

Biti ce fantastičnih 10ki na ovoj presudi a shodno tome i daljnje anonimizacije spisa, nadam se damo da moja zbrckana i isarena presuda nece biti uspoređivana s navedenima :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sva tri slučaja su bila jednostavna za donijeti odluku i za obrazložiti, ali nije bilo dovoljno vremena za pisanje kaznene i građanske presude. Uhodani suci ovakve presude pišu najmanje 2-3 dana. Uvjeti pisanja su bili tako-tako. Ja sam se opskrbio hranom i vodom tako da sam barem u tome uživao. Hvala Bogu mjehur mi je dobar pa sam samo 1-2 izlazio na WC u tijeku svakog dana. Najviše me ipak oduševila ekipa kolegica i kolega oko mene. Svi su izrazito srdačni i pomoći će ti i bez da ih pitaš. Nadam se da ovo neću morati sve ponoviti u studenome :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

 

i ja sam bio na pismenom ispitu pa želim ukazati na jedan veliki propust organizatora. Naime, u kaznenom spisu je javnost sa glavne rasprave bila isključena zbog činjenice da je KD počinjeno nad maloljetnicom. Međutim, razina anonimizacije je bila tolika da se je vrlo jasno moglo identificirati žrtvu, imenom i prezimenom. Ako se uzme u obzir da je na ispitu bilo preko 200 kandidata postavlja se pitanje je li povrijeđeno dostojanstvo žrtve? Mislim da jest i da postoji pravni osnov za tužbu protiv RH radi naknade neimovinske štete!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, imam saznanja da se zbog ne - anonimizacije spisa od strane kandidata zovu uredi punomoćnika koji su zastupali stranke! I ne samo to, nego cijeli primjerak prave presude stigne u "učionicu" i onda se prepisuje. Žalosno je da se netko tko sutra želi biti odvjetnik ili sudac koristi takvim sredstvima. Još je žalosnije da informacija iz ureda punomoćnika ili suda procuri! U kakvoj mi to zemlji živimo? Nije ni čudo kakvo nam je pravosuđe! Budućnost pak još tmurnija. Stoga apeliram na one koji organiziraju ovaj ispit i koji čitaju ovaj forum, a znam da čitaju, da malo razmisle o načinima sprečavanja ovih katastrofa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da slažem se da žrtve, a posebice zrtvu silovanja i to maloljetnicu treba zastiti, zapravo uopće niti davati takve spise na pravosudni, isto tako ne bi se trebale unositi i prepisivati presude.

 

ali koja je uopće svrha takvog pismenog i kojim bi se to mi sredstvima nakon cca 2 godine staža trebali služiti pri pisanju presude koju napiše sudac ŽS-a sa cca 15 godina staža i to nakon neposredno provedene rasprave ???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

indubioproreo je napisao:

Tako je, imam saznanja da se zbog ne - anonimizacije spisa od strane kandidata zovu uredi punomoćnika koji su zastupali stranke! I ne samo to, nego cijeli primjerak prave presude stigne u "učionicu" i onda se prepisuje. Žalosno je da se netko tko sutra želi biti odvjetnik ili sudac koristi takvim sredstvima. Još je žalosnije da informacija iz ureda punomoćnika ili suda procuri! U kakvoj mi to zemlji živimo? Nije ni čudo kakvo nam je pravosuđe! Budućnost pak još tmurnija. Stoga apeliram na one koji organiziraju ovaj ispit i koji čitaju ovaj forum, a znam da čitaju, da malo razmisle o načinima sprečavanja ovih katastrofa!

Potpisujem ove gore retke. Notorna je činjenica da je najmanje četvrtina kandidata u mojoj učionici prepisivala originalnu faksiranu ili mailanu presudu :-( To je svakako posvjedočenje teze o objektivnom pravosudnom ispitu i regrutaciji najkvalitetnijeg kadra u hrvatskom pravosuđu kakvim su se tezama busali u prsa najviši pravosudni dužnosnici neposredno prije i početkom primjene novog PI-a.

:palacdolje:

Bilo bi zgodno da i suci ispravljači pisanih radnji malo bace oko na ovaj forum pa uzmu u obzir na koji način su neke presude neobično kvalitetne, pa ove običnih poštenih smrtnika nagrade pristojnim bodovima :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovakve stvari se ne pišu na forumu. sram vas može biti. ja sam svoj pravosudni odavno položila, a da se pri tom nisam služila nikakvim ilegalnim sredstvima pribavljanja presude, al mi se svejedno smučilo kad sam ovo pročitala. koja je to razina jala i nekolegijalnosti. naravno da su svi itekako svjesni činjenice da ovaj ispit nema zacrtana mjerila objektivnosti, ali ovako prosipati informacije o prepisivanju presuda mi je naprosto gadljivo. vama koji ste to tako lijepo podijelili s javnosti i još se naslađujete s činjenicom da bi ocjenjivači to mogli pročitati se iskreno nadam da ćete pasti. i ne bih vas htjela imati za buduće kolege jer si mogu misliti kakva bi to suradnja bila. svim drugim kolegama najiskrenije želim puno sreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i meni su bodovi bili važni jer sam polagala po novom na roku u 12. mjesecu. i tada je bilo svega, odnosno oduvijek je bilo svega, i kada se polagalo po starom i sad kad se polaže po novom. ali ovako to iznositi na forumu je naprosto užasavajuće i još se uvijek ne mogu načuditi kako je to ikome palo na pamet ovdje napisati. očito nekome tko nema dovoljno pameti. još jednom ponavljam da se ja nisam služila tom metodom jer će se sad vjerojatno naći netko pametan i reći vidiš ovu i ona je jedna od tih. jednostavno ne volim cinkaroše, jal i zavist, a pogotovo ne one koji pametuju bez pokrića i te osobine mi dosta govore o čovjeku, a da ne kažem o budućim kolegama. samo zato sam reagirala. ne branim ljude koji pribavljaju presude, ali trebalo bi biti svjestan činjenice i da ne kažem dovoljno pametan da se informacije ovakvog tipa ne iznose javno putem foruma. uostalom uvjerena sam prolaznice da je tebi na ispitu, ili bilo kome drugom, netko ponudio presudu da bi ju prihvatila, što god ti sada ovdje govorila. stoga stojim pri onome što sam napisala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji PAMETNI KOLEGE!

Vi koji ste pokrenuli ovu temu i svi vi koji ste ko muhe na g.... nahrupili obrazlagati istu, zaista niste normalni!!! :zao: Jeli vama palo napamet da bi svi mogli imati problema zbog ovakvih vaših komentara, a ponajviše mislim na one koji se nisu služili nikakvim zabranjenim pomagalima, jer za druge me nije ni briga, jel su očito svojom nepažnjom i nerazboritošću dovodili u pitanje vlastiti ispit!

Vjerojatno se na svakom roku dešavaju iste stvari i uvijek ima onih "privilegiranih" koji kontaktom sa svojim uredima i sudom doznaju radnje, ali je notorna glupost radnju prepisivati i imati identično obrazloženje kao i sudac koji je tu presudu pisao. Zbog ovakvih javno iznešenih činjenica, mi čije su presude isključivo naš rad, čije presude predstavljaju individualne i samostalno pisane radnje, možemo biti strpani u isti koš sa takvim kolegama kojima je palo na pamet prepisivati! Ljudi jeste li normalni??! Prestanite s glupostima i primite se učenja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovakve gluposti se ne objavljuju na forumu. Zar niste prije pisanja ovog na trenutak pomislili da će ovaj forum ispravljači i svi ostali s ministarstva stvarno čitati pa da bi cijeli ispit mogao biti poništen. Da bi ovako nešto moglo izići i van ovog foruma, to vam nije palo na pamet...

Ovo više nije ni pitanje kolegijalnosti već činjenice da bi svi ljudi koji su izišli na ovaj rok mogli debelo nadrapati.

Uhvatite se učenja i prestanite pisati gluposti.

Pa tako i ti kolegice koja apeliraš na ispitivače da pročitaju ovo jesi uopće razmislila kakve bi to posljedice moglo izazvati. Saberite se ljudi, usmeni bi mogao biti brzo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je uoće glupo da se govori o nekakvom možebitnom prepisivanju ispita. I da je netko, a ja bogami nisam ni itko oko mene, imao presudu kakva mu korist? Ma koji bi majmun prepisao cijelu presudu?

Nadalje, pravosudni ispit kao i pravni fakultet u cijelini nemaju veze ni s kvalitetom pravničkog kadra ni s ničim vezanim uz to.

Istina je da nemamo svi iste startne pozicije, ali to je uvijek bilo i biti će. Onaj tko je bliže oltaru čuje misu najbolje.

Kako uopće komentirati jednake uvjete na pravosudnom ispitu kada dio kandidata u Dežmanovu putuje tramvajem cca pola sata ili se lijepo doveze autom za nekih 10 minuta voženje iz npr. Novog Zagreba, a netko mora putovati nekoliko sati vlakom, autobusom ili čak i zrakoplovom. Nadalje, netko odgovara KPP-KP kod Raše, a netko kod Ane Garačić. Naravno šansa da netko tko odgovara kod Garačićke pa da prođe je jako mala, kao i šansa da padne kod Raše.

Dakle, nemojte molim Vas govoriti o pravosudnom ispitu kao mjerilu znanja ili kao nekakvom filteru u kojem se odvajaju kvalitetni od nekvalitetnih.

Svi mi trebamo imati jednake prilike pokazati se na radnome mjestu, a ne da nam fileteri budu ispitivači koji su se taj dan digli na lijevu ili desnu nogu, 50 nasumice izvučenih pitanja na pravosudnom ispitu ili 3 predmeta iz kojih početnici moraju napisati pametnu presudu kao da su suci sa 15 godina prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana kolegice lexjadertina

 

,

 

Veoma ljepo i realno napisano.

Potpisujem sve rečeno.

Nadalje, nije mi jasno, zašto pismeni ne može biti organiziran i u Zd. recimo ili St. ili Dubrovniku?

 

Nadalje, sa sobom moramo nositi zakone koji su vrijedili prije 10 godina, prilikom pisanja presuda.

 

Troškovi putovanja, spavanja u hotelima, ovaj ispit sada kad se polaže i pismeni - te gdje se vade karti ce te onaj prije, nisu isti ispiti. Ovaj je puno teži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kaktikatica je napisao:

prolaznice ti toliko ne razumiješ ništa da je to naprosto žalosno i svaka daljnja rasprava s tobom bi bila vrijeđanje vlastite pameti. mislim da su ti kolege rekle sve što misle o tvom stupidnom potezu i da imaš imalo srama više se ne bi javljala.

 

svim ostalim kolegama još jednom želim puno sreće!

 

 

Uistinu, je žalosno što Prolaznica piše, a možda je samo kivna što je loše naučila i loše napisala presudu, pa druge želi omalovažiti!!!!

 

Ja sam pričala sa kolegicom koja je pisala presudu, rekla je da je bilo iznimno teško, prvostupanjski županijski-kazneno, cura se vratila sa ukočenom desnom rukom od pisanja, upala mišica, a na nogama je imala modrice jer se nije mogla maknut, naravno strah pri odlasku u toalet hoče li prekoračiti 5 minuta!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ove drukere sram može biti, pa kako vam može samo past na pamet pisat takve stvari, i još pozivat ispitivače da bolje nadgledaju

šta te briga šta je drugi imao, brini za sebe, i ti misliš da ćeš biti dobar sudac ili državni odvjetnik, zavaravaš se gadno, bit ćeš onaj s kojim nitko neće htjet od kolega razgovarat. srami se

baš me zanima koliko ćeš bodova imat na usmenom, tko će ti onda bit kriv što si loše odgovarala, možda ćeš onda pričat i da je netko nešto imao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovane kolegice i kolege,

 

moram priznati da ste mi jako simpatični i dražesni u svojo argumenaciji tipa "sram vas bilo" ili "kako možete o takvim stvarima javno govriti", da ste me gotovo uvjerili da je kolegica Prolaznica u krivu. No, nekako mi niste uspjeli pobiti dvije prilično jednostavne tvrdnje:

 

a) da je na prošlom roku povrijeđeno pravo osobnosti žrtve kaznenog djela silovanja, još ktome maloljetne osobe;

 

b) da su neki budući kolege suci ili odvjetnici spremni na prijevaran način graditi buduće "karijere".

 

Laku noć svima!

 

Poseban pozdrav kolegici Prolaznici!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u odnosu na kolegu in dubio pro reo

 

očigledno je da ti imaš velikih frustracija iz ranog djetinjstva, patiš od onog kompleksa vrijednosti - znaš koje, i pod svaku cijenu želiš postati individualac u svijetu u kojem vladaju zločesti ljudi u odijelima i sa torbama i koje se može najčešće vidjeti u blizini općinskog suda.

 

glede a)

ako si ti tako uvjeren da postoji odgovornost rh za štetu u ovom pisanju pravosudnog, daj se javi obitelji one cure R.P. (oštećena) pa im reci da ćeš im rješit naknadu (ti ili ured u kojem radiš) ali ako kojim slučajem neuspiješ; onda se suoči sa mogućnošću da ti nakon što ti stranke budu trebale platiit troškove cca 30.000 kn dođu u ured (sa svojom užom i širom rodbinom), a taj prizor i tebe sa njima nebi htio uživo vidjeti. jedino eventualno pročitati. :kavica:

 

glede b)

dragi moj kolega, očito je da nismo svi rasli u istom vrtu; da su neki bili ispod staklenog zvona, neki na ulici, neki sa roditeljima iz vrha, neki su kopali kanale ili radili kao konobari da bi diplomirali ono što su željeli.

 

prema tome postoji više stručnih sprema i razina znanja:

srednja stručna sprema

viša stručna sprema

visoka stručna sprema

i spreman na sve!

 

svi znamo koje je spreme naš kolega indubioproreo.

 

i to je trenutak od kojega se razlikuju ljudi iz mase od boraca.

 

želim ti svu sreću u životu i da postaneš partner u nekom od velikih društava te da zarađuješ milione tražeći propuste ministarstva pravosuđa prilikom organiziranja pravosudnog ispita.

 

P.S. NISAM KOD SEBE IMAO NIŠTA OSIM TEKSTOVA ZAKONA, KOMENTARA ZAKONA I TARIFA (nikakve presude, šablone i nisam koristio mobitel, a jedini izlazak iz učionice bio je na 5 min za piš pauzu.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ha ha ha Piero baš ste rječiti! Uživao sam u svakoj Vašoj riječi. Baš imate stila! Moram priznati da mi je jako drago da svi vi sa kojima "polemiziram" na ovom forumu redom ističete kako se niste koristili nedopuštenim sredstvima, premda vas to nitko nije pitao. No, kako se nemate radi čega osjećati krivima onda je sve u redu.

 

Pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš ste simatični. Prave kolege.

Al moram i ja još jednu nadodati za našu pametnu prolazicu koja se toliko tuče u prsa da je pošteni i pravedeni građanin kad ono, jedino ona na ovom forumu zna koliko jedna orginala presuda iz radnog prava ima strana. Svaka čast prolaznice, jako si dobro upoznata sa činjeničnim stanjem. Ja pisao radno i eto to nisam znao, nigde na spisu nije pisalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljivo,

 

čak ni diplomirani pravnici nisu imuni na govor mržnje. Što dolazi nakon začepljivanja usta drukerima i onima koji drukčije misle?

 

Pozivam sociologe, psihologe i filozofe da se malo pozabave ovim vrlo zanimljivim/opasnim fenomenom.

 

Kolege, jeste li čuli za slobodu govora, mišljenja i javnog djelovanja? Ustav? Na kojim to normama počivaju vaši "stavovi"?

 

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

indubioproreo ili kako već god, ovom zadnjom izjavom si pokazao da si doista poremećena i duboko istraumatizirana osoba koja brka kruške i jabuke i u isti koš stavlja "govor mržnje" i izražavanje žaljenja i tuge nad tobom i prolaznicom, sitnim dušama. očito si željan pažnje i vidim da te naši komentari hrane, pa mislim da je najbolje za tebe i okolinu naprosto te ignorirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svatko tko tvrdi da su neki od kolega za vrijeme pismenog imali orginal presude--LAZE!!!!!!

kotrole su bile vise nego rigorozne.recimo, u mojoj grupi su tete koje cuvaju ekipu isle za jednom djevojkom u wc i uhvatile je da prica na mobitel....

halo!!!kako je netko uz takve kontrole uspio usvercati presudu na pismeni???

osim toga, nitko nije uhvacen s orginal presudom-prema tome,nitko je nije imao!!!

 

a za vasu informaciju, naknadnim ovidom je utvrdeno- bolje da niste imali orginalne presude-toliko su ocajne da je SVAKA vasa presuda bolja od orginalne!

onaj kvazi sudac iz splita je napoisao 22 strane najgore presude kolju sam ja u zivotu vidio!

 

nemojte se previse baviti ovakvim glupostima, jer na takav nacin bacate sjenu na sve kolege koje su posteno napisali svoj pismeni rad.

 

uzivajte u ucenju i nadajmo se da smo SVI prosli pismeni!!!!

 

pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li netko zna jel velika greška ako sam primjenila pogrešan zakon u presudi? Ja sam građansku pisala po Zakonu o obveznim odnosima a novodno je trebalo po Zakonu o nasljeđivanju iz '70. godine. :-?:-?:-?

 

Pa ko još nosi toliko star zakon na pismeni on čak i nije u literaturi :-?:-o:-o

 

A čula sam i da je sutkinja koja je napisala originalnu presudu sudila po krivom zakonu! Da je ona sudila po ZN iz 2003. a trebalo je po ovom iz sedamdesete? :-?

 

Pa ako je jedna sutkinja pogriješila u primjeni zakona, neće onda valjda nas srušiti jer smo pisalo po ZOO-u? :-?:-?:-?:moli::moli::moli::moli::moli:

 

Jel ima netko iskustva sa prošlog roka da je sudio po krivom zakonu, kako ispitivači to gledaju? :-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cula sam od nekih kolega da su na jednom roku dali spis iz 1994.g. (?!), nakon čega su im rekli da mogu primijeniti zakon koji imaju kod sebe. Dakle, nadam se da i ispitivaci- ispravljaci imaju razumijevanja za takve situacije, te da ce se vise cijeniti logicnost obrazlozenja, analiza pravne situacije i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Klarissa je napisao:

lexjadertina, je, velika je, al zar nije veća od sutkinje koja je u stvarnosti primjenila krivi zakon? i od županijskog koji je potvrdio tu presudu? :-?

 

mi smo ipak pravnici sa godinu i pol, dvije staža a ne suci sa 10,15,20 godina staža... :-?

 

sorry, nisam te mislio uvrijediti. Samo sam htio reći da si napravila veliku pogrešku, ali da se nadam da će sve proći ok.

Vjeruj mi i ja sam napravio nešto slično da me sram uopće mapisati što sam napravio :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće to to uzeti kao grešku. Znam da su i na prošlim rokovima kandidati koristili zakone koje su imali i uredno su prolazili. Ne brini!

Ja sam imao taj zakon o nasljeđivanju, zapravo moj je zakon bio 2005 izdanje pa je zbog toga i imao još uvijek odredbe o ugovoru o doživotnom uzdržavanju. Koliko ja znam u ZOO je u prijelaznim i završnim odredbama u čl. 1164. propisano da stupanjem na snagu Zakona o obveznim odnosima 2006. god. prestaju vrijediti odredbe čl. 116-121 Zakona o nasljeđivanju (a tim odredbama je bio reguliran Ugovor o doživotnom uzdržavanju). Zato mislim da taj sudac nije mogao primjeniti krivi zakon. Taj ugovor je jednostavno do 2006 bio reguliran zakonom o nasljeđivanju, a nakon 2006 Zakonom o obveznim odnosima.

No mislim da u oba slučaja ako smo primjenili i Zakon o nasljeđivanju i Zakon o obveznim odnosima da to neće biti razlog za pad. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija