Jump to content

rad udruga


kardo

Preporučene objave

otac četvero djece, iseljen iz stana od 40 kvadrata u vlasništvu MORH-a:

BRANITELJ S TEŠKIM PTSP-om Da sam Srbin, ne bih bio deložiran, nego bi mi država dala veći stan

Tomislav Pastuović

Andrija Lučić / Cropix

Razmišljao sam o tome da promijenim nacionalnost, da ne budem više Hrvat. Da sam Srbin, danas ne bih bio deložiran, nego bi mi država dodijelila veći stan, a predsjednik Josipović onda bi došao k meni na ručak i rakiju – rekao je 46-godišnji Zadranin Tomislav Pastuović, koji je u četvrtak uz policijsko osiguranje deložiran iz stana na Relji u Zadru u kojem je živio od 1991. godine.

 

Pastuović je deložaciju, izvršenu na temelju pravomoćne sudske presude, doživio kao veliku nepravdu, iako je ovrha više puta odgađana i više nije imao pravo na žalbu.

 

Međutim, kako je Pastuović od 1990. godine bio dragovoljac, pripadnik policijskih postrojbi, a danas je teško obolio od PTSP-a i sa suprugom skrbi o četvero djece, deložacija je u javnosti dobila veliku pozornost.

 

Bez incidenta

 

Unatoč evidentno lošem psihičkom stanju, Pastuović je policiji, sudskim ovršiteljima i djelatnicima MORH-a otključao vrata stana i samo promatrao kako vojska iznosi namještaj i stvari iz stana te ih stavlja u kamion.

 

Stan je u vlasništvu MORH-a, ima 40 kvadrata, a Pastuović je deložiran jer, kako navodi MORH, ne ispunjava uvjete za dodjelu stana s obzirom na to da je nositelj obnove obiteljske kuće u mjestu Murvica.

 

− Da, u Murvici je obnovljena obiteljska kuća koja se nakon smrti roditelja dijeli na nas sedmero braće i sestara. U deset kvadrata tamo ne mogu živjeti sa suprugom i četvero djece, pa neka sada hrvatska javnost prosudi je li ovo iseljenje pravično – kazao je Pastuović, koji ima djecu u dobi od osam, 14, 16 i 17 godina.

 

− Ako će stan od 40 kvadrata koji sam morao napustiti pomoći ovoj državi, neka bude. Na žalost, dobit će ga netko tko je postao “bojovnik” 2005. godine – ogorčeno je dodao Pastuović. Zahtjev za dodjelu stana on je MORH-u predao još 1997. godine, no odbijen je i uslijedila je MORH-ova sudska tužba.

lada kalmeta

 

Jere Zurak pratio deložaciju

 

Kako je Pastuović i član županijske Udruge hrvatskih branitelja oboljelih od PTSP-a, predsjednik Udruge Jere Zurak pratio je deložaciju bojeći se Pastuovićevih reakcija.

 

− Rekao mi je da neće praviti scene, ali mislim da još nije svjestan što se događa jer je pod tabletama. Morao sam doći, on je član Udruge i nije mi svejedno što se događa s braniteljima za koje znam koliko se teško nose s PTSP-om – komentirao je Jere Zurak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osječam se super kad pročitam da država kupuje preko APN

stanove navodnim nositeljima stanarskih prava koji su iselili iz Hrvatske 1991.god.

osječam se super kad pročitam da sam povlašten.

osječam se super kad pročitam da predsjednik republike kaže da prava partizana i branitelja treba izjednačiti.( nadam se da misli i meni riješiti stambeno pitanje kao i njima )

osječam se super kad.....ma moga bi nabrajati cili dan.

 

osječam se tužno kad pročitam slične članke a na licu mista nema nikakve reakcije odnosno nema prijatelja i suboraca iz raznih udruga da to spriječe pa makar i silom.

 

osječam se jadno kad vidim da se zakoni razni strogo provode di ne bi tribali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

„Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. A bit će, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne berlinski zid i kad se budu rušila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema države bez krvavih gaća. Pobit ćemo se za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako. Kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako naši kradu. Svak nas je krao i potkradao, a najteže će biti kad nas naši budu krali i prodavali svjetskim #OOPS#vjetrim makro lopovima. Navalit će na nas velika ptica grabljivica. Kako tada nas spasiti od nas?“ BRUNO BUŠIĆ 1975g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kardo je napisao:

otac četvero djece, iseljen iz stana od 40 kvadrata u vlasništvu MORH-a:

BRANITELJ S TEŠKIM PTSP-om Da sam Srbin, ne bih bio deložiran, nego bi mi država dala veći stan

Tomislav Pastuović

Andrija Lučić / Cropix

Razmišljao sam o tome da promijenim nacionalnost, da ne budem više Hrvat. Da sam Srbin, danas ne bih bio deložiran, nego bi mi država dodijelila veći stan, a predsjednik Josipović onda bi došao k meni na ručak i rakiju – rekao je 46-godišnji Zadranin Tomislav Pastuović, koji je u četvrtak uz policijsko osiguranje deložiran iz stana na Relji u Zadru u kojem je živio od 1991. godine.

 

Pastuović je deložaciju, izvršenu na temelju pravomoćne sudske presude, doživio kao veliku nepravdu, iako je ovrha više puta odgađana i više nije imao pravo na žalbu.

 

Međutim, kako je Pastuović od 1990. godine bio dragovoljac, pripadnik policijskih postrojbi, a danas je teško obolio od PTSP-a i sa suprugom skrbi o četvero djece, deložacija je u javnosti dobila veliku pozornost.

 

Bez incidenta

 

Unatoč evidentno lošem psihičkom stanju, Pastuović je policiji, sudskim ovršiteljima i djelatnicima MORH-a otključao vrata stana i samo promatrao kako vojska iznosi namještaj i stvari iz stana te ih stavlja u kamion.

 

Stan je u vlasništvu MORH-a, ima 40 kvadrata, a Pastuović je deložiran jer, kako navodi MORH, ne ispunjava uvjete za dodjelu stana s obzirom na to da je nositelj obnove obiteljske kuće u mjestu Murvica.

 

− Da, u Murvici je obnovljena obiteljska kuća koja se nakon smrti roditelja dijeli na nas sedmero braće i sestara. U deset kvadrata tamo ne mogu živjeti sa suprugom i četvero djece, pa neka sada hrvatska javnost prosudi je li ovo iseljenje pravično – kazao je Pastuović, koji ima djecu u dobi od osam, 14, 16 i 17 godina.

 

− Ako će stan od 40 kvadrata koji sam morao napustiti pomoći ovoj državi, neka bude. Na žalost, dobit će ga netko tko je postao “bojovnik” 2005. godine – ogorčeno je dodao Pastuović. Zahtjev za dodjelu stana on je MORH-u predao još 1997. godine, no odbijen je i uslijedila je MORH-ova sudska tužba.

lada kalmeta

 

Jere Zurak pratio deložaciju

 

Kako je Pastuović i član županijske Udruge hrvatskih branitelja oboljelih od PTSP-a, predsjednik Udruge Jere Zurak pratio je deložaciju bojeći se Pastuovićevih reakcija.

 

− Rekao mi je da neće praviti scene, ali mislim da još nije svjestan što se događa jer je pod tabletama. Morao sam doći, on je član Udruge i nije mi svejedno što se događa s braniteljima za koje znam koliko se teško nose s PTSP-om – komentirao je Jere Zurak.

 

 

Tomislav Pastuović je sudjelovao u obnovi kuce i zato nema pravo na stan pa je zato i deložiran iz tog stana. ne mogu neki imati sve a neki ništa. Neki imaju kuće na selu a dobili su u gradu vojne stanove to bi trebaqlo preispitati a što će oni jadnici što nemaju ništa nego žive u postanarstvu a kao branitelji i invalidi imaju pravo na stan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, mislim da je već netko trebao osnovati udrugu koja će raditi za promicanje izmjene zakona koji krše ljudska prava i dio ustava koji definira državu kao socijalnu. Zakoni nisu sveta krava i mogu se mijenjati. Problem je što bi takva udruga trebala sposobnog odvjetnika koji bi radio zbog pravde a ne zbog novca!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je točno navedeno :

 

¨− Da, u Murvici je obnovljena obiteljska kuća koja se nakon smrti roditelja dijeli na nas sedmero braće i sestara. U deset kvadrata tamo ne mogu živjeti sa suprugom i četvero djece, pa neka sada hrvatska javnost prosudi je li ovo iseljenje pravično – kazao je Pastuović, koji ima djecu u dobi od osam, 14, 16 i 17 godina.¨

 

ne mogu ni ja prihvatiti da je branitelju time pravedno riješeno stambeno pitanje. Da, možda je moralno slegnuti ramenima i tu si u pravu JPJ, kada svi znamo da i danas ima branitelja u podstanarima. Osobno, poznajem branitelja s gelerom u sebi, s djecom, a podstanar je !

 

Ipak, mislim da pogađa čovjeka kada se nešto ovakvoga dogodi, a zna ( i ja sam vidio u Zadru ) kako su neki ¨upadali¨ i u 2 stana. Ne mogu prihvatiti rješenje : kako se tko snašao, a nažalost čest je to slučaj.

Što je on kao branitelj od početka rata, manje vrijedan od dosta njih, pa i generala, koji su dobili velebne stanove i puno toga ??

I ti koji su se ¨snašli¨, mirno spavaju, a njihove bivše podređene deložiraju. Nije u redu !

 

Pravno je vjerojatno MORH u pravu, jer se to vuče duže vremena, a ni udruge nisu mogle pomoći.

 

Nažalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kardo je napisao:

„Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. A bit će, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne berlinski zid i kad se budu rušila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema države bez krvavih gaća. Pobit ćemo se za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako. Kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako naši kradu. Svak nas je krao i potkradao, a najteže će biti kad nas naši budu krali i prodavali svjetskim #OOPS#vjetrim makro lopovima. Navalit će na nas velika ptica grabljivica. Kako tada nas spasiti od nas?“ BRUNO BUŠIĆ 1975g.

Ovo je već dugo prisutno u javnosti i to je naša STVARNOST.!!!!???? :palacdolje::place:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, vjerojatno je JPJ u pravu a to sam i rekla kao i

 

¨Ipak, mislim da pogađa čovjeka kada se nešto ovakvoga dogodi, a zna ( i ja sam vidio u Zadru ) kako su neki ¨upadali¨ i u 2 stana. Ne mogu prihvatiti rješenje : kako se tko snašao, a nažalost čest je to slučaj.

Što je on kao branitelj od početka rata, manje vrijedan od dosta njih, pa i generala, koji su dobili velebne stanove i puno toga ??

I ti koji su se ¨snašli¨, mirno spavaju, a njihove bivše podređene deložiraju. Nije u redu !¨

 

Dobijem PMS kada se sjetim da 10 godina nakon molbe ( sa protokolom ) za veći stan, napišem zamolbu, Upravi za gaditeljstvo da konačno riješe, jer su teži slučajevi več riješeni, oni mi odgovore da me nema u evidenciji !

 

Poslala sam ih u 3xPM zajedno sa praznim formularom koji su mi poslali, i rekla da sam oko 52 mjeseca u obrani RH, vjerojatno šetala po Marsu.

 

Prozirni su ! Čekaju da djeca odu iz obitelji pa nemaš više pravo na stan, čekali su ka lešinari da umru stare babe kojima nisu dali otkup stana, čekaju da riknemo i onda im je lakše raditi.

 

Ne dajmo se - mi smo dokazali da smo jaki, kada je bilo biti ili ne biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se nadovežem na temu.Kao 40%RVI dobio sam stan od 60kvadrata sa suprugom i dvoje djece od koje je jedno sa posebnim potrebama.Stan je braniteljski i moram ući u otplatu stana jer je prošlo dvije god.od dodjele.Moja je mirovina samo za preživljavanje od mjeseca na mjesec i jedini izvor prihoda i nisam u mogučnosti ući u otkup i šta sad?da li me čeka sudbina izbacivanja na cestu jer nemam ništa,samo vjeru u boga u državu više ne,bar ne ovakvu.

Pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branitelji se dijele na dvjesto udruga

Nova braniteljska udruga okupila sudionike Domovinskoga rata i antifašističke borbe

 

Savez udruga proizašlih iz Domovinskoga rata i antifašističke borbe RH, nova je veteranska udruga na hrvatskoj braniteljskoj sceni.

 

Za predsjednika Saveza udruga izabran je umirovljeni general bojnik Ivan Prodan, zapovjednik Glavnog stožera saniteta Hrvatske u Domovinskom ratu i jedan od utemeljitelja Udruge veterana Domovinskoga rata.

 

No, ovoga puta odlučio je, kako kaže, u jedan savez ujediniti sve veteranske udruge, i one iz Domovinskoga rata i one iz antifašističke borbe.

17.05.2010.

 

- Bit će to domovinska udruga kojoj će moći pristupiti svi bivši vojnici koji su se borili i koji su ginuli za ovu državu - napominje Prodan.

 

Kaže kako su ga na osnivanje ove udruge potaknule neprestane podjele na “ustaše, partizane, branitelje”. Želja mu je, napominje, u jednoj udruzi okupiti sve veterane antifašiste.

 

Za tu svoju inicijativu ima jaku potporu državnog vrha, od Luke Bebića, Jadranke Kosor i Ive Josipovića, te svjetske veteranske organizacije koja, kako ističe, posebno blagonaklono gleda na osnivanje Saveza.

 

Predstavnici braniteljskih udruga, kako kaže Prodan, na osnivanje Saveza reagirali su iznenađenjem, no pozvani su priključiti se savezu, bez obzira na to što u Hrvatskoj već djeluje oko 200 braniteljskih udruga.

 

Hoće li im se branitelji Domovinskoga rata pridružiti, ovisi o političkim odnosima, kaže Prodan, no ističe kako oni u savezu ne žele biti ni lijevi ni desni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Kardo na informaciji u vezi saveza udruga. Podržavam sve što može dovesti do jačanja jedinstva branitelja, svih koji su se borili za Hrvatsku.

Koje je to bilo jedinstvo, osobito na početku Domovinskog rata ? Volio bih da se ponovi opet, a bez pitanja što ti je bio dida, gdje otac, u kojoj si stranci i slično.

U sječanju mi je gospodin Prodan kojega su znali do sebe staviti i pok. Bobetko i naš Gotovina.

Prodanu želim dug i uspješan život, a osobito da uspije i sada u miru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kardo je napisao:

osječam se super kad pročitam da država kupuje preko APN

stanove navodnim nositeljima stanarskih prava koji su iselili iz Hrvatske 1991.god.

osječam se super kad pročitam da sam povlašten.

osječam se super kad pročitam da predsjednik republike kaže da prava partizana i branitelja treba izjednačiti.( nadam se da misli i meni riješiti stambeno pitanje kao i njima )

osječam se super kad.....ma moga bi nabrajati cili dan.

 

osječam se tužno kad pročitam slične članke a na licu mista nema nikakve reakcije odnosno nema prijatelja i suboraca iz raznih udruga da to spriječe pa makar i silom.

 

osječam se jadno kad vidim da se zakoni razni strogo provode di ne bi tribali.

 

 

nemam ništa protiv nikoga; želim naglasiti samo ono da se nadam da će i meni riješiti stambeno pitanje kao i njima.(duboko smo svjesni da od toga nema ništa).

čuli smo kako naš gradonačelnik Kerum kaže da će se na osam lokacija graditi stanovi iz programa POS; usta su mu puna branitelja i Hrvatske ali ne spominje lokacije za invalide domovinskog rata; ma ni glasa od HVIDRE pa bar samo da su upitali ima li išta za nas; zato sam otvorio ovu temu;

već sam jednom prije napisao da mi ne tribaju prava iz Zakona koji se ne provodi , neka se reduciraju ili smanje prava ali neka se provode i oni koji su ih dužni provoditi

odnosno primaju plaće za svoj rad neka time i odgovaraju.

 

ovoliki broj udruga samo troši proračunski novac a na šta?

ne želim nikoga uvridit ni povridit ali čemu te udruge, postoje političke stranke pa bi se mi kao braniteljska populacija tribali organizirat unutar stranaka i na taj se način borit za neka prava, a ne da nam stranke na čelo udruga postavljaju svoje ljude koji u biti ne štite naša prava niti se bore za provođenje istih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kardo je napisao:

Branitelji se dijele na dvjesto udruga

Nova braniteljska udruga okupila sudionike Domovinskoga rata i antifašističke borbe

 

Savez udruga proizašlih iz Domovinskoga rata i antifašističke borbe RH, nova je veteranska udruga na hrvatskoj braniteljskoj sceni.

 

Za predsjednika Saveza udruga izabran je umirovljeni general bojnik Ivan Prodan, zapovjednik Glavnog stožera saniteta Hrvatske u Domovinskom ratu i jedan od utemeljitelja Udruge veterana Domovinskoga rata.

 

No, ovoga puta odlučio je, kako kaže, u jedan savez ujediniti sve veteranske udruge, i one iz Domovinskoga rata i one iz antifašističke borbe.

17.05.2010.

 

- Bit će to domovinska udruga kojoj će moći pristupiti svi bivši vojnici koji su se borili i koji su ginuli za ovu državu - napominje Prodan.

 

Kaže kako su ga na osnivanje ove udruge potaknule neprestane podjele na “ustaše, partizane, branitelje”. Želja mu je, napominje, u jednoj udruzi okupiti sve veterane antifašiste.

 

Za tu svoju inicijativu ima jaku potporu državnog vrha, od Luke Bebića, Jadranke Kosor i Ive Josipovića, te svjetske veteranske organizacije koja, kako ističe, posebno blagonaklono gleda na osnivanje Saveza.

 

Predstavnici braniteljskih udruga, kako kaže Prodan, na osnivanje Saveza reagirali su iznenađenjem, no pozvani su priključiti se savezu, bez obzira na to što u Hrvatskoj već djeluje oko 200 braniteljskih udruga.

 

Hoće li im se branitelji Domovinskoga rata pridružiti, ovisi o političkim odnosima, kaže Prodan, no ističe kako oni u savezu ne žele biti ni lijevi ni desni.

 

 

okupila sudionike Domovinskoga rata i antifašističke borbe to mora da je prava udruga ti sa petokrakom su nam 91 prve kao JNA takozvana narodna armija zadale mnogo muka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dok god država financira udruge ka i zadruge i pojedinci sigurno imaju svoju korist i vjerojatno uz dobru mirovinu dobro im dode pa ce ih bit jos i trebala bi za nas muškarce koji smo dozivjeli puste stresove i nastradali muški hormoni pa nam sad žene patu ako se nesnađu pa nađu ljubavnika zašto to niko ne govori i za to bi se udruge trebala borit da nam država vijagru financira i manje bi bilo razvoda i kući problema aj priznajte koliko vas se izgubilo spolnu moć a udruge šute o tom braniteljskom problemu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

depresivac je napisao:

E pa ja lajav, pa nemogu se suzdrzat da se ne vratim na ovu temu.Gledajuci dnevnik HRT-a u podne vidim da voditeljica najavljuje da ce se prosvjednicima u Varsavskoj pridruziti BBB i tko bi reko udruge branitelja iz Domovinskog rata.Bas me interesira koje su to udruge.Vidjet cemo.Ne zelim komentirati dogadaje u gradu u kojem zivim jer je ovo forum branitelja cijele Hrvatske a pogotovo ne zelim politizirati taj slucaj.Moram reci da sam sokiran vijescu o mijesanju udruga branitelja u ovakve probleme.Ne mogu podnijeti da branitelji na ovom forumu vape za svakakve pomoci i da su u sve tezoj situaciji a udruge se bave glupostima.Oni su nekako brzo preskocili probleme sa skidanjem mirovina i najavama mogucnosti skidanja jos nekih prava branitelja.Oni ce se baviti problemima rusenja nekoliko stabala u gradu a nas tko sljivi.Bem ti takve udruge. :zao: Broju 1,ajde mi postedi koji post,barem ovaj da se mogu verbalno okomiti na te "jake" nam udruge koji tvrde da nas predstavljaju. :misli::smijeh:

 

 

Sve je to "Kurvin Pir", i ne vrijedi se uzrujavati. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

- U ime hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata RH, najoštrije osuđujemo obilježavanje obljetnice tzv. antifašističkog ustanka u Srbu, a koje je otvorio i podržao predsjednik RH Ivo Josipović - ističe se, pak, u priopćenju koje je medijima uputio Josip Đakić, predsjednik Hvidre.

 

- Ovim je činom predsjednik Josipović pokazao nepoštovanje hrvatskih žrtava, Ustava RH i Zakona o blagdanima u RH, te je verificirao krivotvorenje povijesnih činjenica nastalo u doba jugokomunističke vladavine, kada se datum 27. srpnja 1941. godine obilježavao kao ‘Dan ustanka naroda i narodnosti SR Hrvatske’.

 

Navedena obljetnica se ne povezuje s antifašističkom, nego velikosrpskom ideologijom, budući da su toga datuma pobunu organizirali četnici, pripadnici tzv. Dinarske divizije pod vodstvom ratnih zločinaca Momčila Đujića i Draže Mihailovića, s ciljem stvaranja velike Srbije prema projektu ‘Velike homogene Srbije’ četničkog ideologa Stevana Moljevića i čišćenja državnog teritorija od svih narodnih manjina.

 

U tim pohodima etničkog čišćenja, došlo je do teških zločina nad tamošnjim Hrvatima. Ovakvi događaji i krivotvorenje hrvatske povijesti posebno pogađaju hrvatske ratne vojne invalide, branitelje i obitelji poginulih u Domovinskom ratu -ističe Đakić.

 

--------moram reagirat, dokle moram čitati ovakva priopćenja, imam osjećaj ( odavno ) da ova udruga proteklih deset godina samo prati predsjednika, samo bi tija da prati želje i potrebe svojih članova, te da se bar bori za ostvarivanje bar zakonom utvrđenih prava, a ne da se bavi politikom; sigurno sam glupi idealista

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kardo je napisao:

kardo je napisao:

osječam se super kad pročitam da država kupuje preko APN

stanove navodnim nositeljima stanarskih prava koji su iselili iz Hrvatske 1991.god.

osječam se super kad pročitam da sam povlašten.

osječam se super kad pročitam da predsjednik republike kaže da prava partizana i branitelja treba izjednačiti.( nadam se da misli i meni riješiti stambeno pitanje kao i njima )

osječam se super kad.....ma moga bi nabrajati cili dan.

 

osječam se tužno kad pročitam slične članke a na licu mista nema nikakve reakcije odnosno nema prijatelja i suboraca iz raznih udruga da to spriječe pa makar i silom.

 

osječam se jadno kad vidim da se zakoni razni strogo provode di ne bi tribali.

 

 

nemam ništa protiv nikoga; želim naglasiti samo ono da se nadam da će i meni riješiti stambeno pitanje kao i njima.(duboko smo svjesni da od toga nema ništa).

čuli smo kako naš gradonačelnik Kerum kaže da će se na osam lokacija graditi stanovi iz programa POS; usta su mu puna branitelja i Hrvatske ali ne spominje lokacije za invalide domovinskog rata; ma ni glasa od HVIDRE pa bar samo da su upitali ima li išta za nas; zato sam otvorio ovu temu;

već sam jednom prije napisao da mi ne tribaju prava iz Zakona koji se ne provodi , neka se reduciraju ili smanje prava ali neka se provode i oni koji su ih dužni provoditi

odnosno primaju plaće za svoj rad neka time i odgovaraju.

 

ovoliki broj udruga samo troši proračunski novac a na šta?

ne želim nikoga uvridit ni povridit ali čemu te udruge, postoje političke stranke pa bi se mi kao braniteljska populacija tribali organizirat unutar stranaka i na taj se način borit za neka prava, a ne da nam stranke na čelo udruga postavljaju svoje ljude koji u biti ne štite naša prava niti se bore za provođenje istih.

 

 

 

ovo sam nedavno napisao ; jadan ja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kardo je napisao:

- U ime hrvatskih ratnih vojnih invalida Domovinskog rata RH, najoštrije osuđujemo obilježavanje obljetnice tzv. antifašističkog ustanka u Srbu, a koje je otvorio i podržao predsjednik RH Ivo Josipović - ističe se, pak, u priopćenju koje je medijima uputio Josip Đakić, predsjednik Hvidre.

 

- Ovim je činom predsjednik Josipović pokazao nepoštovanje hrvatskih žrtava, Ustava RH i Zakona o blagdanima u RH, te je verificirao krivotvorenje povijesnih činjenica nastalo u doba jugokomunističke vladavine, kada se datum 27. srpnja 1941. godine obilježavao kao ‘Dan ustanka naroda i narodnosti SR Hrvatske’.

 

Navedena obljetnica se ne povezuje s antifašističkom, nego velikosrpskom ideologijom, budući da su toga datuma pobunu organizirali četnici, pripadnici tzv. Dinarske divizije pod vodstvom ratnih zločinaca Momčila Đujića i Draže Mihailovića, s ciljem stvaranja velike Srbije prema projektu ‘Velike homogene Srbije’ četničkog ideologa Stevana Moljevića i čišćenja državnog teritorija od svih narodnih manjina.

 

U tim pohodima etničkog čišćenja, došlo je do teških zločina nad tamošnjim Hrvatima. Ovakvi događaji i krivotvorenje hrvatske povijesti posebno pogađaju hrvatske ratne vojne invalide, branitelje i obitelji poginulih u Domovinskom ratu -ističe Đakić.

 

--------moram reagirat, dokle moram čitati ovakva priopćenja, imam osjećaj ( odavno ) da ova udruga proteklih deset godina samo prati predsjednika, samo bi tija da prati želje i potrebe svojih članova, te da se bar bori za ostvarivanje bar zakonom utvrđenih prava, a ne da se bavi politikom; sigurno sam glupi idealista

Nisi glupi idealista kolega kardo,treba samo pogledati sve teme na ovom forumu i vidjeti s cime se sve branitelji danas suocavaju.Udruga koje sebe zove najvecom i krovnom,bavi se svime, samo ne problemima branitelja.Dok branitelji gube mirovine,nemaju pravo biti vise bolesni,tesko skoluju djecu,spajaju kraj s krajem da prehrane svoje obitelji ta udruga se deset godina bavila prethodnim predsjednikom a sad ce se valjda deset godina baviti sadasnjim.Pitanje 2. svjetskog rata,Draze Mihajlovica,Ante Pavelica nemoze pomoci braniteljima u rjesavanju gore navedene gomile problema.Cim u prvi plan iskoce ekonomski problemi,imam osjecaj da se namjerno plasiraju te teme da se narodu i nama braniteljima zamazu oci.Vidjet cemo kome je do 2. svjetskog rata sad kad sjednu umanjene mirovine u osmom mjesecu i hoce li se mozda i tada ta udruga oglasiti. :misli: Hoce valjda,ko i do sada.Doticnog gospodina koji sebe zove predsjednikom necega ne zelim imenovati ni spominjati posebno u ovom postu da mi se post ne zgadi kad ga budem citao koji put. :-x:ljut:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalostan je takav rad HVIDR-e, kojoj je trežište na komentiranju političkih događanja, a ne borba za invalide DR.

Ovako Đakić i svi HRVI postaju podrepci vladajuće stranke, a ja se ne slažemm s time !!

Pa, zar tog čovjeka ne može nitko smijeniti ? Zar i ja moram biti ( htio, ne htio )argument kojim će mahati za svoju korist ?

 

Neka se bavi pravima branitelja - HRVI, i molim da Đakić ne istupa u moje ime !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne moze nastupat u ime onih koji nisu vise clanovi Hvidre,a ja nisam jer ne zelim biti clan udruge sa takvim predsjednikom.Ne zelim vise biti clan niti jedne udruge od ovih 200 koliko ih ima.Uzmimo samo primjer novoosnovane udruge koja je putem ovog foruma pozivala branitelje da se pojave u Petrinji jer se tamo stvara nesto novo.Na web stranicama te udruge covjek nemoze ni pisati ako nije registriram ali moze citati o njihovim aktivnostima.Njihove aktivnosti su :briga i dolazak u Varsavsku,svadanje sa predsjednikom oko skupa u Srbu i trazenje od jedne komercijalne televizije da pusti neki film koji pokazuje sto je istina o Srbu koja se desila prije 70 godina.Oni imaju pravo time se baviti ali opet nema branitelja i njegovih problema u prvom planu.Sjecam se te teme gdje su neki forumasi obecavali dolazak u Petrinju njih osobno sa jos masom branitelja.Nek se jave i pricaju nam o tome kako napreduje borba za prava branitelja sa najnovijom udrugom koju se neki docekali kao da ce se neka revolucija desiti.Za mene postoji samo jedan zakon:nikad u zivotu biti clan neke udruge ni politicke stranke.Ovaj forum je za mene i stranka i udruga jer koliko vidim jedino se ovdje za razliku od udruga moze saznati npr.kakvi sve dokumenti trebaju za podnosenje zahtjeva za stipendiranje djece HRVI za narednu skolsku godinu.Na kraju da zakljucim,ima ovdje na forumu jedan kolega koji ima korisnicko ime morskywuk i koji je svojim pravnim savjetima vise pomogao braniteljima nego sve udruge od stvaranja nase nam Hrvatske i vise je dao savjeta nego svi pravnici tih udruga zajedno za sve ove godine. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako primjerice HVIDRA Zadar određuje svoj smisao i ciljeve:

 

"Clanak 1.

(1) Udruga HRVATSKIH VOJNIH INVALIDA DOMOVINSKOG RATA (u daljnjem tekstu: Udruga HVIDR-a) ZADAR je dragovoljna udruga hrvatskih ratnih vojnih invalida iz Domovinskog rata, koji se radi zaštite i promicanja zajednickih nacionalnih, humanitarnih, socijalnih, zdravstvenih, sportskih, kulturnih i drugih interesa i ciljeva, te

zajednickih uvjerenja, bez namjere stjecanja dobiti, podvrgavaju pravilima koja ureduju ustroj i djelovanje udruge.

Clanak 8.

(1) Cilj Udruge HVIDR-a Zadar je socijalna i pravna zaštita svojih clanova.

Clanak 9.

(1) Cilj Udruge HVIDR-a Zadar ostvaruje se obavljanjem slijedecih djelatnosti:

• sudjelovanjem i potporom u radu državnih institucija RH na dosljednom provodenju odredbi svih zakonskih i podzakonskih akata kojima se reguliraju prava hrvatskih ratnih vojnih invalida iz Domovinskog rata

• brigom o osiguravanju uvjeta reprofesionalizacije i adekvatnog zapošljavanja svojih clanova

• brigom o osiguravanju uvjeta za aktivno sudjelovanje svojih clanova u svim oblicima društvenog i politickog života

• brigom o promicanju u cinove casnika i docasnika, te brigom o dodjeli odlicja i priznanja svojim clanovima koji su to zaslužili

• promicanjem tjelesne kulture (sport i rekreacija) radi unapredenja opce sposobnosti svojih clanova

• sudjelovanjem i potporom u radu državne komisije za otkrivanje zlocinaca, zlocina, ratnih profitera i dezertera

• promicanjem hrvatskih nacionalnih, povijesnih, kulturnih, gospodarskih i drugih vrednota, te promicanjem i oplemenjivanjem moralnih i etickih vrednota hrvatskog

naroda.

( 2 ) Udruga HVIDR-a Zadar može u skladu sa zakonom obavljati djelatnosti kojima stjece prihod.

( 3 ) Djelatnosti iz stavka 1. i 2. ovog clanka Udruga HVIDR-a Zadar ne smije obavljati radi stjecanja dobiti za svoje clanove ili trece osobe. Ako u obavljanju djelatnosti stekne dobit, ona se mora sukladno Statutu Udruge koristiti iskljucivo za obavljanje i unapredenje djelatnosti Udruge kojima se ostvaruju njeni ciljevi utvrdeni Statutom."

 

Slično je i sa drugim udrugama invalida iz DR, HVIDRA ZD je slučajno bila prva koju mi je tražilica otvorila.

Sve imaju vrlo slične (da ne kažem prepisane) odredbe o ciljevima udruge, a to su, vidjeli ste, socijalna i pravna zaštita svojih članova, ali se prilikom nabrajanja djelatnosti kojima bi se trebali ostvariti proklamirani ciljevi ne može razaznati koju to pravnu zaštitu pružaju, osim ove: "sudjelovanjem i potporom u radu državnih institucija RH na dosljednom provodenju odredbi svih zakonskih i podzakonskih akata kojima se reguliraju prava HRVI iz DR" - a to, po meni, ne daje neki temelj za velika očekivanja u vremenima kada se prava smanjuju.

 

Možda je OT, ali kad već nemamo posebnog pučkog pravobranitelja za ratne veterane (zbog poznate situacije s parama i napuhanim brojem dužnosnika teško je očekivati da bi se takvo tijelo sada moglo osnovati), kao neke druge zemlje, bilo bi možda pametnije i oportunije više očekivati od postojećeg pučkog pravobranitelja ili pravobraniteljice za osobe s invaliditetom, a ne trošiti vrijeme i živce na udruge.

Pučki pravobranitelj, recimo, ima mogućnost podnošenja zahtjeva za pokretanje postupka pred US radi ocjene suglasnosti zakona s Ustavom i drugih propisa s Ustavom i zakonom. Više na:

http://www.ombudsman.hr/hr/propisi/110-zakon-o-pukom-pravobranitelju.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

DRAMA OKONČANA Bombaš u Solinu bacio dvije bombe na specijalce - ubili ga kada je išao i treću? (FOTO)

 

NAJNOVIJE

 

OKO 7.30 SATI

 

Prema neslužbenim informacijama, oko 7.20 sata bombaš je aktivirao dvije eksplozivne naprave, a kada je išao baciti i treću bombu na specijalce oni su zapucali i ubili ga. Jedna je bomba eksplodirala, dok druga nije. Grgić je mrtav.

 

Navodno je jedan policajac ozlijeđen u ruku.

Na terenu se spekulira o tome kako je moguće da se Grgić trgnuo iz sna, jer je navodno spavao na krovu cisterne u nekakvoj vreći, te primjetio kako se specijalci pripremaju za neku akciju iza cisterne, te je potom reagirao i počeo aktivirati bombe.

 

 

Pokoj mu duši, sad je ovaj branitelj BOMBAŠ u Solinu!

Di su mu bili sve ove godine suborci, ratni zapovjednici,

raznorazne udruge, zar smo postali stvarno ljudi bez duše?

Meni se čini da me je pregazilo vrime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija