Jump to content

Odbijenica Upravnog suda u svezi priznavanja statusa HRVI


dado5

Preporučene objave

Nakon tri godine dobio sam odbijenicu sa Upravanog suda za priznavanje HRVI.Iako sam duboko vjerovao u pravednost suda to se nije dogodilo.Praktički su prepisali rješenje prvo stupanjske i drugo stupanjske komisije.Zbog loše napisanog i formuliranog ratnog puta te činjenice da sam bio u zrakoplovstvu sam odbijen.Pitam se što sam radio 1991.godine kada zrakoplovstvo praktički nije ni postojalo.Moja matična postrojba slala me na ispomoč(operativna zona,aktivna brigada)a nigdje se to ne vodi.Sva dokumentacija kako lječnička tako i ostala predana je na vrijeme.Od svojih prava (smatram zasluženim)neću odustajati.Po svim vojnim naukama (taktici,operatici,strategiji)svaki aerodrom ili heliodrom,dali stalni ili pričuvni smatra se prvom crtom bojišnice.

Molim nekoga trezvene glave da mi objasni što dalje raditi?Ima li se poslje odluke Upravnog suda kome žaliti i ima li smisla s obzirom na dugotrajnost postupka il je pametnije ići na obnovu postupka iako nevjerujem ni u to s obzirom na situaciju prema braniteljima.

Hvala unaprijed na evetualnom savjetu i pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dado5 nije u situaciji kao forumaši koji su se našli u temi ,,ustavni sud-medunarodni'' i sva sreća da nije i da ne mora prolaziti njihov pravni put za rješavanje njihove situacije.

dado5 nisi sam kojem je odbijena tužba sud pa skoro u zadnje vrijeme radi kao po šabloni ,,ne uvažava se tužba'' jedino što ti sad preostaje poslije presude Upravnog suda je da pokreneš obnovu postupka preko ureda za branitelje a i sve informacije što dalje pitaj referente istog ureda.

Depra poneki put zastani i ne davaj krive upute!

Pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dado5 je napisao:

Nakon tri godine dobio sam odbijenicu sa Upravanog suda za priznavanje HRVI.Iako sam duboko vjerovao u pravednost suda to se nije dogodilo.Praktički su prepisali rješenje prvo stupanjske i drugo stupanjske komisije.Zbog loše napisanog i formuliranog ratnog puta te činjenice da sam bio u zrakoplovstvu sam odbijen.Pitam se što sam radio 1991.godine kada zrakoplovstvo praktički nije ni postojalo.Moja matična postrojba slala me na ispomoč(operativna zona,aktivna brigada)a nigdje se to ne vodi.Sva dokumentacija kako lječnička tako i ostala predana je na vrijeme.Od svojih prava (smatram zasluženim)neću odustajati.Po svim vojnim naukama (taktici,operatici,strategiji)svaki aerodrom ili heliodrom,dali stalni ili pričuvni smatra se prvom crtom bojišnice.

Molim nekoga trezvene glave da mi objasni što dalje raditi?Ima li se poslje odluke Upravnog suda kome žaliti i ima li smisla s obzirom na dugotrajnost postupka il je pametnije ići na obnovu postupka iako nevjerujem ni u to s obzirom na situaciju prema braniteljima.

Hvala unaprijed na evetualnom savjetu i pozdrav svima!

 

nisam pametan ali i jedan kolega koji je smenom radio ima isti problem ili sličan , prvo bi trebao riješiti to sa ratnim putem tko ti ga je pisao nije dobro napisao u ratnom putu mora biti napisano da si bio izložen stalnim neprijateljskim djelovanjima , te vrlo lošim meteorološkim uvjetima , ako ti takvo što ne piše u ratnom putu onda ti nemaju na osnovu čega dati invalidnost ako to riješiš onda si na konju onda ti preostaje da i dalje ideš kod doktora i nakon dvije godine ponovo predaš papire prvostupanjskoj komisiji , nemoj me hvatati za riječ ali ja mislim da tako ide jer od žalbe ti nema ništa dok ne riješiš ratni put

 

vidi po tim brigadama kojih si bio na ispomoči oni moraju imati zapis da si bio kod njih jer tako sam i ja dodijeljen 3 brigadi kao pričuva iz MUP-a i od njih sam dobio ratni put

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

protiv odluke Upravnog suda nema redovitog pravnog lijeka pa isti nije ni naveden.

moguća je tužba Ustavnom sudu.

ako je postupku kod odlučivanja o tužbi Upravni sud povredio Ustav RH tj.ustavna prava tužitelja.

 

za pisanje ustavne tužbe najbolje je angažirati iskusnog odvjetnika.

osobiti ako tužbu za Upravni sud nije pisao odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde da samo nešto pitam, onako banalano, prijatelju dado5 koliko je vermena prošlo od klada si bio na zadnjoj drugostupanjskoj tj od zadnjeg vještačenja po pitanju RVI.

Naime, ima jedna caka koja ogovri da možeš po iteku dvije godine opetovano (uz dokumentaciju) a zbog pogoršanja ili nekih novih dokaza i slično , izaći na komisiju za RVI, dakle papirologiju i svu novu dokumentaciju u ruke, pravac ured za branitelje i zahtjev za novim vještačenjem za RVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav za dado5 od Zagi-a

Eto ja bi te pitao a kad si predao prvi zahtjev za priznavanje HRVI jer ako si ga predao van isteka roka 31.12.2005. g. od tada odbijaju sve nove zahtjeve za priznavanje statusa HRVI, znam prijatelja koji je zahtjev za priznavanje HRVI predao 03.01.2006. g. i isti mu je odbijen, ja sam predao zahtjev u 09/2006.g. također sam dobio odbijenicu sa upravnog suda. Obratio sam se odvjetniku u uredu za branitelje koji mi je rekao da u roku od 30 dana moramo podnjeti tužbu Ustavnom sudu RH što smo

i napravili. Predao sam tužbu na Ustavni sud 04/2010 g.

Eto toliko od mene za sada ako što još trebaš samo pitaj na forumu jer tu ima puno korisnih informacija.

POZDRAV SVIH HRVATSKIM BRANITELJIMA MA GDJE GOD BILI!!!

:misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osporenim rješenjem odbijena je žalba tužitelja izjavljena protiv zaključka Ureda državne uprave u Osiječko-baranjskoj županiji,Službe za društvene djelatnosti,Osijek klasaUP/1-xxxxxxx,ur brojxxxx-xx-xx/xx-xx-x,kojim se zahtijev za utvrđivanje statusa ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata usljed oboljenja odbačen kao nepravodobno podnesen.pozivom na odredbu članka 125. Zakona o pravima Hrvatski branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovi obitelji(''Narodne novine'',broj 174/04,92/05,02/07,i 107/07).

Tužitelj osporava pobijano riješenje jer smatra da je njime povrijeđen zakon na njegovu štetu.U tužbi navodi da je člankom 123.točkom 8.Zakona o pravima hrvatski branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovi obitelji utvrđeno da dokumentacija u svezi oboljenja vjerodostojna ako je izdana u roku od 10 godina od prestanka ratnih djelovanja,što je po zakonu 30 lipnja 2006.Stoga predlaže Sudu da uvaži tužbu i poništi osporeno riješenje.

Tuženo tijelo u odgovoru na tužbu ostaje u cijelosti kod razloga osporenog rješenja i predlaže Sudu da odbije tužbu.

 

Tužba nije osnovana.

Odredbom članka 125.Zakona o pravima hrvatski branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovi obitelji propisano je da se zahtjev za priznavanje statusa HRVI iz Domovinskog rata na temelju bolesti,pogoršanja bolesti,odnosno pojave bolesti kao neposredne posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republke Hrvatske može podnjeti u roku od 12 mjeseci od stupanja na snagu ovoga Zakona.Odredbom članka 163.Zakona propisano je da Zakon stupa na snagu 1.siječnja 2005.

 

Evo prepisao sam iz moga riješenja razlog odbitka od strane Ustavnog suda.Dakle nema veze ako ni ratni put,ni status dragovoljca,ni provedeno vrijeme na ratištu.Nažalost samo se priznaje dali je zahtjev podnesen u roku.Žalosno ali istinito,mada super makar su mi pokazali da poslje 1.siječnja 2005 nisam više bolestan.Takođe smatram da i vi ostali radi toga trebate biti sretni jer zdravlje je največe blago.Pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav za luno40 od zagi-a!

Citat:

Evo prepisao sam iz moga riješenja razlog odbitka od strane Ustavnog suda.Dakle nema veze ako ni ratni put,ni status dragovoljca,ni provedeno vrijeme na ratištu.Nažalost samo se priznaje dali je zahtjev podnesen u roku.Žalosno ali istinito,mada super makar su mi pokazali da poslje 1.siječnja 2005 nisam više bolestan.Takođe smatram da i vi ostali radi toga trebate biti sretni jer zdravlje je največe blago.Pozdrav svim braniteljima.

 

Prijatelju daj mi pojasni dali si ti dobio odbijenicu od strane Ustavnog suda ili Upravnog suda iz ovog što si napisao zanči ta su te već odbili i na Ustavnom sudu? :-? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Pozdrav braniteljima ma gdje god bili!!! :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvinjavam se svima jer sam bio odsutan od kuće.Dakle,zahtjev za priznavanje statusa hrvi podnio sam u prosincu 2005.Na prvostupanjsko liječničko povjerenstvo pozvan sam u rujnu 2006.na čije sam se rješenje po primitku žalio drugostupanjskom tijelu.U svibnju 2007.dobijam odluku drugstupanjskog tijela o postojanju bolesti manje od 20% i u lipnju 2007.podnio sam tužbu na Upravni sud.Znači sve je bilo u zakonskom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ILIJAS6 je napisao:

depresivac je napisao:

Zao mi je kolega dado5 na toj situaciji.Probaj se ukljuciti na podforum ustavni sud-medunarodni sud koji je otvoren prije nekoliko dana.Tamo kolege forumasi pokrecu zajednicku tuzbu ustavnom sudu.Kad vas ima vise i jedan dobar odvjetnik mozda uspije nesto.Puno srece. :palac:

 

Depresivac dado5 nije u situaciji kao forumaši koji su se našli u temi ,,ustavni sud-medunarodni'' i sva sreća da nije i da ne mora prolaziti njihov pravni put za rješavanje njihove situacije.

dado5 nisi sam kojem je odbijena tužba sud pa skoro u zadnje vrijeme radi kao po šabloni ,,ne uvažava se tužba'' jedino što ti sad preostaje poslije presude Upravnog suda je da pokreneš obnovu postupka preko ureda za branitelje a i sve informacije što dalje pitaj referente istog ureda.

Depra poneki put zastani i ne davaj krive upute!

Pozdrav...

 

Depra, sad za stvarno stani.

Ne pravi zbunjozu i ne davaj opet kriva upustva!, što si se uvatio Ustavnog suda ka pijan plota po čemu je povređen ijedan zakon na štetu dade5 kod rješavanja statusa HRVI koji je dado u zakonskom roku pokrenuo, kada je kod dade5 sve lege artis, to što mu nije uvažena tužba(a koliko je takovih) nije osnov za obraćeanje Ustavnom sudu za ocjenu zakonitosti.

Jedino dadi5 što preostaje je pokrenuti obnovu postupka kako je to određeno odredbama ZOPHBDR, rok od dvije godine davno je prošao što znači pravo u županijski ured za branitelje.

Pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za gospodina zagi87..

Da ja sam dobio odbijenicu od upravnog suda nakon tri godine čekanja..Koliko sam čitao na forumu i okolo koliko sam imao prilike čuti vse ide po nekom šablonu,spis se ne mjenja samo redni broj i ime i prezime.Po mome laičkom skromnom mišljenju nije mi najasnije ako dobijem 20% invalidnosti od morha,kako onda taj isti morh osporava tu invalidnost a u samom riješenju priznaju da je invalidnost nastala u domovinskom ratu i da je bolest posljedica sudjelovanja u ratu..Na tih 20% invalidnosti ne dobijam ni lipe,tako da mi ni to nije baš nejasnije što taj moj omijer uopče znači..Koliko sam ja to shvatio imam invalidnost bez invalidnosti :smijeh:..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav za luno40 od Zagi-a!

Pa prijatelju isti ti je slučaj i moj 30%(opća) na rat što je odluka na reviziji u MOBMS-a, također mi ospravaju pravo na status HRVI. Neznam dali pratiš temu Ustavni sud-Međunarodni sud, vidi objave rudavog i ostalih pa se lijepo pridruži ekipi. Pozdrav braniteljima ma gdje bili.

:namiguje::namiguje::namiguje::namiguje::namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi, stvarno ne znam što da radim,nekoliko odvjetnika me odbilo,a da me nisu ni saslušali o čemu se radi.Što je pametnije ići na obnovu postupka ili i dalje tražiti odvjetnika koji bi me zastupao na Ustavnom sudu?Koliko uopće traje otprilike postupak na Ustavnom sudu kako ne bih gubio vrijeme?Ovo sve predugo traje!Pozdrav svima dobro namjernima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dado5 je napisao:

Ljudi, stvarno ne znam što da radim,nekoliko odvjetnika me odbilo,a da me nisu ni saslušali o čemu se radi.Što je pametnije ići na obnovu postupka ili i dalje tražiti odvjetnika koji bi me zastupao na Ustavnom sudu?Koliko uopće traje otprilike postupak na Ustavnom sudu kako ne bih gubio vrijeme?Ovo sve predugo traje!Pozdrav svima dobro namjernima!

 

care de ti meni reci da li ti u ijednom ratnom putu piše da si bio izložen stalnim neprijateljskim djelovanjima , te vrlo lošim meteorološkim uvjetima , ako to nemaš nijedan odvjetnik te nemože spasiti ne znam jesi li procita ono prije što sam ti napisa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objasnio sam gdje sam bio,u zrakoplovstvu koje nije sigurno djelovalo 1991.a kasnije nije rečeno da nisam doživljavao gore stresove nego netko na nazovimo "prvim" crtama bojišnice,a to sam već naveo po svim vojnim naukama sve vrste aerodroma se smatraju prvim crtama bojišnice,u stvari sve ovisi tko je što radio i gdje je bio.Konkretno ne smijem,niti drugi ne smiju to navoditi u ratnom putu.Znam samo da me slalo na zadaće koje nitko nije htio ili znao.Hvala vam ipak svima!Žao mi je što se moj ratni doprinos tako varolizira,a i mnogi obnašatelji vlasti su se sigurno vozili.Nije mi jedino žao za sirotinju,ranjene i bolesne.Ima Boga!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dado5 je napisao:

Ima li se poslje odluke Upravnog suda kome žaliti i ima li smisla s obzirom na dugotrajnost postupka il je pametnije ići na obnovu postupka iako nevjerujem ni u to s obzirom na situaciju prema braniteljima.

 

Moždo ova stara rasprava pomogne (isto se govori o mogućnostima nakon odbijajuće presude Upravnog suda:

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503332328&forum=33&post_id=197930#forumpost197930

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dado5 je napisao:

Objasnio sam gdje sam bio,u zrakoplovstvu koje nije sigurno djelovalo 1991.a kasnije nije rečeno da nisam doživljavao gore stresove nego netko na nazovimo "prvim" crtama bojišnice,a to sam već naveo po svim vojnim naukama sve vrste aerodroma se smatraju prvim crtama bojišnice,u stvari sve ovisi tko je što radio i gdje je bio.Konkretno ne smijem,niti drugi ne smiju to navoditi u ratnom putu.Znam samo da me slalo na zadaće koje nitko nije htio ili znao.Hvala vam ipak svima!Žao mi je što se moj ratni doprinos tako varolizira,a i mnogi obnašatelji vlasti su se sigurno vozili.Nije mi jedino žao za sirotinju,ranjene i bolesne.Ima Boga!

 

ma nisam ti osporavao di si bija u ratu nego da li ti piše ono o ugrožavajučoj situaciji u ratnom putu jer mnogi su zbog ratnog puta sjebani na komisiji o tome ti ja pričam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda da napraviš kao i ja, moj slučaj je sličan tvome, u 2. mjesecu ove godine sam isto dobio odbijenicu sa upravnog suda, i predao sam ponovo zahtjev za izlazak pred PLP, bio na PLP-u prošli mjesec i dobio 20% privremeno, naravno da sam svo to vrijeme dok je upravni postupak trajao (3 godine) išao redovno kod psihijatra i svake godine jednom bio na dnevnoj terapiji što je i bio razlog da sam konačno dobio 20%.

citiram riječi vještaka sa PLP: "vidim da ste se intenzivno i kontinuirano liječili i evo, za sada 20% privremeno"

Znači ako nisi zanemario liječenje u zadnje tri godine vrlo je velika mogućnost da izlaskom na PLP sada dobiješ 20%

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci ti si vjerojatno podnio zahtjev do kraja 2005 pa su te odbili na komisiji pa si posli suda podnijo zahtjev i tako ti priznali 20% jer si ima pravo na obnovu postupka ali da nisi podnijo zahtjev u određenom roku mislim da nebi ima pravo i odbilibi te napisi jel ovako ili nisi bio podnio zahtjev do kraja 2005

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

možda da napraviš kao i ja, moj slučaj je sličan tvome, u 2. mjesecu ove godine sam isto dobio odbijenicu sa upravnog suda, i predao sam ponovo zahtjev za izlazak pred PLP, bio na PLP-u prošli mjesec i dobio 20% privremeno, naravno da sam svo to vrijeme dok je upravni postupak trajao (3 godine) išao redovno kod psihijatra i svake godine jednom bio na dnevnoj terapiji što je i bio razlog da sam konačno dobio 20%.

citiram riječi vještaka sa PLP: "vidim da ste se intenzivno i kontinuirano liječili i evo, za sada 20% privremeno"

Znači ako nisi zanemario liječenje u zadnje tri godine vrlo je velika mogućnost da izlaskom na PLP sada dobiješ 20%

 

... tako je bratko :kavica: treba se liječiti i nakon konačnog riješenja jer bolest ne zacjeljuje statusom HRVI :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nine je napisao:

vinkovci ti si vjerojatno podnio zahtjev do kraja 2005 pa su te odbili na komisiji pa si posli suda podnijo zahtjev i tako ti priznali 20% jer si ima pravo na obnovu postupka ali da nisi podnijo zahtjev u određenom roku mislim da nebi ima pravo i odbilibi te napisi jel ovako ili nisi bio podnio zahtjev do kraja 2005

 

da, točno predao sam zahtjev na vrijeme, do kraja 2005. a sad izgleda da je dado5 okasnio, (nisam skužio) u tom slučaju moja isprika, to je sad stvarno teško ostvariti, mislim da neće ništa dobiti ni sa tužbom ustavnom sudu, jer i ustavni sud se drži samo slova zakona, a zakon je tu potpuno jasan, rok za podnošenje zahtjeva je istekao 31.12.2005. (iako svi znamo da nitko ne može vremenski odrediti kad će netko puknuti)ali u današnje vrijeme rezanja i smanjivanja prava .... hm .. teško, pogotovo ako nije zakonski potkovano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dado5 je napisao:

Nakon tri godine dobio sam odbijenicu sa Upravanog suda za priznavanje HRVI.Iako sam duboko vjerovao u pravednost suda to se nije dogodilo.Praktički su prepisali rješenje prvo stupanjske i drugo stupanjske komisije.....

ma čekaj malo, izgleda da sam ja dobro skužio, ako ti imaš rješenja PLP i DLP, onda si i ti predao zahtjev na vrijeme, tebe su rušili izgleda kako ti kažeš zbog ratnog puta, drugim riječima, ako si u "postupku" onda kao što sam već rekao, predaj ponovno zahtjev za izlazak na PLP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija