Jump to content

Sudovi i državna odvjetništva 2


Chewbacca

Preporučene objave

  • Odgovora 227
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Ne znam za druge, ali ja sam se najviše oslonila na zakone (zbog iskustva s prethodnim testiranjem) i unatoč lošem prosjeku (3,0) upala sam među prvih 20 :) Također sam puno toga eliminirala jer zbog tipa testiranja (zaokruživanje i nadpuna) puno stvari ne mogu niti ubaciti u test. Predlažem da si obavezno proučiš dosadašnja pitanja (ima ih tu po forumu) da se navikneš na način na koji su postavljena i kako ih treba odgovoriti (na faksu u zg poznata kao uzelčev omiljeni tip pitanja) i počneš učiti - nadam se da će i natječaj uskoro. Sretno!

 

Za kolege koji čekaju poziv na sudove - moj je stigao jutros - očekuju me u ODO u ponedjeljak raaaaaano ujutro :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anne je napisao:

 

Za kolege koji čekaju poziv na sudove - moj je stigao jutros - očekuju me u ODO u ponedjeljak raaaaaano ujutro :)

 

 

Ja već radim tjedan dana i prezadovoljna sam! :palac: Čak se nije problem ni ustat rano ujutro :)

 

jesi na sudu ili do? ja još ne znam što me čeka pa je lijepo čuti ovakve komentare :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na sudu sam.

Što se tice radnih aktivnosti, nakon što su nas prvi dan o svemu uputili i smjestili dobili smo svoje mentore- sud.savjetnike s kojima smo počeli raditi na određenim predmetima. kratko su mi obj. sto trebam raditi ali sam se sama dalje snalazila... ostale dane sam vec preuzela malo zahtjevnije stvari...nije problem, treba se samo malo ušemiti. ;-)

 

Idući tjedan se upoznajemo sa sucima mentorima i onda cemo s njima surađivati. Od tajnice očekujemo plan rada,kad kreće Prav.akademija i kako/kad "šetamo" po drugim sudovima.

 

Ma svi su stvarno preljubazni,ugodni za suradnju, možemo ih pitati kad god nam nesto treba i zaista sam prezadovoljna!

 

Svima vama želim sretan i uspješan početak! :-):palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gani986 je napisao:

zna li netko gdje, kako obaviti i koliko košta liječnićki pregled koji moramo obaviti prije potpisivanja?!

 

 

Kad počneš raditi onda ce ti oni na sudu/do reći kada to obaviti i kod koga te dati uputnicu(popunjeni obrazac.

Ja sam evo tek jutros to napravila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izgleda da nema pravila - kolegica je dobila pisani poziv da obavi pregled, dok su mene kontaktirali telefonski, a niti jedna niti druga još nismo krenule s radom...uglavnom, obavila sam ga na medicini rada u najbližem domu zdravlja, malo je iscrpljujuće (moraš doći na prazan želudac, budući da ti vade krv i testiraju urin, a ovo ostalo je kontrola vida, sluha, težina, tlak, EKG, pluća) i košta oko 350 kn...a što se uputnice tiče, koliko sam shvatila, treba ti samo zbog povrata novca za pregled, ja je nisam imala, nisu mi ju niti spomenuli, pa...

što se tiče odbijanja posla - nisam čula da je netko odbio :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anne je napisao:

Na sudu sam.

Što se tice radnih aktivnosti, nakon što su nas prvi dan o svemu uputili i smjestili dobili smo svoje mentore- sud.savjetnike s kojima smo počeli raditi na određenim predmetima. kratko su mi obj. sto trebam raditi ali sam se sama dalje snalazila... ostale dane sam vec preuzela malo zahtjevnije stvari...nije problem, treba se samo malo ušemiti. ;-)

 

Idući tjedan se upoznajemo sa sucima mentorima i onda cemo s njima surađivati. Od tajnice očekujemo plan rada,kad kreće Prav.akademija i kako/kad "šetamo" po drugim sudovima.

 

Ma svi su stvarno preljubazni,ugodni za suradnju, možemo ih pitati kad god nam nesto treba i zaista sam prezadovoljna!

 

Svima vama želim sretan i uspješan početak! :-):palac:

 

A kada si ti podigla svoje rješenje? Nije li trebalo proći onih 30 dana za pokretanje upravnog spora, računajući od dana kad je obavljena dostava i posljednjem kandidatu za to radno mjesto? I jel obično ciljaju da se počne raditi 1.-og u mjesecu, ili to ne igra neku ulogu?

Ja sam zvala sud koji me zapao, ali mi baš ništa nisu znali reći, u kadrovskoj gotovo da nisu ni znali da trebaju dobiti vježbenike :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kada si ti podigla svoje rješenje? Nije li trebalo proći onih 30 dana za pokretanje upravnog spora, računajući od dana kad je obavljena dostava i posljednjem kandidatu za to radno mjesto? I jel obično ciljaju da se počne raditi 1.-og u mjesecu, ili to ne igra neku ulogu?

Ja sam zvala sud koji me zapao, ali mi baš ništa nisu znali reći, u kadrovskoj gotovo da nisu ni znali da trebaju dobiti vježbenike :-?

 

Ja sam dobila svoje rješenje na kućnu adresu, a ono je postalo konačno čim su ga ovi na sudu dobili, tako su mi rekli-da nema prepreka da počnem odmah s radom, jer nema više žalbe. A osim toga, koliko znam, tužba kojom se pokrece taj upravni spor nema suspenzivno(odgađajuće) djelovanje pa sam odmah mogla krenuti radom...tj. ne moram cekati i da posljednji kandidat dobije rješenje...

Ne ciljaju da je početak mjeseca...Ali kažem, sve ovisi od suda do suda, koliko su ažurni u postupanju i koliko u stavri imaju posla...nas su odmah bacili u žrvanj.

 

Ja bih se na tvom mjestu pojavila sa rješenjem u Uredu predsjednika pa bi onda vidjeli kako bi znali!! :zao:

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anne je napisao:

 

Ja sam dobila svoje rješenje na kućnu adresu, a ono je postalo konačno čim su ga ovi na sudu dobili, tako su mi rekli-da nema prepreka da počnem odmah s radom, jer nema više žalbe. A osim toga, koliko znam, tužba kojom se pokrece taj upravni spor nema suspenzivno(odgađajuće) djelovanje pa sam odmah mogla krenuti radom...tj. ne moram cekati i da posljednji kandidat dobije rješenje...

Ne ciljaju da je početak mjeseca...Ali kažem, sve ovisi od suda do suda, koliko su ažurni u postupanju i koliko u stavri imaju posla...nas su odmah bacili u žrvanj.

 

Ja bih se na tvom mjestu pojavila sa rješenjem u Uredu predsjednika pa bi onda vidjeli kako bi znali!! :zao:

 

:kavica:

 

Hvala ti na odgovoru :-) Ma, kad i ja uzimam zdravo za gotovo sve što mi u kadrovskoj kažu. Imaš pravo, nisam uopće razmišljala, nije suspenzivnog karaktera, major fail.

Navodno da nisu imali vježbenike već 10 godina, nije ni čudno što nitko ništa ne zna :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zoey je napisao:

 

Hvala ti na odgovoru :-) Ma, kad i ja uzimam zdravo za gotovo sve što mi u kadrovskoj kažu. Imaš pravo, nisam uopće razmišljala, nije suspenzivnog karaktera, major fail.

Navodno da nisu imali vježbenike već 10 godina, nije ni čudno što nitko ništa ne zna :-(

 

Nema na čemu ;)

Ma čim si primila pozitivno rješenje mislin da se ne trebas brinuti, vec kontaktirati tajnicu predsjednika i ne sumnjam da te nece fino primiti. Mislim, ipak je njima to stiglo od Ministarstva i moraju poštovat.... malo se vise angaziraj i ne sumnjam da te nece brzo zvati ;-)

 

Sretno! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazovi Ministarstvo, oni imaju popis sa svim mjestima gdje se tko prijavio i odmah mogu provjeriti. Meni nisu odjednom stigla sva rješenja već samo 2 pa sam ih zvala i žena je provjerila i rekla da su rješenja otpremljena te da bih ih trebala dobiti. Tako je i bilo, već slijedeći dan je stiglo ostalih 10 za koja sam se bila prijavila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav kolege,

 

vidim da još samo ja pišem na ovom dijelu foruma, svi ostali se utišali?

Meni su krajem 4. mjeseca u jednoj koverti s napisanim ur.br. na poleđini stigla rješenja za pojedina mjesta na koja je poslana prijava, nisu dostavljena rješenja za sva mjesta za koja je poslana kandidatura.

Ne ulazeći u to zašto je to tako, bacih malo oko na propise da vidim što napraviti u ovakvom slučaju.

 

Propisi koji bi se trebali primijeniti u ovom slučaju jesu:

zakon o vježbenicima u pravosudnim tijelima, podredno zakon o državnim službenicima i zakon o općem upravnom postupku, sve u dijelu kojim se uređuje postupak prijma vježbenika u drž. tijela, koji jest upravni postupak per se.

 

Dakle, zak. o vježbenicima u p.t. u čl. 8.st.2. kaže da se izabrani kandidat prima u d.službu rješenjem ministra nadležnog za pravosuđe, st. 3. koji je naknadno izmijenjen određuje da nezadovoljni kandidat protiv ovog rješenja može pokrenuti upravni spor / ovaj dio je izmijenjen u dijelu kojim se ranije omogućavalo ulaganje prigovora protiv ovog rješenja, a koji je bio suspenzivnog karaktera/.

U st.4. istog članka određuje kada kandidat postaje vježbenik - danom početka rada, a koji je to dan, odnosno kada kandidat počinje s radom, odluku donosi čelnik pravosudnog tijela u koji se kandidat prima, dakle, predsjednik suda/ žup.d.o./ općinski d.o., sukladno propisima o uređenju internih odnosa u pojedinim tijelima d.službe. Dakle, dan početka rada određuje čelnik tijela rješenjem o rasporedu na radno mjesto.

Sljedeći stavak određuje što u slučajevima kada ovo rješenje nije donešeno.

zakon o državnim službenicima, čl. 52., u bitnom se slaže s ovom odredbom, s tim da omogućuje žalbu na rješenje čelnika tijela Odboru za žalbu ( ukoliko ovaj odbor još uvijek postoji odnosno nije ga zamijenilo drugo tijelo u okviru Ministarstva uprave ) u roku od 15 dana od dana ( opet) primitka rješenja. Ova žalba odgađa izvršenje rješenja. Ova je odredba izmijenjena zadnjim izmjenama i dopunama zakona o državnim službenicima tako da se ovo rješenje obavezno dostavlja svim kandidatima koji su prijavljeni na javni natječaj, a protiv koje se može podnijeti žalba u roku od 15 dana od dana od dana dostave. S obzirom da zakon o vježbenicima.. izričito ne isključuje mogućnost žalbe, već kandidatu koji nije izabran daje pravo na pokretanje upravnog spora, moglo bi se zaključiti da u ovom slučaju ipak postoji pravo žalbe?

Doduše, to ne rješava moj slučaj nedostave svih rješenja, jer za slučaj nepravilne dostave odnosno nepostojanja iste ništa ne piše u ovim zakonima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija