Jump to content

Sudovi i državna odvjetništva 2


Chewbacca

Preporučene objave

  • Odgovora 227
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Pozdrav kolege!

 

koliko sam uspijela primijetit vidim da ste svi dosta upuceni u ove natjecaje. ja sam se mislila prijavit za natječaj koji ide u travnju, pa me zanima, buduci da se po prvi puta mislim prijavit, pitanja su samo prakticna? bila bih vam zahvalna ukoliko biste mi ukratko rec koliko ste se otprilike spremali za takva testiranja (onako okvirno)?

i da li ste ucili samo po zakonima ili i knjigama?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo objavljeni su termini za razgovor..moram priznat da sam iznenaden da je tako brzo i to doslo....ali kad sam pogledao svoju šifru i redni broj vidim da je doslo do nekih promjena na listi, jer nisam na istom mjestu na kojem sam bio kad je objavljena lista...ostao mi je isti broj bodova, ali ne i mjesto na kojem sam bio....hm, hm :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav kolege,

 

samo da javim da također idem na ovaj natječaj. Na novoj listi tj listi za razgovor mjesto mi je također pomaknuto i to za 1 dolje :vrag:

 

Lista je promijenjena tako da je osoba pod šifrom koja je na prvoj listi na 26. mjestu, stavljena na 15. mjesto na listi za razgovor :zubo:

Ovo samo po sebi možda ne mora upućivati na nekakvu "mutnu" radnju, ali s obzirom što su radili na prethodnom natječaju, nije valjda da će nekoga ovako očito "prošvercati" za 10 mjesta??? :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dajte ljudi stvarno ste pomjereni niže? Ne mogu vjerovati to što čitam. Lista je objavljena i ne razumijem kakve ispravke sad tu rade. Pa nije valjda da su tako nesposobni da moraju sami sebe ispravljat. Neka se jave još neki bolonjci da vidimo jesu im ispravljali projsek.I meni su smanjili prosjek za 2 boda i znam da su još nekima, jer su navodno drugačije računali prosjek za nas, al nije mi sad povećan. Ovo je očito guranje nekog na očigled svih nas... a još imaju šifre pa će rijetki i skužiti koji su to... al će se progurati :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo sad sam ponovno gledala tu listu i vidim da ima dosta promjena na njoj, jer sam si spremila i staru listu (pa nisu valjda toliko ludi da su mislili promjenom web stranice "zakamuflirati" i druge promjene)... meni sad tu ništa nije jasno... Jel itko zna što se događa... a kada u ponedjeljak pitamo to povjerenstvo oni očito neće biti zaduženi za taj dio posla... Ne mogu vjerovati da se ovo događa... :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo informativno, nisu nista zabrljali s bodovima Bolonjcima, nego im nisu racunali vjezbe i seminare. Tako da ne znam o kakvim promjenama je rijec. Ja sam na sredini liste i na istom mjestu tako da su se promjene događale u samom vrhu, naravno, a sad, na temelju čega, ne bih znala. Al ocito se nisu radile samo zato da netko tko ima premali broj bodova za razgovor, dobije ipak priliku za razgovor. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- bila danas na razgovoru - povjerenstvo od 4 - sudac, državna odvjetnica, psihologinja i mislim da je zadnji član bio iz ministarstva, od treme mi je isparilo njegovo ime...

- uglavnom nije bilo strašno, atmosfera ok, za početak navesti nešto o sebi, ostala pitanja kao prošli put, što biste radije do ili sudstvo, gdje se vidite za 5/10 godina, pročešljaju cv i to je to, stvarno ok iskustvo...

sretno nam svima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji li mogućnost odustanka nakon što je doneseno rješenje o razmještaju? Naime, pitali su me na razgovoru jesam li voljna raditi u drugom gradu osim onog za koji sam se prijavila i ja sam lakomisleno rekla da jesam. U međuvremenu se pojavila šansa za posao u gradu gdje živim pa sam sad u laganoj panici....Kakve mogu biti posljedice ako ne prihvatim mjesto na koje sam raspoređena? Ima li tko slično iskustvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ne brini, to je pitanje za slučaj da se dogodi da se baš aposlutno nitko ne javi za neku poziciju (npr. priča se da je prošli put mjesto u dubrovniku dobio netko sa sredine ljestvice jer se nitko od više rangiranih nije prijavio) za što su jako male šanse... i naravno, možeš odustati i nakon što je doneseno rješenje, poništit će ga i vjerojatno ćeš time usrećiti nekog iz sebe na listi - ti nećeš snositi nikakve posljedice...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebo27 je napisao:

Pozdrav kolege!

Molim vas, i mene interesira ako ko zna za taj novi natječaj otprilike kad će biti i kako ste se vi spremali za testiranje, jer ipak je tu dosta materije..ako ima ko savjet otkud i kako počet, unaprijed vam zahvaljujem :-)

 

 

natjecaj bi treba bit u roku mjesec dana...

 

a odakle cu spremat,pa nemam pojma. planiram ne ic toliko u detalje jer nema smmisla kad je literatura otprilike 5000 stranica knjiga i 10 000 clanaka zakona...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav, novi natječaj bi trebao biti vani u 4. mjesecu. ali to se ne zna sa sigurnošću obzirom da su prošle godine bila 2, i to u prvom za 80, a u drugom za 40 mjesta u pravosudnim tijelima.... u prvom se tražilo zaista za puno gradova u hrvatskoj, što se za drugi ne može reći.

što se tiče pitanja, ona su koncepcijski ista, a glede učenja ne treba u detalje, vjerujte!!!

malo gpp, zoo, zvsp, zkp, kpp, ztd, zoup i to je to!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apolkalipsa je napisao:

pozdrav, novi natječaj bi trebao biti vani u 4. mjesecu. ali to se ne zna sa sigurnošću obzirom da su prošle godine bila 2, i to u prvom za 80, a u drugom za 40 mjesta u pravosudnim tijelima.... u prvom se tražilo zaista za puno gradova u hrvatskoj, što se za drugi ne može reći.

što se tiče pitanja, ona su koncepcijski ista, a glede učenja ne treba u detalje, vjerujte!!!

malo gpp, zoo, zvsp, zkp, kpp, ztd, zoup i to je to!!!

 

 

a daj mi reci,kako ide procedura prijave,netko mi je rekao da moras ako se prijavljujes na vise mjesta slavat i vise kuverti sa istim dokumentima :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u prvom natječaju (u 4. mjesecu prošle godine) trebalo je za sva mjesta, odnosno gradove za koje se prijavljuješ poslat zasebno dokumente-znači prijavljuješ se za 10 mjesta-10 koverti,10 prijava i 10 preslika dokumenata,a na ovom iz 10. mjeseca trebalo je samo u 1 priijavi navest sva mjesta za koja se prijavljuješ. kopije ne trebaju biti ovjerene. ali na samom natječeju ti piše da li šalješ original ili preslike.

ja sam osobno slala sve preslike osim uvjerenja o kažnjavanju i potvrdu o duljini studiranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apolkalipsa je napisao:

u prvom natječaju (u 4. mjesecu prošle godine) trebalo je za sva mjesta, odnosno gradove za koje se prijavljuješ poslat zasebno dokumente-znači prijavljuješ se za 10 mjesta-10 koverti,10 prijava i 10 preslika dokumenata,a na ovom iz 10. mjeseca trebalo je samo u 1 priijavi navest sva mjesta za koja se prijavljuješ. kopije ne trebaju biti ovjerene. ali na samom natječeju ti piše da li šalješ original ili preslike.

ja sam osobno slala sve preslike osim uvjerenja o kažnjavanju i potvrdu o duljini studiranja.

 

Hvala ti! Daj mi molim te reci još otkuda da počnem sa učenjem, dal da samo po zakonima idem jer sve po knjigama mi se ipak čini too much i da neću stić..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma samo zakoni.... pitanja su ful jednostavna i općšenita, na dopunjavanje i zaokruživanje, nema opširnih pitanja...

ne treba u detalje. recimo ful tlače po rokovima!

ako natječaj bude vani u 4. mjesecu, onda je pismeni tek u 7 mjesecu i to nakon što završe rokovi zbog slobodnih dvorana, a to ti je i previše vremena da naučiš... cca.3 mjeseca prođe od objave do testiranja!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam hoće li prvih 40 dobiti posao...

naravno oni imaju najveće šanse, no sve ovisi o tome tko se za koje mjesto prijavio npr. ako si 15. na listi, ali si se prijavio samo za 5 mjesta u ZG nećeš dobiti posao, a netko dosta iz tebe će ga možda dobiti jer se prijavio primjerice za makarsku...

doma se čeka rješenje, zato i napominjem da javi tko prvi dobije :) i koliko se sjećam stiže ti posebno rješenje za svaki grad u koji si se prijavio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da način na koji je obavljeno bodovanje razgovora pruža mogučnost manipulacije mjestima na rang listi.

 

ZAŠTO NAM KOMISIJA ODMAH POSLJE OBAVLJENOG RAZGOVORA, TJ. NAKON VIJEĆANJA NIJE REKLA KOLIKO NAM JE BODOVA DALA??

 

zadnji dan razgovora bio je 17.3. Zašto su konačne rezultate objavili tek 23.3.?

 

komisija nakon vijećanja odmah odlučuje o broju bodova, znči trebalo je odmah priopčiti bodove svakom pojedinom kandidatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oferson je napisao:

mislim da način na koji je obavljeno bodovanje razgovora pruža mogučnost manipulacije mjestima na rang listi.

 

ZAŠTO NAM KOMISIJA ODMAH POSLJE OBAVLJENOG RAZGOVORA, TJ. NAKON VIJEĆANJA NIJE REKLA KOLIKO NAM JE BODOVA DALA??

 

zadnji dan razgovora bio je 17.3. Zašto su konačne rezultate objavili tek 23.3.?

 

komisija nakon vijećanja odmah odlučuje o broju bodova, znči trebalo je odmah priopčiti bodove svakom pojedinom kandidatu.

 

Uvijek će postojat mogućnosti manipulacije sa bodovima, na ovaj ili onaj način, jedino je pozitivno što je sve nekako brže nego na prošlom natječaju, tako da se nadam da će i rješenja doći brže....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče razvrstavanja po gradovima... Ako sam se prijavila npr. za 2 grada, jedan u mjestu stanovanja, a drugi sasvim na drugom kraju zemlje, gdje su veće šanse da me stave? Tj. jel idu za tim da kandidate prvenstveno raspodijele u mjestu stanovanja, pa ako tu ne ispunjavaju uvjete, onda gledaju gdje si se drugo prijavio ili te prvo gledaju stavit van mjesta stanovanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, još jedno pitanje, ako ko zna; naime,do kraja ove godine ću napuniti 30 godina, a na one famozne potpore za prvo zapošljavanje koje daje Zavod za zapošljavanje, pravo istječe kada se navrši 30.Zanima me dal je ovaj natječaj,odnosno posao vezan za te potpore, odnosno,dal sam u startu otpisan budući da nitko neće imat koristi od Zavoda za moje zapošljavanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sparkly-kao prvo, nisu još ni donesena rješenja s prošlog natječaja, a ni ne zna se još sa sigurnošću da li će biti raspisan natječaj u mjesecu.

kao drugo, neovisno gdje se nalaziš, kada šalješ dokumente šalješ preporučeno!!! :-o

kao 3, na natječaju ne traže nikakve dokumente da li si ti nezaposlen ili zaposlen, odnosno da li će netko ostvariti potporu ako zaposli tebe, to su irelevantne stvari!! iz osobnog iskustva, to ti traže samo privatnici d čim manje plaćaju na tebe doprinose!!! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sparkly je napisao:

E, još jedno pitanje, ako ko zna; naime,do kraja ove godine ću napuniti 30 godina, a na one famozne potpore za prvo zapošljavanje koje daje Zavod za zapošljavanje, pravo istječe kada se navrši 30.Zanima me dal je ovaj natječaj,odnosno posao vezan za te potpore, odnosno,dal sam u startu otpisan budući da nitko neće imat koristi od Zavoda za moje zapošljavanje?

 

Žao mi je što ću te razočarati, ali nemaš pravo na potporu od kad si NAVRŠIO 29-tu godinu. Dakle, DO NAVRŠENE 29-te godine.

Provjereno na zavodu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gala385 je napisao:

Sparkly je napisao:

E, još jedno pitanje, ako ko zna; naime,do kraja ove godine ću napuniti 30 godina, a na one famozne potpore za prvo zapošljavanje koje daje Zavod za zapošljavanje, pravo istječe kada se navrši 30.Zanima me dal je ovaj natječaj,odnosno posao vezan za te potpore, odnosno,dal sam u startu otpisan budući da nitko neće imat koristi od Zavoda za moje zapošljavanje?

 

Žao mi je što ću te razočarati, ali nemaš pravo na potporu od kad si NAVRŠIO 29-tu godinu. Dakle, DO NAVRŠENE 29-te godine.

Provjereno na zavodu...

 

Može preko 29-e ak je 12 mj.na zavodu, kao dugotrajno nezaposlena osoba,tj. svi preko 25 godina ako su 12 mj.na zavodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo i mene na ovom forumu...

 

Mislim da Sparkly razumije da nema pravo na potpore jer će navršiti uskoro 30 god.

 

Njega zanima nešto drugo. Zanima ga dali je to bitno kada se prijavljuje na natječaje za sudove i drž.odvjetništva. Znači zanima ga dali je na tim natječajima u startu u zaostatku. Koliko ja pratim te natječaje nema veze koliko imaš godina života nego je bitno da nisi u cjelini odradio pripravnički staž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam razgovarao sa gospođom iz ministarstva, koja mi je rekla komisija još nije raporedila kandidate na mjesta i da će rješenja poslati kroz mjesec dana, tako da ne očekujete rješenja ovih dana.

Također sam je pitao da li će biti raspisan natječaj u 4. mjesecu. Bila je iznenađena pitanjem i rekla je da ne vjeruje da će biti raspisan natječaj pošto nije ni ovaj završio.

Rekao sam da je i ovaj natječaj bio raspisan prije nego što je prethodni završio, na što je odgovorila da je svjesna toga, ali da nezna kada će natječaj biti raspisan i čisto sumnja da će to biti u 4. mjesecu.

Eto malo svježih informacija, ne baš korisnih, ali bolje išta nego ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma gledaj, nije stvar u tome da se njima "neda" raspisivat natječaj jer stari još nije okončan, već je u tome postoji li potreba ili ne za novim vježbenicima na sudovima i DO. Budući da su prošle godine bila 2 natječaja, velik broj mjesta je popunjen i teško da će sad biti novi natječaj dok ovi ne odrade staž kroz naredne 2 godine. Tako je bilo prije natječaja u 4.mjesecu 2010-te i ljudi su čekali... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da ga još ne raspisuju zato što se nije 'nakupilo' dovoljno vježbeničkih mjesta.

Pošto je ovo tek drugi natječaj takve vrste prerano je za zaključiti da će se raspisivati dva natječaja godišnje ili za bilo kakve druge zaključke vezane za učestalost raspisivanja natječaja.

Ja osobno pretpostavljam da će se raspisivati kada se odobri cca 50-tak zahtjeva od raznih sudova i državnih odvjetništava, ali opet to je moje mišljenje i isto tako ne mora ništa značiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam za novi natječaj ali postoji post kolege/ice forumaša sa starog natječaja gdje je gospođa u ministarstvu izjavila da rješenja još nisu gotova, a kamo li poslana dok sljedećeg dana imamo post kolegice koja je to jutro dobila rješenje...

tako da se nadam da će se i sada požuriti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bibe je napisao:

ne znam za novi natječaj ali postoji post kolege/ice forumaša sa starog natječaja gdje je gospođa u ministarstvu izjavila da rješenja još nisu gotova, a kamo li poslana dok sljedećeg dana imamo post kolegice koja je to jutro dobila rješenje...

tako da se nadam da će se i sada požuriti...

 

 

Ma sve te izjave od gospođa u ministarstvu triba uzet sa zadrškom... ja se nadam isto da ce se požuriti ... :frajer::kavica:š

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebo27 je napisao:

Hej,kolege! Rekla mi sad teta iz ministarstva da neće bit novih natječaja za sud, e sad me zanima da li se još uvijek može volontirati na sudu da se steknu uvjeti za pravosudni?

 

jel mozda teta iz ministarstva rekla sta za rješenja od ovog natjecaja?

Ne mozes volontirati na sudu i steci uvjete za pravosudni. Ja i jos nekoliko kolega volontiramo na sudu i jasno nam je dano do znanja da necemo na temelju toga steci uvjete za pravosudni(cemu smo se mi naravno nadali).

No, bez obzira na to, preporucam volontiranje na sudu, ako imas slobodnog vremena i naravno sud koji ce te prihvatit kao volontera(jer kako cujem takvi sudovi su rijetki), zato sto je to jako vrijedno iskustvo koje ne mozes nigdje drugdje steci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa i nemaš neke prevelike koristi osim iskustva. Kod odvjetnika volontiranje također ništa ne mijenja osim ako te prijavi i plaća ti doprinose(ili si ih sam plaćaš), ali takvi odvjetnici, kod kojih si sama plaćaš doprinose, koriste te za pisanje prijedloga za ovrhu i nemaš tu nekih dodirnih točaka sa odvjetništvom niti vidiš unutrašnjost suda. No u tom slučaju ti ide staž i bliže si pravosudnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pendula je napisao:

Pa i nemaš neke prevelike koristi osim iskustva. Kod odvjetnika volontiranje također ništa ne mijenja osim ako te prijavi i plaća ti doprinose(ili si ih sam plaćaš), ali takvi odvjetnici, kod kojih si sama plaćaš doprinose, koriste te za pisanje prijedloga za ovrhu i nemaš tu nekih dodirnih točaka sa odvjetništvom niti vidiš unutrašnjost suda. No u tom slučaju ti ide staž i bliže si pravosudnom.

 

Ovo je zbilja jadno, znači ako sam pola godine volontirala i upadnem recimo kod odvjetnika pošto za sud nema natječaja tak skoro,znači ja moram svejedno odgulit 18 mj. a ovih pola godine ko da nije ni bilo...A daj mi,molim te još pojasni jel imaš tamo kakvog mentora koji te bar nečem uči i vodi te jer nemreš valjda sam lutat po sudu, ni ne znaš kak i kaj, bar tak pretpostavljam,a ako je to volontiranje mislim si da se baš i ne da nekom zezat s tobom ili..

Znači, nigdje volontiranje ništa ne donosi za pravosudni :palacdolje:

I, da pa kaj te nebi trebao odvjetnik ak te prijavi bez obzira ko plaća doprinose ti il on, pa kaj te nebi trebao prijavit komori a onda se zna da ideš na sud i svukud sa onom iskaznicom baš zato da se naučiš..Mislim da li je prijava komori obavezna? Unaprijed hvala na pojašnjenju! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebo27 je napisao:

pendula je napisao:

Pa i nemaš neke prevelike koristi osim iskustva. Kod odvjetnika volontiranje također ništa ne mijenja osim ako te prijavi i plaća ti doprinose(ili si ih sam plaćaš), ali takvi odvjetnici, kod kojih si sama plaćaš doprinose, koriste te za pisanje prijedloga za ovrhu i nemaš tu nekih dodirnih točaka sa odvjetništvom niti vidiš unutrašnjost suda. No u tom slučaju ti ide staž i bliže si pravosudnom.

 

Ovo je zbilja jadno, znači ako sam pola godine volontirala i upadnem recimo kod odvjetnika pošto za sud nema natječaja tak skoro,znači ja moram svejedno odgulit 18 mj. a ovih pola godine ko da nije ni bilo...A daj mi,molim te još pojasni jel imaš tamo kakvog mentora koji te bar nečem uči i vodi te jer nemreš valjda sam lutat po sudu, ni ne znaš kak i kaj, bar tak pretpostavljam,a ako je to volontiranje mislim si da se baš i ne da nekom zezat s tobom ili..

Znači, nigdje volontiranje ništa ne donosi za pravosudni :palacdolje:

I, da pa kaj te nebi trebao odvjetnik ak te prijavi bez obzira ko plaća doprinose ti il on, pa kaj te nebi trebao prijavit komori a onda se zna da ideš na sud i svukud sa onom iskaznicom baš zato da se naučiš..Mislim da li je prijava komori obavezna? Unaprijed hvala na pojašnjenju! :-)

 

volontiranje na sudovima, kod odvjetnika, državnog odvjetništva i jb je nemoguće, a da vam ide staž za pravosudni. zakon dopušta volontiranje samo na drugim pravnim poslovima i to do godinu dana kao uvjet polaganja stučnog ispita, a budući da se ovdje osposobljava za pravosudni ne može se volontirati na rečeni način. rupa i nelogičnost u zakonu,al tako je kako je.

odvjetnik koji zapošljava vježbenika mora ga prijaviti komori, plaćati mu doprinose i placu 5500 bruto, odnosno oko 4000 netto koliki je zakonski minimum.

 

inače, prijedlog za ovrhu treba znati napisati i nije tako lako kako se čini jer većina ne zna razliku između vjerodostojne i ovršne isprave. uz dobrog mentora sve se nauci, volontiranje je svakako korisno, ali se ne dati iskorištavati i cijeni se kod razgovora za posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemas bas mentora, javis se predsjedniku suda koji ti objasni kako idu stvari. Zatim budeš u svim djelove suda(gruntovnica, upisnik) određeno vrijeme(nekoliko tjedana), nakon čega prelaziš na rad na ovršnim predmetima suda na kojima pišeš rješenja i zaključke. Tako radiš na tekućim predmetima i susrećeš se sa svim prijedlozima i podnescima koji se pojavljuju u toku ovršnog postupka. Također imaš pravo prisustvovat svim parnicama i kaznenim raspravama(na kojima smije bit javnost). U svakom slučaju vrijedno iskustvo jer si u stalnom kontaktu sa sucima, odvjetnicima, sudskim savjetnicima koji su vec sve to prosli i mogu te savjetovati i dati ti korisne informacije.

 

Ako neko slučajno dobije rješenja, molim da objavi na forumu nekakve informacije, već sam pomalo nervozan :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pendula je napisao:

...javis se predsjedniku suda koji ti objasni kako idu stvari. Zatim budeš u svim djelove suda(gruntovnica, upisnik) određeno vrijeme(nekoliko tjedana), nakon čega prelaziš na rad na ovršnim predmetima suda na kojima pišeš rješenja i zaključke. Tako radiš na tekućim predmetima i susrećeš se sa svim prijedlozima i podnescima koji se pojavljuju u toku ovršnog postupka. Također imaš pravo prisustvovat svim parnicama i kaznenim raspravama(na kojima smije bit javnost)...

 

:-D

 

Hvala na korisnim informacijama :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Anne je napisao:

Mravojed84 je napisao:

Jel ima kakvih naznaka kad će rješenja doć?

 

I mene zanima... :-?

 

Već luda od čekanja nazvala danas ministarstvo - sad sam još luđa, (kaže) tek će ih poslati iza Uskrsa, što znači (pretpostavljam) tek onaj drugi tjedan kad svi dođu sebi od odmora, nama bi mogla početi stizati sredinom svibnja, katastrofa!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam mogla izdržati pa sam zvala... Teta u Ministarstvu je rekla da su rješenja spremna za otpravu i prva bi trebala stići na kućne adrese i odgovarajuće sudove krajem ovog tjedna/početkom sljedećeg i to prema redoslijedu kandidata na konačnoj rang listi.

 

Za mene odlične vijesti ;-):frajer:

Pozz svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pišem samo inicijale i mjesta kandidata, da se nitko ne naljuti, i da ih the "gugl" ne bi našao.

ČESTITAM SVIMA

 

PULA ODO M.I. iz M

SISAK ŽS M.B. iz K

ZG ODO I.v. iz ZG, B.Č. iz ZG, N.C. iz Sl

KA OS M.M. iz ZG

BJ M.K. iz Pž

RI ŽS M.S. iz Ri, M.M. iz R

PU ŽS T.D. iz Pa

ST ŽS A.Š. iz ST, S.Č. iz S

VU ŽS T.D. iz Vu

DU OS A.S. iz Mo

SESVETE OS H.M. iz ZG

VŽ OS K.R iz VŽ

OS PS I.B. iz OS

RI PS B.D. iz RI

ST PS J.Č. iz St, M.A. iz Ši

ZG PS K.b. iz ZG, J.Č. iz Os

ZD PS N.L. iz ZD, M.A. iz Zg

KA ŽDO M.Ć. iz ZG

PŽ ŽDO G.K. iz Or

Ši ŽDO A.Š. iz Ši

VG ŽDO N.H. iz Za

ZD ŽDO I.Ž. iz ZD

OS ODO A.M. iz Ba, L.K. iz OS

Pazin ODO T.T. iz Ve

RI ODO I.z. iz Ri

SAMOB ODO A.G. iz OR

SB ODO M.G. iz OS, V.S. iz Vi

ST ODO M.D. iz ST

VG ODO L.J. iz Be, V.S. iz Bj

MA ODO K.K. iz ZG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sucic je napisao:

Cestitke svim danasnjim radosnicima!

 

Javi se sudu/DO-u gdje si primljen!

 

Oni ce te dalje uputit kako sto (to ni ja ne znam) osim da ces morat pribavit uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti.

 

Mislim da nije zadana ustanova medicine rada u kojoj se to obavlja.

 

Nema liječničkog, nego se čeka da rješenja postanu pravomoćna i onda te zovu sa suda na koji si izabran da te obavijeste o danu početka rada i dokumentaciji koju trebaju radi evidencije.

 

Kada dođete dobiješ rješenje o raspoređivanju na radno mjesto i mentora.

 

Možeš zvati sud da se informiraš o stadiju.

 

Na manjim sudovima u pravilu bude sve brzo gotovo, na većim možeš čekati i do 2-3 mjeseca ako je bilo žalbi i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema liječničkog, nego se čeka da rješenja postanu pravomoćna i onda te zovu sa suda na koji si izabran da te obavijeste o danu početka rada i dokumentaciji koju trebaju radi evidencije.

 

Kada dođete dobiješ rješenje o raspoređivanju na radno mjesto i mentora.

 

Možeš zvati sud da se informiraš o stadiju.

 

Na manjim sudovima u pravilu bude sve brzo gotovo, na većim možeš čekati i do 2-3 mjeseca ako je bilo žalbi i sl.

 

 

Kakve žalbe, toga više nema već se pokreće upravni spor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija