Jump to content

Sudovi i državna odvjetništva 2


Chewbacca

Preporučene objave

  • Odgovora 227
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Rok je dovoljno kratak da ti učenje neće biti od velike koristi, obzirom koliko materije obično bude. Ako nemaš dobru vezu ili po prosjeku nisi među nekoliko najboljih u generaciji, ali prije ono prvo, izlazak na testiranje ti je gubitak vremena, novca i živaca.

Sretno.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Uvijek su me živcirali komentari kako sve ide preko veze.

Ja posao sudačkog vježbenika nisam dobio peko veze, također ni posao sudskog savjetnika nisam dobio preko veze.

 

Čemu sve generalizirati?

 

Ne treba generalizirati, ali da je postotak onih drugih puno veći, je. Tako je bilo kada sam se ja javljala na natječaje, tako je kako čujem i danas. Sam postupak, mislim na ove za sudske savjetnike, je dušu dao za veze i vezice. Onaj famozni intervju na kojem se nakon pisanog testiranja također daju bodovi je plodno tlo za nepotizam. A kao, danas imaju postupak, transparentno je...U biti je sve isto kao i prije samo se zakamufliralo pa kao "ne postoji".

 

Ljudi se pripremaju za testiranje, pismeni dio odlično riješe i onda zagonetno nakon intervjua na kojem se "ocjenjuje motivacija" od strane osoba koje za takve ocjene uopće nisu stručni, ispadnu iz igre. Koliko puta su mene tako izgurali bez obzira na maksimalan broj bodova, moje kolege, reference...Modus je vrlo jednostavan, na razgovoru daš više "poželjnom", smanjiš ostalima i konačni zbroj bodova ide u korist tom drugom. Sve "po propisima i transparentno". Žaliti se na to? Kako dokazati nečiji subjektivni doživljaj?? To je naš Balkan, nije baš bitno koliko znaš, već koga znaš. U većini slučajeva.

 

I tako...Osobno smatram da bi, ako se želi ocjenjivati "osobnost, motivaciju", to trebali raditi stručnjaci, psiholozi na psihologijskim testiranjima, na način kako to rade na zapadu kojem svi teže u ovoj državi. Ali ne, kod nas je to subjektivni doživljaj neke komisije. Oni da to objektivno procijene, stručno. Smiješno. Naravno da se to neće raditi na način kako bi trebalo jer bi se onda i "poželjni" morali pošteno natjecati, pripremati. Ovako, prođe osoba koja ne zna iz kojeg zakona joj je bilo pitanje na testu, koja se šeće po sudovima, mijenja područja kao čarape (to je kao visoka motiviranost a očito ne zna što želi), ne zna tri suvisle prozboriti. Svašta je već viđeno i sve je to u biti još u jadnom, prejadnom stanju.

 

Zato ne treba kuditi ljude koji spominju veze...Neka spominju i neka se ljudi pripreme da će ih možda par puta netko ispreskakati kao budale. Naiva je najgora opcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegice nika, ne osporavam tvoje zaključke, al opet ponavljam - nije sve tako, ne ide uvijek sve na isti način, po istom kalupu, nemojmo kolege ubiti u pojam da je sve namještaljka, jer nije.

 

Ima i onih koji su svojim trudom dogurali tu gdje jesu - meni nitko nije pomogao niti sam imao bilo kakvu vezu. Na sud sam došao jer sam bio izvrstan student a savjetništvo dobio jer sam super riješio test, imao super bodove na intervjuu, pisao članke, pravosudni položio s pohvalnicom - dakle, ima nade i za obične smrtnike.

 

Nije baš sve trulo u državi Hrvatskoj. :namiguje:

 

No kako su u ovoj temi u pitanju natječaji za vježbenike, ovaj današnji sustav izbora (sa pisanim ispitiom koji se piše pod zaporkama) sigurno ja transparentniji nego nekadašnji izbor vježbenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki...rekoh u većini slučajeva, a da nije sve tako trulo...Nije sve, ali je puno toga i to se vidi na svakom koraku.

 

Zaporke...Mogu se samo nasmijati. Tko ima vezu, zaporka nije zapreka. Zna se i zaporka ako treba. Kod mene toga nije bilo, ali svejedno. Pisanje testova sa zaporkom ili bez, intervju...modus isti kao i za savjetnike. Na brdovitom Balkanu zaporke baš nisu neki osigurač.

 

Što se tiče savjetnika... Kod toga koliko sam čula nema zaporke, a što i da ima? Baš sam srela jednog kolegu, nahodao se po natječajima u zadnje vrijeme, nigdje, niti na jednom sudu nije dobio mjesto, a vrlo sposoban pravnik. Od studija do danas, sve na vrlo visokoj razini. Što da on kaže na tvoj post? Niti on ne tvrdi da je sve trulo, kao niti ja, ali da ih se puno šverca? To sigurno, a kad se o o tome priča, svi se prave blesavi.

 

Naravno da će se javiti ljudi kao ti i reći da uvijek nije tako, ali takvih je malo. Oni koji su se švercali sigurno neće ovdje doći i reći, da ljudi, ja sam imao protekciju pa predlažem da se ne grčite previše ako ste solo. Daj ono...Nitko ovdje nikoga ne plaši, već govori ono što je. To je jednostavno tako i ostati će tako da će se provlačiti svakakvi dok god mi svi budemo inertni. Mentalni sklop je problem u ovoj državi.

 

Nisam negativna, ali i ja sam odlična pravnica i vozali su me dugo, dugo i puno takvih poznajem, a takvih kao ti (inače čestitam :-) ) nikoga. Dakle, ja se ne mirim s "nije sve tako crno", ja želim da se takve stvari raščiste jednom za svagda i da doista najkvalitetniji dobiju mjesto u pravosudnim tijelima. Predispozicija za to je kvalitetan postupak odabira. Ovo što danas imamo je fora za malu djecu - intervju koji se ocjenjuje od strane komisije - ajmo njemu dole, ovome gore, pusti test i evo transparentno biramo ovu/ovoga, jel nekome krivo? :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sorry ali moje je misljenje da je ucenje uvijek od neke koristi.Ako ne uspijem na ovom natjecaju bit cu bolje pripremljena na slijedecem.Sto se tice prosjeka moj i nije neki bajan,a sto se tice veze nemam je,ali sam doznala za moj grad da se vec zna tko ce biti primljen.Da li je istina ili ne ne znam dok ne probam,a svakako cu probat jer nemam sto izgubit.Za pismeni se planiram pripremit kako bi tu eventualno nadoknadila bodove koje cu izgubit zbog prosjeka.A uostalom,koliko sam pratila bodove sa pismenog testiranja na prethodnom natjecaju vecinom su najbolje napisali oni sa prosjekom 3.0-3.5 i imali kad se sve zbroji vise bodova od nekih sa prosjekom preko 4.

Da zakljucim,necu predat bitku bez borbe unatoc poznavanju nase balkanske situacije jer sto bi to u suprotnom znacilo?Da potpisem dozivotno sa hzz-om???Otvorit ce se vrata i nama koji nemamo striceva ujaka i inih da nam srede posao.Mozda ce duze trajati,ali ja tu ne mogu puno napravit osim da kao u ovom slucaju sada predem materijale i probam rasturit pismeno.To je ono sto ja mogu ucinit za sebe..,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bonton je napisao:

Da potpisem dozivotno sa hzz-om???

 

Nakon godinu i pol na burzi, neki dan sam otpiljen za radno mjesto stručnog savjetnika vježbenika, RAVNATELJ PROKLETOG ZAVODA ZA ZAPOŠLJAVANJE otvoreno kaže da već ima nekog :-D

U međuvremenu imam dogovoren posao odvjetničkog vježbenika za koji ću si sam plaćati doprinose i raditi "pro bono".

Druga stvar je "centralizacija" odabira sudskih vježbenika, mada i ona u biti znači da stranka na vlasti bira podobne...

Nemojmo se zavaravati o načinima zapošljavanja u HR :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav..

eto da i ja dam svoj osvrt na vase postove,

sto se tice natjecaja i veza i testove ne slazem se da je gubljenje vremena ako nemas dobar prosjek.

eto ja ga nisma imala, al sam na testiranju i intervjuu skupila dobre bodove BEZ VEZE.

cuj zasto neki na intervjuu dobiju manje bodove,mozda zato sto i jesu strebercici s dobrim ocjenama al totalno nesposobni i nezanimljivi. ne znam.

ja vjerovatno necu bit primljena iako nisam na losoj poziciji , al sam sep rijavila samo za pravosudne organe jednog grada, pa mi je na taj nacin smanjena mogucnost.

i za moj grad se prica da se zna tko je primljen. nebi me cudilo s obzirom na dosadasnje primjere. i tu se podobni zaposljavaju al ne podobni po politickoj direkciji drzavne vlasti nego gradske vlasti.

tako da ne mislite da samo ovi jedni guraju svoje. svi guraju svoje i ako nisi u politici ili nemas rodbinski i ine veze za neki ured, sjedis doma kao ja godinu dana i tko zna koliko cu jos.

zalosno je da ja za sebe mogu bez lazne skoromnosti rec da nisam nesposobna ili nebi bila dobar pravnik, dapace. al ja jednostavno nisam imala priliku pokazati svoje mogucnosti i svoj rad.

jer kad ne odete na nijedan razgovor s vremenom pocnem traziti razlog u sebi ali ga jednostavno nema. ne znam da se nasadim na vrh glave al znam da u mome gradu ni na razgovor ne odes bez preporuke.

ja spadam u kategoriju obicnih ljudi, dakle niti mi roditelji nemaju veze niti se krecu medu ljudima koji bi po tom pitanju mogli dati neke preporuke ili sl.

preostaje mi samo da sjedim doma, razmislajm kako ce neke kolege od za koje cak i znam razinu njihove (ne)sposobnosti vec ovo ljeto moc izaci na pravosudni dok ja doma deprimiram jer ne mogu naci posao na kojem bi mi platili prijevoz i marendu.

a necu ni spominjati ponude gdje se traze odredeni novcani iznosi da bi se nekog uzelo u ured, i to iznosi koji visestruko prelaze visinu doprinosa koje placaju za nas.

 

sto se tice ovog natjecaja zanima me samo kako bi se ja to mogla zalit npr. jer ne bude li uz ime pisala i zaporka doticne osobe primljene u radni odnos, po cemu bi ja to mogla znati na kojem je mjestu doticna osoba bila i dali imam temelja za zalbu.

imena mi ne znace nista.

 

eto da se malo pozalim i vama :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RastaLady je napisao:

 

...sto se tice ovog natjecaja zanima me samo kako bi se ja to mogla zalit npr. jer ne bude li uz ime pisala i zaporka doticne osobe primljene u radni odnos, po cemu bi ja to mogla znati na kojem je mjestu doticna osoba bila i dali imam temelja za zalbu. imena mi ne znace nista...

 

A postoji li uopće mogućnost za žalbu?!

Nisam se bavil tom problematikom, ali sam nešto načuo tamo na intervjuima da je ukinuta mogućnost žalbe da bi se skratio rok dok rješenja ne postanu pravomoćna i da se ne bi taj institut žalbe zloupotrebljaval iz inata.

Navodno postoji samo mogućnost pokretanje upravnog spora.

 

A sumnjam da će biti na kraju negdje lista s "raskrinkanim" zaporkama, tj. zaporke povezane s imenima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

free_soul je napisao:

RastaLady je napisao:

 

...sto se tice ovog natjecaja zanima me samo kako bi se ja to mogla zalit npr. jer ne bude li uz ime pisala i zaporka doticne osobe primljene u radni odnos, po cemu bi ja to mogla znati na kojem je mjestu doticna osoba bila i dali imam temelja za zalbu. imena mi ne znace nista...

 

A postoji li uopće mogućnost za žalbu?!

Nisam se bavil tom problematikom, ali sam nešto načuo tamo na intervjuima da je ukinuta mogućnost žalbe da bi se skratio rok dok rješenja ne postanu pravomoćna i da se ne bi taj institut žalbe zloupotrebljaval iz inata.

Navodno postoji samo mogućnost pokretanje upravnog spora.

 

A sumnjam da će biti na kraju negdje lista s "raskrinkanim" zaporkama, tj. zaporke povezane s imenima

 

Nema više žalbe nego se može podnijeti prigovor ministru u roku od 15 dana od primitka rješenja. Ministar je dužan o njemu odlučiti u roku od 30 dana.

Prigovor odgađa izvršenje rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da znam za prigovor.

kako god problem ostaje isti na sto da prigovaram kad ionako bet zaporke nemam pojma o stanju.

eventualno da znam slucajno osobno da je neka osoba bila od mene gora po bodovima al opet ako joj ne znam sifru na sto da se pozovem..

na ono"ja znam da je taj i taj gori od mene jer kad smo se vidjeli..." ma..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chewbacca je napisao:

Nema više žalbe nego se može podnijeti prigovor ministru u roku od 15 dana od primitka rješenja. Ministar je dužan o njemu odlučiti u roku od 30 dana.

Prigovor odgađa izvršenje rješenja.

 

Nema prigovora niti žalbe već se može pokrenuti upravni spor u roku od 30 dana od dana primitka rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RastaLady je napisao:

jer kad ne odete na nijedan razgovor s vremenom pocnem traziti razlog u sebi ali ga jednostavno nema. ne znam da se nasadim na vrh glave al znam da u mome gradu ni na razgovor ne odes bez preporuke.

 

Jesi li slucajno probala sa starim dobrim nacinom od vrata do vrata odvjetnickih ureda dok se đon cipela ne izlize..Cuj,nije uvijek najugodnijne iskustvo,ali isto tako imam i super iskustava unatoc tome sto me nitko nije primio za vjezbenika:( Ali imam jos vrata na koja treba pokucat.Na taj nacin sama sebe pozoves na razgovor.Ostavis zivotopis pa u slucaju da zatrebaju nekoga,a ti si prije ostavila dobar dojam imas sanse da te se mozda i sjete.U mom gradu je inace "losa" financijska situacija zbog recesije,pa se ne mogu naplacivat tako da reduciraju broj odv.vjezbenika,ali znam iskustva nekih prijatelja koji su pak u gradovima poput Zagreba na taj nacin dobili posao jer se odvjetnicima svidio pristup,hrabrost,osobnost ili pak nesto cetvrto..nije ni vazno,bitno je ucinit sve sto mozes.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Chewbacca je napisao:

Nema više žalbe nego se može podnijeti prigovor ministru u roku od 15 dana od primitka rješenja. Ministar je dužan o njemu odlučiti u roku od 30 dana.

Prigovor odgađa izvršenje rješenja.

 

Nema prigovora niti žalbe već se može pokrenuti upravni spor u roku od 30 dana od dana primitka rješenja.

 

Je u pravu si. Sad sam to vidio u izmjenama zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

A tko bi ti znao rec kad je testiranje kad ni ovi u ministarstvu ne znaju.Testiranje je vec trebalo bit,po nekoj procjeni u odnosu na prethodno,ali izgleda da im je negdje zapelo.U svakom slucaju treba pratit svaki dan jer je krajnje vrijeme da nas pozovu na testiranje.A ako i budemo bili ti sretnici koji zadovolje sve kriterije zaposljavanje bi ovom brzinom svjetlosti moglo bit 2013.god.

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo prije sam provjerila str. www.pravosudje.hr i objavljen je poziv za testiranje; c/p sam samo jedan dio poziva:

 

Pisana provjera znanja svih kandidata koji su podnijeli pravovremenu i potpunu

prijavu, te ispunjavaju formalne uvjete propisane javnim natječajem održat će se za sva pravosudna

tijela navedena u natječaju

dana 10. veljače 2011. godine u 13 sati

u prostorijama Pravnog fakulteta u Zagrebu

 

Točan raspored testiranja kandidata bit će objavljen naknadno na Internet stranici

Ministarstva pravosuña www.pravosudje.hr .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

meni je čisto nevjerojatno kako oni još uvijek nisu objavili taj famozni popis kandidata

baš neodgovorno, s obzirom da je testiranje za par dana...

i iskreno teško mi ih je shvatit ozbiljno nakon svega, ne znam koliko mi uoće ima smisla ciljano se pripremati za ovo, ali nije da imam nekog izbora, pa...u svakom slučaju, meni su uspijeli uništit motivaciju za učenje :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je li itko dobio poziv u pisanom obliku doma za to testiranje? ili je mozda netko nazvao te uhljebljene građane u ministarstvo da pita za raspored? sve mi ovo izgleda kao jedna velika šala..da evo natječaj pa nema ništa o njemu mjesecima, pa da evo sada vam je testiranje taj dan ali vam još nećemo reći raspored i onda kada nas se u četvrtak skupi 500 pred faxom u zg bit će ju pa mi smo se malo šalili,a vi došli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Želio bih upozoriti na jednu stvar koja se je događala na prošlom natječaju, a mislim da to nitko nije spominjao. A to je prepisivanje na testiranju. Konkretno, u dvorani u kojoj sam ja bio dvije osobe koje su sjedile iza mene doslovno su tijekom cijelog testiranja raspravljale kako odgovoriti na pojedino pitanje! Pa bih molio osobe iz ministarstva da na to obrate pažnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje misljenje je da ce nas zasigurno bit puno vise nego na prethodnom s obzirom na veliku nezaposlenost..barem se u mom gradu broj nezaposlenih dipl pravnika povecao dvostruko u najboljem slucaju.

Ja sam bila uvjerena da ce oni objavit imena kandidata koji se pozivaju jer zamisli da potegnes put iz slavonije ili krajnjeg juga i na kraju pusiona,vratis se doma.A mislim da se zasigurno nekome dogodi slucaj da je mozda zaboravio poslat dokumenat koji se zahtijeva ili nije slao preporuceno kao sto je bilo slucajeva na forumu.U tom slucaju bi trebali znati da ne bacaju novac na put.Mislim da to apsolutno nije u redu,da bi svi kandidati trebali biti imenovani u ovom pozivu..Al eto,ne mozes se nekim stvarima u ovoj drzavi cudom nacuditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E bravo sparrow!Sad sam mirnija,izgleda da za svaku glupost moras zvat njih u ministarstvo umjesto da to lijepo na internet str stave.Ovako ih vjerovatno cijela hrpa nas zivka na tel,ali sami su si krivi.

A cemu ove izjave dan prije testiranja,zaboga?Nista nas ne kosta probat,vise mojih prijatelja koji nemaju ni tatice ni mamice da ih proguraju uspjeli su se zaposlit sto na sudu sto u drz tuziteljstvu.Svi mi znamo kakva je realna situacija,ali sto bi trebali?Odmah u startu podvit rep i zavuci se u misju rupu.Pa ne damo im gusta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Boyanna je napisao:

slatki ste ...vi još mislite dobiti posao na sudu...hihi..a jel vam tamo radi mama ili tata?

 

Ostavite se toga , da ne biste dalekooooo pali kao ja jer ste se usudili nadati

 

 

:kavica: baš...a gle ovo http://pollitika.com/hrvatsko-pravosude-odvjetnistvo-zastitnici-kriminila-korupcije-mafije

 

"Odavno su u Hrvatskoj pravosudni poslovi prestali biti častan posao , u biti ti poslovi su postali prilike za kupovanje glasova i građenje mita nedodirljivosti... Pravna struka je toliko korumpirana da je nemoguće napraviti bilo kakav korak naprijed u razračunavanju sa pravom korupcijom , kriminalom i mafijom."

 

Dijagnoza stoji, nisko je to sve palo, ali još malo...Sve dođe na svoje.:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se učinilo da je bilo malo lakše nego prijašnje testiranje?Ovaj put sam bar znala kako se pripremiti jer se inače pogubiš u silnoj literaturi... Čak su neka pitanja bila stilski slična. Kad vidim rezultate znat ću da li sam se precijenila...Odaziv ljudi je bio manji nego prošli put. Cijeli snop omotnica je ostao nepodijeljen.Rezultati će biti idući petak na netu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

takuin je napisao:

Meni se učinilo da je bilo malo lakše nego prijašnje testiranje?Ovaj put sam bar znala kako se pripremiti jer se inače pogubiš u silnoj literaturi... Čak su neka pitanja bila stilski slična. Kad vidim rezultate znat ću da li sam se precijenila...Odaziv ljudi je bio manji nego prošli put. Cijeli snop omotnica je ostao nepodijeljen.Rezultati će biti idući petak na netu.

 

Slažem se da je koncepcija pitanja bila slična.

U kojoj si bila dvorani?

U mojoj dvorani-dvorana četiri je bilo oko 50 ljudi po mojoj procjeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja je bila dvorana 1, i mislim da ih je bilo više od 50, ali je jako puno prijava ostalo....

 

Evo ako netko ima volje pomoć,par pitanja sa testiranja da vidim što ste odgovorili...

Kod tgovačkog prava prvo pitanje..koju ste nadležnost stavili?

I drugo pitanje za one kamate?

Kod građanskog, bilo je pitanje za tužbu, ne sječam se točno kako je glasilo, ali su odgovori bili

a)10 godina b)5 godina c)3 godine d)ne zastarjeva

 

I kod građanskog koja je presuda bila: zbog ogluke, zbog izostanka, na temelju priznanja, nakon provedenog postupka?

 

 

Hvala!!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chewbacca je napisao:

Mravojed84 je napisao:

Što kažete na testiranje...jel bilo teško? :-?

Po mom mišljenju ovo testiranje je bilo malo teže od srpanjskog testiranja, no ništa strašno.

Kad malo bolje razmislim, bilo je podjednako teško tj. meni je bilo lagano kao i prošli put samo su pitanja koncipirana da se o njima mora razmisliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mravojed84 je napisao:

Moja je bila dvorana 1, i mislim da ih je bilo više od 50, ali je jako puno prijava ostalo....

 

Evo ako netko ima volje pomoć,par pitanja sa testiranja da vidim što ste odgovorili...

Kod tgovačkog prava prvo pitanje..koju ste nadležnost stavili?

 

Nadležnost po sjedištu tuženika.

 

I drugo pitanje za one kamate?

 

Trebalo je zaokružiti a) -od podnošenja tužbe

 

Kod građanskog, bilo je pitanje za tužbu, ne sječam se točno kako je glasilo, ali su odgovori bili

a)10 godina b)5 godina c)3 godine d)ne zastarjeva

 

Po mom mišljenju je d) točno

 

I kod građanskog koja je presuda bila: zbog ogluke, zbog izostanka, na temelju priznanja, nakon provedenog postupka?

 

Zaokružio sam na temelju priznanja

 

Hvala!!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I drugo pitanje za one kamate?

 

Trebalo je zaokružiti a) -od podnošenja tužbe

 

 

ja mislim da su kod ovog pitanja 2 odgovora bila točna- od podnošenja tužbe i od 11.xxx. baš sam na neš slično naišla noć prije testiranja na netu, sve o kamatama...

 

uglavnom, ja nisam baš zadovoljna, 3 sam "us...", da ne znam šta mi je bilo u tom trenutku... i ona pitanja o razvodu i uzdržavanju sam bubnila- ne znam jel mi točno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anavir je napisao:

A što se tiče slabog odaziva kandidata- mislim da nisu došli jer nije bilo pismenog poziva.... i sama sam se nećkala dal da idem, palo mi je na pamet da možda nisam ubacila koji papir u prijavu :misli:

uglavnom, spasila me Sparow kad je napisala da su slali onima koji nisu zadovoljili formalne uvjete,,, Hvala!

 

Ja također mislim da je to jedan od razloga slabijeg odaziva te se zahvaljuem kolegici jer me poštedjela nepotrebnog zvanja Ministarstva.

Da ne govorim o tome da je od objave natječaja do testiranja prošlo cca 4 mjeseca te da su neki ljudi vjerojatno zaboravili provjeriti prošli tjedan (jednostavno se dogodi, provjeravaš svaki dan za redom i onda ako si nečim okupiran, nekim drugim natječajem ili slično, ne pogledaš baš kad si trebao i propustiš).

Ako je već problem poslati e-mail onda su mogli naznačiti na web stranici da će svi koji ne ispunjavaju formalne uvjete dobiti obavijest doma. No eto, tako je kako je.

:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam ovo testiranje propustila, jer sam tad još imala posao, no inače - nisu ta pitanja toliko teška, ali mi se malo čini da su nekom tko je tek došao s faksa (osim ako faks nije imao fenomenalan praktični dio)malo teža nego nekom tko je imao priliku već raditi (bilo volontirati, bilo pomagati nekom odvjetniku i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se svatko ima pravo nadat, ako si u sredini, znači da si oko 70-og, 80-og mjesta i sa dobrim razgovorom možes dosta napredovat na ljestvici, samo je još pitanje da li si se prijavila za više gradova,jer i na prošlom natječaju ljudi koji su bili u prvih 80 nisu dobili posao jer su se prijavili za malo gradova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da imas šanse, pitanje je koliko je ljudi ispred tebe iz grada za koji si se prijavila...uglavnom poanta je da možeš biti u prvih 40 koliko ih prima sveukupno na ovom natječaju i nedobit posao, a isto tako možeš biti i 70 primjerice pa dobit posao...naravno da se bodovima sa razgovora može manipulirat pogotovo jer je mala razlika u bodovima, svakih 10-ak mjesta je bod razlika, ne računajuci ove sa dekanovim i ne znam kojim nagradama koji su u samom vrhu, tako da će bit i onih koji imaju veze tako da se na razgovoru može dosta i postić i izgubit...ali ne treba gubit nadu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja imam manje 2 boda na ocjenama. Mislim da su nama bolonjcima računali prosjek bez ocjena iz seminara, pa nam je zato manji, jel to moguće? Ako netko dobije ministarstvo uvezi ovog problema nek javi što su rekli, da ne zovemo svi. Hvala unaprijed

 

Inače pri vrhu sam liste i baš sam zadoovljna rezultatima testa. Osjećam se kao da sam već dobila posao, jer sam se prijavila na više mjesta, al možda se uzalud veselim, jer u ovoj našoj državi sve je moguće... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, imaju neke 3 sheme za racunanje bodova po ocjenama. Ne uracunavaju seminare, vjezbe ni ocjene iz diplomskog rada (jer se na nekim fakultetima cak i ocjene rada uracunavaju u prosjek, na mom se ne uracunavaju) tako da se bolonjaca nitko ne mora bojati - na kraju nema veze sto smo odslusali nesto dodatno ili studirali obvezno jednu godinu vise, sve dodje na isto. Stovise, jos budemo osteceni. Ne znam cemu smo onda to uopce prolazili sve...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to stvarno nije uredu. Ok za seminare i diplomski, to mi je donkle i jasno, al za vježbe?

Pa nama su to bili ispiti kao i svaki drugi. Redovno smo morali dolaziti, učiti i na kraju polagati. I raspon ocjena je bio od 2 do 5, nije da smo sad svi imali 5.

Stvarno nije pravedno. Razumijem da su nas na neki način morali izjednačiti sa starima, al s druge strane zašto su nas bolonjce morali oštetiti? Logično je da smo imali više ispita, sve te vježbe (ako se ne varam iz 5 kolegija) valjda nešto vrijede...a oni su ih jednostavno ignorirali... da smo znali mogli smo ih onda i mi ignorirati tijekom studija, pa se "posvetiti" onim ispitima koji zaista ulaze u prosjek.Žalosno... I ne znam jel oni imaju na to pravo,ako fakultet sam po sebi odredi što se uzima za prisjek, a što ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uopće nisam iznenađena rezultatima, dapače ista stvar kao i prošli put.

Moram priznati da sam šokirana rezultatima nekih sa vrlo visokim ocjenama a slabijim pismenim. Ipak, to je dokaz da ocjene na pravnim fakultetima su sve samo nisu objektivno mjerilo znanja. I to je već tema za neku drugu raspravu.

Pitanja su bila prilično lagana, zapravo lakša ispitna pitanja sa faksa koja se mogu naći na raznoraznim online skriptarincama.

Ni sa svojim rezultatom nisam zadovoljna, jer nisam uopće ponavljala, a riješila sam 70% što je među prvih 30 najbolje riješenih pismenih. I mislim da nemam šanse zbog prosjeka 3,0 vezu nemam. Ipak, nikad se ne zna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glupa je teza da ocjene na pravnom fakultetu nisu objektivno mjerilo znanja, jer takvom izjavom vrijeđaš sve one koji su se tijekom studija trudili i "skupljali" koliko toliko dobre ocjene na osnovu svog znanja i uloženih sati u pripremanje ispita. Ako pogledaš listu, većina ljudi s dobrim ocjenama i je pri samom vrhu liste, naravno da se nađu izuzeci koji imaju dobre ocjene, pa nisu riješili test najbolje, to nije nikakav DOKAZ da oni s dobrim ocjenama te iste olako dobiju, već samo dokaz da se ti pojedinci nisu dobro spremili za testiranje. Isto tako i neki koji imaju lošije prosjeke, pa čak i ispod 3.0 nalaze su u prvih 30. Šta onda ja trebam reći da je ta osoba preko veze nabavila pitanja i tako vrijeđati nečiji trud pripremanja za ovo testiranje. Ja imam dobre ocjene, a isto tako da prije ovog testiranja nisam odvojila neko vrijeme i učila, sumnjam da bi test dobro rješila i bila bi u sredini liste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga kolegice, ispričavam se što sam u jednom dijelu svog prethodnog teksta skrenula s teme. Na temelju ovih rezultata jednostavno se nameće i takav zaključak da nisu sve ocjene apsolutno objektivne, a ja sam samo iznijela svoj subjektivni dojam. Zar nemam pravo na tako nešto, ali na nekoj drugoj raspravi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

angie87 je napisao:

Glupa je teza da ocjene na pravnom fakultetu nisu objektivno mjerilo znanja

 

Ne bih se složio. Nije jedino mjerilo. Pravo je jedini fakultet na kojem sa svim točnim odgovorima na usmenom ispitu, dobiješ dvojku(ako skrušeno ne digneš ručicu i moliš za veću ocjenu, ali i tada dobiješ maksimalno 3). A svi znamo da za prolaz treba znati SVE.

Tu potvrdu sam dobio tijekom vježbeništva od uredske kolegice sa prosjekom od 4.6, koja se ne sjeća osnovnih stvari, a kamoli primjene naučenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gala385 je napisao:

angie87 je napisao:

Glupa je teza da ocjene na pravnom fakultetu nisu objektivno mjerilo znanja

 

Ne bih se složio. Nije jedino mjerilo. Pravo je jedini fakultet na kojem sa svim točnim odgovorima na usmenom ispitu, dobiješ dvojku(ako skrušeno ne digneš ručicu i moliš za veću ocjenu, ali i tada dobiješ maksimalno 3). A svi znamo da za prolaz treba znati SVE.

Tu potvrdu sam dobio tijekom vježbeništva od uredske kolegice sa prosjekom od 4.6, koja se ne sjeća osnovnih stvari, a kamoli primjene naučenog.

 

Upravo tako kolega. I naravno, govorimo o Pravnom fakuletu u Zagrebu ako se ne varam?

Mnogi moji kolege prebacili su se u Split i rekli su da je u odnosu na Zagreb easy mode. Ne samo radi količine literature nego i radi ljudskijeg pristupa prema njima te su bili puno opušteniji i s manje grča išli na ispite.

Završili su u kraćem roku i s boljim prosjekom.

Ne mislim ovdje potcjenjivati nijedan Pravni fakultet u Hrvatskoj budući da mislim da osoba koja želi nešto ZNATI, znati će to studirala u Os, St, Ri ili Zg. Ali nekad mi se činilo da profesori zahtjevnošću doslovno provode torturu. Samo građansko odgovarala sma 55 minuta i nije bilo pitanja i potpitanja koje nisam znala, kolege slušači su me gledali s oduševljenjem i kad je napokon uzeo indeks i lupio pečat šaputali "dobiti ćeš 5".. Dobila sam 3 i bila presretna jer sam u svakoj sekundi odgovaranja znala da ako se desi da samo neku glupost ne znam vrlo lako mogu i pasti ispit.

A to je bio samo jedan ispit ...

 

ps. još jednom isprike kolegama s drugih fakulteta, nisam mislila ovdje nikoga uvrijediti, samo svjedočim o fakultetu u Zg (većini njihovih profesora). Bilo je i lijepih primjera, ali su na žalost u manjini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija