Jump to content

hoce da me osude drugi put za isto kazneno djelo


ogorceni

Preporučene objave

od 2004. godine sam na izdrzavanju zatvorske kazne u italij. 2009. dolazi mi medjunarodna tjeralica iz hrvatske kojom traze moje izrucenje zbog clana 173.2 ali taljanski sud ne dopusta izrucenje jer je utvrdio da sam za to djelo, zbog kojeg me traze, vec bio pravomocno osudjen u italiji i da sam na izdrzavanju kazne u italiji. bez obzira na sve hrvatske vlasti do danasnjeg dana nisu povukle tjeralicu i ja kad napustim italiju ponovno cu biti uhapsen! nek mi neko proba objasniti sta da radim i kako mogu izbjeci da ponovno zavrsim u zatvoru za jedno te isto djelo. dali postoji zastara, i nakon koliko je apsolutna? djelo je pocinjeno 2004. godine a jos uvjek nisam osudjen u hrvatskoj!

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije drugo kazneno djelo,jer kad je dosao zahtjev za izrucenje taljanski nadlezni sud je donio odluku o neizrucenju, jer sam, ponavljam, za to djelo bio vec osudjen i na izdrzavanju zatvorske kazne!

problem je sto nadlezni suu u hrvatskoj nije povukao potjernicu i ja ako izadjem iz italije bit cu uhapsen!

ja sam u medjuvremenu izasao van na slobodu i u italiji se mogu slobodno kretati!

problem je sto nemogu kuci nakon 7 godina provedenih u zatvoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatske vlasti ni neće povući tjeralicu sve dok naš sud ne dobije pravomoćnu presudu i dokaze o izdržanoj kazni.

 

Sve to treba dostaviti u spis.

 

No čak i tada taj sud može ostati pri tjeralici (ako ju je on raspisao) dok ne budete u pritvoru.

 

Uglavnom ako se radi o istom djelu, ne bi trebali 2 puta sjediti za isto djelo, ali postoji mogućnost dok to ne razriješe, da ostanete u pritvoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje se radi o primjeni kaznenog zakonodavstva RH na djela počinjena u inozemstvu tj. izvan područja RH.

Radi se o primjeni pravila aktivnog personaliteta koje govori da se kazneno zakonodavstvo Rh primjenjuje prema hrvatskom državljaninu koji izvan područja RH počini kd čime RH veže vlastite državljane na svoj poredak. Za primjenu ovog načela moraju biti ispunjeni i posebni uvjeti za pokretanje postupka, pa u tom slučaju kazneni postupak se neće pokrenuti. Ovo su uvjeti:

- ako je počinitelj u potpunosti zdržao kaznu na koju je osuđen u stranoj državi

- ako je počinitelj u stranoj državi pravomoćnom presudom oslobođen ili mu je kazna po zakonu države u kojoj je počinio kazneno djelo oproštena ili zastarjela

Počinitelju koji nije do kraja izdržao kaznu u zemlji u kojoj je pravomoćno osuđen može se suditi u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pripazite da vas hrvatska ne trazi mozda zbog nekog drugog djela,ili je za vama raspisana tjeralica zbog neodazivanja sudu radi nekog postupka koji ste imali od ranije,a zbog pritvaranja u italiji niste se mogli odazivati,te sud nije imao druge nego raspisati tjeralicu..u svakom slučajevu predlazem uzet odvjetnika u hrv i neka pokusa rijesiti.

(oprezno s odvjetnicima)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija