Jump to content

pogoršanje rat mir


zplecko

Preporučene objave

molim te ako mi možeš odgovorit.hrvi 20%,još nije stalno.U mirovini sam vojnoj.Rat40%,mir60%.Predao sam zahtjev za pogoršanje,sa novum papirima liječenja.Opći liječnik je ispunio papir o pogoršanju i ovjerio svu novu liječnićku dokumentaciju .to sam sve predao na uruđbeni prije oko dva mjeseca.nikakav odgovor još nisam dobio.kada bi ga trebao dobiti dali ima šanse da se omjer rat mir popravi u korist rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovlašteni vještak tvog područnog ureda HZMO će te pozvati na vještačenje kada dođeš na red pa ćeš čuti njegov prijedlog o novom postotku. Njegov nalaz ide na reviziju pa ako pogoršanje potvrde eto veće mirovine. Sada si čekao duže jer su godišnji odmori, nazovi referenta za invalidske komisije pa se raspitaj o svom predmetu kada bi mogao doći na red.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam da li ste već bili pozvani na ponovni pregled u mirovinsko. Uglavnom, ukoliko ste već bili pozvani na ponovni pregled sigurno će proći više od dva mjeseca od dana pregleda do dana kad dobijete rješenje, ukoliko je vještak predložio pogoršanje, budući da medicinska dokumentacija mora ići na reviziju. Ukoliko vještak smatra da nije nastupilo pogoršanje u zdravstvenom stanju, rješenje se dobiva za manje od mjesec dana od dana pregleda - sve ovisi o područnoj službi koja rješava predmet. Vještaci ne mijenjaju baš često postotak rat-mir, ali sve, naravno, ovisi o medicinskoj dokumentaciji koja je priložena. Sretno :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sportas70 je napisao:

Ovlašteni vještak tvog područnog ureda HZMO će te pozvati na vještačenje kada dođeš na red pa ćeš čuti njegov prijedlog o novom postotku. Njegov nalaz ide na reviziju pa ako pogoršanje potvrde eto veće mirovine. Sada si čekao duže jer su godišnji odmori, nazovi referenta za invalidske komisije pa se raspitaj o svom predmetu kada bi mogao doći na red.

 

i ako po novome mirovina prijeđe 3500 kn slijedi i odbitak od 10% ! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zplecko je napisao:

dali ima šanse da se omjer rat mir popravi u korist rata.

 

Sve zavisi od medicinske dokumentacije. Šansa postoji ako vještak tako odluči a kasnije i vojna komisija to potvrdi.

 

Evo ja imao do ove godine 30 % rat - 70 % ostalo i profesionalnu nesposobnost a ove godine išao na obnovu i dobio 50 % - 50 % opću nesposobnost. Inače imao sam rvi tada važeći 20 % privremeno, a sada čekam 3. put za rvi.

 

Uzimali su mi i prije 10 % a sada uzimaju još i više, dobio sam novo rješenje i sve u njemu piše..kolika je mirovina i zašto se uzima - 10 % i koliko dobivam neto ispaltu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

Kompa prijatelju čitao sam tvoje stare postove i vidim da sada

pišeš da si imao samo 20% nemogu vjerovati da ti ranjavanja nisu ništa nosila imam jednog pajdaša koji ima sada 20% na ptsp i samo 10% za dva ranjavanja

pisao si da si umirovljen po osnovu ptsp

 

pozdrav :misli:

 

1. vještačenje za status rvi 30 %

2. vještaćenje za status rvi 20 %

 

3. vještačenje - slijedi uskoro za koji dan, trebalo bi biti trajno

 

Status je na osnovu ptsp-a, hvala Bogu nisam ranjavan.

 

Ovo 50 - 50 % opća je vezano uz mirovinu , ne status rvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija