Jump to content

Poseni dio za diplomirane pravnike u CZSS


leonie

Preporučene objave

Molim da se javi neki diplomirani pravnik koji je radio u CZSS i nedavno ili bar unazad godinu dana) položio DSI :kavica: . Zanima me kako izgleda posebni dio polaganja ispita? Koja je literatura? U Uredbi imaju bar 3 točke sa popisa literature za posebni dio ispita koje se mogu odnositi na pravnike zaposlene u Centru, a sve tri skupa su preopširne za učiti :vrti: .

Iz čega se piše rješenje??? Skrbništvo, uzdržavanje,posvojenje, invalidnine, doplatci, ili ne mora biti rješenje, nešto drugo?? Kako izgleda pismeni?

Što ste naveli u prijavi za polaganje DSI pod "opis poslova" ? Jesu li vam pravili probleme sa prijavom u Ministarstvu uprave kao meni? Kako izgleda usmeni iz posebnog dijela ? :-?

Čula sam da dođu djelatnice iz Ministarstva socijalne politke i mladih pa ispituju čak i zakone koji nisu na popisu literature. Molim ako netko nešto zna da što prije napiše... Hvala ;-) !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

stalno sam zivkala... inače ne vjerujem da bi mi odobrili jer uvjeravali su me da nemam pravo u MU polagat, pa sam slučajno saznala da su nekim pravnicima iz CZSS odobrili pa sam se pozvala na to. Zovi i ti. Zavod će mi platiti ispit. Ne znam ni ja kad mi je rok, htijeli su mi stavit na ispit u roku 2 tjedna od tel.saznanja da će mi ipak odobrit,(a do prije dan-dva govorili da će mi odbit zahtjev) a nisu mi ni poslali rješenje, a naravno da 2 tjedna nije dovoljno za naučiti a i oni su mi odugovlačili mjesec dana sa odobrenjem i ne smiju tako u zadnji tren javiti, pa su mi odgodili na moj prigovor da mi ne mogu za manje od 2 tjedna javiti pred ispit, i sada čekam novi termin. Ne znam kada će biti 6.mj ili 9.mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stalno sam zivkala... inače ne vjerujem da bi mi odobrili jer uvjeravali su me da nemam pravo u MU polagat, pa sam slučajno saznala da su nekim pravnicima iz CZSS odobrili pa sam se pozvala na to. Zovi i ti. Zavod će mi platiti ispit. Ne znam ni ja kad mi je rok, htijeli su mi stavit na ispit u roku 2 tjedna od tel.saznanja da će mi ipak odobrit,(a do prije dan-dva govorili da će mi odbit zahtjev) a nisu mi ni poslali rješenje, a naravno da 2 tjedna nije dovoljno za naučiti a i oni su mi odugovlačili mjesec dana sa odobrenjem i ne smiju tako u zadnji tren javiti, pa su mi odgodili na moj prigovor da mi ne mogu za manje od 2 tjedna javiti pred ispit, i sada čekam novi termin. Ne znam kada će biti 6.mj ili 9.mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim da još ima pravnika u czss i ja sam jedna od njih* ja sam zvala ministarstvo uprave i kaže ona teta meni da mi ne može reći da mi neće niti hoće odobriti polaganje, ja prikupljam zakone i to ću učit* ako ima neka dobra duša koja je to prijavila :misli: molila bih da mi objasni kako da uspijem u toj prijavi i kad da prijavim???? 6 mjeseci sam odradila, znači još 6 je ostalo, a vrijeme prolazi nevjerojatno brzo :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ispit položen 21.04. iz upravnog dijela socijalna skrb! inače radio sam u Centru za socijalnu skrb! što se tiče posebnog dijela, nisu bila nikakva rješenja već je bilo pitanje novčana davanja u sustavu socijalne skrbi i socijalne usluge!! usmeni dio posebnog dijela su bila pitanja po zakonu o socijalnoj skrbi: npr. načela, korisnici, iznos osnovice, centar za socijalnu skrb, domovi socijalne skrbi!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega koju literaturu si kopirao za posebni dio? Po Uredbi ili ? Na što se bazirati na koje zakone, treba li Kazneni zakon ?? Čestitam na položenom ispitu! Koliko ti je bilo potrebni vremenski za učenje?? Molim te malo detaljnije opiši ispit. Za opći dio da li je dovoljno učiti po pitanjima na starnici Ministarstva ?? Još nijedan pravnik iz CZSS se nije javio sa iskustvima. Ja pretpostavljam da ću u 6.mj. na rok. Čekam poziv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za posebni dio sam kopirao po uredbi, čini mi se da je to tamo pod XXXIII za VSS, a učio samo zakon o socijalnoj skrbi, i iz tog zakona sam dobivao i pitanja! kazneni zakon ne!!! U biti, mogu reći da sam učio mjesec dana, zadnjih 10 dana intenzivo!! e sad što se tiče općeg dijela, učio sam po skripti sa foruma koju sam usput azurirao(sustav, eu), i pitanjima sa ministarstva. komisija dosta dobra, pomagali su ako zapneš i u mojoj grupi čini mi se da nitko nije pao..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam vježbenik! imao sam problema jer nisam znao hoće mi prihvatit, ali sam ipak poslao prijavu krajem 2., početkom 3. mjeseca! odgovor sam dobio nakon 2 tjedna, vježbenički mi je istekao 21.03., a polagat sam išao 21.04.! Centar mi je platio ispit, a prijavu sam ispunio sam! u odgovoru dobijes dio iz kojeg polažeš te onda vidiš po uredbi literaturu!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Također, molim kolege pravnike koji su na stručnom osposobljavanju u centru za socijalnu skrb da podijele iskustva kako im je, dal idu po onom pravilniku za vježbenike-programu mislim il kako, te kako su se snašli..

 

Nedavno sam počela raditi pa sam nova i zato imam sto pitanja..

 

Hvala unaprijed svima na savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, i ne baš sjajno..mentor je pravnik, al zauzet svojim poslom pa ko da ga i nema, nikako organizirano nije, prepuštena sama sebi, bila sam malo u pisarnici, na par ročišta na sudu i to je to, sve zbrda zdola, ni sama ne znam otkud da počnem a najgore što ne znam raditi a ako mi i pokažu, to je na kapaljku..zato pitam kako ste vi počeli koji ste isto u czss na stručnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zanima me da li se nakon što se prijavi dsi u odgovoru od strane ministarstva dobije dio koji ćeš polagati iz posebnog dijela. Naime, pravnica sam i bila sam na stručnom u czss i u opisu poslova ravnateljica mi je stavila da sam radila sve, a zapravo obiteljski dio nisam ni prošla pa me sada strah da mi nešto iz tog dijela ne dođe, mada ću ja učiti svejedno. Zahvaljujem na odgovoru. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim te helci11 ako mi možeš reči što si sve radila, jesi išla po pravilniku za vježbenike u ustanovama soc.skrbi i jesi li bila 2,5mj. na sudu? meni su rekli da baš nemaju organizirano to sa sudom, da ne znaju dal ću ići pa me strah kako ću na stručni bez toga..

 

Unaprijed ti se zahvaljujem na odgovoru, može i na pm, tnx!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Molim da se javi neki diplomirani pravnik koji je radio u CZSS i nedavno ili bar unazad godinu dana) položio DSI :kavica: . Zanima me kako izgleda posebni dio polaganja ispita? Koja je literatura? U Uredbi imaju bar 3 točke sa popisa literature za posebni dio ispita koje se mogu odnositi na pravnike zaposlene u Centru, a sve tri skupa su preopširne za učiti :vrti: .

 

POZDRAV AKO MOGU ISKUSTVA SA DRŽAVNOG HVALA

Iz čega se piše rješenje??? Skrbništvo, uzdržavanje,posvojenje, invalidnine, doplatci, ili ne mora biti rješenje, nešto drugo?? Kako izgleda pismeni?

Što ste naveli u prijavi za polaganje DSI pod "opis poslova" ? Jesu li vam pravili probleme sa prijavom u Ministarstvu uprave kao meni? Kako izgleda usmeni iz posebnog dijela ? :-?

Čula sam da dođu djelatnice iz Ministarstva socijalne politke i mladih pa ispituju čak i zakone koji nisu na popisu literature. Molim ako netko nešto zna da što prije napiše... Hvala ;-) !

Pozdrav ako mogu iskustva sa državnog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Boh helga55! Evo ja čekam da mi stignem odgovor od ministarstva sa datumom polaganja. Ovo mi je super informacija da pitaju samo zakon o socijalnoj skrbi, nadam se da će biti tako jer nisam prošla odjel za djecu ni skrbništva. Kad je ta cura koja je radila kod vas polagala dsi?

 

ej polagala je u 9. mjesecu 2013. godine. ona je prošla skrbništbo i sve je učila po onoj literaturi koje po meni ima malo puno s obzirom na još opći dio al dobro, i kaže da su je pitali samo zakon o socijalnoj skrbi a nije jedina od koje sam to čula e sad kak će biti nama to neznam... pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Helga, javit ću ti kako je bilo dok prođe mada sumnjam da će biti ubrzo kad ništa ne javljaju, a prijavila sam 10.1..Valjda nema dovoljno kandidata za rok.

Ma, ja si mislim da nema šanse da sve učim po svoj onoj literaturi, učim Zakon o socijalnoj skrbi i Obiteljski zakon i to je to za taj posebni dio. Nekako si mislim da će i pitati Zakon o socijalnoj skrbi budući da je novi stupio na snagu, tak da...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Helga, javit ću ti kako je bilo dok prođe mada sumnjam da će biti ubrzo kad ništa ne javljaju, a prijavila sam 10.1..Valjda nema dovoljno kandidata za rok.

Ma, ja si mislim da nema šanse da sve učim po svoj onoj literaturi, učim Zakon o socijalnoj skrbi i Obiteljski zakon i to je to za taj posebni dio. Nekako si mislim da će i pitati Zakon o socijalnoj skrbi budući da je novi stupio na snagu, tak da...

 

helci11, ako imas mail posalji mi na helga.pejic5@gmail.com imam nekih skripta pa cu ti poslati pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, i ne baš sjajno..mentor je pravnik, al zauzet svojim poslom pa ko da ga i nema, nikako organizirano nije, prepuštena sama sebi, bila sam malo u pisarnici, na par ročišta na sudu i to je to, sve zbrda zdola, ni sama ne znam otkud da počnem a najgore što ne znam raditi a ako mi i pokažu, to je na kapaljku..zato pitam kako ste vi počeli koji ste isto u czss na stručnom.

 

kod nas pripravnici samo pišu rješenja i to je to mal budu na skrbništu al i tamo pišu rješenja za odjel novčani naknada pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima! Upravo sam se vratila sa državnog, PROŠLA!!! Za početak da naglasim da se "divim" svima onima koji su napisali da su učili oko 10 dana! Ja sam učila mjesec i pol, od toga oko 3 tjedna po 4 sata dnevno, a zadnja 3 tjedna oko 6 sati dnevno (možda je problem u meni????). Pravnica sam, radila sam u CZSS. Na općem dijelu pitaju i osnovno i detalje, znači treba sve znati, ali vas nemaju namjeru rušiti i svi su bili susretljivi i ljubazni. Na posebnom dijelu smo imali jednokratnu naknadu, ali ne rješenje, nego sastavak (prepisivanje iz Zakona). Ono što je nas zateklo je to što smo mislili da će nas pitati ono što smo doista i radili u Centru, konkretno sam radila na Odjelu skrbništva za odrasle, ali je ispitivačica rekla da nju to ne zanima i pitala je Zakon o socijalnoj skrbi. Ne pita samo da nabrojite npr. načela ili novčane naknade, nego pita i definicije. Ostale zakone iz posebnog dijela nije nikoga pitala. Sve u svemu, treba dobro naučiti. Sretno svima!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Hej mani! Evo, hvala ti na ovim vrijednim informacijama, odlično su mi došle budući da čekam da mi pošalju poziv. Koliko dugo si ti čekala? Evo i a učim već pomalo oko mjesec dana jer mi treba više, sve to ovisi od čovjeka do čovjeka.

Znači samo Zakon o socijalnoj skrbi pitaju? Odlično!!!

 

Helci11, i tebi sam poslala 2 poruke na pm, i nikako mi se ne vide, ne znam jel si dobila ili ne, pošaljem i nema ih među poslanima,ko da ih nisam ni slala, ne kužim kaj se događa, pliz javi se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Ne pita samo da nabrojite npr. načela ili novčane naknade, nego pita i definicije. Ostale zakone iz posebnog dijela nije nikoga pitala. Sve u svemu, treba dobro naučiti. Sretno svima!!!

 

da li pitaju i od članka 123. Zakona na dalje...ono tko obavlja djelatnosti soc skrbi, mreže standarde i ugovaranje soc usluga, prekršajne odredbe....???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POSEBNI DIO – SOCIJALNA SKRB-

Naučit korisnike, načela soc. skrbe. Prava naučit, usluge nabrojat i o svakoj rečenicu, dvije. Od ostatka zakona - tko obavlja djelatnost soc. skrbi, - znati nešto o ovlastima centra, o ustrojstvu cen. za soc. skrb- upravno vijeće, stručno vijeće, ravnatelj, djelatnici centra . Ja sam naučio šta uređuje zakon i što je soc. skrb, ali to nije pitala. Za pismeni samo ponesite zakon, i to je to- prepisujete iz njega, kad dođete na usmeni to samo letimično pregledaju, možda potroše pola minute na pregled.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Posebni dio - socijalna skrb

Pismeni dio:

4 pitanja (Nabroji socijalne usluge, Pobliže objasni načelo socijalne pravičnosti, Kome se priznaje status roditelja njegovatelja, Nabroji socijalne usluge.)

- ispitivačica samo prelista odgovore, ne čita

Usmeni dio:

Gdje radiš, koje si struke... šta si radio...

Koja su prava u sustavu soc skrbi,

Tko upravlja CZSS, od čega se sastoji...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Veeeeliki pozdrav svima!!

Pripremam se za polaganje stručnog i vidim da ove literatureeee ima previše...ako neka dobra duša ima noviju skriptu iz ovog posebnog dijela za dipl.pravnike u CZSS molim je da mi pošalje na mail: ivana_matic@yahoo.com

Također bi dobro došao koristan savjet za polaganje ovog ispita...

nadam se da će netko pomoći ...

Hvala!!!:mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija