Jump to content

Razvod_Nepoznato


VbraneV

Preporučene objave

Poštovani

Trebam sastaviti tuzbu za rastavu braka i imam nejasnoca

 

Od prilike oko 5 godina koliko smo sa suprugom u vrlo losim i nikakvim odnosima,obicno pricamo samo pred policijom kad ju ona bez veze zove zbog tzv nasilja u obitelji pa sam vec zaradio jednu kaznu od 2000 kuna za koju je glavni argument za osudu taj, sto je sudac priklonio vjeru mojoj supruzi, jer drugih dokaza nije bilo, koju otplacujem u obrocima,ona iznenada ima svoju cijelu placu od cca 4000 kuna a ja dugove kako sljedi

 

1.naime imam dva zajednicka nenamjenska kredita

sa ukupnim dugovanjem mjesecno 1500 kuna na rok od 24 mjeseca (reprogramiranje dugova nastalih uzdrzavanjem obitelji ,placanje rezija, otplata kredita za auto) auto srecom otplacen

ima i ona auto, kupljen na sinovljevo ime,,jer sam joj tako predlozio zato jer je sin dao 1000E pa nisam htio da ulazi u masu za podjelu imovine (budala? )

2.dvije pune kreditne kartice po 15000 kuna

ok,,jedna je mogu rec potrosena samo na mene,,jer ono,,vec nisam imao skoro pa kaj obuci pa sam si ju zato i pribavio.

3. Minus na tekucem racunu 11000 kuna

(placa mi je cca 6000 kn da ne cjepidlacim)

naravno, jos uvijek nastojim placati pola svih rezija sto iznosi cca 1000 kuna

Pitanje 1.

kako navedene financijske stvari uklopiti u tuzbu

 

nadalje,,cerka se redovito skoluje, srednja skola 3. razred..vjerojatno ce i na faks i nadam se da ce za to vrijeme nastupiti europski zakon da se mora obavezno uzdrzavati samo do 18 godina jer ce me inace vjerojatno oderati pa cu morati u prosjake

naravno da je moje dijete i nastojim joj dati sto vise mogu na njen tekuci racun,,jer sam inace bio kriv da joj nista ne dajem

 

Posjedujemo vlastitu kucu svaki po 1/2 djela i plac u istim omjerima,,dakle kuca je kao takva upisana u posjedovni list

znam da nije bitno tko je koliko doprinosio, i ok to je kao sto rekoh pola/pola

Ni ja a ni ONA nemamo mogucnosti da jedan drugog isplatimo novcano, kuca vrijedi cca 70000 E

 

Pitanje 2

 

Moze li se podjela imovine objediniti u istu tuzbu, koliko alimentaciju predloziti

a takodjer molim i za sve ostale savjete a koji proizlaze iz navedenog

a nisam postavio kao pitanje

Vjerojatno vam je jasno da za odvjetnike bas i nemam novaca

Hvala unaprjed svima

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

UZMITE SI DOBROG ODVJETNIKA.

NEMATE NOVCA?

IPAK GA UZMITE.

DAJTE DJECI ŠTO VIŠEI NEMOJTE SE SRAMOTITI IZJAVAMA DA SE NADATE OVAKVOM ILI ONAKVOM ZAKONU!

TO SU VAŠA DJECA I AKO IM ŽELITE DOBRO ONDA IM TO I POKAŽITE. ŽENI POKUŠAJTE DATI ŠTO MANJE.

SAMI STE SE UVALILI U SVA TA DUGOVANJA ( S NJOM ILI BEZ NJE, NIŠTA NEBI BILO BEZ VAŠEG ODOBRENJA, POTPISA..) NITKO VAS NIJE PRISILIONI NA ŠTO I STOJITE IZA SVOJIH ODLUKA KAD GOD DA STE IH DONJELI.

AKO NE ZLOSTAVLJATE SUPRUGU A ONA VAS TUŽI ZA SUPROTNO, UZVRATITE PROTUTUŽBOM (KLEVETA).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uf,opasno se uzvikala

 

Nece ici objedinjavanje u istoj tuzbi i necete moci ugraditi vase kartice i minuse u presudu.

 

Trazite alimentaciju koja je dovoljna za skolovanje dvoje djece(inace po djetetu srednjoskolske dobi u RH prosjecne mjesecne potrebe iznose oko 1650 kn,od cega otac u prosjeku sudjeluje sa 70-75%),a nemojte predloziti uzdrzavanje supruge.

 

Na kraju ionako nece biti po vasem,nego ce sud odrediti samo prema potrebama djece,odrzavanju dosadasnjeg standarda,i prema vasoj placi.

Vjerovatno ce u obzir uzeti i kredite,ali mozda i samo za vrijeme dok traje otplata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto,,kroz kojih par dana trebalo bi biti prvo rociste po predanoj tuzbi za rastavu braka.. u medjuvremenu je ona pribavila dijagnozu sizofrenije i postala nezaposlena,,firma joj bankrotirala (skoro cu i ja)

u slucaju da mi se zeli navaliti na ledja i njeno uzdrzavanje,,da li mogu na rocistu odustati od tuzbe,,tj povuci je bez ikakvih konsekvenci,,odnosno i dalje odrzavati status ni na nebu ni na zemlji..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Lidija,

uzmite si tastaturu. Pronadjite na njoj tipku na kojoj pise Caps Lock. Stisnite tu tipku, iskljucite velika slova i pisite malima jer:

 

a) svi smo dovoljno pismeni da znamo citati i mala slova

b) pisuci velika slova zapravo urlate, ako niste znali

c) procitajte pravila ovog foruma u kojima pise da je pisanje velikim slovima i nepozeljno i uvredljivo jer u ovoj vrsti komunikacije predstavlja deranje.

 

Capysi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Schizofrenije?

 

Mislim da ce djeca pripasti vama.

Htjeli vi to ili ne...

Vjerovatno ce kao nesposobna za rad dobiti pravo na uzdrzavanje.

Nece placati alimentaciju.

Djete kompletno na vas racun.

Neko se nekoga lukavo rijesio....

Joj,da mi je malo muckati pa ovako nesto smisliti...

...Nisam izdrzao...

:idea:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislite?

Otac bi trebao biti sretan i boriti se da dobije dijete, jer ako majka zaista boluje od schizofrenije, joj.... jadno dijete! Ako je to samo način da se riješi djeteta, opet otac treba biti sretan što će maleni živjeti s njim jer majka NE ŽELI djete, dakle, ne bi mu sigurno bilo dobro s njom.

Ali, na žalost, znam slučaj kada je majka sa dijagnozom schizofrenije (često je bila na liječenju u Vrapču) dobila dvoje djece, a još i ne radi. Otac nije loš, dapače! Grozno, i sramotno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle,, izgleda kao da sam se dosao jadati tu, a nisam,,samo trazim savjet

Neki bi fakat mogli bolje citati, milsim pazljivije :)

 

Oboje djece je punoljetno,,s tim da kcer ide u treci (3) razred srednje skole

dakle predstoji neko uzdrzavanje

Naime, vjerojetno ce mo i dalje svi skupa zivjeti u istoj kuci, premda etaziranoj kaj se prostora tice

a sa zajednickim rezijama, tako da o uzdrzavanju formalno pravnom nema govora, bar po mome,,nemozes nekom placati rezije i davati lovu ko da to ne placas,,kupovati i kuhati klopu i opet placati, zar ne

 

Pitanje je sad,,ako ona trazi uzdrzavanje kod rjesavanja razvoda, da li ja mogu na rocistu odustati od zahtjeva tj tuzbe za razvod i otici doma kao da se nis nije dogodilo

jer naravno da ne zelim dalje uzdrzvati nekog tko mi je sje pola zivota

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

No dobro...onda evo ozbiljnije.

Kad uspijete dokazati da bi to bilo nepravedno prema vama,odnosno da bi nakon zadovoljenja svih potraznji vama ostalo nedovoljno za normalan zivot,u uvjetima da se to na ocit nacin iskoristava...sa samo jednim ciljem-da se vama nasteti,a bez stvarne potrebe.

Na vama je da izneste potrebne argumente,a na sudu je da ih procjeni...pa nakon toga odluci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na internetskoj edukaciji. Izražavam žaljenje ako sam Vas ili bilo koga uvrijedila svojim velikim slovima, ali zaista nisam imala namjeru isto kako nisam imala namjeru derati se na ikoga ovdje. Ova pogreška desila mi se slučajno, ne gledajući u ono što pišem nisam primjetila da su mi velika slova konstantno upaljena, a na kraju kada sam shvatila pogrešku nije mi se dalo ponovo sve pisati.

Uz duboko žaljenje, molim za oprost! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija