Jump to content

Stambeni kredit, supuga vlasnik kuće, razvodimo se


Justitiaest

Preporučene objave

Poštovani,

na svoje sam ime digao stambene kredite za izgradnju kuće i adaptaciju, a supruga je vlasnik iste kuće. Kuću smo izgradili u braku. Vlasnik sam dva automobila, kći mi studira.

Molim vas pomoć, kako da se riješim kredita ako odselim iz kuće i kuća njoj ostaje?

Da li taj kredit možda popola plaćamo? Kako banke rješavaju odluke suda ako sud odredi da kredit pada na suprugu ili popola?

Šta sa automobilima?

Sa suprugom se, nažalost, ne mogu dogovoriti, traži sve, a meni ostavlja kredite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

kuća građena u braku, kreditom koji je dignut za vrijeme trajanja bračne zajednice, je bračna stečevina i djeli se(i kuća i kredit).

ugovorom (pismeno) možete dogovoriti da kuća u cijelosti ostaje bivšem bračnom partneru ali uz obvezu da preuzme otplatu kredita.

ili tražiti povrat 1/2 uloženoga u izgradnju i opremanje kuće i podjelu obveze otplate kredita.

i automobili , ako su nabavljeni u braku i od zajedničkog novca, su bračna stečevina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

kuća građena u braku, kreditom koji je dignut za vrijeme trajanja bračne zajednice, je bračna stečevina i djeli se(i kuća i kredit).

ugovorom (pismueno) možete dogovoriti da kuća u cijelosti ostaje bivšem bračnom partneru ali uz obvezu da preuzme otplatu kredita.

Da li banka prihvaca sudsku odluku? Kako to funkcionira sa bankom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija