Jump to content

Uvjetna osuda i prijava za zaposlenje


tanja79

Preporučene objave

Poštovani,

Trenutno sam nezaposlena sa primanjima od cca 1200 kn od HZZZ (35% plaće sa prethodnog zaposlenja), živim sama kao podstanar. Osuđena sam pravomoćno prošle godine uvjetnom osudom u trajanju od 3 godine za krivotvorenje isprave i prijevaru (piše kazna zatvora u trajanju od jedne godine i 10 mjeseci koja se zbog kajanja, teških životnih uvjeta, prethodnog nekažnjavanja i ostalih faktora mijenja u uvjetnu kaznu). Javila bih se na natječaj za daktilografa na prekršajnom sudu. Međutim jedan od formalnih uvjeta je i taj da ne smije biti zapreke po ČL. 48 i 49 zakona od državnim službenicima. Podigla sam pri nadležnom sudu uvjerenje onekažnjavanju koje je u redu, ne piše na njemu da postoji presuda (odnosno piše da ne postoji nepravomoćn presuda). Tražila sam po internetu, međutim stavovi su različiti, pa me zanima mogu li se ja prijaviti na to radno mjesto budući da je izrečena uvjetna kazna a ne kazna zatvora ili ne mogu? rečeno mi je čak i da se izvod iz kaznene evidencije ne može dobiti. Zbunjena sam, molim za pomoć, a egzistencija mi je u pitanju. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ne piše na njemu da postoji presuda (odnosno piše da ne postoji nepravomoćn presuda).

 

Jel piše da ima presuda ili ne piše da ima presuda?? Nejasni ste.

Ugl. ništa od posla, kažnjavani ste i da vam prođu papiri za natječaj vršit će se dodatna provjera. a i kazeno djelo vam ne ide u prilog. Nakon izdržane kazne + 3 godine slijedi rehabilitacija i smatrate se nekažnjavnom osobom (ako u međuvremenu ne napravite novo kazneno djelo)!

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim za pomoc da mi netko detaljno objasni ....ovako na uvjetnoj sam zbog 2g marihuane.. sada imam mogućnost da se zaposlim u jednom velikoj trgovini koja trazi potvrdu o nekaznjavanju. .. s obzirom da na tom papiru nece pisati nista i u 7. Mj ce nastupiti rehabilitacija , mene samo zanima sljedece : dali ce oni ikako moci provjeriti i dali provjeravaju taj papir ... dali imaju pravi uvid ... dali se ta kazna vec od 7.mj.(nastupom rehabilitacije) brise ili se ceka odredjeni period ili ako ne dali postoji mogućnost da se posalje nekakav zahtjev za brisanje iz evidencije i kome se obratit ...sto na pisati ako me pitaju dali sam kaznjavan ???!!!! hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu oni provjeravat potvrdu o nekažnjavanju koliko žele (ali neće) jer će bit prazna ukoliko se ne vodi postupak protiv tebe ili istraga......

Izvod iz kaznene evidencije ti nije "čist" jer se samo u njemu vodi tvoje kažnjavanje.

Rehabilitacija će nastupit kad prođu 3 godine od završetka uvjetne.

 

 

Znaci i da provjeravaju nece nista dobit jer je prazan?...a sto se tice nekakvog brisanja ...bar sam tako cuo i cito po forumima ...kao da se moze od ministarstva traziti brisanje iz kaznene evidencije a po tom rjesenju i iz policijske evidencije ?! Kad ja to mogu traziti i dali uopce mogu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće provjeravat jer je potvrda službeni dokument.

Brisanje iz KE možeš zatražit kad nastupi rehabilitacija (u ovom slučaju 3 god od zadnjeg dana kušnje tj.od datuma kad istekne uvjetna osuda.

Nećeš bit brisan iz svih policijskih evidencija jer se neke čuvaju trajno (znat će uvijek da si pao s travom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće provjeravat jer je potvrda službeni dokument.

Brisanje iz KE možeš zatražit kad nastupi rehabilitacija (u ovom slučaju 3 god od zadnjeg dana kušnje tj.od datuma kad istekne uvjetna osuda.

Nećeš bit brisan iz svih policijskih evidencija jer se neke čuvaju trajno (znat će uvijek da si pao s travom).

 

 

Meni sad u 7mj. Istjece uvjetna i tad ubiti nastupa rehabilitacija ...to znaci da jos 3god moram cekat da bi mogo zatrazit brisanje ili vec kad nastupi tj vec u 7mj. ? Sto znaci da mogu bit miran sto se tice zaposljavanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 7 mjeseca počinje teći rok potreban za rehabilitaciju.Do 7 mjeseca ti traje rok kušnje što nije rehabilitacija.u 7 mjesecu 2016-te će nastupit rehabilitacija ako ne počiniš koje drugo kazneno djelo.

Možeš bit miran jer nemaju razloga da ne vjeruju u legalnu potvrdu suda.Kad bi (a neće) i oni istu potvrdu tražili dobili bi jednaku tvojoj.Pošto se radi o trgovačkoj kući ne smiju od tebe tražit izvod iz KE jer se on daje radi zapošljavanja u stranim državama a ne kod nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 7 mjeseca počinje teći rok potreban za rehabilitaciju.Do 7 mjeseca ti traje rok kušnje što nije rehabilitacija.u 7 mjesecu 2016-te će nastupit rehabilitacija ako ne počiniš koje drugo kazneno djelo.

Možeš bit miran jer nemaju razloga da ne vjeruju u legalnu potvrdu suda.Kad bi (a neće) i oni istu potvrdu tražili dobili bi jednaku tvojoj.Pošto se radi o trgovačkoj kući ne smiju od tebe tražit izvod iz KE jer se on daje radi zapošljavanja u stranim državama a ne kod nas.

 

 

E sad neznam jbg ta firma i je strana samo sto je kod nas ...:tuzan: i oni to traze al nije onda ni bitno ako mogu to dostavit bez problema ...znaci tek 2016 mogu trazit brisanje :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 godina kasnije...
Dana 18. 01. 2013. u 11:56, tanja79 je napisao:

Poštovani,

Trenutno sam nezaposlena sa primanjima od cca 1200 kn od HZZZ (35% plaće sa prethodnog zaposlenja), živim sama kao podstanar. Osuđena sam pravomoćno prošle godine uvjetnom osudom u trajanju od 3 godine za krivotvorenje isprave i prijevaru (piše kazna zatvora u trajanju od jedne godine i 10 mjeseci koja se zbog kajanja, teških životnih uvjeta, prethodnog nekažnjavanja i ostalih faktora mijenja u uvjetnu kaznu). Javila bih se na natječaj za daktilografa na prekršajnom sudu. Međutim jedan od formalnih uvjeta je i taj da ne smije biti zapreke po ČL. 48 i 49 zakona od državnim službenicima. Podigla sam pri nadležnom sudu uvjerenje onekažnjavanju koje je u redu, ne piše na njemu da postoji presuda (odnosno piše da ne postoji nepravomoćn presuda). Tražila sam po internetu, međutim stavovi su različiti, pa me zanima mogu li se ja prijaviti na to radno mjesto budući da je izrečena uvjetna kazna a ne kazna zatvora ili ne mogu? rečeno mi je čak i da se izvod iz kaznene evidencije ne može dobiti. Zbunjena sam, molim za pomoć, a egzistencija mi je u pitanju. Hvala.

A kada nastupi rehabilitacija, hoce li se tad dotična moći zaposliti u sudu kao daktilograf, pitam i zbog sebe jer sam u istom problemu. I šta podrazumijevate pod dodatnom provjerom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav! 

Naime osuđena sam za kazneno djelo krivotvorenje isprave iz članka 278. stavka 1. Kaznenog zakona , te se izdao kazneni nalog te izrečena kazna zatvora u trajanju od 4 (četiri) mjeseca te da joj se primjenom članka 56. KZ/11 izrekne uvjetna osuda na način da se izrečena kazna zatvora neće primijeniti ukoliko ista u roku kušnje od 1 (jedne) godine ne počini novo kazneno djelo. 

Datum pokretanja postupka21.09.2023.

Datum posljednje dodjele 22.09.2023.

Ja sam zaprimila presudu 06.10. , te mi piše da će u roku od 8 dana ukoliko se ne žalim, presuda postati pravomoćna.

Eh sad, upravo sam se zaposlila, te poslodavcu moram dostaviti Uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak protiv mene. Da li ću je ikako moći dobiti kad presuda postane pravomoćna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodatak: iako su upiti starijeg datuma.

Kaznena presuda (pravomoćna) predstavlja svršetak kaznenog postupka.

Uvjerenje o kaznenom postupku tada je čisto - kazneni postupak se ne vodi.

Kaznena evidencija sadrži podatke o KD. Izvadak iz KE se ne traži za zapošljavanje, osim npr. u školama i vrtićima i to za točno određena KD, ne za sve.

Posao na sudu i kaznena presuda:

Ne postoji zapreka da se zaposlite kao sudski službenik, referent, savjetnik, administrativni referent zapisničar/upisničar - na GUO odjelima, na općinskim i županijskim sudovima, kao i državnim odvjetništvima - GUO odjeli, na građanskim sudovima - ovršnim, građanskim, prekršajnim i sl odjelima.

Jedina zapreka je za zaposlenje na kaznenim odjelima jer se provodi temeljna sigurnosna provjera, a ista se ne provodi za građanske odjele. Stoga, na sudu raditi možete, ali na kaznenim odjelima ćete najvjerojatnije imati negativno mišljenje u svezi sigurnosne provjere koja je za kaznene odjele sudova i odvjetništva obvezna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija