Jump to content

Kika ne isporučuje plaćeni namještaj


robertl

Preporučene objave

Prije dva mjeseca kupili (naručili) smo u Kiki namještaj, te ga odmah u cijelosti platili.

U Kliki su nam rekli da ga nemaju na skladištu, te da će ga naručiti iz tvornice. Usmeno su nam naveli očekivani termin isporuke (tada je to bilo za oko desetak dana).

Međutim namještaj do danas nije stigao, te nam Kika na naše telefonske upite stalno navodi neke druge termine isporuke.

Možemo li odustati od ugovora, te tražiti novac natrag?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitaj Zakon o zaštiti potrošača i na njega se pozivaj.

pismeno preporučeno od trgovca traži isporuu plaćene robe, kamate na uplaćena sredstva do isporuke robe ili traži raskid ugovor i povrat uplaćenih sredstava(uvečan za kamate).

 

http://www.zakon.hr/z/193/Zakon-o-za%C5%A1titi-potro%C5%A1a%C4%8Da

http://potrosac.mingorp.hr/hr/potrosac/clanak.php?id=12489

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na informacijama. Čitao Kikine uvjete na poleđini ugovora/računa. U nijma stoji da se oni obavezuju isporučiti robu, ali ne u kojem roku. Baš sam se jučer friško čuo telefonski s Kikom, te su mi rekli da ne navode rokove jer da nikad ne mogu biti sigurni kad će roba stići od njihovih dobavljača.

Tako da ne znam kako prema njima nastupiti kad nigdje nije naveden rok.

Ako odem u Kiku i dam prigovor na zapisnik, mogu li tražiti da se očituju o roku isporuke, te što ako se oni ne budu očitovali o istome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija