Jump to content

Što je parnični predmet?


Dorian71

Preporučene objave

Ispričavam se na neukosti- koje bi bilo značenje sintagme parnični predmet? (Podnio sam tužbu za prestanak uzdržavanja, zatim su mi poslali obavijest da tužbu i priložene dokumente kopiram u još jednom primjerku; na omotnici su naznačili: parnični predmet).

Znači li to da će mene i bivšu suprugu pozvati na sud, ili će to riješiti na temelju dokaza?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema potrebe za isprikom, Dorijane. Pa zato i postoji ovaj Forum.

 

Ovako, bez previše teoretiziranja, citirat ću vam čl. 1. Zakona o parničnom postupku -

 

"Ovim se Zakonom uređuju pravila postupka na temelju kojih sud raspravlja i odlučuje u sporovima o osnovnim pravima i obvezama čovjeka i građanina, o osobnim i obiteljskim odnosima građana te u radnim, trgovačkim, imovinskim i drugim građanskopravnim sporovima, ako zakonom nije za neke od tih sporova određeno da u njima sud rješava po pravilima kojega drugog postupka."

 

U vašem slučaju radi se o sporu (predmetu), koji je osobno-obiteljske naravi - uzdržavanje, konkretno prestanak istog.

 

Što se tiče vašeg pitanja - bit ćete sigurno pozvani. Ništa strašno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija