Jump to content

Udario pješaka


Marnov

Preporučene objave

Molim vas za pomoć!Pošto nisam vješt sa zakonima imam sljedeči problem.Prije nekoliko dana udario sam pješaka autom.Bilo je to u 21.30 znači navečer mrak.vozim se iza autobusa te na ravnom dijelu ceste preticavam radnički autobus preko isprekidane crte te nisam vidio pješaka koji je hodao lijevom stranom kolnika,pločnika nema.nisam ga vidio na vrijeme pošto je bila noč i vozim iza autobusa kratkim svjetlima udario sam ga lijevim retrovizorom.odmah sam stao,čovjeka poznajem iz susjedstva je vec se bio pridigao jer ga je bacilo.no nismo zvali policiju jer kao nis mu nije ali vozio sam ga na hitnu gdje je ipak izjavio da sam ga udario.nakon toga vozio sam ga u bolnicu gdje vrše pregled i ustanove da prijeloma nema ali izgleda da mu je napukla zdjelica.ostaje u bolnici.hvala Bogu čovjeku nije nis strašno.drugi dan razgovaram sa kolegom koji je policajac i savjetuje me da se odem prijaviti sto sam skrivio jer će me doći tražiti policija posto je izjavljeno u bolnici da sam ga udario autom te da bolnica obavještava policiju.ja se prijavljujem isti dan te se radi naknadni Uviđaj gdje sam ispričao sto i gdje se dogodilo.sad čekam kao sto mi je policajac rekao prekršajni nalog sa kaznom i vjerojatno oduzimanje vozačke dozvole na 6 mj.Savjetovao me ok je bio policajac da se žalim i pokušam zadržati vozačku i smanjit kaznu.vozačka mi je prijeko potrebna. Žao mi je čovjeka i znam da sam kriv ali stvarno ga nisam vidio.Sad me zanima sto se može učiniti sa prigovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo stigao mi je obvezni prekršajni nalog u kojem se navodi da sam kriv i kažnjen po članaku 43.stavak 1. I 2. Te kažnjen po stavku 3.od 500 kn i po članaku 293.(2) ukupna kazna mi je stigla 1500 kn +100 kn nekih troškova te ako platim u roku 8 dana plačam 2/3 kazne tj 1000 kn + tih 100 kn kojih sam i platio.Znači sa policijom sam završio.E sad čovjek kojeg sam udario me zove i traži novce za odštetu pa me zanima ako se ne dogovorimo koliko može on istržit od mene pošto nema nikakve ozljede hvala Bogu osim nagnječenja desnog lakta, nis slomljeno ni napuknuto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad čovjek kojeg sam udario me zove i traži novce za odštetu pa me zanima ako se ne dogovorimo koliko može on istržit od mene pošto nema nikakve ozljede hvala Bogu osim nagnječenja desnog lakta, nis slomljeno ni napuknuto.

 

Odgovor vam ovisi o provedenom vještačenju i utvrđenim ozljedama.

 

Ljudi u pravilu pretjeruju s odštetnim zahtjevima, a ovdje možete pogledati je li njegov zahtjev realan ili napuhan - http://www.iusinfo.hr/UsefulDocs/..%5CAppendix%5CDDOKU_HR%5CDDHR20110111N53_5_1.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija