Jump to content

Povrat poreza za 2012. godinu


Tisija

Preporučene objave

U 2013. godini firma je bila blokirana, pa ja i kolege nismo mogli dobiti povrat poreza za 2012. godinu. Sada firma nije više u blokadi, mi ćemo predati povrat poreza za 2013. godinu, ali ne znamo kako ostvariti povrat iz 2012. Ne znamo kome se obratiti. Čuli smo, ne znam je li točno, da je zastara tri godine, ne znam što treba učiniti za ostvariti pravo za povrat poreza iz 2012. godine, pa vasmolimo za pomoć. Nisu neki veliki iznosi, ali u današnje vrijeme sve dobro dođe.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si podnio poreznu prijavu za 2012. dobio si i rješenje.

nakon uplate poreza za 2012. traži obnovu postupka (za 2012. pismeno, ).

 

ZUP

Razlozi i rok za obnovu postupka

Članak 123.

(1) Obnova postupka u kojem je doneseno rješenje protiv kojeg se ne može izjaviti žalba može se pokrenuti na zahtjev stranke ili po službenoj dužnosti u roku od tri godine od dana dostave rješenja stranci:

1. ako se sazna za nove činjenice ili stekne mogućnost da se upotrijebe novi dokazi koji bi, sami ili u vezi s već izvedenim i upotrijebljenim dokazima, mogli dovesti do drukčijeg rješenja da su te činjenice, odnosno dokazi bili izneseni, odnosno upotrijebljeni u prijašnjem postupku,

 

 

poreznu prijavu možeš predati do kraja veljače za svaku godinu.

ako je nisi predao kasniš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si podnio poreznu prijavu za 2012. dobio si i rješenje.

nakon uplate poreza za 2012. traži obnovu postupka (za 2012. pismeno, ).

 

ZUP

Razlozi i rok za obnovu postupka

Članak 123.

(1) Obnova postupka u kojem je doneseno rješenje protiv kojeg se ne može izjaviti žalba može se pokrenuti na zahtjev stranke ili po službenoj dužnosti u roku od tri godine od dana dostave rješenja stranci:

1. ako se sazna za nove činjenice ili stekne mogućnost da se upotrijebe novi dokazi koji bi, sami ili u vezi s već izvedenim i upotrijebljenim dokazima, mogli dovesti do drukčijeg rješenja da su te činjenice, odnosno dokazi bili izneseni, odnosno upotrijebljeni u prijašnjem postupku,

 

 

poreznu prijavu možeš predati do kraja veljače za svaku godinu.

ako je nisi predao kasniš.

 

 

Zahvaljujem na odgovoru. Ukratko: rješenje nikakvo nismo dobili, ama baš ništa. Pokušavam dobiti nekog na telefon, ali to je nemoguće. Uz zahtjev za obnovu postupka hoću li priložiti i preslike prijeva za 2012. ili su dovoljne samo potvde o predatim prijavama. Kolega koji je u istoj situaciji ali je prijavljem u Imotskom i njegovoj ispostavi, prije tjedan dana dobio je rješenje. Moram li zahtjev za obnovu postupka također predati do 28. 02. ili može koji dan kasniti, za mene nema problema, ali kolege su mi na terenu.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija