Jump to content

Šta da radim???


sinek22

Preporučene objave

mene zanima sta da napravim i sta mogu napravit. posudio sam poznaniku 3500kn do 28.02.2014 i isli smo ovjerit to kod javnog biljeznika sad je proso taj rok kad mora vratit taj iznos i mene zanima sta ja mogu po tom pitanju napravit. hvala

 

pismeno ga pozovite da vam vrati novce, ukoliko se ogluši na pismeni poziv, nađite odvjetnika i tužite ga. svakako poziv pošaljite preporučeno i sačuvajte potvrdu o slanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara za podnošenje tužbe je 5 godina od dospjeća (ugovorenog datuma vraćanja).

nakon dospjećamožete obračunat zakonske zatezne kamate.

zajmoprimca pozvati na vračanje duga u upororit ga da teku zakonske zatezne kamate (12%/g) na dug.

dali dužnik posjeduje kakbva imovinu?

dali je u radnom odnosu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara za podnošenje tužbe je 5 godina od dospjeća (ugovorenog datuma vraćanja).

nakon dospjećamožete obračunat zakonske zatezne kamate.

zajmoprimca pozvati na vračanje duga u upororit ga da teku zakonske zatezne kamate (12%/g) na dug.

dali dužnik posjeduje kakbva imovinu?

dali je u radnom odnosu ?

 

 

sad tocno neznam jel ima imovinu na sebe.

kolko znam radi jedino ako i to ne laže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Molim vas da i meni pomognete jer ja imam sličnu priću!

naime prije 4 godine ja i moj partner smo išli u zajednički život...on je trebao novce kako bi zatvorio kredit od auta i kako bi mogao dobiti kredit za kuću. Te novce nam je posudila moja sad pokojna baka, nažalost to je bilomna rijeć i radilo se o 6 soma€, znaći bez javnog bilježnika.

Kad je baka bila na umoru(unatrag 2 god) tražila je da novac moj partner vrati taj novac ali ju je on yvao i neznam šta je napričao...ugl novac nije vratio još do sada. U stvari vratio je 1800€ i ostalo je još 4200€. Ja sam čekala da mu istekne stednja, baka je novac ostavila meni, i ja sam odselila od njega u 11 mj. Do danas on meni ne želi dati novac, još neke stvari koje su ostale tamo.

Da rezumiram; ne želi vratiti novac kako god da mu kažem- zadnje je rekao da je s tim novcem uplatio prozore(svim silama želi da mu se vratim).

Da ne govorim da me psihički maltretira, ucjenjuje i prijeti, predbacuje krivicu na mene, okrivljuje me za kupnju kuće itd.

On radi i ima plaću od 7 soma kn, ima kredit ya kuću 3 soma, posjeduje auto i motor(600kubika).

Više sam očajna jer nemam od čega živjeti a on me namjerno mući da mu se vratim kako nebi trebao davat taj novac.

 

Sta da ja radim???

Molim vas pomozite savjetom može i inbox. Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija