Jump to content

vještačenje


Stubi

Preporučene objave

Nije mi jasno dali u rješenju piše žalba se usvaja i vrača se područnoj službi

Stubi u rješenju piše: žalba se uvažava,poništava se rješenje HZMO .... I predmet se vraća navedenoj područnoj službi radi donošenja novog rješenja,znači moj područni ured mi šalje novo rješenje a mislim da nemam kontrolnog pregleda na e građani piše ad/acta i u rješenju ne piše ništa o kontrolnom pregledu,puna mi je glava njih i rješenja i ,još na kraju piše:

.....Slijedom navedenog valjalo je žalbu kao djelomično osnovanu uvažiti,pobijano rješenje poništiti u smislu članka 117 stavka 2. zakona o općem pravnom postupku te predmet vratiti tijelu prvog stupnja koje će uvažavajući isto ,novim rješenjem odlučiti o pravu žalitelja,e ovo mi sada nije jasno ide li to opet na prvostupanjsko na procjenu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e ovo mi sada nije jasno ide li to opet na prvostupanjsko na procjenu?

 

Da na ponovno vještačenje Dalmoš, samo da te utješim, dobih 23.03. rješenje na žalbu u kojem stoji "Slijedom navedenog, pobijano rješenje valjalo je poništiti u smislu čl...cijeli predmet vratiti tijelu prvog stupnja na ponovno vještačenje koje će donijeti novo, odgovarajuće rješenje.", pa evo i nakon odlaska u PU MIO prije 2ipo mj i stavljanja u "hitnu proceduru" još uvijek čekam na poziv. Ali nema beda, ko čeka taj..se načeka :ceka:

 

Baj d wej, što se tiće što piše na e-građaninu, rekoše mi da je to uglavnom krivo što je s predmetom i da ne obračam previše pažnju na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da na ponovno vještačenje Dalmoš, samo da te utješim, dobih 23.03. rješenje na žalbu u kojem stoji "Slijedom navedenog, pobijano rješenje valjalo je poništiti u smislu čl...cijeli predmet vratiti tijelu prvog stupnja na ponovno vještačenje koje će donijeti novo, odgovarajuće rješenje.", pa evo i nakon odlaska u PU MIO prije 2ipo mj i stavljanja u "hitnu proceduru" još uvijek čekam na poziv. Ali nema beda, ko čeka taj..se načeka :ceka:

 

Baj d wej, što se tiće što piše na e-građaninu, rekoše mi da je to uglavnom krivo što je s predmetom i da ne obračam previše pažnju na to.

spitfire ne piše nam isto,tebi piše ponovno vještačenje,meni piše :Slijedom navedenog valjalo je žalbu kao djelomično osnovanu uvažiti,pobijano rješenje poništiti u smislu članka 117.stavka2 zakona o općem upravnom postupku te predmet vratiti tijelu prvog stupnja koje će uvažavajući isto,novim rješenjem odlučiti o pravu žalitelja,ben mu miša koje su ovo zavrzlame,na egrađani je svugdje ad/acta,još mi odgovori jel me oni zovu sami ili moram nositi ovo rješenje kod njih?

 

Koja je to glupost ovi vještaci su kao jači od prvostupanjskog a oni opet vraćaju na vještačenje na prvostupanjsko i naravno po tome prvostupanjsko može opet po svome i tako u nedogled ma nema što "naši" političari mogu smisliti nemože niko,naš ustav i zakone treba sataviti u rubriku vjerovali ili ne

 

evo taj članak 117

http://zakonipropisi.com/hr/zakon/zakon-o-opcem-upravnom-postupku/117-clanak-ponistavanje-rjesenja

 

spitfire ako nije problem pogledaj jel kod tebe isto članak 117.stavka 2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ad acta odnosi se na rješenje u središnjici područni ured otvara svoj broj na e građani sve je to isto kao kod*spita i mene ako ikada dobijemo pravovaljano rješenje nakon tri godine idemo na kontrolni pregled

Nije za sve isto što se tiče ponovnog pregleda to je za nove umirovljenike,ja sam u mirovini od 1999 godine,frend mi je dobio prošle godine opću ima oko 43 godine života pa mu ne piše za kontrolni pregled,znači kako kome,to mi je jedina utjeha da nemam još i te kontrolne preglede puna mi je glava njih i njihovih pametovanja,još mi niko nije odgovorio mogu li očekivati išta veću mirovinu od sadašnje 1980 kuna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se radi o profesionalnoj nesposobnosti sa omjerom koji navodiš možeš se nadati 2400 i nešto sitnog ako područna prvostupanjska tako odluči moraš čekati dok se oni smiluju a to bude potrajalo malo duže najbolje odi u područnu službu informiraj se i nemoj misliti da je vještačenje gotovo nastavlja se dalje samo na prvom stupnju ponovo prati na e građani i vidjet češ kako spis šeta od jednog do drugog na kraju se zaustavi na rok-u vještačenje i stoji po 10 mjeseci i više

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj misliti da je vještačenje gotovo nastavlja se dalje samo na prvom stupnju ponovo prati na e građani i vidjet češ kako spis šeta od jednog do drugog na kraju se zaustavi na rok-u vještačenje i stoji po 10 mjeseci i više

@stubi nisi u pravu,....on je napravio žalbu i žalba je bila u zagrebu kod višeg vještaka...djelomično je usvojena jer je uvažen dio u svezi rata,a nije uvaženo za opču.....područna služba mora i jedino može izračunati i poslati mu novo rješenje kolika mu je mirovina........

kod njega nije da se predmet vraća prvostupanjskom povjerenstvu na ponovno odlučivanje,nego je središnja služba odlučila o njegovoj žalbi i nalaže da u skladu toga donese rješenje.......a u skladu toga nije da područni vještak ponovo vještaći ono što je viši vještak donio odluku,a to je da je 20 posto u svezi i da je profesionalna.....područni vještak to nikako više ne može promjeniti,pa bi takav postupak bio besmislen.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@stubi nisi u pravu,....on je napravio žalbu i žalba je bila u zagrebu kod višeg vještaka...djelomično je usvojena jer je uvažen dio u svezi rata,a nije uvaženo za opču.....područna služba mora i jedino može izračunati i poslati mu novo rješenje kolika mu je mirovina........

kod njega nije da se predmet vraća prvostupanjskom povjerenstvu na ponovno odlučivanje,nego je središnja služba odlučila o njegovoj žalbi i nalaže da u skladu toga donese rješenje.......a u skladu toga nije da područni vještak ponovo vještaći ono što je viši vještak donio odluku,a to je da je 20 posto u svezi i da je profesionalna.....područni vještak to nikako više ne može promjeniti,pa bi takav postupak bio besmislen.......

Da to i ja mislim kakva je svrha onda svega ovog ako se opet vraća na razmatranje tj. na vještačenje,prošlo je na drugostuapnjskom,prošlo je reviziju u ministarstvu branitelja i nema logike da ide iznova,ako je 2400 a mislim da nije to je za opću ponavljam ako je 2400 ja bi pjevao al mislim da nije,znam stubi to za e građani ,ima broj spisa u središnjoj službi i ad/acta je ima broj spisa u područnoj službi i piše ad/acta , mislim u slučaju kontrolnog pregleda da bi pisalo na rješenje da je obavezno ponovno vještačenje,kada sam prije žalbe dobio i kopirao kompletan spis nije pisalo za kontrolu nego je pisalo da nije potrebno,što se toga tiče to me najmanje brine,samo me piči visina mirovine

 

"(6) Vijeće vještaka će donijeti nalaz i mišljenje da postoji smanjenje radne sposobnosti uz preostalu radnu sposobnost kada utvrdi da je radna

sp

osobnost osiguranika za rad na poslovima prema kojima se ocjenjuje radna sposobnost osiguranika zbog trajnih promjena u zdravstvenom

stanju trajno smanjena za više od polovice prema tjelesno i psihički zdravome osiguraniku iste razine obrazovanja, ali da još postoji preostala

radna

sp

osobnost, jer se osiguranik s obzirom na zdravstveno stanje, životnu dob (mlađi od 53 godine), naobrazbu i sposobnost može

profesionalnom rehabilitacijom osposobiti za rad na drugim poslovima. Vijeće vještaka je dužno u nalazu i mišljenju navesti druge poslove za

ko

je se osiguranik, s obzirom na preostalu radnu sposobnost, može osposobiti profesionalnom rehabilitacijom, i razinu te stručne spreme

(razinu

obrazovanja) za koju se osposobljava, odnosno navesti zanimanje za koje se osposobljava i trajanje osposobljavanja."

 

Ja sam bio u civilnoj mirovini kao invalid rada ,znači profesionalna mirovina 80% i koliko kužim za opću mi je jedina prepreka godine i bolest,po ovome što tu piše oni su mi bili dužni navesti poslove za koje sam sposoban,nema veze neka mi dadnu bar 2300 i bog ih blagoslovio,mislim da do 53 godine života nemam više što tražiti

LISTA I VJEŠTAČENJE.rar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@stubi nisi u pravu,....on je napravio žalbu i žalba je bila u zagrebu kod višeg vještaka...djelomično je usvojena jer je uvažen dio u svezi rata,a nije uvaženo za opču.....područna služba mora i jedino može izračunati i poslati mu novo rješenje kolika mu je mirovina........

kod njega nije da se predmet vraća prvostupanjskom povjerenstvu na ponovno odlučivanje,nego je središnja služba odlučila o njegovoj žalbi i nalaže da u skladu toga donese rješenje.......a u skladu toga nije da područni vještak ponovo vještaći ono što je viši vještak donio odluku,a to je da je 20 posto u svezi i da je profesionalna.....područni vještak to nikako više ne može promjeniti,pa bi takav postupak bio besmislen.......

 

vjerojatno si u pravu ali dalmatino kaže da je sve ostalo isto 20 rat 80 mir to me zbrkalo kod mene stoji žalba se uvažava i s obzirom na mišljenje višeg vještaka valjalo je žalbu kao osnovanu uvažiti pobijano rješenje poništiti i predmet vratiti tjelu prvog stupnja koji će u postupku povodom ovog rješenja pribaviti nalaz i mišljenje i nakon toga novim rješenjem odlučiti o pravu iz mio na temelju smanjenja radne sposobnosti uz preostalu radnu sposobnost ,djelomičnog ili potpunog gubitka radne sposobnosti .Temeljem navedenog valjalo je žalbu kao osnovanu uvažiti pobijano rješenje poništiti i predmet vratiti područnom uredu radi donošenja novog rješenja.

Slijedom navedenog u područnom uredu spis je išao nekoliko puta na e-građani primopredaja spisa u rad dva puta rok vještačenje i sada navodno treba do iduće godine stajati u tom roku u područnoj službi,što se tiče kontrolnog pregleda vještaci u svom nalazu navode rokove jer mi to ni ne vidimo zato se neki i iznenade kad im se na e-građani pojavi rubrika rok vještačenje dalmatino je vjerojatno riješen jer ima omjer rat +mir

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vjerojatno si u pravu ali dalmatino kaže da je sve ostalo isto 20 rat 80 mir to me zbrkalo kod mene stoji žalba se uvažava i s obzirom na mišljenje višeg vještaka valjalo je žalbu kao osnovanu uvažiti pobijano rješenje poništiti i predmet vratiti tjelu prvog stupnja koji će u postupku povodom ovog rješenja pribaviti nalaz i mišljenje i nakon toga novim rješenjem odlučiti o pravu iz mio na temelju smanjenja radne sposobnosti uz preostalu radnu sposobnost ,djelomičnog ili potpunog gubitka radne sposobnosti .Temeljem navedenog valjalo je žalbu kao osnovanu uvažiti pobijano rješenje poništiti i predmet vratiti područnom uredu radi donošenja novog rješenja.

Slijedom navedenog u područnom uredu spis je išao nekoliko puta na e-građani primopredaja spisa u rad dva puta rok vještačenje i sada navodno treba do iduće godine stajati u tom roku u područnoj službi,što se tiče kontrolnog pregleda vještaci u svom nalazu navode rokove jer mi to ni ne vidimo zato se neki i iznenade kad im se na e-građani pojavi rubrika rok vještačenje dalmatino je vjerojatno riješen jer ima omjer rat +mir

 

Dobro možda sam ja to malo zbrkano pisao,onda ovako : u mirovini sam od 1999(kao invalid rada bez statuta HRV-i profesionalna mirovina) i kada sam dobio trajno rješenje o statu HRV-i 20 % išao sam na mirovinski na novo vještačenje sa ciljem da dobijem taj omjer rat-mir i opću nesposobnost,prvostupanjsko u mom područnom uredu mi je to sve odbilo i pravio sam žalbu na drugostupanjsko povjerenstvo i sada je došlo to rješenje i piše kako piše,eto ja i dalje mislim kao goran da je to rješena stvar i da ću dobiti novo rješenje od mirovinskog sa novim izračunom mirovine i bez novog vještačenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo sada mi piše datum 1.10 moj područni ured i broj predmeta(iz mog područnog ureda a ne središnjice da nebi bilo zabune) ODJEL RJEŠAVANJA O PRAVIMA U PRVOM STUPNJU pa ako neko zna što im to znači moliću da napiše jer ja više ništa ne kužim a to im i je cilj da niko ništa ne kuži

 

 

Ovaj e-građanin je prolupo ,evo danas mi piše "primopredaja spisa u rad","višoj kontrolorki za diječiji doplatak"alooo dječiji doplatak.A sve pod brojem mog spisa od mirovine,a do sad cijelu godinu se čekao kontrolni pregled tj. stajalo je "arhiviranje spisa u rok" "rok viještačenje". Kome vjerovati????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvao sam HZMO i rekli su mi da čekaju iz moje bivše firme prosjek plaća za 1994/95 godinu

koliko ja znam ti si bio već u civilnoj mirovini......i kad ti je rađena ta civilna mirovina oni su morali imati taj prosjek plaća koji sad traži.....zbog čega sad ponovo traže?....sad rade ponovo jedan te isti postupak.....

 

možda da je pitaš da pogleda u tvoj spis ,možda se iznenadi i vidi taj papir u spisu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Profesionalna je već sam pisao o tome,znam Gorane to mi je odmah palo napamet,kako su mi izračunali mirovinu 1999 ma ko sa njima može i što te može kod njih iznenaditi,znam da sam bio u civilnoj kao 80% invalid i opet nije moglo u opću,samo neka dignu bar 200 kuna

 

znam da si pisao o tome ali sada ti se računa vojni dio što do sada nisi imao to uvečava koeficijent prilikom obračuna nemoraš biti preskroman sve u svemu biće više od dvijesto kuna + zaostaci+ božičnica! zaslužio si svaku lipu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo za one koji brkaju opću i profesionalnu mirovinu da vide razliku, , najniža mirovina u profesionalnoj je 1991.88 kuna(sa statusom HRV-i i bez njega) a u mirovini sa općom nesposobnošću za rad je 2489,85 (sa statusom HRV-i i bez njega)kuna,ovdje je bitno naglasiti da oni koji imaju status HRV-i i prije navršenih 65 godina života imaju pravo na tu najnižu mirovinu a oni koji nemaju status HRV-i i nemaju navršenih 65 godina života nemaju pravo na tu najnižu mirovinu od 2489,85 kuna,znači trebaju čekati da navrše 65 godina života pa onda zatražiti tu mirovinu...

 

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/Upravnovijece/sjednice/33_31032015/0238_001.pdf

 

tako to sve lijepo piše u zakonu a ja kao hrvatski branitelj bez statusa HRV-i do današnjeg dana sam dobivao 1973,88 kuna,znači manje od te navodno zagaranitirane najniže braniteljske mirovine,do večeras nisam ni gledao to jer sam bio uvjeren da imam tu najnižu mirovinu,nema veze opraštam im kriza je treba štedjeti na onima koji imaju puno a ne na onima koji imaju malo,hvala bogu ja imam veliku mirovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Poštovanje svima. Ima 2 miseca sam bija na lp. Još mi nema rješenja. Jel to normalno ili?? To mi je prvo lp. Na bolovanju sam 13 mjeseci. Dijagnoze Chr ptsp i dva tjelesna oštećenja

Normalno je . Ja sam prvo rješenje čekao 6 mj .

Nazovi područni ured gdje si bio na vještačenju pa se raspitaj što je s istim i kad bi moglo biti !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo nakon dva i pol mjeseca rješenje. Prema nalazu i mišljenju ovlaštenog vještaka u Splitu postoji zbog bolestiju smanjenja radna sposobnost, međutim reviziji se to mišljenje ne sviđa i nepravilno je. Zanima me jel bolje žalba ili čekati novi izlazak pred komisiju (koliko mora proći vremena) za novo vještačenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo nakon dva i pol mjeseca rješenje. Prema nalazu i mišljenju ovlaštenog vještaka u Splitu postoji zbog bolestiju smanjenja radna sposobnost, međutim reviziji se to mišljenje ne sviđa i nepravilno je. Zanima me jel bolje žalba ili čekati novi izlazak pred komisiju (koliko mora proći vremena) za novo vještačenje

Ovo mi nije jasno kojoj se to reviziji ne sviđa,lokalnoj u Splitu ili u Zagrebu? mene je na vještačenju u Zadru odbilo,pravio sam žalbu i djelomično je usvojena,po meni ako napraviš žalbu ništa ne gubiš a tužba se ne isplati ,predugo se čeka i mislim da ih mali broj prođe,čekam to konačno rješenje obračuna pa nikako izludiće me,doduše nisam dugo u postupku oko 14 mjeseci,kod mene to predugo traje jer sam morao čekati da se "ušlepaju" ta gospoda za vještačenje jer je došlo do nekih reorganizacija mislim da je to sada dosta brže,ma više predmeti leže u lokanim zavodima mirovisnkog nego u Zagrebu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kod mene opet na egrađani piše:ARHIVIRANJE SPISA U ROK,arhiviralo njih dabogda što me muče,prije par dana je bilo kod nekog višeg refrenta pa sam se ponadao da bi napokon mogao biti rješen al ne ono opet ROK MATIČNE EVIDENCIJE,znači opet čekaju nekakve papire,možda traže smrtni list ili tako nešto,jer sve moje podatke osim njega imaju,eh da su ovako brzi kada vrše ovrhe bilo bi super

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno čekaju novu vladu da dobiju instrukcije novog ministra rada

Haha ,lako moguće. Prije par dana sam bio u Splitu,gdje se vrši vještačenje da ih pitam za par informacija (dobio šipak).Prvo jako su ne pristojni i odbojni,a kroz otvorena vrata sam čuo kako sami komentiraju da su ne organizirani,te da ih Zagreb za....je,ali sad kad je došao

Most ,da će valjda biti bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

napokon dobio poziv da se odazovem postupku vještačenja sa sobom ponesti poziv i kopije oi i iban broja bankovne kartice te orginalnu med.dokumentaciju ,a nju sam predao pred godinu i nešto možda ovu noviju vidičemo bojim se samo da ne puknem na pregledu popiću duplu dozu za smirenje da me omami da nebi ja koga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napokon dobio poziv da se odazovem postupku vještačenja sa sobom ponesti poziv i kopije oi i iban broja bankovne kartice te orginalnu med.dokumentaciju ,a nju sam predao pred godinu i nešto možda ovu noviju vidičemo bojim se samo da ne puknem na pregledu popiću duplu dozu za smirenje da me omami da nebi ja koga

Ako traže OIB i broj računa valjda si onda siguran ako je u ovoj državi išta sigurno,ja još čekam rješenje,bio u ponedjeljak kod pravnice i kaže ona meni ima ljudi koji nemaju nikakva primanja pa imaju prioritet,pa tako ja koji imam najnižu braniteljsku tj. nižu od najniže moram čekati dok se ona ne smiluje da me napokon rješi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako traže OIB i broj računa valjda si onda siguran ako je u ovoj državi išta sigurno,ja još čekam rješenje,bio u ponedjeljak kod pravnice i kaže ona meni ima ljudi koji nemaju nikakva primanja pa imaju prioritet,pa tako ja koji imam najnižu braniteljsku tj. nižu od najniže moram čekati dok se ona ne smiluje da me napokon rješi

 

sigurno te moraju rjesiti dobices zaostatke kad si cekao do sad stri se jos malo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da moraju i da ću dobiti zaostatke isto tako znam da imam nekih obaveza i planova,itd. jel neko zna što im znači :ARHIVIRANJE SPISA U ROK ROK PROVEDBE MIO,tako piše na egrađani

čim ti piše rok znači da nešto čekaju rješenje još nisi dobio kako onda i što provode bez tvoje suglasnosti ako je žalba prošla sve službe morao bi dobiti novo rješenje iz kojeg je vidljivo što su ti priznali i koliko što sada provode u mio bog da ih zna ja 27.02. idem na vještačenje po žalbi neznam što sljedi nakon toga da poludiš sve mi je jasno da ti imaš i drugih obaveza kao i sam ,a što da radimo ajde reci nemoš više tu biti pametan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na prvostupanjskoi su mi frenda rušili 3 puta i zadnje je predao opet papire u 8 mjesecu prošle godine. Do danas ga nisu još zvali na pregled. Jel su nešto promijenili u sustavu ili nešto drugo?

 

kod njih se mjenja svaki cas samo jedno ostaje da nas invalide branitelje redovito ruse u nasim pravima i sprdaju se sa nama bitno je da oni imaju posla i novaca nas ko je

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa mi više nije jasno.Tko tu koga?

U 5 mjesecu prošle godine po njihovom pozivu predao sam radnu knjižicu i obrazac ps-3 za kojeg mi je referent u Ministarstvu obrane rekao da se izdaje samo jedanput i to kad se ide u mirovinu.Gospođa u Trpimirovoj je rekla da je to gotovo i da im taj obrazac treba za izračun.Pratim sve na E-građani i predmet je šetao svuda po mirovinskom i bio u famoznom zavodu za vještačenje skoro 3 mjeseca pa opet šetnja po uredima.

Ovaj tjedan nakon osam mjeseci eto poziva za vještačenje .

Nije mi jasno čemu opet vještačenje ako su pobrali papire za izračun.

Zna li netko što je to sada i kakvo je to vještačenje kad je sve bilo u završnoj fazi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa mi više nije jasno.Tko tu koga?

U 5 mjesecu prošle godine po njihovom pozivu predao sam radnu knjižicu i obrazac ps-3 za kojeg mi je referent u Ministarstvu obrane rekao da se izdaje samo jedanput i to kad se ide u mirovinu.Gospođa u Trpimirovoj je rekla da je to gotovo i da im taj obrazac treba za izračun.Pratim sve na E-građani i predmet je šetao svuda po mirovinskom i bio u famoznom zavodu za vještačenje skoro 3 mjeseca pa opet šetnja po uredima.

Ovaj tjedan nakon osam mjeseci eto poziva za vještačenje .

Nije mi jasno čemu opet vještačenje ako su pobrali papire za izračun.

Zna li netko što je to sada i kakvo je to vještačenje kad je sve bilo u završnoj fazi ?

Ako nisi bio na vještačenju a oni traže radnu knjižicu onda bi to vještačenje trebalo biti samo formalnost a ako si već bio na vještačenju onda ni oni samo neznaju što rade,to što se tiče dugog čekanja to je radi dokumentacije,meni su nakon pozitivnog rješenja žalbe naknadno (službenim putem) zatražili potvrdu o sudjelovanju u ratu od ureda za obranu,pa kad su to dobili zatražili su za neke godine radnog staža novi izračun,pa kad su to dobili izgleda da opet traže novo rješenje o razdvajanju mirovine,to se sigurno nije moglo sve odjednom zatražiti nego se baš mora kada se dobije jedan papir nakon par mjeseci zatražiti drugi jer tako je to (po njihovom) puno brže i jednostavnije,uglavnom mi smo tu nemoćni ,jedino im možemo dosađivati sa posjetama i pozivima,al tu je opasnost da ih opsujemo,uvrijedimo jer onda bi se tek mogli načekati,što da ti kažem ja čekam oko 16 mjeseci idu dani

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmatino-39 , bez uzrujavanja.rješenje će jednom doći.kad dobiješ rješenje i zaostatke to će ti izmamiti osmjeh na lice.to će biti poput duge poslije kiše.samo strpljenja.nerviranje ti ne koristi.samo opušteno.

Je pogotovo ako ostanem na istom,nebi me bilo briga da znam bar od prilike koliko će biti mirovina sa novim rješenjem,ističe tehnički ja ga sa 1973,88 kuna bez kredita nemogu napraviti a da bi digao kredit moram znati kolika mi je mirovina i u tome je najveći problem,bio sam kod tuke koja mi vodi predmet i pitao da mi kaže bar od prilike kolika će mi biti mirovina al naravno ona to kao nezna,naravno ne muče nju isti problemi kao i mene ,ima se pa se misli da imaju i ostali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na prvostupanjskoi su mi frenda rušili 3 puta i zadnje je predao opet papire u 8 mjesecu prošle godine. Do danas ga nisu još zvali na pregled. Jel su nešto promijenili u sustavu ili nešto drugo?

 

Samo da nadodam da je u petak dobio poziv da donese radnu knjižicu i da ju uruđbira.

Mislio poziv za vještački pregled a ono radna knjiž trebaju. Pa ona je sad van funkcije i više nikom ne koristi, mislim nepotreban dokumenat. Ko tu koga? Šta če im radna, nema nikakvog smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jučer sam bio na pregledu krivo sam napisao da je u drugom mjesecu nisam bio unutra dvije minute biću obaviješten kopije su trebale za isplatu putnih troškova ne znam ni sam što reći javim kad saznam

 

evo da javim ponovo sam odbijen na prvostupanjskom bez obzira na rješenje drugostupanjske imam pravo na žalbu isto kao spit !

uređeno: od Stubi
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam na prvostupanjskom hzzmo za utvrđivanje invalidnosti imam hrvi 20% za stalno i dvije godine me zavlaće inaće imam prijevremenu starosnu iz radnog odnosa

Imaš li ikakav omjer rat-mir? ako nemaš žali se kao što sam ja naveo " da mi kao hrv. branitelju sa statusom HRV-i po zakonu o hrv. braniteljima pripada omjer rat- mir koji mi sa navedenim rješenjem nije uvažen"pa ti možda uvaže žalbu kao meni,ako imaš bojim se ništa od žalbe e sada kod nas je obrnuto,meni je odbilo prvostupanjsko(znači moj područni ured) a žalbu djelomično uvažilo drugostupanjsko(središnji ured tj. taj novi zavod za vještačenje u ZG)brkam to prvostupanjsko i drugostupanjsko nadam se da si me skužio,sada neznam ako ti je odbio taj središnji zavod za vještačenje u ZG tko odlučuje u slučaju žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam na pomoći mislim da sam bio jasan nije mi utvrđena invalidnost jer kod mene vještak tvrdi da radna sposobnost nije smanjena za 50% u odnosu na zdravog čovjeka prema tome oni jednostavno odbijaju iako postoji nesposobnost oni to zbog situacije u državi ne žele priznati e sad što kod mene postoji invalidnost iz vremena učešća u Domovinskom ratu to njih izgleda ne zanima jer to su dva odvojena ministarstva ali u istom zavodu za vještačenje po novom zakonu,žalbu je kao osnovanu utvrdilo drugo stupanjsko tijelo te zatražilo da prvo stupanjsko donese drugo odgovarajuće rješenje međutim oni su samo potvrdili svoje staro rješenje žalbu sam predao i naveo to što dalmatino govori i prvi puta sve je to njima jasno vide oni sve jer imaju pred sobom svu dokumentaciju i u obradi lom stoje sve bolesti i datumi nastanka istih shodno tome oni ako hoće ili ako im tko naredi ili ako te tko progura donijet će rješenje vidi se koliki bi bio moj omjer rat-mir imaju i moje rješenje ministarstva branitelja dragi moji prijatelji sve oni znadu ,znaći oni da žele donijeli bi bi rješenje gdje bi priznali minimum 20% vojnog djela jer mnogima taj omjer je uvečan dvostruko na vještačenju u hzzmo i sada sam ponovo u žalbi naveo da sam hrvi 20% trajno neznam što bi im trebao još navoditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš li ikakav omjer rat-mir? ako nemaš žali se kao što sam ja naveo " da mi kao hrv. branitelju sa statusom HRV-i po zakonu o hrv. braniteljima pripada omjer rat- mir koji mi sa navedenim rješenjem nije uvažen"pa ti možda uvaže žalbu kao meni,ako imaš bojim se ništa od žalbe e sada kod nas je obrnuto,meni je odbilo prvostupanjsko(znači moj područni ured) a žalbu djelomično uvažilo drugostupanjsko(središnji ured tj. taj novi zavod za vještačenje u ZG)brkam to prvostupanjsko i drugostupanjsko nadam se da si me skužio,sada neznam ako ti je odbio taj središnji zavod za vještačenje u ZG tko odlučuje u slučaju žalbe.

 

molim te da mi napišeš samo čl.toga zakona za utvđivanje omjera rat mir da im pošaljem nadopunu žalbe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi ,prvi put ćujem da se prvobitnih 20% vojnog dijela uvećava na 40%.mnogi su ostali na prvobitnih 20%.

Kakvu to invalidnost stalno spominješ? Imaš 20% invalidnosti i priznat status RVI.ti uopće nisi u invalidskoj mirovini.? to što te odbijaju na invalidskoj komisiji po njihovom znači da "nisi dovoljno bolestan " da bi dobio invalidsku mirovinu,profesionalnu.znači moraš liječenje,liječenje - komisije,komisije i nadati se da će te jednom prebaciti u invalidsku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim te da mi napišeš samo čl.toga zakona za utvđivanje omjera rat mir da im pošaljem nadopunu žalbe

A neznam koji je član evo tu nešto piše:

 

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/publikacije/glasovnica/broj12_2007/8%20-%20prava%20iz%20mirovinskog%20osiguranja.pdf

 

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata kod kojega je opća nesposobnost za rad ili profesionalna

nesposobnost za rad uzrokovana djelomično zbog posljedica ranjavanja, bolesti ili ozljeda zadobivenih

u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, a djelomično izvan tih okolnosti, određuje se tzv.

kumulirana invalidska mirovina, u razmjernim dijelovima, u postotku u kojem na ukupnu invalidnost

(profesionalnu ili opću nesposobnost za rad) utječe pojedini uzrok invalidnosti.

Stjecanje prava na invalidsku mirovinu prema ZOPHBDR-u zbog postojanja opće ili profesionalne

nesposobnosti za rad nije više uvjetovano i postojanjem statusa HRVI, kao što je to bilo propisano

prijašnjim zakonom.

Vještačenje nesposobnosti za rad, odnosno utvrđivanje invalidnosti za stjecanje prava prema

ZOPHBDR provodi se prema članku 34. Zakona o mirovinskom osiguranju («Narodne novine», br.

102/98., 127/00., 59/01., 109/01., 147/02., 117/03., 30/04., 177/04. i 92/05. – u nastavku teksta:

ZOMO), u vezi s člankom 15. ZOPHBDR-a, preko ovlaštenih vještaka nadležne područne službe

Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, odnosno preko ovlaštenih viših vještaka (u povodu

žalbe). Rješenje o pravu donosi Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje nakon što Povjerenstvo za

reviziju Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti obavi reviziju nalaza i mišljenja

ovlaštenog vještaka kojim je utvrđena invalidnost koja je posljedica bolesti, ranjavanja ili ozljeda

zadobivenih u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, bilo u cijelosti, bilo djelomično.

Budući da pravo na mirovinu više nije uvjetovano postojanjem statusa HRVI, hrvatski branitelj ne mora

imati rješenje o utvrđenom statusu HRVI, nego se invalidnost prema ZOPHBDR-u može utvrditi na

osnovi potvrde o statusu hrvatskog branitelja, potvrde o stradavanju i opisu ratnog puta i odgovarajuće

medicinske dokumentacije koja je u uzročno-posljedičnoj vezi s ratom.

Pravo na invalidsku mirovinu ostvaruje se prema uvjetima i na način propisan Zakonom o

mirovinskom osiguranju, ako u ZOPHBDR-u nije drukčije određeno.

 

A čuj ja isto tražim iz profesionalne opću al prolazim kao i ti,sada su mi bar priznali taj omjer rat-mir dal će se što podignuti mirovina nemam pojma,čekam rješenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmatino,koliko si puta trazio opcu i zar nisi imao prije omjer rat,mir.ja sam 2013 otisao u prof mirovinu i odmah sam dobio omjer

 

Opću sam tražio 2-3 puta,nisam mogao imati omjer kad sam išao u profesionalnu invalidsku 1999 bez statusa HRV-i to sam naknadno dobio,ako nije tajna koliki si imao omjer u profesionalnoj i kolika ti je bila mirovina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi ,prvi put ćujem da se prvobitnih 20% vojnog dijela uvećava na 40%.mnogi su ostali na prvobitnih 20%.

Kakvu to invalidnost stalno spominješ? Imaš 20% invalidnosti i priznat status RVI.ti uopće nisi u invalidskoj mirovini.? to što te odbijaju na invalidskoj komisiji po njihovom znači da "nisi dovoljno bolestan " da bi dobio invalidsku mirovinu,profesionalnu.znači moraš liječenje,liječenje - komisije,komisije i nadati se da će te jednom prebaciti u invalidsku.

 

istina je da su mnogi otišli sa 20% ali vjerovatno znaš da su mnogi vjerovatno si i zaboravio ili nevoliš to čuti i bez rvi dobili rati omjer 40%,a mnogima je na temelju rvi 20%podignut omjer u mio na 40% rat to o čemu ti pričaš samo da ti kažem imam 61 godinu starosti povjerenstvo se vjerovatno slaže da sam bolestan ali u svom obrazloženju navodi da je još preuranjeno da idem u invalidsku mirovinu znaći kad budem što je nemoguće 80 godina starosti onda možda dobijem profesionalnu sa omjerom rat 20% mir 30% ostalo 50% (malo sarkazma)po tebi znaći nije moguće iz mirovine koju imam trenutno otići u profesionalnu ili opću invalidsku to što mi je priznat rvi od toga nemam ništa osim invalidnine 115 kn i to je po tebi u redu to što mogu mi biti sinovi sa 35 godina starosti otišli u invalidsku mirovinu oni su bolesni igraju nogomet po turnirima rade na opg ili dodatno na baušteli a ja se smatram nedovoljno bolesnim pa moram još čekati taman dok neumrem onda budem ponovo vještačen

uređeno: od Stubi
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš li ikakav omjer rat-mir? ako nemaš žali se kao što sam ja naveo " da mi kao hrv. branitelju sa statusom HRV-i po zakonu o hrv. braniteljima pripada omjer rat- mir koji mi sa navedenim rješenjem nije uvažen"pa ti možda uvaže žalbu kao meni,ako imaš bojim se ništa od žalbe e sada kod nas je obrnuto,meni je odbilo prvostupanjsko(znači moj područni ured) a žalbu djelomično uvažilo drugostupanjsko(središnji ured tj. taj novi zavod za vještačenje u ZG)brkam to prvostupanjsko i drugostupanjsko nadam se da si me skužio,sada neznam ako ti je odbio taj središnji zavod za vještačenje u ZG tko odlučuje u slučaju žalbe.

 

dalmatino u zakonu o prvima Branitelja iz Domovinskog rata stoji da po ćl.1 zakona temeljem članka 7 imam pravo zatražiti invalidsku mirovinu pošto zakonom o pravima branitelja to nije dorečeno primjenjuje se zakon o mirovinskom osiguranju koji branitelje znaš i sam što rade petru,spitu,tebi i ostalima žalosno je samo što to branitelji koji su ostvarili svoja prava ne žele da se i drugima ostvari bitno je da za neprofitne udruge ima novaca da stalno čujemo kako je proračun oštećen od pojedinih lopina za milione kuna a mi kad tražimo da nam se podigne za par stotina kuna država je u krizi pa će na uskrati naših prava popraviti deficit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovisi ak imas cin,prof brig,vrijeme provedeno na ratistu,koji imas omjer rat mir,koliko imas staza u civilstvu,koliko si imao placu i na koju nogu se komisija digla

Nemam status dragovoljca,plaća bila mala,oko 15 godina staža omjer 20-80%,sumnjam u neku povišicu al eto ljudski se nadati,bar da napokon naprave taj obračun pa da znam na čemu sam,nemam čin,ako si ti dobio 2300 ne očekujem preko 100 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi

-ispada da sam ja kriv što nisi dobio invalidsku ( pajdo mi je bio 12 puta na komisiji pa je nije dobio)

-nisam baš bio u prilici čuti da su u mirovinskom bili tako " darežljive ruke"

-starus RVI nije više uvjet da bi dobio invalidsku ( objasnio ti je i dalmatino)

-u invalidsku odlaziš temeljem medicinske dokumentacije ( godine nebitne, kako navodiš)

- što rade oni koji su sa 35 otišli u mirovinu ( navodiš primjere) za

mene nebitno

 

Moraš shvatiti da se u mirovinu odlazi ili prelazi iz profesionalne u opću ili mijenjaju ( podižu) omjeri samo sa valjanom medicinskom dokumentacijom.ako je " slabašna i mršava" ( zavisno i o vrsti bolesti.nije bitan broj bolesti) onda slijede odbijenice.

I ja sam " hodočastio" po komisijama dok nisam dobio što imam.

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam status dragovoljca,plaća bila mala,oko 15 godina staža omjer 20-80%,sumnjam u neku povišicu al eto ljudski se nadati,bar da napokon naprave taj obračun pa da znam na čemu sam,nemam čin,ako si ti dobio 2300 ne očekujem preko 100 kuna

treba se nadati,mozda je koja iz komisije dobila tu noc dobro po tamburi i to nesto znaci,ak ne dobijes puno vise budi zadovoljan s tim jer mnogi to nemaju a vremena imamo da to poboljsamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možemo mi pričati i pisati što želimo činjenica je da su potrebni "jaki" papiri al isto tako je činjenica da je još bolje i važnije imati jaku i dobru vezu na vještačenju i da se sa tom jakom i dobrom vezom dobije što se želi,imam za to i nedavni primjer gospođa je htjela u mirovinu ,uvjet nije bio bolest nego 1000-2000 eura,sa tim se sredi ležanje u bolnici i postotak invalidnosti al je za gospođu bio problem što se euri moraju dati posredniku a ne direktno vještaku jer on mora ostati čist,to je taj novi red koji je uveo SDP u ove zadnje 4 godine taj red postoji još iz ione države i vjerovatno će ostati i sada kada malo razmisliš ima onih koji imaju "jake" papire pa ima onih koji imaju "nešto eura" ,država steže obruč jer se nema love u proračunu i tko će proći na vještačenjima? 80% oni sa eurima,20% oni sa "jakim " papirima a mi pričajmo i sanjajmo bajke,u normalnoj državi npr. moj PTSP sa 20% invalidnosti nemože biti "jači ili slabiji" od nečijeg PTSP-a sa istih 20% ako nisu isti onda je logika da nebi imati smjeli imati isti postotak, al u ovoj državi je to moguće moja ili bilo čija invalidnost nije ista,jer vještak je bog koji ima tu moć da procjeni mojih 20% i tuđih 20% na svoj božji i svemogući način, ako je tako kako pojedinci tvrde sve čisto i pošteno tj.sve se dobija sa papirima kako tumačite to da je neko sa 20% invalidnosti na osnovu PTSP-a u općoj a neko sa istim postotkom invalidnosti u profesionalnoj mirovini?uostalom tako je u svemu u ovoj državi svi tumače zakone kako njima paše,niko sa ovog foruma nikom nije kriv za to što ima malo ili nema ništa al boli kad se neko pravi "glup i slijep" svi živimo u istoj državi i znamo dobro što i kako se radi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buda ti kao da si došao u stvarnost iz nekog drugog svjeta ništa nisi čuo ni vidio I ništa ti nije bitno nisi ti meni ništa kriv ljude odbijaju sa karcinomima kojima je preostalo malo od života kakova dokumantacija onda treba ja imam jedan kofer u svima stoji nesposobnost za rad

stubi sory kaj se javljam ali mslim da ti buda dobro govori tj pise.bitna je kolicina dokumentacije ali npr ak nema jacih diagnoza,ak je terapija slaba,ako nema hospitalizacije,nema pogorsanja itd onda ti kolicina dokumentacije ne znaci puno.a u vezi njihovog odbijanja pa oni mogu sto zele a na tebi je da budes uporan i da se ne predajes.to je samo moje misljenje,pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stubi sory kaj se javljam ali mslim da ti buda dobro govori tj pise.bitna je kolicina dokumentacije ali npr ak nema jacih diagnoza,ak je terapija slaba,ako nema hospitalizacije,nema pogorsanja itd onda ti kolicina dokumentacije ne znaci puno.a u vezi njihovog odbijanja pa oni mogu sto zele a na tebi je da budes uporan i da se ne predajes.to je samo moje misljenje,pozdrav.

 

OK Vuk ako je tako kako kažeš ti imaš 30% invalidnosti kao HRV-i i u profesionalnoj si mirovini,moj frend je iša prošle godine u mirovinu sa HRV-i sa 30% invalidnosti i dobio je opću nesposobnost daj molim te pojasni mi koja je razlika između tvojih trajnih 30% i njegovih 30% očito je njegovih 30 % jačih,očito je više bolestan i nesposoban sa svojih 30% od tebe,koliko ja znam oni na mirovinskom imaju nekakve tabele po kojima računaju i daju invalidnost i na tim tabelama ne piše "jači-bolesniji" 30% i manje bolesnih 30%,ako smo u mirovini zbog iste dijagnoze sa istim postotkom invalidnosti moramo biti u istoj mirovini tu ne mislim na iznos mirovine nego ili smo obojica u profesionalnoj ili smo u općoj,isti zakon je za mene i tebe,trebao bi biti ali očito nije,kada su osnivali ovaj novi zavod za vještačenje to su navodili jedan kao od razloga ista dijagnoza različite invalidnosti i mirovine,rekli su da toga više neće biti,naravno samo su rekli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK Vuk ako je tako kako kažeš ti imaš 30% invalidnosti kao HRV-i i u profesionalnoj si mirovini,moj frend je iša prošle godine u mirovinu sa HRV-i sa 30% invalidnosti i dobio je opću nesposobnost daj molim te pojasni mi koja je razlika između tvojih trajnih 30% i njegovih 30% očito je njegovih 30 % jačih,očito je više bolestan i nesposoban sa svojih 30% od tebe,koliko ja znam oni na mirovinskom imaju nekakve tabele po kojima računaju i daju invalidnost i na tim tabelama ne piše "jači-bolesniji" 30% i manje bolesnih 30%,ako smo u mirovini zbog iste dijagnoze sa istim postotkom invalidnosti moramo biti u istoj mirovini tu ne mislim na iznos mirovine nego ili smo obojica u profesionalnoj ili smo u općoj,isti zakon je za mene i tebe,trebao bi biti ali očito nije,kada su osnivali ovaj novi zavod za vještačenje to su navodili jedan kao od razloga ista dijagnoza različite invalidnosti i mirovine,rekli su da toga više neće biti,naravno samo su rekli

ja imam 20 posto rvi a omjer rat mir 30 70 a pravde oko ocjenjivanja inv nije bilo ni nebude ali kad tad i opca ce pokucati na vrata samo treba biti strpljiv i raditi na tome,ja osobno nisam htio u mirovinu ali kad su me vec umirovili moram se boriti da mi bude cim bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmoš , zašto ti ( i dosta njih na forumu) miješate postotke invalidnosti za status RVI sa inv.komisijama u HZMO ( koja te " spremi" u mirovinu ili povećava omjer ili vrstu mirovine profesionalna/ opća) ? To su dva sasvim različita tijela komisije.vidiš da je stubi na jednoj komisiji dobio oštećenje organizma 20% a na komisiji u HZMO sa istom medicinskom dokumentacijom biva odbijen.vjerovatno im nisu isti kriteriji.neide mu u prilog ni status RVI.nesposoban si za rad tek onda kad to napiše komisija a ne doktor.ja sam bio prvo u profesionalnoj ( ne dugo) ,sad u općoj,mijenjali su mi komisije i omjere ( sad 60-vojno).za sve treba valjana medicinaka dokumentacija (iznenadno bolničko,vrsta terapije,dužina liječenja ..)meni je za opću uz navedeno pomoglo i mišljenje psihijatra vještaka (poseban pregled) i test psihologa.

nemojte biti kivni na druge koji su to odradili puno prije vas.sad su i druga vremena.treba biti uporan ( ni ja nisam bio samo jednom na komisiji). LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmoš , zašto ti ( i dosta njih na forumu) miješate postotke invalidnosti za status RVI sa inv.komisijama u HZMO ( koja te " spremi" u mirovinu ili povećava omjer ili vrstu mirovine profesionalna/ opća) ? To su dva sasvim različita tijela komisije.vidiš da je stubi na jednoj komisiji dobio oštećenje organizma 20% a na komisiji u HZMO sa istom medicinskom dokumentacijom biva odbijen.vjerovatno im nisu isti kriteriji.neide mu u prilog ni status RVI.nesposoban si za rad tek onda kad to napiše komisija a ne doktor.ja sam bio prvo u profesionalnoj ( ne dugo) ,sad u općoj,mijenjali su mi komisije i omjere ( sad 60-vojno).za sve treba valjana medicinaka dokumentacija (iznenadno bolničko,vrsta terapije,dužina liječenja ..)meni je za opću uz navedeno pomoglo i mišljenje psihijatra vještaka (poseban pregled) i test psihologa.

nemojte biti kivni na druge koji su to odradili puno prije vas.sad su i druga vremena.treba biti uporan ( ni ja nisam bio samo jednom na komisiji). LP

buda,kako doci do psih vjestaka i koliko si bio u profesionalnoj,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmoš , zašto ti ( i dosta njih na forumu) miješate postotke invalidnosti za status RVI sa inv.komisijama u HZMO ( koja te " spremi" u mirovinu ili povećava omjer ili vrstu mirovine profesionalna/ opća) ? To su dva sasvim različita tijela komisije.vidiš da je stubi na jednoj komisiji dobio oštećenje organizma 20% a na komisiji u HZMO sa istom medicinskom dokumentacijom biva odbijen.vjerovatno im nisu isti kriteriji.neide mu u prilog ni status RVI.nesposoban si za rad tek onda kad to napiše komisija a ne doktor.ja sam bio prvo u profesionalnoj ( ne dugo) ,sad u općoj,mijenjali su mi komisije i omjere ( sad 60-vojno).za sve treba valjana medicinaka dokumentacija (iznenadno bolničko,vrsta terapije,dužina liječenja ..)meni je za opću uz navedeno pomoglo i mišljenje psihijatra vještaka (poseban pregled) i test psihologa.

nemojte biti kivni na druge koji su to odradili puno prije vas.sad su i druga vremena.treba biti uporan ( ni ja nisam bio samo jednom na komisiji). LP

 

Potpuno si upravu,neznam u kojoj je ovo državi u RH sigurno nije,nema šanse da se ovakve stvari događaju u njoj:http://www.zadarski.hr/zupanija/clanak/id/17650/pomorcu-iz-razanca-ne-daju-u-invalidsku-mirovinu--dragutin-barac-pao-sam-u-stivu-i-slomio-kicmu-ne-mogu-na-koljeno-i-nemam-tri-prsta

 

Kad gledaš i nije neki bolesnik za mirovinu a i u cvijetu je mladosti,tek mu je 58 godina,pogledaj malo oko sebe vjerovatno ima takvih i oko tebe al ko ih šiša kad su glupi,neznaju skupiti dokumentaciju i ovaj je glup fale mu samo 3 prsta neka odsječe i preostale i eto mirovine,vjerovatno je nebi ni onda dobio jer nedostatak 3 prsta se ne navodi u obrazloženju vještaka,pomorac je ima dolara,da je nešto ponudio vidjelo bi se da nema prstiju i sve ostalo,igrom slučaja buda ja i on smo bili kod istog vještaka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmoš , zašto ti ( i dosta njih na forumu) miješate postotke invalidnosti za status RVI sa inv.komisijama u HZMO ( koja te " spremi" u mirovinu ili povećava omjer ili vrstu mirovine profesionalna/ opća) ? To su dva sasvim različita tijela komisije.vidiš da je stubi na jednoj komisiji dobio oštećenje organizma 20% a na komisiji u HZMO sa istom medicinskom dokumentacijom biva odbijen.vjerovatno im nisu isti kriteriji.neide mu u prilog ni status RVI.nesposoban si za rad tek onda kad to napiše komisija a ne doktor.ja sam bio prvo u profesionalnoj ( ne dugo) ,sad u općoj,mijenjali su mi komisije i omjere ( sad 60-vojno).za sve treba valjana medicinaka dokumentacija (iznenadno bolničko,vrsta terapije,dužina liječenja ..)meni je za opću uz navedeno pomoglo i mišljenje psihijatra vještaka (poseban pregled) i test psihologa.

nemojte biti kivni na druge koji su to odradili puno prije vas.sad su i druga vremena.treba biti uporan ( ni ja nisam bio samo jednom na komisiji). LP

 

evo buda vidiš da se lijepo slažemo kad želiš sam veliš da su SADA DRUGA VREMENA vjerovatno pijemo slične ili iste ljekove misar,sanval,eglonil i eliceu što ti drgo ima dati dalmatino dobro govori npr.kod dorzalgije postotak po tabeli iznosi min. 30% fizijatar napiše svoje mišljenje ,psihijatar svoje,internista svoje ne postoji poboljšanje trenutnog stanja po trenutnoj kliničkoj slici vidi se da se radi o nesposobnosti ali nemože sad su druga vremena,nitko nije na tebe i ostale kivan ali nemoj ni ti biti kao da si u nekoj političkoj stranci pa prodaješ takove političke fore,ja znam branitelje koji su na rubu gladi pomognem im i barem utješim nekima sam pomogao i sad su mirovini sebi nemogu pomoći ima i onih koji ne žele ništa imaju jači ptsp od mnogih nas ne žele ni lječenje nekoliko takovih umrlo je ili su napravili suicid neki su bili na vještačenjima ali su odustali jednostavno nisu imali snage za dalje i dalmatino je potpuno u pravu ako tabele za ocjenu invalidnosti postoje ,postoje dijagnoze pa o kakvoj to težini i količini papira govorimo ,dalmatino ne mješa postotke temeljem toga postotka po zakonu o pravima Branitelja iz Domovinskog rata imaš pravo zatražiti invalidsku mirovinu i nema to nikakvog mješanja nismo mi tukci da to neznamo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vuče, bio sam u profesionalnoj nepune dvije godine (20 mjeseci) .završim na hitnom liječenju i kad sam se vratio kući zatražim mišljenje o radnoj sposobnosti ( RS) za komisiju (IK-u).to nije klasični pregled nego razgovor od nekih pola sata ( doco je usput i sudski vještak.znači mišljenje bez sumnje).bilo bi dobro kada bi mogao ići u Regionalni centar za psihotraumu na vještačenje.( to ti je " razgovor" u trajanju od sat vremena.).ja imam i to.još uz to pokupiš i pregled kod psihologa.ništa nemoguće.malo više vremena treba i na IK-u.ali bez bolničkog liječenja ni ne započinji.to ti je prvo što trebaš napraviti. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi

- psihić,fizijatar,internist ..pišu samo svoja mišljenja a vještak ili to usvaja ili ne

-ptsp ima ( u zakonu) blaži i teži oblik (zato profesionalna ili opća)

-ako npr.nemaš potkoljenicu ne moraš generalno u mirovinu.možeš raditi nešto za radnim stolom

( e sad gdje i šta to nije vještakova briga).zato se za sve bolesti ne ide odmah u mirovinu

-ne prodajem političku demagogiju ( kako tvrdiš).pokušavam ti objasniti situaciju kakva je.možeš ju prihvatiti ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi

- psihić,fizijatar,internist ..pišu samo svoja mišljenja a vještak ili to usvaja ili ne

-ptsp ima ( u zakonu) blaži i teži oblik (zato profesionalna ili opća)

-ako npr.nemaš potkoljenicu ne moraš generalno u mirovinu.možeš raditi nešto za radnim stolom

( e sad gdje i šta to nije vještakova briga).zato se za sve bolesti ne ide odmah u mirovinu

-ne prodajem političku demagogiju ( kako tvrdiš).pokušavam ti objasniti situaciju kakva je.možeš ju prihvatiti ili ne.

 

ti meni pokušavaš objasniti da su crni papiri bjeli i ja da to potvrdim ,vještaci u prvom stupnju pretežno su specijalisti opće medicine birani na natječaju ,ako fizijatar utvrdi da kod bolesnika postoji smanjenje radne sposobnosti po tebi je normalno da vještak to sruši jer on je veći poznavatelj svih bolesti od ostalih grana medicine,onaj koji nema natkoljenicu trabao bi ići raditi i to nije nikog briga a ona sa trideset pet neka igra nogomet po turnirima i ima opču nesposobnost ljepo ti je dalmatio objasnio ,postoci oboljenja se zbrajaju 20% ptsp,30reumatolog,20kardiolog 10 endokrinolog to je =zahtjev se odbija jer je preuranjen tebi normalno jer si ostvario svoja prava i ispada da si bolesniji i nesposobniji od onog branitelja koji si je oduzeo život jer više nije mogao trpiti bolest i nepravde i bilo bi ti pametnije da moliš Boga za sve bolesne i obespravljene nego da uporno braniš vještake jer time braniš i XXXYYY i njemo slične koji su dobili vojne mirovine zahvali Bogu što si ostvario svoja prava i ne prolaziš kroz muke koje pojedini branitelji prolaze.

uređeno: od drot13
brisanje osobnog imena
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vuče, bio sam u profesionalnoj nepune dvije godine (20 mjeseci) .završim na hitnom liječenju i kad sam se vratio kući zatražim mišljenje o radnoj sposobnosti ( RS) za komisiju (IK-u).to nije klasični pregled nego razgovor od nekih pola sata ( doco je usput i sudski vještak.znači mišljenje bez sumnje).bilo bi dobro kada bi mogao ići u Regionalni centar za psihotraumu na vještačenje.( to ti je " razgovor" u trajanju od sat vremena.).ja imam i to.još uz to pokupiš i pregled kod psihologa.ništa nemoguće.malo više vremena treba i na IK-u.ali bez bolničkog liječenja ni ne započinji.to ti je prvo što trebaš napraviti. LP

ja imam uvjerenje od medicine rada da sam trajno neposoban,od umirovljenja 2013 sam dva puta hospitaliziran i dok sam u bolnici obavezno me salju psihologu,onda bi trebao jos nacentar za psihotraumu mada sve s kojima pricam o tome danas tesko daju opcu ali nema predaje,hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi

- ako netko sa 35 ima opću i igra nogoš to je njegovo pravo ( ja ga neznam igrati)

-navodiš neke bolesti (vjerovatno svoje) ali ti ni jedna sama po sebi ne donosi odlazak u mirovinu a zajedno se ne zbrajaju ( kako citiraš dalmoša)

-vještaci rade po svojim vrijednosnim zakonima ( idući put ih zamoli da ti pokažu šprancu po kojoj vrednuju pojedine bolesti)

-navodiš da je fizijatar spominje da postoji smanjenje radne sposobnosti.to stoji.ali je pitanje kolika je to nesposobnost? da li je ona DOVOLJNA za odlazak u mirovinu ( to ti objašnjavam cijelo vrijeme).

-da li si dobio status RVI 2005 i odmah išao na IK-u?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vuče, nisam napisao da ćeš dobiti opću ali trebaš skupiti zavidnu medicinsku dokumentaciju ( ležanje,psiholog,vještačenje centra,mišljenje psihića) i probati.

netrebaš se zavaravati ( kao mnogi) da čim predajš zahtjev odmah i dobiješ ono što zahtjevajaš.potrebno je i malo borbe ( situacija za branitelje nije ista kao prije 10 godina).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vuče, nisam napisao da ćeš dobiti opću ali trebaš skupiti zavidnu medicinsku dokumentaciju ( ležanje,psiholog,vještačenje centra,mišljenje psihića) i probati.

netrebaš se zavaravati ( kao mnogi) da čim predajš zahtjev odmah i dobiješ ono što zahtjevajaš.potrebno je i malo borbe ( situacija za branitelje nije ista kao prije 10 godina).

da svjestan sam sto me ceka ali ipak dobro je cuti i vasa misljenja koji ste to prosli.lijecim se 16 godina pa idem probat a da sam probao prije 10 godina nije mi bilo na kraj pameti,dobar posao,dobra placa ali i dobar ptsp koji me otjerao u mirovinu no u boj u boj ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi

- ako netko sa 35 ima opću i igra nogoš to je njegovo pravo ( ja ga neznam igrati)

Ne znam ni ja igrati nogomet niti me zanima, međutim ;

 

činjenica je da je nogomet kao i svaki drugi oblik sporta i tjelovježbe jako dobra terapija kada je PTSP u pitanju.

Tko je ležao u KBC Nova bolnica zna da se dan na psihijatriji tamo započinje kolektivnom tjelovježbom.

Tako da je bavljenje sportom i medicinski priznata terapija kada je u pitanju PTSP .

 

Osim terapije sportom dobra je glazbena, filmo i radna terapija ( okupirati se nečime što te zanima-više kao hobi a tu do izražaja dolaze braniteljske zadruge i OPG-i , pa tko zna možda se uspije što i zaraditi, spojiti ugodno s korisnim i tako pomoći i sebi ali i društvu u cjelini jer ako posao krene za ozbiljno - država će ubirati porez ).

 

Sve ovo nabrojano su i službeno medicinski oblici terapija koji se primjenjuju na odjelu psihijatrije u Novoj bolnici ( tko je bio tamo zna o čemu govorim - osobno sam tamo bio barem jedno 15 puta, što dnevnih bolnica, što hospitalizacije na odjelu - grupnih i individualnih psihoterapija tamo imam bezbroj puta ), osim naravno medikamenata.

 

Tako da idući puta kada vidite nekoga za koga znate da boluje od PTSP-a da igra nogomet ili košarku, ili neki drugi sport......sada znate i zašto to radi - jer je to jedan oblik terapije.

 

Naravno da ta terapija ne odgovara svima oboljelima od PTSP-a kao niti što svima odgovaraju isti medikamenti.

Sve zavisi od pojedinca do pojedinca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam ni ja igrati nogomet niti me zanima, međutim ;

 

činjenica je da je nogomet kao i svaki drugi oblik sporta i tjelovježbe jako dobra terapija kada je PTSP u pitanju.

Tko je ležao u KBC Nova bolnica zna da se dan na psihijatriji tamo započinje kolektivnom tjelovježbom.

Tako da je bavljenje sportom i medicinski priznata terapija kada je u pitanju PTSP .

 

Osim terapije sportom dobra je glazbena, filmo i radna terapija ( okupirati se nečime što te zanima-više kao hobi a tu do izražaja dolaze braniteljske zadruge i OPG-i , pa tko zna možda se uspije što i zaraditi, spojiti ugodno s korisnim i tako pomoći i sebi ali i društvu u cjelini jer ako posao krene za ozbiljno - država će ubirati porez ).

 

Sve ovo nabrojano su i službeno medicinski oblici terapija koji se primjenjuju na odjelu psihijatrije u Novoj bolnici ( tko je bio tamo zna o čemu govorim - osobno sam tamo bio barem jedno 15 puta, što dnevnih bolnica, što hospitalizacije na odjelu - grupnih i individualnih psihoterapija tamo imam bezbroj puta ), osim naravno medikamenata.

 

Tako da idući puta kada vidite nekoga za koga znate da boluje od PTSP-a da igra nogomet ili košarku, ili neki drugi sport......sada znate i zašto to radi - jer je to jedan oblik terapije.

 

Naravno da ta terapija ne odgovara svima oboljelima od PTSP-a kao niti što svima odgovaraju isti medikamenti.

Sve zavisi od pojedinca do pojedinca.

 

Stubi

- ako netko sa 35 ima opću i igra nogoš to je njegovo pravo ( ja ga neznam igrati)

-navodiš neke bolesti (vjerovatno svoje) ali ti ni jedna sama po sebi ne donosi odlazak u mirovinu a zajedno se ne zbrajaju ( kako citiraš dalmoša)

-vještaci rade po svojim vrijednosnim zakonima ( idući put ih zamoli da ti pokažu šprancu po kojoj vrednuju pojedine bolesti)

-navodiš da je fizijatar spominje da postoji smanjenje radne sposobnosti.to stoji.ali je pitanje kolika je to nesposobnost? da li je ona DOVOLJNA za odlazak u mirovinu ( to ti objašnjavam cijelo vrijeme).

-da li si dobio status RVI 2005 i odmah išao na IK-u?

 

da sam išao odmah 2005 kad sam dobio status danas nebi prolazio to šta prolazim to mi je rečeno u pravnoj službi mio a moj psihijatar mi je 2010 rekao po svemu da ja jesam kandidat za mirovinu ali bio sam lud kao i vuk sad se mogu je... mogu samo slušati kako mi pojedinci pametuju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da sam išao odmah 2005 kad sam dobio status danas nebi prolazio to šta prolazim to mi je rečeno u pravnoj službi mio a moj psihijatar mi je 2010 rekao po svemu da ja jesam kandidat za mirovinu ali bio sam lud kao i vuk sad se mogu je... mogu samo slušati kako mi pojedinci pametuju

 

Ja se lijecim od 2000 god.

Do 2004 radio sam u mupu a onda me je jednostavno zabolio kalabaster šta ce biti samnom vezano za službu i budućnost općenito jer jednostavno nisam više mogao. Ne da nisam želio , nego nisam mogao više. Otišao sam na bolovanje i rekao sam sebi da mi je totalno svejedno hoće li me poslati na ulicu ili mirovinu samo sam znao da više ne mogu raditi jer će netko glavu izgubiti.

 

Nisam kalkulirao u vezi bilo čega, mirovine ili posla jer nisam mogao , nisam imao prilike, nisam imao snage, volje , nista, bilo kakve mogućnosti za bilo kakvom kalkulacijom. Niti sam znao svoju budućnost u bilo kojem pogledu ( privatnom ili službenom ).

Nisam znao ni kako ide cijeli taj postupak...bio sam izgubljen u vremenu i prostoru 100 %.

Bilo mi je totalno sve-je-dno jer samo što sam znao je bilo to da više ne-mo-gu !

Od 2007 sam u mirovoni ( rješenje o visini mirovine mi je tada bilo 2600 kn - plaća preko 6000 kn ). Ali meni je bilo svejedno.

 

Tako da sve zavisi od slučaja do slučaja. Netko je mogao netko više tada nije mogao. Nismo svi isti.

 

Politika je takva kakva je i zakoni su se mijenjali tako kako jesu a za što nitko od nas nije kriv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi ,ovdje ti nitko ne pametuje kako ti kažeš.iznose se činjenice o stvarnim stvarima.o situaciji kakva trenutno je.ali ti si kivan na sve koje su otišli u mirovinu a ti iz znanih razloga nemožeš.možeš biti ljut samo na sebe jer ( iz tebi samo znanih razloga) nisi otišao 2005/06 u mirovinu.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi ,ovdje ti nitko ne pametuje kako ti kažeš.iznose se činjenice o stvarnim stvarima.o situaciji kakva trenutno je.ali ti si kivan na sve koje su otišli u mirovinu a ti iz znanih razloga nemožeš.možeš biti ljut samo na sebe jer ( iz tebi samo znanih razloga) nisi otišao 2005/06 u mirovinu.

LP

 

dragi moj krivo si me procjenio nisam ja na tebe i na nikoga kivan jer nisam takav po prirodi i vjera me odgojila da je zavidnost grijeh ali nemogu shvatiti da vi jednostavno ne želite priznati da takovo postupanje nije u redu neću sebe stavljati u prvi plan ali žao mi je kad vidim za ovu gospođu iz osijeka i ostale branitelje što jednostavno ne priznaš pa da zaista to nije u redu ovi mogu igrati nogomet i opće su nesposobni a ona i ostali bolesni do daske sposobni za rad ,a ovo sa nogometom to je usporedba naspram tvoje pravednosti a ne kivnosti i možeš mi odgovarati što hoićeš tvoje pravo ja sam završio i ne želim se više stobom nadmudrivat Bog stobom i svim Braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Vuče, bio sam u profesionalnoj nepune dvije godine (20 mjeseci) .završim na hitnom liječenju i kad sam se vratio kući zatražim mišljenje o radnoj sposobnosti ( RS) za komisiju (IK-u).to nije klasični pregled nego razgovor od nekih pola sata ( doco je usput i sudski vještak.znači mišljenje bez sumnje).bilo bi dobro kada bi mogao ići u Regionalni centar za psihotraumu na vještačenje.( to ti je " razgovor" u trajanju od sat vremena.).ja imam i to.još uz to pokupiš i pregled kod psihologa.ništa nemoguće.malo više vremena treba i na IK-u.ali bez bolničkog liječenja ni ne započinji.to ti je prvo što trebaš napraviti. LP

buda,dali je regionalni centar za psihotraumu u bolnici dubrava i dali prvo hospitalizalizacija ili psihotrauma,poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija