Jump to content

razbijen retrovizor


545

Preporučene objave

vozač prešao u moju traku i razbio mi staklo retrovizora

policija kaže da ću vjerojatn dobiti kaznu što sam skrivio prometnu nesreću, u iznosu od 1300kn, kaže da tako uglavnom presuđuju, jer je teško dokazati krivicu, policija ima sve moje podatke i alkotest (0,0), , slike i izmjerena visina retrovizora,

dali su mi da potpišem dokument za koji su rekli da je za alkotest.

 

vozač je otišao iako je upozoren da je policija na putu, ne znam imaju li njegov alkotest(bio je vidno pijan) i jesu li ga uopće uhvatili u prometu ili su ga tek doma našli, tj jesu li ga uopće našli,

što znači da ne mogu dokazati niti da je bio u prometu a kamoli razbio moj retrovizor,

jedino što možda imaju je iskaz njegove kćeri koja radi u birtiji u kojoj se zaustavio, ako nije lagala, da je bio tamo automobilom, i policajac mi je dao do znanja da je upoznat sa tim vozačem od prije i da nije na dobrom glasu.

 

mene brine sada kako izbjeći tu kaznu od 1300kn?

tj kako da prođem bez ikakvih sudskih troškova i kazni,( retrovizor mi je nakon svega toga manja briga)

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija ima vaš iskaz, nema iskaz drugog vozača niti svjedoka, nemaju kome vjerovati ili nevjerovati nego samo vama, dakle bez iskaza druge osobe nema ni kazne.

 

Ako ga nisu zgrabili u roku od 12 sati od nastanka prometne nesreće alkotestiranje se neće ni izvršiti.

 

Ukoliko sa njim obave razgovor i nađu razbijen i njegov retrovizor, a pretpostavljam da on neće priznati da je prešao na vašu prometnu traku nego da ste vi bili na njegovoj, policija će jednostavno okriviti obojicu i vruć krumpir baciti sudu na hlađenje.

 

Pošto ne mogu obojica biti kriva sud može obojicu osloboditi odgovornosti a nikoga ne okriviti, scenarij iz snova za osiguravajuće kuće.

 

Kćer okrivljenika može svašta reći na svog oca, ali može i koristiti blagodat nesvjedočenja.

 

U nezgodnoj ste situaciji, od države ne možete dobiti zaštitu za sebe i svoju imovinu, a sumnjam da će te biti obeštećeni za pretrpljenu štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Iz ovoga se ne vidi koja je ulica,kakva je ulica,širina,položaji vozila itd da bi se moglo reći tko je točno kriv.Na skici je (valjda) označena točka udara pa se može vidjet tko je bio u čijoj traci i tko nije vozio bliže desnoj strani kolnika.

Uvijek postoji prigovor na visinu kazne te se izdavanje prek naloga neće platit nego troškovi suda.One bez prihoda sud može oslobodit plaćanja sudskog postupka i debelo smanjit kaznu ili oslobodit ako je samo drugi vozač kriv a to će se vidjet iz skice i zapisnika ali na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

piše koja je ulica, ulica je normalna dvosmjerna sa trakom po sredini,

ali što sam i sam naučio nakon svega ovoga je da je to sve nebitno jer nemam dokaza, a svjedok koji je sa mnom u autu bio se ne računa.

 

šta da radim s kaznom?

jel mi bolje odmah platit ovih 2/3 867 od 1300 kn + 100kn troškova

ili imam nekakve šanse da nekako subjektivno presudi u moju korist(s obzirom da me zakon ne štiti)

ako uzmemo u obzir:

- da sam ja taj koji je zvao policiju(ne znam je li to negdje navedeno u zapisniku),

- da je pravi krivac otišao s mjesta nesreće,

- da je inače poznat policiji te vjerojatno ima hrpu kazni

 

jasno mi je da ništa od navedenog se službeno ne uzima u obzir ali je li moguće da sudac ili ko već onako donese svoju odluku i dosudi u moju korist na osnovu toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem je

što isto tako može i taj pijanac imat svjedoka kolko hoće, te uopće ne mora reći da je bio u prometu u to vrijeme,

sad bar znam što ću ja učiniti ako ikad budem kriv za nešto, jednostavno kažem da nisam bio tamo nemaju dokaza nemaju ništa

 

btw dopisao sam nešto u gornjem postu pa ako možete pogledati još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jel mi bolje odmah platit ovih 2/3 867 od 1300 kn + 100kn troškova

ili imam nekakve šanse da nekako subjektivno presudi u moju korist(s obzirom da me zakon ne štiti)

ako uzmemo u obzir:

- da sam ja taj koji je zvao policiju(ne znam je li to negdje navedeno u zapisniku),

- da je pravi krivac otišao s mjesta nesreće,

- da je inače poznat policiji te vjerojatno ima hrpu kazni

Možda piše u zapisniku gdje je pronađen,da li je alkotestiran,da li mu ide prekršajni nalog za bijeg...

Sve navedeno nije previše bitno da se odluči tko je kriv za nezgodu.

Platit ili slat prigovor svatko sam mora odlučit.I nakon smanjenja kazne na sudu plaća se 2/3 od dosuđene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija