Jump to content

pitanja o boravku,radu i braku sa strancem


dasko

Preporučene objave

Pozdrav,

Ja sam državljanka Republike Hrvatske i

imam dečka stranca kojemu je potrebna viza za dolazak u Hrvatsku,podnio je zahtjev za turističku vizu,te bi uskoro trebao biti riješen. U Hrvatskoj će biti 3 mjeseca. Zanima me nekoliko stvari.

1.Smije li, nakon mjesec dana boravka na adresi koja je napisana u pozivnom pismu,preseliti i prijaviti se na neku drugu adresu?(htjeli bi neko vrijeme biti s mojom obitelji,a onda živjeti sami)

2. Da li on smije tražiti posao,(tj. naći poslodavca koji će mi dati posao i podnijeti zahtjev za boravak u svrhu rada),s obzirom da dolazi na temeljiu turističke vize sa svrhom posjete?

3. Da li može tražiti produženje turističke vize?(ako ne smije tražiti posao ili ga ne uspije naći)

4.Da li može iz Hrvatske podnijeti zahtjev za privremeni boravak u svrhu spajanja obitelji? Koliko ranije bi trebao podnijeti zahtjev s obzirom da mu turistička viza traje 3 mjeseca i koliko vremena je potrebno za rješenje zahtjeva za privremeni boravak u svrhu spajanja obitelji?

5.Što je potrebno,koji dokumenti,njemu i meni za stupanje u brak?

 

Molim vas za odgovore jer ništa ne znam niti mi je išta jasno.

Puno vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Možete se vi vjenčat u bilo kojoj državi.

 

Ako nije u braku ne može bit ni spajanje sa obitelji osim izvanbračne zajednice koju je potrebno dokazat.

 

Osim braka uvjet je i ovo

"Strancu će se odobriti privremeni boravak ako:

- dokaže svrhu privremenog boravka,

- ima valjanu putnu ispravu,

- sredstva za uzdržavanje,

- zdravstveno osiguranje,

- te nema zabranu ulaska i boravka i

- ne predstavlja opasnost za javni poredak, nacionalnu sigurnost ili javno zdravlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija