Jump to content

izvansudska nagodba


markun

Preporučene objave

Sve je stvar dogovora, ali sugeriram ipak preko računa. Ili ako baš ne može tako, onda u nagodbu staviti predaju novca pred svjedocima (jedan od jedne strane, drugi od druge) ili izdavanje potvrde o isplati, koju obje strane moraju potpisati.

 

Hvala vam G man. Međutim, što se događa ako ja želim isključivo temeljem nagodbe plaćati osobi na bankovni račun (da imam priznanicu), a osoba želi na ruke a sve kako bi eventualno izbjegla moguće blokade računa koje eventualno ima? Tu je riječ o fizičkoj osobi pa bi mi se trebala svaki put potpisivati na običan papir što ne želim..

 

Postoji li neki članak zakona na koji se pozvati u ovom slučaju, a sve kako bih se plaćao isključivo na račun banke?

 

Puno vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se nećete uspjeti dogovoriti oko mehanizma plaćanja, neće doći ni do nagodbe. Zapitajte se je li to ikome od vas dvoje, u interesu.

 

jedna strana želi na ruke, ja bih isključivo na račun kako bih imao priznanicu, nikakve potpise ili slično. U skladu s ovim, zanima me postoji li neki propis članka koji ovo regulira?

 

hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedna strana želi na ruke, ja bih isključivo na račun kako bih imao priznanicu, nikakve potpise ili slično. U skladu s ovim, zanima me postoji li neki propis članka koji ovo regulira?

 

hvala Vam

 

Nažalost, ne postoji takav propis. Zakon o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima zabranjuje samo poslovnim subjektima koji posluju u okolnostima blokade poslovnog računa plaćanje gotovim novcem, odnosno zaobilaženje poslovnog računa, ne i fizičkim osobama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija