Jump to content

Uvjeti za pokretanje tužbe na Ustavnom sudu


KatarinaC

Preporučene objave

Prije dvije godine podnosim kaznenu prijavu protiv osobe koja je seksualno zlostavljala moje maloljetno dijete.

Prolazimo više davanja iskaza na policiji, davanja iskaza DORHu, pregled liječnika, dva puta dajemo snimani iskaz na sudu...i još uvijek se ništa nije dogodilo.

 

Još uvijek nije donesena odluka o pokretanju kaznenog postupka protiv dotičnog.

 

Zanima me, da li su dvije godine nerada i ne pokretanja postupka dovoljno dug period da se pokrene proces tužbe Ustavnom sudu protiv nadležnog suda u Zagrebu i imam li uopće osnove za pokretanje postupka te koji je postupak za pokretanje postupka. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije dvije godine podnosim kaznenu prijavu protiv osobe koja je seksualno zlostavljala moje maloljetno dijete.

Prolazimo više davanja iskaza na policiji, davanja iskaza DORHu, pregled liječnika, dva puta dajemo snimani iskaz na sudu...i još uvijek se ništa nije dogodilo.

 

Još uvijek nije donesena odluka o pokretanju kaznenog postupka protiv dotičnog.

 

A tko je ta prijavljena osoba?

Da nije član obitelji?

 

Čini se da dokazi baš i nisu uvjerljivi. Jer, ako sustav ikoga više ozbiljno danas proganja, onda su to pedofili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da pojasnim...rečeno mi je da to nije suđenje već da se još uvijek dokazuje štoli već.

Zaista sam ljuta i nemam više strpljenja čekati da se pokrenu...a o posljedicama koje ovo razvlačenje ima po dijete i o tome kako funkcionira sistem kada su zaštita i prava žrtve u pitanju uopće ne želim ni započinjati.

 

Ažurirano

 

A tko je ta prijavljena osoba?

Da nije član obitelji?

 

Čini se da dokazi baš i nisu uvjerljivi. Jer, ako sustav ikoga više ozbiljno danas proganja, onda su to pedofili.

 

Ne, nije član obitelji... Dokazi postoje. Mnda, sustav i ozbiljno TO je oksimoron!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da pojasnim...rečeno mi je da to nije suđenje već da se još uvijek dokazuje štoli već.

Zaista sam ljuta i nemam više strpljenja čekati da se pokrenu...a o posljedicama koje ovo razvlačenje ima po dijete i o tome kako funkcionira sistem kada su zaštita i prava žrtve u pitanju uopće ne želim ni započinjati.

 

Gledajte, da postoje vjerodostojni dokazi koji bi na sudu prošli, ta osoba bi već davno bila u zatvoru , pritvoru, votevr, ... A tamo takve moraju odvajati od ostale zatvorske populacije jer drugi zatvorenici nerijetko fizički obračunavaju s takvima.

 

Problem je što danas vlada jedna opća histerija u pogledu seksualng nasilja nad djecom, i strahovito je puno raznih malicioznih lažnih prijava. Na jednu pravu prijavu dolazi i po nekoliko lažnih.

Zato, ako je vaše dijete prava žrtva, za ovakvu situaciju zahvalite onima koji lažno prijavljuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao ZZ djeteta, temeljem čl. 206a ZKP-a, zatražite od konkretnog zamjenika zaduženog za vaš predmet, obavijest o poduzetome po vašoj kaznenoj prijavi. Tu obavijest on vam je dužan dostaviti u roku od 30 dana. Ako je ne dostavi ili niste zadovoljni odgovorom, podnesite pisanu pritužbu višem državnom odvjetniku, temeljem čl. 206b ZKP-a.

 

Inače, ovdje se deeeeebelo kasni sa donošenjem meritorne odluke, tako da mi čak zvuči malo nevjerojatan opisani scenarij. No, prvo postupite kako sam vam napisao, a onda ćete vidjeti dalje. Uvijek se možete javiti ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man i Ruby hvala Vam na korisnim i smislenim informacijama....sto se tice nevjerojatnog scenarija, jesam malo pukla od ovog svega, ali zaista nemam razloga izmisljati ovakvo nesto, iznositi traumu u javnost i trositi svoje i vrijeme korisnika foruma na izmisljotine.

 

Dvije godine se cijela stvar razvlaci, sudac istrage je jednom prilikom preda mnom izjavio da on "samo pokusava popraviti sto je DORH zabrljao" medjutim, kada sam pokusala od njega dobiti objasnjenje rekao mi je da sjednem i sutim u njegovoj sudnici.

 

Ljuta sam i zaista umorna od borbe sa sistemom i od borbe sa clanovima obitelji koji bi najradje uzeli pravdu u svoje ruke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ali zaista nemam razloga izmisljati ovakvo nesto, iznositi traumu u javnost i trositi svoje i vrijeme korisnika foruma na izmisljotine.

 

Katarina, nitko ovdje nije ništa takvo sugerirao. Samo sam izrazio čuđenje da ovo traje već dvije godine, pogotovo jer se u ovakvim postupcima postupa žurnije.

 

Dvije godine se cijela stvar razvlaci, sudac istrage je jednom prilikom preda mnom izjavio da on "samo pokusava popraviti sto je DORH zabrljao" medjutim, kada sam pokusala od njega dobiti objasnjenje rekao mi je da sjednem i sutim u njegovoj sudnici.

 

Pod "nevjerojatan scenarij" sam i sam pretpostavio ovakvo što, jer je ovo nažalost previše vremena već prošlo, da su stvari napravljene kako su trebale biti napravljene. Realno, ovo je trebalo već biti presuđeno, makar prvostupanjski, a ne da je još u fazi istrage. Dakle, ili se nešto zeznulo ili je predmet okončan odbačajem kaznene prijave (a o čemu biste bila obaviještena).

 

A sudac vam neće ići u detalje zbog kolegijalnosti.

 

Ako mogu sugerirati, na vašem mjestu bih angažirao punomoćnika kaznenjaka, i dalje neka on razgovara s njima, na ovaj način koji sam vam sam opisao, i slobodno ovo može dići na višu razinu, ako treba i u DORH-ovu "središnjicu" u ZG.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pod "nevjerojatan scenarij" sam i sam pretpostavio ovakvo što, jer je ovo nažalost previše vremena već prošlo, da su stvari napravljene kako su trebale biti napravljene. Realno, ovo je trebalo već biti presuđeno, makar prvostupanjski, a ne da je još u fazi istrage. Dakle, ili se nešto zeznulo ili je predmet okončan odbačajem kaznene prijave (a o čemu biste bila obaviještena).

 

Kad već spominjemo 'nevjerojatan' scenarij, jedna od mogućnosti je i da netko opstruira istragu i pokretanje postupka. Nije baš vjerojatno, ali ...

Ne znamo detalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija