Jump to content

Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i dugovi od preminulog oca


daniela_zg6

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Danas mi je bila ostavinska rasprava za oca,gdje smo se svi troje(djeca) i majka odrekli nasljedstva,jer je moj otac imao samo dugove i nema nikakvog drugog nasljedstva. Ali,moj otac je sklopio ugovor o dosmrtnom uzdržavanju samnom za njegov stan. Moje pitanje jest da li banke mogu mene ici tužiti da otplatim te dugove,pošto ima stavka u ugovoru da cu financijski pomagati ocu dok je živ? Da li to ima ikakve veze jedno s drugim? Naravno stan nije u ostavinskoj raspravi bio predmet rasprave,pošto nije nasljedstvo ali moja sestra je dala jednu izjavu u zapisnik u kojoj spominje taj ugovor koji imam s ocem u kojem ona traži da ja platim ostavinsku. Pa me sad muci,banke ce saznati za taj ugovor i stan preko tog zapisnika od ostavinske,pa da li mogu ici mene naganjati za dugove? I usput, tko ce na kraju platiti te dugove? I da li ja imam zakonsku obvezu platiti tu ostavinsku s obzirom da sam dala izjavu da se odrićem nasljedstva?

 

Hvala puno na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

super ste to napravili. ugovorm o doživotnom uzdržavanju dobile ste stan. dali ste upisali vlasništvo na stanu?

nista nasljednik i nemate zakonsku obvezu vraćati dug uzdržavane osobe (osim ako ste to naveli u ugovoru).

nema nasljkednika nema ko vračati dug.

nasljednici vračaju dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

 

ko je pokrenuo ostavinsku? neka je plati.

nasljednici koji su se odrekli nasljedstva nemaju troškova u svezi ostavinske.

 

ako neko bude osporavao ugovor (majka zbog bračne stečevine) i ospori ugovor stan ide u ostavinsku masu i djeli se na nasljednike ali nasljednici nasljeđuju i dug.

dogovorite se.

 

dug nemojte priznati. ako priznate dug dužni ste ga i vratiti (ko prizna dug)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

super ste to napravili. ugovorm o doživotnom uzdržavanju dobile ste stan. dali ste upisali vlasništvo na stanu?

nista nasljednik i nemate zakonsku obvezu vraćati dug uzdržavane osobe (osim ako ste to naveli u ugovoru).

nema nasljkednika nema ko vračati dug.

nasljednici vračaju dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

 

ko je pokrenuo ostavinsku? neka je plati.

nasljednici koji su se odrekli nasljedstva nemaju troškova u svezi ostavinske.

 

ako neko bude osporavao ugovor (majka zbog bračne stečevine) i ospori ugovor stan ide u ostavinsku masu i djeli se na nasljednike ali nasljednici nasljeđuju i dug.

dogovorite se.

 

dug nemojte priznati. ako priznate dug dužni ste ga i vratiti (ko prizna dug)

 

Hvala puno na odgovoru. Samo mi nije jasno ovo sa priznavanjem duga,gdje se to izjašnjavam da ne priznajem dug? jer me javni bilježnik nije pitao to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nigdje se ne izjašanjavate, samo pripazite da u komunikaciji s bankom, bilo usmenoj bilo pismenoj, ne biste priznali dug. Ako vas banka kontaktira, decidirano istaknite da ne priznajete dug, te da ako žele, neka vas tuže. Ne upuštajte se u razgovore s njima, jer ih znaju snimati, pa vas mogu "preveslati" da priznate dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija